Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω Mi8 από αγγελία αγορασμένο απο Kaiser πρέπει να προσέξω κάτι? ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Αν μπορω να βοηθήσω , είχα πριν oneplus 5t, LG G6, Meizu pro6 , Samsung s4, s7,s7edge και κάποια από τα Μηλιαράκια τα και καλά αμερικανικά.

Μια εβδομάδα είμαι με το mi8 και δεν το Αφήνω από τα χέρια μου.

Το μόνο που χαλάει το ότι δεν έχεις επιλογή αλλαγής εργοστασιακών θεμάτων και εικονιδίων, και οποίο launcher δοκίμασα ήταν πιο αργός από τον μαμά.

Σε ΟΛΑ τα αλλά πάει σφαίρα, κάμερα φανταστική , και εξαιρετική συσκευή στο χέρι, και ωραίο και πλούσιο το λογισμικό του.

Στα χρήματα που κοστίζει νομίζω είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν θέλεις ποικιλία θεμάτων άλλαξε το region από Ελλάδα σε Ινδία και θα εμφανιστούν πάρα πολλά για να βρεις αυτό που σου αρέσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις ποικιλία θεμάτων άλλαξε το region από Ελλάδα σε Ινδία και θα εμφανιστούν πάρα πολλά για να βρεις αυτό που σου αρέσει.

 

Υπόχρεος .

Σε ευχαριστω θερμά.

Αν το αφήσω έτσι, πειράζει σε κάτι άλλο την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Υπόχρεος .

Σε ευχαριστω θερμά.

Αν το αφήσω έτσι, πειράζει σε κάτι άλλο την συσκευή;

Το έχω πολύ καιρό έτσι, κ α Ι δεν έχω αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα. αλλά και αν το γυρίσεις σε Ελλάδα, το θέμα που έχεις δια λεξει παραμένει κανονικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πολύ καιρό έτσι, κ α Ι δεν έχω αντιληφθεί κάποιο πρόβλημα. αλλά και αν το γυρίσεις σε Ελλάδα, το θέμα που έχεις δια λεξει παραμένει κανονικά.

 

Και πάλι ευχαριστω...αν βλέπεις ήδη έφαγα ξενύχτι καλο χαχαχχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ κάποιες μέρες έχει αρχίσει κ πιάνει 4G+ εδώ στο Βόλο... Από τον Αύγουστο που το έχω δεν είχα δει ποτέ. Δε πήρε κάποια αναβάθμιση το τηλέφωνο. Είναι θέμα της cosmote κ πιάνει πλέον;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Σκεφτομαι να παρω το κινητο.Πρωτη φορα θα παω σε xiaomi.Αξιζει λετε η θα το μετανιωσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Σκεφτομαι να παρω το κινητο.Πρωτη φορα θα παω σε xiaomi.Αξιζει λετε η θα το μετανιωσω;
Στα λεφτά που είναι αξίζει με χίλια.!

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχει και ελληνικά και έχει την τελευταία android pie.

Με την τελευταία ενημέρωση πήρε και 4k 60fps.

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα περάσεις την global developer rom έχεις ενημερώση κάθε Παρασκευή ενώ με την σταθερή σχεδόν ανά μήνα.

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερω μονο over the air να κανω αναβαθμισεις.Με αλλο τροπο ειμαι ασχετος.Οταν λες ανα μηνα εννοεις ενημερωσεις ασφαλειας;
Link to comment
Share on other sites

Ξερω μονο over the air να κανω αναβαθμισεις.Με αλλο τροπο ειμαι ασχετος.Οταν λες ανα μηνα εννοεις ενημερωσεις ασφαλειας;
Όχι γενικά ενημέρωση της stable με νέα features αλλά και ενημέρωση ασφαλείας!

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ξερω να κανω μονο over the air θα τις κανω κανονικα φανταζομαι,ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα που κοιταζα το mi mix 2s ξετρελαθηκα απο την οθονη του και την καμερα του.Το mi 8 ειναι καλυτερο,το ιδιο η χειροτερο απο οθονη και καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ξερω να κανω μονο over the air θα τις κανω κανονικα φανταζομαι,ε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα που κοιταζα το mi mix 2s ξετρελαθηκα απο την οθονη του και την καμερα του.Το mi 8 ειναι καλυτερο,το ιδιο η χειροτερο απο οθονη και καμερα;

Από κάμερα είναι το ίδιο από οθόνη πολύ καλύτερο το mi8

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το mi mix 2s παρ'οτι δεν εχει amoled η οθονη του ειναι σαν amoled.

 

Εντάξει έχει καλή οθόνη.. Αλλά άμα τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις διαφορές... :rolleyes:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το παρω απο σκρουτζ.Πρεπει να ειναι ευρωπαικο;

 

Δεν νομιζω να υπαρχει καταστημα στο skroutz που να πουλαει Μi8 με κινεζικη rom. Ολα Global version/rom ειναι, παρε αφοβα. Το αναφερουν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει καταστημα στο skroutz που να πουλαει Μi8 με κινεζικη rom. Ολα Global version/rom ειναι, παρε αφοβα. Το αναφερουν κιολας.
Από το eshop έχει κανείς άποψη;είχα ρωτήσει τις προάλλες και δεν πήρα απάντηση....θέλω συγκεκριμένα από εκεί γιατί μπορώ να το πάρω τιμολόγιο μεσω της εταιρίας που δουλεύω

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mi mix 2s παρ'οτι δεν εχει amoled η οθονη του ειναι σαν amoled.

 

Και χάλια μπροστινή κάμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η δε πίσω λένε ότι είναι ιδια αλλά δεν είναι για κάποιο λόγο το mi8 βγάζει καλύτερες

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Από το eshop έχει κανείς άποψη;είχα ρωτήσει τις προάλλες και δεν πήρα απάντηση....θέλω συγκεκριμένα από εκεί γιατί μπορώ να το πάρω τιμολόγιο μεσω της εταιρίας που δουλεύω

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου ξαναλεω. Δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση να πουλαει κανενα Ελληνικο μαγαζι μη Global version συσκευη. Προχωρα αφοβα. Ρωτα τους κιολας να το επιβεβαιωσεις.

 

Απλα να ξερεις οτι εγγυση θα εχεις απο το μαγαζι, οχι απο την επισημη αντιπροσωπεια. Και σχεδον ολα τα μαγαζια σου δινουν 1 χρονο. Υπαρχουν κανα δυο που σου δινουν 2 χρονια στο skroutz νομιζω.

 

Για να εχεις επισημη εγγυηση 2 χρονων απο την ελληνικη αντιπροσωπεια, θα πρεπει να το παρεις απο τα παρακατω συνεργαζομενα καταστηματα (οπου θα το πληρωσεις πολυ ακριβοτερα)

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...