Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως την βλέπετε την 12αρα από θέμα μπαταρίας σε σχέση με την προηγούμενη??

 

Εγώ προσωπικά βλέπω καλύτερα την μπαταρία. Δεν νομίζω να είναι ιδέα μου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μου εμφάνισε κι εμένα το update 11.0.5.0 -> 12.0.1.0 και κατέβασε το zip

Μου βγαλε ότι είναι έτοιμο να γίνει install, οπότε έκανα εκαθάριση το πρόσφατων εφαρμογών και πάτησα στην ειδοποίηση.

Έφυγε η ειδοποίηση και στην αναβάθμιση δεν μου βγάζει πιο ότι υπάρχει update, ενώ αν πάω να το βάλω χειροκίνητα μέσα από την επιλογή πακέτου, μου λέει ότι δεν επιτρέπονται unofficial roms :S:S

Φαντάζομαι το κατέβασε corrupted, για επιβεβαίωση αυτό είναι το md5 του αρχείου που κατέβασε από τον updater.

miui-blockota-dipper_global-V11.0.5.0.QEAMIXM-V12.0.1.0.QEAMIXM-9281342104-10.0.zip

md5: e0c3fd7f38309e5162b8c8ce72dc9c92

Αν έχει κρατήσει κάποιος αυτό που του ρθε απο ota, ας ανεβάσεις το δικό του md5.

Link to comment
Share on other sites

Κοντευουν 2 χρονια που το εχω και λεω να αλλαξω την μπαταρια. Η infoquest, υποθετω, οτι δεν το αναλαμβανει διοτι δεν ειναι αγορασμενο απο εκει.

 

Γνωριζετε καποιο αξιοπιστο καταστημα στην Αθηνα, το οποιο κανει αλλαγη με αυθεντικη της Xiaomi? Θα ρωτησω και το καταστημα που το πηρα (e-deal στο Αιγαλεω) αλλα αν εχει κανεις καμια προταση, καλοδεχουμενη.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτή η έκδοση που κατεβάζετε είναι china δεν είναι η global σωστά?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά global

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοντευουν 2 χρονια που το εχω και λεω να αλλαξω την μπαταρια. Η infoquest, υποθετω, οτι δεν το αναλαμβανει διοτι δεν ειναι αγορασμενο απο εκει.

 

Γνωριζετε καποιο αξιοπιστο καταστημα στην Αθηνα, το οποιο κανει αλλαγη με αυθεντικη της Xiaomi? Θα ρωτησω και το καταστημα που το πηρα (e-deal στο Αιγαλεω) αλλα αν εχει κανεις καμια προταση, καλοδεχουμενη.

 

Νομίζω πως αυθεντική δεν θα βρεις πουθενα.!

Ούτε η infoquest πιστεύω θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά global

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω πως αυθεντική δεν θα βρεις πουθενα.!

Ούτε η infoquest πιστεύω θα έχει.

 

Ουτε η infoquest που ειναι επισημος αντιπροσωπος?? :blink: Μαλιστα.

 

Τουλαχιστον να βρω καποιο δοκιμασμενο και αξιοπιστο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα από το link πιο πάνω.οντως έγινε πιο σβέλτο το κντ. Όχι ότι δεν ήταν πριν αλλά μια διαφορά την βλέπεις τώρα με το MIUI 12. Προς το παρών όλα καλά.. άργησε αλλά φαίνεται να άξιζε τον κόπο η αναμονή Well Done Xiaomi

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η αναβάθμιση στο MIUI 12.Εγινε ακόμα πιο άμεση η απόκριση.Δεν έχω τεσταρει ακόμα την κάμερα όμως σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ καλή η αναβάθμιση χωρίς bugs μια χαρά. Λίγο καλύτερη μπαταρία να χε αυτό το κινητό και θα το κρατούσα άλλα τρία χρόνια!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Το είχα ξαναρωτήσει αλλά νομίζω δεν είχα πάρει κάποια απάντηση.

Υπάρχει κάποιο έμπιστο μαγαζί στην Αθήνα για αλλαγή μπαταρίας? Αν ναι, γνωρίζει κανένας περίπου το κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ καλή η αναβάθμιση χωρίς bugs μια χαρά. Λίγο καλύτερη μπαταρία να χε αυτό το κινητό και θα το κρατούσα άλλα τρία χρόνια!

 

Ένα 5ωρο οθόνη το βγάζει ακόμα που το έχω λίγο πάνω από 2 χρόνια. Δεν είναι πολύ καλά αλλά κρατάει

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που μου κάνει είναι αυτό στη φωτογραφία. Δεν έχω εντοπισει κάτι άλλο μέχρι στιγμής. 2372266c1af4a94dff76ccad46c303a6.jpg

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα 5ωρο οθόνη το βγάζει ακόμα που το έχω λίγο πάνω από 2 χρόνια. Δεν είναι πολύ καλά αλλά κρατάει

 

5 ωρες???? πως το κάνεις; 3 με το ζόρι και αν...

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες???? πως το κάνεις; 3 με το ζόρι και αν...

 

To 5ωρο ειναι πολυ σχετικο και ειναι αναλογα την χρηση. Παντως, το εχουμε ξαναπει, μεγαλο ρολο παιζει και η ποιοτητα του σηματος που εχεις στις περιοχες που κινεισαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη στην αναμονή με την 11.0.5.0

Αγορασμένο από το επίσημο δίκτυο.

Για να δούμε πότε θα δεήσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση! Μια χαρά πάει το κινητό και χωρίς να κάνω hard reset! Ήθελα να ρωτήσω για τα floating notifications πώς μπορούν να δουλέψουν με το Viber.. Με watch up δουλεύει έχω παρατηρήσει... Ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Κοντευουν 2 χρονια που το εχω και λεω να αλλαξω την μπαταρια. Η infoquest, υποθετω, οτι δεν το αναλαμβανει διοτι δεν ειναι αγορασμενο απο εκει.

 

Γνωριζετε καποιο αξιοπιστο καταστημα στην Αθηνα, το οποιο κανει αλλαγη με αυθεντικη της Xiaomi? Θα ρωτησω και το καταστημα που το πηρα (e-deal στο Αιγαλεω) αλλα αν εχει κανεις καμια προταση, καλοδεχουμενη.

 

γεια σου φιλε μου ...μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα γνησια μπαταρια στο λινκ που σου στελνω..εγω την αλλαξα μονος μου..αν δεις και στις φωτο η συσκευασια ειναι η γνησια της xiaomi.ηρθε σε ενα χαρτινο κλεισμενο σφραγισμενο φακελακι..το κινητο δουλευει οπως ηταν καινουριο

https://www.aliexpress.com/item/33002505554.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6ae74c4d7NHdt1

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου ...μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα γνησια μπαταρια στο λινκ που σου στελνω..εγω την αλλαξα μονος μου..αν δεις και στις φωτο η συσκευασια ειναι η γνησια της xiaomi.ηρθε σε ενα χαρτινο κλεισμενο σφραγισμενο φακελακι..το κινητο δουλευει οπως ηταν καινουριο

https://www.aliexpress.com/item/33002505554.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6ae74c4d7NHdt1

 

Σ'ευχαριστω. Να την αλλαξω μονος μου αποκλειεται, διοτι ειχα τραυματικη εμπειρα στο παρελθον με παλια μου συσκευη, αλλα ισως το παω σε καταστημα να κανουν την αλλαγη, αν βρω καποιο.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω. Να την αλλαξω μονος μου αποκλειεται, διοτι ειχα τραυματικη εμπειρα στο παρελθον με παλια μου συσκευη, αλλα ισως το παω σε καταστημα να κανουν την αλλαγη, αν βρω καποιο.

 

Παιδιά και εγώ πήγα μόνος να την αλλάξω και έκανα ζημιά στο κινητό. Χρειάστηκε να αλλάξω ένα data cable που βρίσκεται κάτω από την μπαταρία. Οπότε πήγα σε επισκευαστικό κέντρο και τα ακούμπησα χοντρά.. συν του ότι κάτι έκανα στο καπάκι και δεν κλείνει πλεον τελεια...

Σε ειδικό παιδιά σε ειδικό. Φυσικά μπαταρία άμα θέλετε την αγοράζετε εσείς. Εγώ πήρα μια after market από τον Δησιο.

UMI X2-HONOR 6-S7-MI 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ πήγα μόνος να την αλλάξω και έκανα ζημιά στο κινητό. Χρειάστηκε να αλλάξω ένα data cable που βρίσκεται κάτω από την μπαταρία. Οπότε πήγα σε επισκευαστικό κέντρο και τα ακούμπησα χοντρά.. συν του ότι κάτι έκανα στο καπάκι και δεν κλείνει πλεον τελεια...

Σε ειδικό παιδιά σε ειδικό. Φυσικά μπαταρία άμα θέλετε την αγοράζετε εσείς. Εγώ πήρα μια after market από τον Δησιο.

 

Πως δουλεύει η μπαταρία μέχρι στιγμής;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση αν και δεν είναι vs εδώ μέσα ... Μου ζήτησαν να ανταλλάξω το mi8 με το pick x3 ... Όσο και να ψάχνω νομίζω ότι ακόμα και σήμερα το mi8 είναι πολύ καλύτερο . Εσείς τι λέτε ;

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση αν και δεν είναι vs εδώ μέσα ... Μου ζήτησαν να ανταλλάξω το mi8 με το pick x3 ... Όσο και να ψάχνω νομίζω ότι ακόμα και σήμερα το mi8 είναι πολύ καλύτερο . Εσείς τι λέτε ;

 

Έχει τα 120hz το poco και μεγαλύτερη μπαταρία αλλιώς δεν θεωρώ ότι είναι καλύτερο. Ανάλογα με τις προτεραιότητες του καθενός θα έλεγα. Προσωπικά θα κρατούσα το mi8

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα 120hz το poco και μεγαλύτερη μπαταρία αλλιώς δεν θεωρώ ότι είναι καλύτερο. Ανάλογα με τις προτεραιότητες του καθενός θα έλεγα. Προσωπικά θα κρατούσα το mi8

 

Μα και οι κάμερες νομίζω είναι καλύτερες στο mi8 ..

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...