Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιον λογο σε καθε μα καθε αναβαθμιση την κανουν διαθεσιμη μεσω ΟΤΑ για λιγο και μετα εξαφανιζεται? Ειναι καποιου ειδους φετιχ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι ήρθε τελικά?

Το miui 12 ή τα wallpapers?

Γιατί και εμένα μου έβγαλε 2 ενημερώσεις εφαρμογών συστήματος αλλά δεν τις κατέβαζε με κανένα τρόπο...

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα μου έβγαλε 2 ενημερώσεις για τα μηνύματα και τις ταπετσαρίες αλλά δεν κατεβαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρωτησα πιο παλιά αλλά επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση λόγω καινούριου κέντρου ελέγχου!

( Αυτό που στην οθόνη κλειδώματος μπορεί κάποιος να κατεβάσει κουρτίνα και να κλείσει wifi για παράδειγμα η να το κάνει αθόρυβο απενεργοποιήται κάπως; Δηλαδή το κλέβει κάποιος το κάνει αθόρυβο κλείνει wifi το βάζει στην τσέπη και γεια ! )

Τώρα μετά την αναβάθμιση απενεργοποιήται πάλι;

Edited by mach3
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρωτησα πιο παλιά αλλά επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση λόγω καινούριου κέντρου ελέγχου!

 

( Αυτό που στην οθόνη κλειδώματος μπορεί κάποιος να κατεβάσει κουρτίνα και να κλείσει wifi για παράδειγμα η να το κάνει αθόρυβο απενεργοποιήται κάπως; Δηλαδή το κλέβει κάποιος το κάνει αθόρυβο κλείνει wifi το βάζει στην τσέπη και γεια ! )

 

Τώρα μετά την αναβάθμιση απενεργοποιήται πάλι;

Ευτυχώς η κουρτίνα δεν τραβιέται στην οθονη κλειδώματος ..

 

Αλλα το power menu δουλεύει κανονικά.

 

Το κλέβουν , το σβήνουν και αντίο....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε μένα συμβαίνει το εξής περίεργο. Χθες εφαρμόζοντας μια από τις καινούργιες ταπετσαρίες σε αρχική και οθόνη κλειδώματος , άλλαξε και η aod δείχνοντας ρολόι και τον πλανήτη. Σήμερα , χωρίς να αλλάξω τίποτα, στην aod έχει χαθεί ο πλανήτης δείχνει μόνο το ρολόι.τι στο καλό;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η κουρτίνα δεν τραβιέται στην οθονη κλειδώματος ..

 

Αλλα το power menu δουλεύει κανονικά.

 

Το κλέβουν , το σβήνουν και αντίο....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Μια χαρά τραβιέται με το καινούριο κέντρο ελέγχου! Η δεξιά μεριά με όλα τα στοιχεία ελέγχου ( wifi , Bluetooth , data , αθόρυβο κτλ ) κατεβαίνει! Μόνο οι ειδοποιήσεις δεν!

Link to comment
Share on other sites

πάντως περίεργο που σε άλλους ήρθε και σε άλλους όχι ...... αρε Κινέζοι χαζονταμαρα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμένα δεν εχει έρθει.Εξαφανιστηκαν και οι 2 ενημερώσεις για τα μηνύματα και τις ταπετσαρίες που μου είχαν έρθει χθες.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τραβιέται με το καινούριο κέντρο ελέγχου! Η δεξιά μεριά με όλα τα στοιχεία ελέγχου ( wifi , Bluetooth , data , αθόρυβο κτλ ) κατεβαίνει! Μόνο οι ειδοποιήσεις δεν!
Α δεν γνωρίζω με το καινουριο control center.

 

Η αναφορά μου ηταν για το κλασσικό

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τυχόν αλλάξουμε location (πχ σε μια ασιατικη χώρα) υπάρχει περίπτωση να μας έρθει miui12?
UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/download-miui-12-stable-update-rolling-out-several-xiaomi-redmi-mi-poco-devices/ σε αυτο το λινκ βρειτε την ρομ για το δικο μας και βαλτε την χειροκινητα.ειναι global stable κανονικα.εγω την εβαλα
Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/download-miui-12-stable-update-rolling-out-several-xiaomi-redmi-mi-poco-devices/ σε αυτο το λινκ βρειτε την ρομ για το δικο μας και βαλτε την χειροκινητα.ειναι global stable κανονικα.εγω την εβαλα

 

Μια και εχεις κανει εγκατασταση της miui12 μπορεις να μου δωσεις μια πληροφορια;

Ο dialer παραμενει ο ιδιοςντης miui ή εχουν βαλει τον dialer της google;

Θα τοκαταλαβεις αν ειναι της google, γιατι αυτος δεν εχει την ηχογραφηση συνομιλιας.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Μια και εχεις κανει εγκατασταση της miui12 μπορεις να μου δωσεις μια πληροφορια;

Ο dialer παραμενει ο ιδιοςντης miui ή εχουν βαλει τον dialer της google;

Θα τοκαταλαβεις αν ειναι της google, γιατι αυτος δεν εχει την ηχογραφηση συνομιλιας.

 

Ο dialer δεν έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ο dialer δεν έχει αλλάξει.

 

δηλαδη, εξακολουθει να υπαρχει διαθεσιμη η ηχογραφηση συνομιλιας οταν παιρνουμε τηλεψωνο;

συγνωμη που ξαναρωταω, αλλα ειναι σημαντικη για μενα, τοσο που θα αναγκαστω να μην περασω την 12 αν δεν υπαρχει.

σε ενα redmi note 8 plus που εχουμε στην οικογενεια, οταν αναβαθμιστηκε σε miui12, αλλαξε ο dialer και δεν εχει ηχογραφηση πλεον.

Edited by karanti

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, εξακολουθει να υπαρχει διαθεσιμη η ηχογραφηση συνομιλιας οταν παιρνουμε τηλεψωνο;

συγνωμη που ξαναρωταω, αλλα ειναι σημαντικη για μενα, τοσο που θα αναγκαστω να μην περασω την 12 αν δεν υπαρχει.

σε ενα redmi note 8 plus που εχουμε στην οικογενεια, οταν αναβαθμιστηκε σε miui12, αλλαξε ο dialer και δεν εχει ηχογραφηση πλεον.

 

σε μένα υπάρχει ακόμη κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανονικά

 

σας ευχαριστω πολυ ολους

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

https://t.me/s/MIUI11_Updates?q=mi+8

Εδω θα βρειτε και την ΟΤΑ απο V11.0.5.0 σε V12.0.1.0 Global Stable

Πώς την περνάμε αυτή ; Γιατί στο κινητό της γυναίκας μου αρνείται πεισματικά να την περάσει μέσω ota

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα κατεβασε το αρχειο οπως ειναι μεσα σε ενα οποιονδηποτε φακελο του κινητου.

Μετα ρυθμισεις - ελεγχος updates - εκει πατας στις τρεις τελειες πανω δεξια και επιλογη πακετου update.

Εντοπιζεις τον φακελο με το αρχειο που κατεβασες το επιλεγεις και το τρεχεις.

Οτι αλλο χρειαστεις στη διαθεση σου....

Edited by Aramis
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα κατεβασε το αρχειο οπως ειναι μεσα σε ενα οποιονδηποτε φακελο του κινητου.

Μετα ρυθμισεις - ελεγχος updates - εκει πατας στις τρεις τελειες πανω δεξια και επιλογη πακετου update.

Εντοπιζεις τον φακελο με το αρχειο που κατεβασες το επιλεγεις και το τρεχεις.

Οτι αλλο χρειαστεις στη διαθεση σου....

 

Εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα με ΟΤΑ. Ειναι η επισημη αναβαθμιση να υποθεσω και safe να την περασουμε, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα με ΟΤΑ. Ειναι η επισημη αναβαθμιση να υποθεσω και safe να την περασουμε, σωστα?

 

Ναι σ εμενα περασε κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...