Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*#*#86583#*#* volte

*#*#869434#*#* vowifi

 

The power of the Mi 8 be with you

Όταν το κάνω αυτό εμφανίσει μήνυμα αυτό το πληκτρολόγιο δεν είναι το προεπιλεγμένο σε beta rom 9.3.14

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό που στην οθόνη κλειδώματος μπορεί κάποιος να κατεβάσει κουρτίνα και να κλείσει wifi για παράδειγμα η να το κάνει αθόρυβο απενεργοποιήτε κάπως; Δηλαδή το κλέβει κάποιος το κάνει αθόρυβο κλείνει wifi το βάζει στην τσέπη και γεια !
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που στην οθόνη κλειδώματος μπορεί κάποιος να κατεβάσει κουρτίνα και να κλείσει wifi για παράδειγμα η να το κάνει αθόρυβο απενεργοποιήτε κάπως; Δηλαδή το κλέβει κάποιος το κάνει αθόρυβο κλείνει wifi το βάζει στην τσέπη και γεια !
Βαλε την συγκεκριμένη ρύθμιση off και όλα good! 6767568ea46c1a014bbe6e2df7ca9472.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την συγκεκριμένη ρύθμιση off και όλα good! 6767568ea46c1a014bbe6e2df7ca9472.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Ωραίος ο φίλος! Ευχαριστώ πολύ! Με την ένταση γίνεται κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο φίλος! Ευχαριστώ πολύ! Με την ένταση γίνεται κάτι;
Και στην lock screen πατάει το power off το κλείνει και κάνει ότι άλλο θέλει μετά με την ηρεμία του.

 

Ούτε το power button στην lock screen δεν έχουν καταφέρει να κλειδώσουν ...

 

Αχ βρε samsung , λείπεις σε πολλά ...

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ..... Ήρθα και εγώ στο m8 μετά από το mi mix2s .. δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πολύ καλύτερο το m8 ...σε όλα ... Μια ερώτηση ... Γραμματοσειρά πως αλλάζουμε ; Όχι θέμα ......

 

απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Και στην lock screen πατάει το power off το κλείνει και κάνει ότι άλλο θέλει μετά με την ηρεμία του.

 

Ούτε το power button στην lock screen δεν έχουν καταφέρει να κλειδώσουν ...

 

Αχ βρε samsung , λείπεις σε πολλά ...

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

 

Ίσως σε αυτό η Samsung να υπερέχει αλλά γενικά στο software είχα την χειρότερη εμπειρία. Στο Hardware ok υπερέχουν οι ναυαρχίδες της αλλά μιλάμε σχεδόν για το 1/3 της τιμής που φαντάζομαι και ήταν ο λόγος που προτίμησες το Mi8 . To Mi8 είναι καλό, χρυσό αλλά κάνεις υποχωρήσεις για να έχεις αυτή την τιμή. Tα ζυγίζεις και αποφασίζεις. Μέχρι στιγμής δεν έχω σοβαρά παράπονα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ποια εμπειρία σαμσουνγκ παιδια?στο s10 το face unlock ξεκλειδωνει με φωτογραφια και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων μια πιανει μια οχι...δε ξερεις αν θα εχεις τηλέφωνο αμεσως ...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πριν καποιο καιρο αλλα θα ξαναρωτησω μπας και το δει καποιος αλλος. Εχει κανεις προβλημα με τις ειδοποιησεις στο Gmail? Εμενα μου ερχονται τις μισες φορες και πολυ λεω. Πιο πολυ το παρατηρω οταν ειμαι με data.

 

Εν τω μεταξυ το gmail δεν υπαρχει ουτε στην λιστα για το battery saver ουτε στο autostart ετσι ωστε να το εξαιρεσω, οπως εχω κανει σε καποια αλλα apps, για να ειμαι σιγουρος οτι θα μου ερχονται οι ειδοποιησεις.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pky.mifontinstaller

 

Για τον φίλο, που ζήτησε αλλαγή γραμματοσειράς.

Δεν εγγυώμαι ότι θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pky.mifontinstaller

 

 

 

Για τον φίλο, που ζήτησε αλλαγή γραμματοσειράς.

 

Δεν εγγυώμαι ότι θα δουλέψει.

Περνάει το mtz αλλάζει η custom γραμματοσειρά αλλά μετά από καμιά ώρα απλά γυρίζει μόνο του στο default theme...

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πριν καποιο καιρο αλλα θα ξαναρωτησω μπας και το δει καποιος αλλος. Εχει κανεις προβλημα με τις ειδοποιησεις στο Gmail? Εμενα μου ερχονται τις μισες φορες και πολυ λεω. Πιο πολυ το παρατηρω οταν ειμαι με data.

 

Εν τω μεταξυ το gmail δεν υπαρχει ουτε στην λιστα για το battery saver ουτε στο autostart ετσι ωστε να το εξαιρεσω, οπως εχω κανει σε καποια αλλα apps, για να ειμαι σιγουρος οτι θα μου ερχονται οι ειδοποιησεις.

 

Εχεις δοκιμάσει να το "κλειδώσεις" στα recent apps?

 

Αν το πρόβλημα επιμένει ,Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις εναλλακτικό email οπως το aquamail που είναι εξαιρετικό? Απλά θέλει να του βγάλεις ολα τα σχετικά με το battery optimization οπως και να το κλειδώσεις στα recent.

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έρχονται email ειδοποιησεις στον λογαριασμό Gmail αλλά στον hotmail δεν έρχονται! Παρόλο που είναι η ίδια εφαρμογή! (Gmail)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει να το "κλειδώσεις" στα recent apps?

 

Αν το πρόβλημα επιμένει ,Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις εναλλακτικό email οπως το aquamail που είναι εξαιρετικό? Απλά θέλει να του βγάλεις ολα τα σχετικά με το battery optimization οπως και να το κλειδώσεις στα recent.

 

Να αλλαξω mail app πολυ δυσκολα γιατι το εχω βολευτει χρονια τωρα. Οταν κλειδωνεις κατι στα recent δεν ειναι μονιμα ενεργο, με αποτελεσμα να καταναλωνει συνεχως μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/8jGz1zD

 

4G+ με 1800+800

 

Παίζει να εισαι ο μόνος που βλέπω με mi 8, και δουλεύει το 4G+ με αυτές τις δυο μπάντες στη Cosmote. Θα μπορούσες να μας πεις:

Τι συσκευή Mi8 έχεις, Chinese η global;

Developer rom η beta rom;

Ποια έκδοση rom;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξω mail app πολυ δυσκολα γιατι το εχω βολευτει χρονια τωρα. Οταν κλειδωνεις κατι στα recent δεν ειναι μονιμα ενεργο, με αποτελεσμα να καταναλωνει συνεχως μπαταρια?

 

Εγώ με το Gmail είχα μια φορά πρόβλημα και έκανα κατάργηση λογαριασμού και ξανά μανα προσθήκη. Και ολα ρολόι.

 

Επίσης εννοείται οι εφαρμογές που θέλεις και έχουν push notifications αυτόματη έναρξη, έναρξη στο παρασκήνιο και φυσικά κλείδωμα στα recent. Τρώει δεν τρώει μπαταρία αυτές οι 3 κινήσεις είναι απαραίτητες.

 

Γενικά έχω παρατηρήσει όταν κάτι δεν δουλεύει καλά, συνήθως μετά από update θέλει διαγραφή και εγκατάσταση πάλι. Αυτό πιστεύω είναι κουσουρι του miui γιατί με Sony που είχα τα ίδια όλα ήταν άψογα πάντα.

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να εισαι ο μόνος που βλέπω με mi 8, και δουλεύει το 4G+ με αυτές τις δυο μπάντες στη Cosmote. Θα μπορούσες να μας πεις:

Τι συσκευή Mi8 έχεις, Chinese η global;

Developer rom η beta rom;

Ποια έκδοση rom;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Η συσκευή είναι global με developer ROM η έκδοση της είναι η 9.3.14. Αυτή την στιγμή έχω 4G+ με 1800 band

https://ibb.co/hMCrX29

Edited by alexm26
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι global με developer ROM η έκδοση της είναι η 9.3.14. Αυτή την στιγμή έχω 4G+ με 1800 band.
Σε προηγούμενες Ρομ πάλι είχες 4g+ στην 1800?

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο με την 2600
Από ποια Ρομ και μετά είδες 4g+ με την 1800?

Μονο σε κοσμοτε η είδες και σε άλλη εταιρία?

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Από ποια Ρομ και μετά είδες 4g+ με την 1800?

Μονο σε κοσμοτε η είδες και σε άλλη εταιρία?

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Σε αυτήν την ρομ είδα πιο συχνό 4G+ μόνο με Cosmote βλέπω με την Vodafone δεν μου έχει βγάλει. Εκτός αν είναι bug της ρομ..

Edited by alexm26
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Gmail είχα μια φορά πρόβλημα και έκανα κατάργηση λογαριασμού και ξανά μανα προσθήκη. Και ολα ρολόι.

 

Επίσης εννοείται οι εφαρμογές που θέλεις και έχουν push notifications αυτόματη έναρξη, έναρξη στο παρασκήνιο και φυσικά κλείδωμα στα recent. Τρώει δεν τρώει μπαταρία αυτές οι 3 κινήσεις είναι απαραίτητες.

 

Γενικά έχω παρατηρήσει όταν κάτι δεν δουλεύει καλά, συνήθως μετά από update θέλει διαγραφή και εγκατάσταση πάλι. Αυτό πιστεύω είναι κουσουρι του miui γιατί με Sony που είχα τα ίδια όλα ήταν άψογα πάντα.

 

Το θεμα ειναι οτι το gmail δεν μου το βγαζει στην λιστα των εφαρμογων για autostart και battery saver για να το εξαιρεσω. Ουτε το gmail account μπορω να καταργησω γιατι ειναι αυτο που εχω στην συσκευη.

 

Εκανα απεγκατασταση ενημερωσεων, το εβαλα στα recent, εστειλα ενα δοκιμαστικο μαιλ στο gmail account αλλα παλι δεν ερχεται ειδοποιηση. Στο pc και στο tablet ερχονται κανονικα. Με wifi ερχονται με data οχι. Ισως να παιζει το σημα ρολο, δεν ξερω

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...