Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να 'σαι καλα. Αν παρατηρησεις καμια πτωση της αποδοσης στο μελλον ποσταρε το, αν μπορεις. Ψαχνουν πολλοι για μπαταρια!

ενοειτε οτι θα γραψω αν κατι παει στραβα...προσθεσα στην αναφορα μου οτι το τηλεφωνο το εχω 2 χρονια και δυο μηνες οποτε ειναι μια χαρα τοσο που κρατησε η μπαταρια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έχω αναφέρει πολλές φορές ότι για μπαταρία μόνο nohon, ότι άλλο κυκλοφορεί εδώ στα σκρουτζοναγαζια είναι μαϊμού. Η nohon είναι δοκιμασμένη χρόνια τώρα και είναι εφάμιλλη της γνήσιας μπορεί και καλύτερη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στα παιδια !!! αλλάξα μονος μου δυο μπαταριες αγορασμένες απο μαγαζια εδω στην ελλαδα.εδω λενε οτι ειναι γνησιες σας διαβεβαιω οτι καμια δεν ειναι....μετρούσα χωρητικότητα με εργαλείο που αγόρασα και συνδέεται στο φορτιστη που μετραει το ρευμα που περναει και φορτιζει τη μπαταρια.και οι δυο ειχαν χωρητικοτητα 2.750 mah. περιπου.αν και καινουριες δεν ειχαν καμια διαφορα απο τη μπαταρια τη δικια του που ειχε ηδη πεσει σε αποδοση!!!.....τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο αγορασα μια NOHON ΑΠΟ ALIEXPRES η οποια ειναι παρα πολυ καλη ..ειναι οπως τη γνησια!!μου διχνει παντα 3.350 χωρητικοτητα...την εχω περιπου ενα μηνα και μετραω καθημερινα το ρευμα που περναει και φορτιζει μια και εχει ένδειξη το εργαλειο και ειναι παντα σταθερο πανω απο 3300 mah!!!!εχω sot 4,30 με 5 ωρες .δουλευει παντα δυκαρτο και λογο του οτι ειμαι πωλητης σε μια εταιρια μιλαω καθε μερα μεσο ορο 2.30 με 3 ωρες.συνεχεια ανοικτα τα δεδωμενα..αυτα απο τη δικη μου εμπειρια !!σας αφηνω το λινκ για τη NOHON απο ALIEXPRES..εκανε ακριβως 4 βδομαδεσ να ερθει

https://www.aliexpress.com/item/32821710473.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.31f34c4dB4Gtlq

ο τύπος της μπαταριας ειναι BM3E

υποψιν οτι τη συσκευη την εχω ακριβως 2 χρονια και δυο μηνες..οποτε η μπαταρια η δικια του καλα κρατησε!!!!!

 

Nohon είχα βάλει στο Honor 6 το 2016 και έμεινα αρκετά ικανοποιημενος

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στα παιδια !!! αλλάξα μονος μου δυο μπαταριες αγορασμένες απο μαγαζια εδω στην ελλαδα.εδω λενε οτι ειναι γνησιες σας διαβεβαιω οτι καμια δεν ειναι....μετρούσα χωρητικότητα με εργαλείο που αγόρασα και συνδέεται στο φορτιστη που μετραει το ρευμα που περναει και φορτιζει τη μπαταρια.και οι δυο ειχαν χωρητικοτητα 2.750 mah. περιπου.αν και καινουριες δεν ειχαν καμια διαφορα απο τη μπαταρια τη δικια του που ειχε ηδη πεσει σε αποδοση!!!.....τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο αγορασα μια NOHON ΑΠΟ ALIEXPRES η οποια ειναι παρα πολυ καλη ..ειναι οπως τη γνησια!!μου διχνει παντα 3.350 χωρητικοτητα...την εχω περιπου ενα μηνα και μετραω καθημερινα το ρευμα που περναει και φορτιζει μια και εχει ένδειξη το εργαλειο και ειναι παντα σταθερο πανω απο 3300 mah!!!!εχω sot 4,30 με 5 ωρες .δουλευει παντα δυκαρτο και λογο του οτι ειμαι πωλητης σε μια εταιρια μιλαω καθε μερα μεσο ορο 2.30 με 3 ωρες.συνεχεια ανοικτα τα δεδωμενα..αυτα απο τη δικη μου εμπειρια !!σας αφηνω το λινκ για τη NOHON απο ALIEXPRES..εκανε ακριβως 4 βδομαδεσ να ερθει

https://www.aliexpress.com/item/32821710473.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.31f34c4dB4Gtlq

ο τύπος της μπαταριας ειναι BM3E

υποψιν οτι τη συσκευη την εχω ακριβως 2 χρονια και δυο μηνες..οποτε η μπαταρια η δικια του καλα κρατησε!!!!!

 

Καλησπέρα, μόλις παράγγειλα μπαταρία και ένα νεό back cover μια και αυτο που εχω τωρα εχει φθαρεί,οπότε αν έρθει το νέο και ειναι καλής ποιότητας και αν κρίνω ότι μπορώ να επανατοποθετήσω τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων θα το αντικαταστήσω!Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν δυσκολευτηκες να αλλάξεις μπαταρία, μια και απ όσο βλέπω χρειάζεται θερμό αέρα για να ξεκολλήσει το καπάκι (στους πόσους βαθμούς ρύθμισες τον αέρα;).Η αλήθεια ειναι ότι είμαι πολύ ερασιτέχνης στα ηλεκτρονικά,αλλά καταλαβάινω κάποια βασικά πράγματα (μηχανολογος μηχανικός γαρ...) και απ' όσο είδα απο βιντεο δεν ειναι ιδιαίτερα δύσκολη η διαδικασία.Σε κάθε περίπτωση θα το ξανασκεφτώ,γιατί δεν θέλω να πάει τόσο άδικα το mi 8:p. Διαφορετικά σκέφτομαι να το δώσω σε μάστορα εμπιστοσύνης να κάνει εκείνος την αντικατάσταση (αν και πάλι δεν θα μπορώ να είμαι σίγουρος σχετικά με τί μπαταρία έβαλε).Eπίσης μαζί με την μπαταρία απο aliexress σου ήρθαν όλα τα αντικείμενα που εικονίζονται στην φωτογραφία ;Δεν μπορεσα να βρώ ακριβή περιγραφή , για αυτό ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παράγγειλα μπαταρία και ένα νεό back cover μια και αυτο που εχω τωρα εχει φθαρεί,οπότε αν έρθει το νέο και ειναι καλής ποιότητας και αν κρίνω ότι μπορώ να επανατοποθετήσω τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων θα το αντικαταστήσω!Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν δυσκολευτηκες να αλλάξεις μπαταρία, μια και απ όσο βλέπω χρειάζεται θερμό αέρα για να ξεκολλήσει το καπάκι (στους πόσους βαθμούς ρύθμισες τον αέρα;).Η αλήθεια ειναι ότι είμαι πολύ ερασιτέχνης στα ηλεκτρονικά,αλλά καταλαβάινω κάποια βασικά πράγματα (μηχανολογος μηχανικός γαρ...) και απ' όσο είδα απο βιντεο δεν ειναι ιδιαίτερα δύσκολη η διαδικασία.Σε κάθε περίπτωση θα το ξανασκεφτώ,γιατί δεν θέλω να πάει τόσο άδικα το mi 8:p. Διαφορετικά σκέφτομαι να το δώσω σε μάστορα εμπιστοσύνης να κάνει εκείνος την αντικατάσταση (αν και πάλι δεν θα μπορώ να είμαι σίγουρος σχετικά με τί μπαταρία έβαλε).Eπίσης μαζί με την μπαταρία απο aliexress σου ήρθαν όλα τα αντικείμενα που εικονίζονται στην φωτογραφία ;Δεν μπορεσα να βρώ ακριβή περιγραφή , για αυτό ρωτάω...

καλησπερα φιλε μου!!! θα σου πω ακριβως τι εκανα!! ασχολούμε ερασιτεχνικά με επισκευές κινητών και αλλαζω τα παντα σε οτιδηποτε επισκευαζεται.ξεκινησα βλεποντας βιντεακια και εχοντας εμπειρια απο αερομοντελισμο που σχολούμε πολλα χρονια δε μου φανηκε καθολου δυσκολο.εχω αλλαξει και οθονη στο κινητο μου και σε αλλα δυο φιλων μου παλι σε MI 8..θα αφησω στο τελος ενα λινκ που μπορειτε να βρειτε γνησιότατα ανταλακτικα σε ολα τα xiaomi..εχω αγορασει πολλες φορες.εχουν και μπαταρια απλα δεν εγγυονται οτι θα την παραλαβω λογο του οτι αποστελουν μπαταριες με ασφαλεια μονο σε συγκεκριμενες χωρες και ετσι δεν μπηκα σε διαδικασια!!

λοιπον δεν ειναι αναγκη να χρησιμοποιησεις ειδικο μπιστολι θερμανσης,...εγω παντα χρησιμοποιω σε ολες μου τις επισκευες μπιστολακι για μαλλια απλα βαζω ενα ακροφησιο πλακιε για να συγκεντρωνει τη ροη του αερα σε σημειο..ζεσταινεις κυκλικα το τηλεφωνο απο τη πισω μερια και βρες μια λεπτη πενα απο κιθαρα και προσπαθησε να την εισχωρησεις στην αρχη απο τη κατω μερια διπλα στη θυρα φωρτισης.κολησε το βεντουζακι που θα βρεις μεσα στο κουτι με το kit επισκευης στην ακρη απο εκει που θα ξεκινησεις να βαζεις τη πενα και τραβα συγχρονως οσο μπαινει μεσα η πενα κατω απο το καπακι .προχωρα σιγα σιγα περιμετρικα χωρις να το ζεσταινεις και κουνα και το βεντουζακι και κολλα το στην επομενη γωνια .αν δεις και κρυωσει ξαναζεστανε σιγα σιγα.μην βαλεις πολυ βαθεια την πενα μεσα στο κινητο.ζεστανε και γυρο απο την καμερα γιατι και εκει ειναι κολλημενο.περασε περιμετρικα τη πενα σε ολο το κινητο και μετα θα ανοιξει σιγα σιγα να εισαι σιγουρος...οταν το ανοιξεις,,με μια πλαστικη λαβιδα ξεκουμπωσε τον αισθητηρα δακτυλικων...ειναι ευκολο..προσεξε στην επομενη φαση και οταν ξεβιδωσεις ολες τις βιδες απο το καπακι το μαυρο που σκεπαζει ολο το κυκλωμα απανω να ξεκολησεις ομορφα χωρις να το χαλασεις μια μαυρη φαρδια ταινια που ειναι κολλημενη πανω στη μπαταρια.αυτο ειναι η κεραια του wifi...ζεστανε τη λιγο και θα ξεκολησει ευκολα.ειναι ενα με το καπακι το μαυρο. θα το δεις στο βιντεο.αποσυνδεσε τη μπαταρια απο τη πλακετα .... το δυσκολοτερο ειναι να ξεκολησεις τη μπαταρια γιατι αυτα τα λευκα ταινιακια που εχει και υποτιθετε οτι τα τραβας και βγαινουν για να την αποκολησουν συνηθως κοβουν.για να τη βγαλεις ευκολα ζεστανε τη απο πανω και στις ακριες..βαλε μια καρτα πιστωτικη (αν δεν εχεις εργαλεια σπατουλες πλαστικες)απο το πλαι δεξια και αριστερα της μπαταριας και οχι πανω και κατω για να μη κοψεις τα δυο καλωδια πλακιε που εχει κατω απο τη μπαταρια.δες στο βιντεακι που βρισκονται για να μη βαλεις βαθεια τη λαστικη καρτα και τα πληγωσεις.μην αφησεις να μπει περισσοτερο απο ενα ποντο περιπου η πλαστικη καρτα κατω απο τη μπαταρια.ζεσταινε με το μπιστολακι στο πλαι της μπαταριας καθως τη ξεκολας..αν δεν θελεις να ζεστανεις τη μπαταρια βαλε οινοπνευμα καθαρο κατω απο τη μπαταρια και περιμενε κανενα δεκαλεπτο να μαλακωσει η κολλα απο τα ταινιακια και ξεκολα τη μπαταρια παλι με μια πλαστικη καρτα σιγα σιγα απο το πλαι..πιστεψε με δεν ειναι δυσκολο..μετα ειναι πολυ απλο.βλεπε στο βιντεακι...

οσο για τη μπαταρια της NOHON εχει μεσα αυτοκολητο καινουριο για το καπακι ταινια για τη μπαταρια κατσαβιδακι και μια βεντουζα που θα σε βοηθησει να τραβας οσο ξεκολας το πισω καπακι..

 

https://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=2665

αυτο ειναι το λινκ για οθονη γνησια αλλα και για οτι αλλο θελετε για xiaomi..

Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

Από τα γνωστά και παλιά καταστήματα το dragon και όλα γνήσια, αλλά μπαταρία νομίζω δεν στέλνει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή του gragon-tt ειναι και το http://phoneyy.com/

 

Ίδιος ιδιοκτήτης ιδια ολα , με την επιλογή πληρωμης του paypal ( που δεν εχει το dragon) , αλλα για εναν παράξενο λογο εχει λίγο ποιο ακριβές τιμές.

 

Sent from my Mi 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τα γνωστά και παλιά καταστήματα το dragon και όλα γνήσια, αλλά μπαταρία νομίζω δεν στέλνει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το γραφω πιο πανω οτι μπαταρια στελνουν αλλα δεν σου δινουν εγγυηση 100 τις 100 οτι θα την παραλαβεις!! εκει το ρισκαρεις

εχω αγορασει παρα πολλα ανταλακτικα για διαφορους τυπους xiaomi και συνηθως οθονες..ειναι παντα γνησια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παράγγειλα μπαταρία και ένα νεό back cover μια και αυτο που εχω τωρα εχει φθαρεί,οπότε αν έρθει το νέο και ειναι καλής ποιότητας και αν κρίνω ότι μπορώ να επανατοποθετήσω τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων θα το αντικαταστήσω!Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν δυσκολευτηκες να αλλάξεις μπαταρία, μια και απ όσο βλέπω χρειάζεται θερμό αέρα για να ξεκολλήσει το καπάκι (στους πόσους βαθμούς ρύθμισες τον αέρα;).Η αλήθεια ειναι ότι είμαι πολύ ερασιτέχνης στα ηλεκτρονικά,αλλά καταλαβάινω κάποια βασικά πράγματα (μηχανολογος μηχανικός γαρ...) και απ' όσο είδα απο βιντεο δεν ειναι ιδιαίτερα δύσκολη η διαδικασία.Σε κάθε περίπτωση θα το ξανασκεφτώ,γιατί δεν θέλω να πάει τόσο άδικα το mi 8:p. Διαφορετικά σκέφτομαι να το δώσω σε μάστορα εμπιστοσύνης να κάνει εκείνος την αντικατάσταση (αν και πάλι δεν θα μπορώ να είμαι σίγουρος σχετικά με τί μπαταρία έβαλε).Eπίσης μαζί με την μπαταρία απο aliexress σου ήρθαν όλα τα αντικείμενα που εικονίζονται στην φωτογραφία ;Δεν μπορεσα να βρώ ακριβή περιγραφή , για αυτό ρωτάω...

 

 

Φίλε μην το κάνεις μόνος σου. Το έκανα εγώ και την πάτησα. Το πρόβλημα.ειναι ότι η μπαταρία δεν έβγαινε με τίποτα και έκανα ζημιά στο data cable από κάτω να προσπαθώντας να την βγάλω.. και μου πήγε διπλό το κόστος μετά. Άστο σε κάποιον που ξέρει και το έχει ξανακανει

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τα σχόλια.Βοηθανε πολύ όταν δεν έχεις εμπειρία σε κάτι τέτοιο.Μαλλον θα απευθύνθω σε μαγαζί που δουλεύει γνωστός μου και θα του πάω την μπαταρία.Ελπιζω να δεχτεί να την αλλάξει.!
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή του gragon-tt ειναι και το http://phoneyy.com/

 

Ίδιος ιδιοκτήτης ιδια ολα , με την επιλογή πληρωμης του paypal ( που δεν εχει το dragon) , αλλα για εναν παράξενο λογο εχει λίγο ποιο ακριβές τιμές.

 

Sent from my Mi 8 using Tapatalk

 

Δυστυχως δεν στελνουν μπαταριες στην Ελλαδα...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λέτε να πάρουμε MIUI 12.5;

 

Δεν νομίζω φίλε αλλά και να περνάμε δεν έχω δει και καμία διαφορά ... το κινητό είναι μια χαρά εγώ ψάχνω για upgrade μπαταρία αλλά πλέον δεν βιάζομαι για πήρα και το xr

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω φίλε αλλά και να περνάμε δεν έχω δει και καμία διαφορά ... το κινητό είναι μια χαρά εγώ ψάχνω για upgrade μπαταρία αλλά πλέον δεν βιάζομαι για πήρα και το xr

 

Στο 12.5 λενε οτι εχει ξαναγραφτει μεγαλος μερος του πυρηνα με αποτελεσμα να ειναι ακομα πιο γρηγορο και με αρκετα μικροτερη καταναλωση. Βεβαια σε καθε αναβαθμιση αυτα λενε αλλα αν ισχυει ειναι σημαντικη αυτη η εκδοση και κριμα που δεν θα την παρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Στο 12.5 λενε οτι εχει ξαναγραφτει μεγαλος μερος του πυρηνα με αποτελεσμα να ειναι ακομα πιο γρηγορο και με αρκετα μικροτερη καταναλωση. Βεβαια σε καθε αναβαθμιση αυτα λενε αλλα αν ισχυει ειναι σημαντικη αυτη η εκδοση και κριμα που δεν θα την παρουμε.

 

Είχε ακουστεί ότι θα την περνάμε. Και ότι θα ήταν η τελευταία

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχετε διαπιστώσει ειδικά με chrome να σας αλλάζει το χρώμα της οθόνης?Ειδικά στον λευκό φόντο να το κιτρινίζει??Να κάνεις scroll και να αλλάζει μια λευκό μια κίτρινο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχετε διαπιστώσει ειδικά με chrome να σας αλλάζει το χρώμα της οθόνης?Ειδικά στον λευκό φόντο να το κιτρινίζει??Να κάνεις scroll και να αλλάζει μια λευκό μια κίτρινο...

 

Με αυτό πρέπει να στρώνει...

 

Follow the below mentioned steps to get rid of the yellow tint:

1. In the chrome's web address bar type "chrome://flags"

2. Then search for #dynamic-color-gamu said:

3. After searching the above, disable the option andrestart google chrome!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό πρέπει να στρώνει...

 

Follow the below mentioned steps to get rid of the yellow tint:

1. In the chrome's web address bar type "chrome://flags"

2. Then search for #dynamic-color-gamu said:

3. After searching the above, disable the option andrestart google chrome!

 

Ευχαριστω φιλε.Το εκανα και νομιζω εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε μένα, το τελευταίο μήνα περίπου έχει αρχίσει ανά 1-2 μέρες να τρεμοπαίζει ελαφρώς το κάτω μέρος της οθόνης (περίπου το μισό πληκτρολόγιο δηλαδή) και αν το κλειδώσω και το ξεκλειδώσω κάνα 2 φορές, στρώνει. Υπάρχει πιθανότητα να είναι θέμα software ή πάμε για αλλαγή οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από αλλαγή μπαταρίας σε service κινητών, δεν ανοίγει το wifi/bluetooth, κάνει σαν να κολλάει στο wifi, δεν δείχνει δίκτυα. Τα δεδομένα με κάρτα sim δουλεύουν. Έχω κάνει και reset, βασικά με reset τους το έδωσα. Ξαναπέρασα την rom, αλλά και πάλι τίποτα. Στα τεστ του κινητού, κάνει search σε wifi και bluetooth αλλά τίποτα. Εννοείται πώς θα τους καλέσω αύριο να το πάω....έχει γίνει σε κάποιον αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να πεις το όνομα του μαγαζιού που το πηγές καθώς και την έκβαση που θα έχει το προβλημα που αντιμετωπίζεις.Ειναι σημαντικό για όλους εμάς που θέλουμε να αλλάξουμε μπαταρία να γνωρίζουμε την δουλειά που κάνουν κάποια μαγαζιά.Η μπαταρία μετά την αλλαγή κρατάει περισσότερο ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από αλλαγή μπαταρίας σε service κινητών, δεν ανοίγει το wifi/bluetooth, κάνει σαν να κολλάει στο wifi, δεν δείχνει δίκτυα. Τα δεδομένα με κάρτα sim δουλεύουν. Έχω κάνει και reset, βασικά με reset τους το έδωσα. Ξαναπέρασα την rom, αλλά και πάλι τίποτα. Στα τεστ του κινητού, κάνει search σε wifi και bluetooth αλλά τίποτα. Εννοείται πώς θα τους καλέσω αύριο να το πάω....έχει γίνει σε κάποιον αυτό?

 

Φίλε έγινε σε μένα. Ακριβώς τα ίδια προβλήματα. Και εγώ το προκάλεσα μόνος μου. Πήγα να αλλάξω την μπαταρία η οποία απλά δεν ξεκολλαγε με τίποτα. Ο τύπος θα έβαλε κάποιο αιχμηρό αντικείμενο για να την βγάλει και κατέστρεψε το data cable από κάτω. Είναι φτηνό ανταλλακτικο. Να πας και να ζητήσουν να στο αλλάξουν με χρέωση τους και μπροστά σου γιατί υπάρχει περίπτωση να στραβωσει η νέα μπαταρία όπως θα την βγάλει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από αλλαγή μπαταρίας σε service κινητών, δεν ανοίγει το wifi/bluetooth, κάνει σαν να κολλάει στο wifi, δεν δείχνει δίκτυα. Τα δεδομένα με κάρτα sim δουλεύουν. Έχω κάνει και reset, βασικά με reset τους το έδωσα. Ξαναπέρασα την rom, αλλά και πάλι τίποτα. Στα τεστ του κινητού, κάνει search σε wifi και bluetooth αλλά τίποτα. Εννοείται πώς θα τους καλέσω αύριο να το πάω....έχει γίνει σε κάποιον αυτό?

 

Αυτό σου χάλασε

€ 1,69 | For Xiaomi Mi6/Mi8/Mi8 SE Mainboard Flex Cable Logic Main Board Motherboard Connect LCD Flex Cable Ribbon Repair Spare Parts

https://a.aliexpress.com/_mKz2S4b

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έγινε σε μένα. Ακριβώς τα ίδια προβλήματα. Και εγώ το προκάλεσα μόνος μου. Πήγα να αλλάξω την μπαταρία η οποία απλά δεν ξεκολλαγε με τίποτα. Ο τύπος θα έβαλε κάποιο αιχμηρό αντικείμενο για να την βγάλει και κατέστρεψε το data cable από κάτω. Είναι φτηνό ανταλλακτικο. Να πας και να ζητήσουν να στο αλλάξουν με χρέωση τους και μπροστά σου γιατί υπάρχει περίπτωση να στραβωσει η νέα μπαταρία όπως θα την βγάλει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό σου χάλασε

€ 1,69 | For Xiaomi Mi6/Mi8/Mi8 SE Mainboard Flex Cable Logic Main Board Motherboard Connect LCD Flex Cable Ribbon Repair Spare Parts

https://a.aliexpress.com/_mKz2S4b

 

Να σαι καλά φίλε, τί να πώ, ελπίζω να μην έχει γίνει ζημιά στο motherboard:mad:...το κάνεις μόνος σου διαλύεται, το πάς σε μαγαζί...πάλι.....ελπίζω να υπάρχει το ανταλλακτικό γιατί το s5 plus είναι για σουτάρισμα....πιο απαράδεκτο...ανοίγεις wifi και περιμένεις 10 λεπτά να έρθουν οι ειδοποιήσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε, τί να πώ, ελπίζω να μην έχει γίνει ζημιά στο motherboard:mad:...το κάνεις μόνος σου διαλύεται, το πάς σε μαγαζί...πάλι.....ελπίζω να υπάρχει το ανταλλακτικό γιατί το s5 plus είναι για σουτάρισμα....πιο απαράδεκτο...ανοίγεις wifi και περιμένεις 10 λεπτά να έρθουν οι ειδοποιήσεις.....

 

Εμένα το ired μου το έφερε σε μια μέρα

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...