Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ημουν κι εγω Λουτσα χθες με cosmote αλλα δεν το πρόσεξα. Παντως εχω αρχίσει να πιστεύω οτι απλα το mi λεει την αλήθεια. SpeedTest σε τρία διαφορετικά σημεια της Αττικης. 4g+ Vod και Cos με galaxy s7 edge και 4g cosmote με mi 8 και τις τρείς φορές πιο γρήγορο download το mi. Μονο μια φορα στο Ταυρο πιο γρήγορο upload vod.

Τι να πω ειναι και λιγο tricks ολα αυτα οπως το lte κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι...υπαρχει τελικα σαν feature κ δεν το εχουμε εδω Ελλαδα ή λενε παπατζες για 4G+?

 

Y.Γ Υπαρχει καποιο προβλημα στο ανεβασμα φωτο? Δεν μπορω με τιποτα να ανεβασω...Καποιος χριστιανος να βοηθησει γιατι δεν μπορω να το βρω κ αρχιζωνα τρελενομαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Είμαι με τελευταία stable κ σκέφτομαι να περάσω την dev . Aξιζει ; Ρωτάω γτ στο poco που είχα dev κάνα δυο μπούρδες με την αυτονομία μας τις ειχε κάνει η xiaomi .
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι...υπαρχει τελικα σαν feature κ δεν το εχουμε εδω Ελλαδα ή λενε παπατζες για 4G+?

 

To εχουμε ξαναπει πολλες φορες... Υποστηριζει 4G+ μονο σε συγκεκριμενες συχνοτητες. Στην Ελλαδα δεν υποστηριζει, με εξαιρεση την Cosmote οπου καααποια στιγμη σε καποια συγκεκριμενα σημεια εχουν αναφερει καποιοι οτι εχουν δει. Κατι σαν το τερας του Λοχνες δηλαδη. Σε wind και vodafone κανεις δεν εχει δει ποτε.

 

Αν δεις σε ξενα forum, πολλοι βλεπουν μονιμα 4G+ διοτι υποστηριζει τις συχνοτητες των εταιρειων στην χωρα τους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

σκεφτομαι σημερα να προχωρησω σε αγορα,

τι πρεπει να προσεξω αρνητικο σε σχεση με το κινητο(notification status....ext)

επισης ειναι αληθεια οτι κυκλοφορει καλη εκδοση του gcam που ανεβαζει την καμερα?

και αν ναι ποια?

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα από σήμερα κάτοχος και εγώ της συσκευής. Ερχόμενος από Redmi Note 5 η μέρα με την νύχτα σε ταχύτητα, όχι ότι το Redmi Note 5 ήταν αργώ αλλά καμία σχέση ο 845. Το μόνο που με "ξενίζει" λίγο είναι η μπαταρία του που είναι και λογικό μιας και είναι μικρότερη του Note 5 χωρίς κάτι το σημαντικό βέβαια.

Πολύ ωραία ποιότητα κατασκευής, όμορφη οθόνη για τα δικά μου δεδομένα, ωραία αίσθηση στο χέρι και γενικά μέχρι στιγμής δεν έχω να πω κάτι αρνητικό για το κινητό. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι οι 360 ώρες αναμονής μέχρι να ξεκελιδώσουμε τον bootloader.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα από σήμερα κάτοχος και εγώ της συσκευής. Ερχόμενος από Redmi Note 5 η μέρα με την νύχτα σε ταχύτητα, όχι ότι το Redmi Note 5 ήταν αργώ αλλά καμία σχέση ο 845. Το μόνο που με "ξενίζει" λίγο είναι η μπαταρία του που είναι και λογικό μιας και είναι μικρότερη του Note 5 χωρίς κάτι το σημαντικό βέβαια.

Πολύ ωραία ποιότητα κατασκευής, όμορφη οθόνη για τα δικά μου δεδομένα, ωραία αίσθηση στο χέρι και γενικά μέχρι στιγμής δεν έχω να πω κάτι αρνητικό για το κινητό. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι οι 360 ώρες αναμονής μέχρι να ξεκελιδώσουμε τον bootloader.

 

χτυπαει σε καμερα τις αλλες ναυαρχιδες?

εχουν δωσει το 4k 60 fps video?

thanks

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα δεν έχει καθόλου την επιλογή για 60fps και σε 4Κ και σε 1080p στα 30fps είναι. Τώρα για το αν "χτυπάει" άλλες ναυαρχίδες δεν ξέρω να σου απαντήσω, στα δικά μου μάτια καλές φαίνονται. Αλλά χωρίς gCam δεν μπορώ να σου πω και με σιγουργιά...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα δεν έχει καθόλου την επιλογή για 60fps και σε 4Κ και σε 1080p στα 30fps είναι.

 

Mε την τελευταια αναβαθμιση (10.3.1.0) εχει κανονικοτατα 60 fps σε 4Κ/1080. Μαλλον δεν σου εχει ερθει ακομα εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Mε την τελευταια αναβαθμιση (10.3.1.0) εχει κανονικοτατα 60 fps σε 4Κ/1080. Μαλλον δεν σου εχει ερθει ακομα εσενα.

 

Ναι όντως εγώ είμαι με την 10.2.3.0

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις / σχετικα με το τηλεφωνο αν πατησουμε μερικές φορες εσωτερικός χωρος αποθηκευσης.. μετα τηλεφωνο 1 η τηλεφωνο 2.. εχει επιλογη προτιμωμενος τυπος δικτυου και εκει εχει αρκετές επιλογες αν κανουμε scroll πανω κατω σε δικτυα lte.. το χει ψαξει κανενας μηπως και με καποια αλλη επιλογη βλεπουμε 4g+ ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην καινούργια που έχουν πάρει μερικοί μήπως έδωσαν 5ο game turbo boost,είδα ότι το έδωσαν στο Poco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

σκεφτομαι σημερα να προχωρησω σε αγορα,

τι πρεπει να προσεξω αρνητικο σε σχεση με το κινητο(notification status....ext)

επισης ειναι αληθεια οτι κυκλοφορει καλη εκδοση του gcam που ανεβαζει την καμερα?

και αν ναι ποια?(υπαρχει καποιο λινκ?)

ευχαριστω

 

παιδια αν μπορει να βοηθησει καποιος,

επισης αν εχει κανεις δοκιμασει την rom pixel 3 experience και κατα ποσο αξιζει κατι τετοιο,(εναλλακτικα απλα βαζω nova launcher,pixel themes kai icons,επειδη δεν μου αρεσει ο χυμα mi launcher με τα τεραστια εικονιδια και χωρις app drawer)

ευχαριστω εκ των προτερων

παρηγγειλα το κινητο και τι περιμενω για να το στησω,ελπιζω να γουσταρω....

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει να βοηθησει καποιος,

επισης αν εχει κανεις δοκιμασει την rom pixel 3 experience και κατα ποσο αξιζει κατι τετοιο,(εναλλακτικα απλα βαζω nova launcher,pixel themes kai icons,επειδη δεν μου αρεσει ο χυμα mi launcher με τα τεραστια εικονιδια και χωρις app drawer)

ευχαριστω εκ των προτερων

παρηγγειλα το κινητο και τι περιμενω για να το στησω,ελπιζω να γουσταρω....

 

Yπαρχουν αρκετες εκδοσεις της gcam που οντως απογειωνουν την καμερα. Κυριως τη νυχτα γτ την μερα ειναι ηδη πολυ καλη, Για launcher εξαιρετικος ειναι κ του αδελφου.. poco

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν αρκετες εκδοσεις της gcam που οντως απογειωνουν την καμερα. Κυριως τη νυχτα γτ την μερα ειναι ηδη πολυ καλη, Για launcher εξαιρετικος ειναι κ του αδελφου.. poco

 

ευχαριστω πολυ φιλε,θα κοιταξω το poco launcher,

υπαρχει καποιο λινκ για gcam?

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε,θα κοιταξω το poco launcher,

 

υπαρχει καποιο λινκ για gcam?

Από gcam πέρασε του και xtrme την beta 20.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-xtrme/

 

Όσον αφορά τον launcher μόνο Nova launcher τπτ άλλο.

 

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε,θα κοιταξω το poco launcher,

υπαρχει καποιο λινκ για gcam?

αυτή εδώ είναι η τελευταία αλλά υπάρχουν και καλύτερες νομίζω πιο παλιές . https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog384/ κάποιος που να θυμάται ποια είναι η πιο καλή θα μπορέσει να σε κατατοπίσει . Η τελευταία πάντως είναι αρκετά καλή τη νύχτα σε σχέση με την στοκ
Link to comment
Share on other sites

αυτή εδώ είναι η τελευταία αλλά υπάρχουν και καλύτερες νομίζω πιο παλιές . https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog384/ κάποιος που να θυμάται ποια είναι η πιο καλή θα μπορέσει να σε κατατοπίσει . Η τελευταία πάντως είναι αρκετά καλή τη νύχτα σε σχέση με την στοκ

 

απ οτι καταλαβα δηλαδη δεν υπαρχει μια συγκεκριμενη σταθερη να κανει την δουλεια της?

καθε ποσο βγαζουν καινουργιο?

φαινεται οτι υπαρχουν πολλες version.

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με όλες κάνουν πολύ καλή δουλειά τη νύχτα . Θα βρω αυτή που έχω βαλει κ θα στην στείλω μετά. Είναι σχετικά παλιά αλλά νομίζω η καλύτερη
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με όλες κάνουν πολύ καλή δουλειά τη νύχτα . Θα βρω αυτή που έχω βαλει κ θα στην στείλω μετά. Είναι σχετικά παλιά αλλά νομίζω η καλύτερη

 

τελεια ευχαριστω!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις / σχετικα με το τηλεφωνο αν πατησουμε μερικές φορες εσωτερικός χωρος αποθηκευσης.. μετα τηλεφωνο 1 η τηλεφωνο 2.. εχει επιλογη προτιμωμενος τυπος δικτυου και εκει εχει αρκετές επιλογες αν κανουμε scroll πανω κατω σε δικτυα lte.. το χει ψαξει κανενας μηπως και με καποια αλλη επιλογη βλεπουμε 4g+ ?

Σόρρυ ξαναρωταω γιατι επεσε διάλογος με το gcam και χαθηκε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα . Κάποιος με dev να μας πει αν αξίζει η μετάβαση από stable ; Το σημαντικό είναι αν έχει θέματα με την αυτονομία η dev ; Κ γενικά βέβαια αν έχει την σταθερότητα της stable .ρωτάω γτ στο poco συνολικά η dev ήταν καλύτερη με καινούρια πράγματα σε κάθε update αλλά στην αυτονομία τα έκανε μουτι .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...