Jump to content

LG G7


_NikitaS_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλειωσε μόοοολις. Χρησιμοποίησα το LGUP σε mode "Update".

Ολοκληρώθηκε πολύ γρήγορα.

Για διαφορές... ακόμα είναι νωρίς :happy:

 

Το έκανα και μόλις τελείωσε... Όταν έκανε επανεκκίνηση βέβαια που ζητάει από την αναβάθμιση έμεινε στο logo της LG και είχε κανένα 10λεπτο έτσι... Μετά το έκανα μια επανεκκίνηση χειροκίνητα και άναψε και ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση...ειναι λογικό αυτό? Στο έκανε και σένα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 788
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το απέκτησα και εγώ σήμερα το κινητό. ειναι τιμ αλλά οκ δεν με ενοχλεί. μπορώ να φλασαρω και καποιο official firmaware χωρίς πρόβλημα έτσι δεν ειναι? δώστε μου λίγο οδηγίες για τον τρόπο και από που κατεβάζω?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω επιβεβαιώσει 100%, έχω την εντύπωση ότι αν περαστεί μη TIM λογισμικό χάνεις τις αυτόματες ενημερώσεις ΟΤΑ ή από LG Bridge. (Ίσως λόγω διαφορετικού λογισμικού από αυτό με το οποίο έχει κατοχυρωθεί το IMEI στους σερβερς της lg?)

 

Να μου πεις μικρό το κακό αν μπορείς - και θέλεις - κάθε φορά να περνάς χειροκίνητα την τελευταία έκδοση. Πάντως όλες οι σαβούρες εφαρμογές της ΤΙΜ αφαιρούνται και μένει μόνο το logo στην εκκίνηση το οποίο δεν το λες ότι χάνει ιδιαίτερα σε σχέση με το LG logo που έχουν τα unbranded.

 

Από περιέργεια παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση που έχετε? Εμένα (ΤΙΜ) είναι η V10q-222-01. Android 8.0 ακόμα βέβαια αλλά άψογη , χωρίς κανένα bug μέχρι στιγμής. Να πω επίσης ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου πέρα απο τα ευτράπελα με το σκρουτζομάγαζο που ανέφερα προηγουμένως. Μόνο η μπαταρία είναι ομολογουμένως μέτρια αλλά αυτό το ξέραμε. Θα τη χαρακτήριζα μάλιστα λίγο καλύτερη απο αυτό που περίμενα, αλλά μέχρι εκεί

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω τις αφαιρεσα μόνο to logo μένει μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος. Στην ίδια έκδοση είναι και εγώ. Ας μας πει κάποιος αν ισχύει ότι αν περάσουμε άλλο firmware δεν θα έχουμε upates αυτόματα
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα αλλα 3.14bg?

 

σε εσας ποσο ηταν η ενημερωση?

 

L2ebAwk.jpg

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Να ήταν η pie ρε παιδιά να έλεγα οκ. Αλλά από την στιγμή που είναι απλά μια ενημέρωση ασφαλείας τι σας έχει πιάσει και ασχολείστε τόσο πολύ;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μόλις τελείωσε... Όταν έκανε επανεκκίνηση βέβαια που ζητάει από την αναβάθμιση έμεινε στο logo της LG και είχε κανένα 10λεπτο έτσι... Μετά το έκανα μια επανεκκίνηση χειροκίνητα και άναψε και ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση...ειναι λογικό αυτό? Στο έκανε και σένα?

 

Όχι. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι. :confused:

Τι να πω? Δεν ξέρω γτ κόλλησε εκείνη την ώρα... Μόλις το έκανα χειροκίνητα επανεκκίνηση με το κουμπί της έντασης και του σβησιματος άνοιξε και ολοκληρώθηκε η ενημέρωση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Την pie θα την πάρουμε εμείς ή μας ξέχασαν?

Γνωρίζει κανένας τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Τέλος Απριλίου εγώ που είδα σε κανα 2 sites δλδ καλό Μάιο ,πραγματικα για γελια ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κρίμα για τέτοια εταιρία... Στις smart τηλεοράσεις δεν είναι έτσι όπως στα κινητά... Είναι πολύ καλύτερα... Πάντως η pie έχει μπει σε όσες μάρκες ξέρω από φίλους καιρό πριν...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση, 360MB...ενημέρωση ασφαλείας προφανώς...pie σε 3 μήνες λοιπόν...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

gcam by arnova

 

AI cam by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

normal cam

 

https://farm8.staticflickr.com/7837/46600666875_fc07176226_z.jpg' alt='46600666875_fc07176226_z.jpg'>normal cam by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ποια έκδοση χρησιμοποιείς; κάποιο λινκ;;;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτήν χρησιμοποίησα τώρα

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79176115&postcount=1485

Link to comment
Share on other sites

gcam by arnova

 

πολύ καλή η gcam.. αν και φεύγουν λίγο προς το θερμό τα χρώματα

σε ποιότητα και λεπτομέρεια πάντως είναι άψογη η φωτογραφία

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Με τι ρυθμίσεις; εμένα μου κολλάει συνέχεια..

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν θυμαμαι να ειχα πειραξει κατι ιδιαιτερο , μηπως δεν "εκατσε "καλα

δες μονο στις συνθετες ρυθμισεις - fix - buffer fix μηπως ειναι απενεργοποιημενο

 

πολύ καλή η gcam.. αν και φεύγουν λίγο προς το θερμό τα χρώματα

σε ποιότητα και λεπτομέρεια πάντως είναι άψογη η φωτογραφία

 

καλη δουλεια σιγουρα αλλα ειναι λιγο αργη στην ληψη φωτογραφιας , τουλαχιστον σε σχεση με τις εκδοσεις gcam που ειχα σε αλλα τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει να το παρω;Αν χρειαστει service το παω κανονικα στην procordia η εχει και αλλου;Με καλυπτει η εγγυηση;Υπαρχει καπου live να το δουμε;
Link to comment
Share on other sites

madrugada

 

auto ολες

 

gcam by cstark

 

cstark by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

gcam by arnova

 

arnova by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

normal by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

 

Normal by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει για bootloop.Ισχυει;

Όχι. Ήταν προσωρινό πρόβλημα λόγω κάποιου update σε συνδυασμό με κάρτα sim cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το g7.
Το ότι χάνεις σε μπαταρία δεν είναι σημαντικό μειονέκτημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...