Jump to content

iPad (6th gen - 2018)


billy1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά...ενδιαφέρομαι να το παραγγείλω άμεσα αλλά δεν έχω καταλήξει σε ποιο χρώμα. Δεν θέλω να ε΄νια μαύρο μπροστά οπότε έχω δύο επιλογές για το silver και το gold. To silver μου φαίνεται πολύ ουδέτερο από την άλλη το gold δεν το έχω δεί από κοντά και δεν έχω και τη δυνατότητα να το δω. Φαινεται να μην είναι το κλασσικό gold. Το έχει δει κάποιος εδώ; Αν είναι προς το χρώμα του χαλκού θα είναι στα γούστα μου αν είναι προς το ροζ θα γίνω ρεζίλι :). So what? Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά...ενδιαφέρομαι να το παραγγείλω άμεσα αλλά δεν έχω καταλήξει σε ποιο χρώμα. Δεν θέλω να ε΄νια μαύρο μπροστά οπότε έχω δύο επιλογές για το silver και το gold. To silver μου φαίνεται πολύ ουδέτερο από την άλλη το gold δεν το έχω δεί από κοντά και δεν έχω και τη δυνατότητα να το δω. Φαινεται να μην είναι το κλασσικό gold. Το έχει δει κάποιος εδώ; Αν είναι προς το χρώμα του χαλκού θα είναι στα γούστα μου αν είναι προς το ροζ θα γίνω ρεζίλι :). So what? Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του.

 

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν οι φωτογραφίες, γιατί τις έβγαλα πριν από λίγο, νύχτα με το φως του δωματίου.

 

https://postimg.cc/hQbnxwrq

 

https://postimg.cc/jCztGwrk

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν οι φωτογραφίες, γιατί τις έβγαλα πριν από λίγο, νύχτα με το φως του δωματίου.

 

https://postimg.cc/hQbnxwrq

 

https://postimg.cc/jCztGwrk

 

Ευχαριστώ πολύ για τις φώτο... Νομίζω ότι δεν ροζισει όσο νόμιζα.. Φαίνεται αρκετά καλό!

Link to comment
Share on other sites

Antivirus έχει νόημα η κακο θα κάνει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν υπάρχουν ιοι σε iPhone iPad. Τζάμπα θα πετάξεις τα ωραία σου λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να τσεκάρω την υγεία της μπαταριας στο iPad?

 

Ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω.

 

 

 

Δεν υπάρχει στα iPad.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους-ες,

Ποια θήκη θα προτείνατε;

Είμαι ανάμεσα στις παρακάτω

Spigen Rugged Armor

Spigen Tough Armor

 

Προτείνετε κάτι διαφορετικό ίσως; Επίσης για προστασία οθόνης τι θα λέγατε;

Ευχαριστώ

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις παρήγγειλα το ipad, πρώτη φορά πάω σε apple ελπίζω να αξίζει το 300άρι

Ψάχνω πληκτρολόγιο, τι προτείνεται;

Το pencil αξίζει ή χρησιμοποιείται μόνο για εξειδικευμένες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους-ες,

Ποια θήκη θα προτείνατε;

Είμαι ανάμεσα στις παρακάτω

Spigen Rugged Armor

Spigen Tough Armor

 

Προτείνετε κάτι διαφορετικό ίσως; Επίσης για προστασία οθόνης τι θα λέγατε;

Ευχαριστώ

 

Στο ποστ 124 ο Γιάννης (ddr) μας πρότεινε τα προϊόντα της ESR.

Αγόρασα μια μαύρη θήκη flip και είναι πολύ ποιητική για την τιμή της.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις παρήγγειλα το ipad, πρώτη φορά πάω σε apple ελπίζω να αξίζει το 300άρι

 

Ψάχνω πληκτρολόγιο, τι προτείνεται;

 

Το pencil αξίζει ή χρησιμοποιείται μόνο για εξειδικευμένες εφαρμογές;

 

 

 

Αν ασχολείσαι με σχέδιο ή κρατάς σημειώσεις κλπ, τότε το Apple Pencil είναι ότι πρέπει.

 

Εγώ το χρησιμοποιώ και για τα 2, και για επεξεργασία φωτογραφίας και video editing.

 

Μην ασχοληθείς με αλλά stylus, δεν αξίζουν.

Έχω πάρει σχεδόν ότι κυκλοφορεί και δεν έχουν καμία σχέση με το αυθεντικό pencil.

 

Αξίζει τα λεφτά του, αν φυσικά το χρησιμοποιείς αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/15070302/Spigen-Stand-Folio-Case-iPad-9-7-2017-2018.html, εγώ πήρα αυτή κ δεν είμαι ευχαριστημένος, έσπασε η μία γωνια, χωρίς να μου έχει πέσει κάτω η να βγάλω το iPad.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ 124 ο Γιάννης (ddr) μας πρότεινε τα προϊόντα της ESR.

 

Αγόρασα μια μαύρη θήκη flip και είναι πολύ ποιητική για την τιμή της.

Εχω μια θηκη τους ( simplisity) και ειναι μια χαρα, ειδικα για την τιμη της.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να σας ρωτήσω κάτι . Πρόκειται σε λίγο καιρό όπως έχω ξαναγράψει να πάω Λονδίνο . Επειδή θέλω να το τραβήξω video σε κάρτα μνήμης υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο το video να μεταφερθεί στο iPad και από εκεί στο cloud ; Ευχαριστώ .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μέσω sd card reader μπορείς....

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ενδιαφέρον η απάντηση σου . Ότι reader να είναι ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το αυθεντικό Apple sd card reader.

Έτσι περνάω φώτο και βίντεο που τραβάω με τις φωτογραφικές μου.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον η απάντηση σου . Ότι reader να είναι ;

 

Όχι δεν γίνεται με ότι reader θες. Υπάρχουν συγκεκριμένοι για να αναγνωρίζονται από τα προϊόντα τις apple. Επίσης ακόμα και αν πάρεις τέτοιο reader δεν ξέρω σε τι format θα κάνεις εγγραφή το video σου γιατί το ipad δεν διαβάζει όλους τους τύπους εκτός και αν εγκαταστήσεις εφαρμογή από το store. Πάντως το διαβάσει δεν το διαβάσει το βίντεο αν το περάσεις στο ipad θα μπορείς να το ανεβάσεις σε όποιο cloud θες....

 

Θες κάτι τέτοιο:

 

https://www.skroutz.gr/s/9898415/Gigastone-I-flashdrive-CR8600.html?from=catspan&keyphrase=ipad+card+reader

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το αυθεντικό Apple sd card reader.

Έτσι περνάω φώτο και βίντεο που τραβάω με τις φωτογραφικές μου.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Δεν ήξερα ότι έχει γνήσιο apple reader .

 

Όχι δεν γίνεται με ότι reader θες. Υπάρχουν συγκεκριμένοι για να αναγνωρίζονται από τα προϊόντα τις apple. Επίσης ακόμα και αν πάρεις τέτοιο reader δεν ξέρω σε τι format θα κάνεις εγγραφή το video σου γιατί το ipad δεν διαβάζει όλους τους τύπους εκτός και αν εγκαταστήσεις εφαρμογή από το store. Πάντως το διαβάσει δεν το διαβάσει το βίντεο αν το περάσεις στο ipad θα μπορείς να το ανεβάσεις σε όποιο cloud θες....

 

Θες κάτι τέτοιο:

 

https://www.skroutz.gr/s/9898415/Gigastone-I-flashdrive-CR8600.html?from=catspan&keyphrase=ipad+card+reader

 

Σας ευχαριστώ και τους δυό σας για τις απαντήσεις σας . Format το πιθανότερο να καταγράφει σε avi. Θα το μελετήσω και θα δω τι μου κάνει .

Edited by chrismasgr
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πορτείνεται κάποια θήκη που να καλύπτει μόνο την πλάτη του tablet κατά προτίμηση μαύρη και ένα καλό πληκτρολόγιο να μπορώ να συνδέω;

Όσες έχω βρει είναι τεράστιες. Η logitech έχει ωραίες θήκες με αποσπόμενο πληκτρολόγιο αλλά ειναι για το pro σαν αυτή εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πορτείνεται κάποια θήκη που να καλύπτει μόνο την πλάτη του tablet κατά προτίμηση μαύρη

 

Εγώ τελικά προτίμησα την Spigen Rugged Armor και είμαι ευχαριστημένος. Καλύπτει την πλάτη του μόνο και δεν δίνει όγκο...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

νέος κάτοχος κι εγώ ενος ipad 128GB 6ης γενιάς.

Spigen θήκη πήρα κι εγω με μπροστινή προστασία Case Smart Fold 2 . Πολύ ευχαριστημένος. Ταιριάζει απόλυτα.

https://www.spigen.com/products/ipad-9-7-2018-2017-case-smart-fold-2?variant=9451000594479

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (6th gen - 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...