Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ!

οπότε αν έχεις πχ μια αναπάντητη κλήση δεν εμφανίζει το σηματάκι της αναπαντητης στην οθονη (όταν είναι κλειστή) αλλά αναβοσβήνει το led, σωστά;

 

Σωστά.......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Θα παρω το Α6003 Ευ το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ρουταρω αλλα να παραμείνω με τη ρομ που θα ερθει, και να παιρνω μονο επισημα update. Θα χασω κατι αν δεν βαλω custom roms?
Από τα ποστ σου φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι είναι το ροοτ και τι κάνει.

Οπότε ψάξε πρώτα μάθε τι προσφέρει και μετά θα καταλάβεις μόνος γιατί οι περισσότεροι προτιμούμε να ροοταρουμε όλες τις συσκευές μας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από τα ποστ σου φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι είναι το ροοτ και τι κάνει.

Οπότε ψάξε πρώτα μάθε τι προσφέρει και μετά θα καταλάβεις μόνος γιατί οι περισσότεροι προτιμούμε να ροοταρουμε όλες τις συσκευές μας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Επειδη ξερω για ρουτ για αυτο ρωταω,

δεν θελω να αλλαζω ρομ καθε Σαββατοκυριακο,

Οπως εκανα παλιοτερα με αλλα κινητα,

Το τι προσφερει σε αυτη τη συσκευή ήθελα να μάθω,

αν δεν θες δεν λες, για αυτο υπαρχει αυτο το φορουμ, αν δεν βοηθανε οι συμμετεχοντες εδω σαν και εσενα ας μην μιλανε καλυτερα.

Ισως να μην εχει τελικα υποστηριξη απο εδω μεσα το κινητο οποτε δεν αξιζει η αγορα του, αν και διαβασα μεγαλη βοηθεια σε νεους 1+6 χρηστες απο αλλους βεβαια.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Εχει βα λει κανεις ΧΧΧ NoLimits ? Την ειχα στο 5Τ μου και σκεφτομαι να βαλω και στο 6αρ, απλα θελω εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ξερω για ρουτ για αυτο ρωταω,

δεν θελω να αλλαζω ρομ καθε Σαββατοκυριακο,

Οπως εκανα παλιοτερα με αλλα κινητα,

Το τι προσφερει σε αυτη τη συσκευή ήθελα να μάθω,

αν δεν θες δεν λες, για αυτο υπαρχει αυτο το φορουμ, αν δεν βοηθανε οι συμμετεχοντες εδω σαν και εσενα ας μην μιλανε καλυτερα.

Ισως να μην εχει τελικα υποστηριξη απο εδω μεσα το κινητο οποτε δεν αξιζει η αγορα του, αν και διαβασα μεγαλη βοηθεια σε νεους 1+6 χρηστες απο αλλους βεβαια.

 

Άμα όντως ξες τι ακριβώς προσφέρει το root θα έπρεπε να κρίνεις αν αξίζει να ροοταρεις η όχι την συσκευή σου εγώ πχ που την κράτησα μερικές μέρες χωρίς ροοτ δεν θα έλεγα ότι μου έλειψε κάτι

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ξερω για ρουτ για αυτο ρωταω,

δεν θελω να αλλαζω ρομ καθε Σαββατοκυριακο,

Οπως εκανα παλιοτερα με αλλα κινητα,

Το τι προσφερει σε αυτη τη συσκευή ήθελα να μάθω,

αν δεν θες δεν λες, για αυτο υπαρχει αυτο το φορουμ, αν δεν βοηθανε οι συμμετεχοντες εδω σαν και εσενα ας μην μιλανε καλυτερα.

Ισως να μην εχει τελικα υποστηριξη απο εδω μεσα το κινητο οποτε δεν αξιζει η αγορα του, αν και διαβασα μεγαλη βοηθεια σε νεους 1+6 χρηστες απο αλλους βεβαια.

 

Έλα που δεν έχεις ιδέα όμως και συνεχίζεις να το παίζεις σχετικός. Σου είπα να το ψάξεις και προτιμησες να γράφεις τα δικά σου.

 

Οπότε: καμία σχέση με αυτά που λες με αλλαγές ρομ κάθε ΣΚ και πώς ξέρεις για ροοτ, όταν Ρωτάς τι προσφέρει σε αυτή την συσκευή;;

Αφού τα ίδια πλεονεκτήματα πάνω κάτω είναι για όλες και οκ υπάρχουν και κάποια λίγα έξτρα ανά συσκευή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην γράφω σε λάθος νήμα. Μου ήρθε μια προσφορά μέσω μειλ για το Oneplus 6 A6000 6/64GB στα 396$ και προσπαθώ να καταλάβω αν είναι όντως ευκαιρία ή κάπου κάνω λάθος (μη συμβατό με τις μπάντες εδώ ή δεν ξέρω τι άλλο)

 

Παραθέτω και το link

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009356291241.html?wid=1349303&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_Promotion11_11_181108_1541669009_m59&eo=NVX8OYWJQ36LYWY3

 

Ομολογώ ότι είμαι άσχετος

Link to comment
Share on other sites

Όπως την έβαλα έτσι έγινε ολική επαναφορά στο κινητό... Θεωρώ ότι έκανε χειρότερη την συσκευή... Βασικά όσες και να έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής πάλι στην Official γυρίζω αφού δεν την φτάνει κανείς...

Εχει βα λει κανεις ΧΧΧ NoLimits ? Την ειχα στο 5Τ μου και σκεφτομαι να βαλω και στο 6αρ, απλα θελω εντυπωσεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Βασικά επειδή το παρακολουθώ το θέμα πιστεύω ότι είναι η χαμηλότερη τιμή που έχει παίξει.

priority line να βάλεις

Ελπίζω να μην γράφω σε λάθος νήμα. Μου ήρθε μια προσφορά μέσω μειλ για το Oneplus 6 A6000 6/64GB στα 396$ και προσπαθώ να καταλάβω αν είναι όντως ευκαιρία ή κάπου κάνω λάθος (μη συμβατό με τις μπάντες εδώ ή δεν ξέρω τι άλλο)

 

Παραθέτω και το link

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009356291241.html?wid=1349303&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_Promotion11_11_181108_1541669009_m59&eo=NVX8OYWJQ36LYWY3

 

Ομολογώ ότι είμαι άσχετος

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε γράψει και πιο πίσω ότι το 64 παίζει στα ~350€ και το 128 στα ~400€ από Κίνα
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην γράφω σε λάθος νήμα. Μου ήρθε μια προσφορά μέσω μειλ για το Oneplus 6 A6000 6/64GB στα 396$ και προσπαθώ να καταλάβω αν είναι όντως ευκαιρία ή κάπου κάνω λάθος (μη συμβατό με τις μπάντες εδώ ή δεν ξέρω τι άλλο)

 

Παραθέτω και το link

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009356291241.html?wid=1349303&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_Promotion11_11_181108_1541669009_m59&eo=NVX8OYWJQ36LYWY3

 

Ομολογώ ότι είμαι άσχετος

 

Η τιμή είναι σούπερ για το συγκεκριμένο κινητό. Έχει πέσει τόσο για να ξεστοκαρουν όλα τα 6αρια που έχουν μείνει στο εργοστάσιο καθώς πλέον παράγετε το 6τ. Πρόβλημα δεν υπάρχει με μπάντες. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι αν σου έρθει με hydrogen os που πρέπει να περάσεις εσύ την oxygen os που είναι η επίσημη ευρωπαϊκή ρομ για το κινητό. Επίσης όσο αναφορά στο gearbest επειδή δεν το έχουν σε στοκ η ημερομηνίες αποστολής αλλάζουν κάθε μέρα σχεδόν γιατί ούτε αυτοί ξέρουν πότε θα έχουν στοκ. Στην αρχή ήταν αποστολές 9 με 12 Νοεμβρίου μετά έγινε 23 με 25 και τώρα το έχουν πάει 24 με 26 Νοεμβρίου. Πραγματικά δεν ξέρω πότε θα αρχίσουν να στέλνουν. Ελπίζω να μην φτάσει Δεκέμβριος

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι σούπερ για το συγκεκριμένο κινητό. Έχει πέσει τόσο για να ξεστοκαρουν όλα τα 6αρια που έχουν μείνει στο εργοστάσιο καθώς πλέον παράγετε το 6τ. Πρόβλημα δεν υπάρχει με μπάντες. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι αν σου έρθει με hydrogen os που πρέπει να περάσεις εσύ την oxygen os που είναι η επίσημη ευρωπαϊκή ρομ για το κινητό. Επίσης όσο αναφορά στο gearbest επειδή δεν το έχουν σε στοκ η ημερομηνίες αποστολής αλλάζουν κάθε μέρα σχεδόν γιατί ούτε αυτοί ξέρουν πότε θα έχουν στοκ. Στην αρχή ήταν αποστολές 9 με 12 Νοεμβρίου μετά έγινε 23 με 25 και τώρα το έχουν πάει 24 με 26 Νοεμβρίου. Πραγματικά δεν ξέρω πότε θα αρχίσουν να στέλνουν. Ελπίζω να μην φτάσει Δεκέμβριος

Στο συγκεκριμένο γράφει στην περιγραφή ότι έχει playstore οπότε μάλλον έρχεται με Oxygen os.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οπότε: καμία σχέση με αυτά που λες με αλλαγές ρομ κάθε ΣΚ και πώς ξέρεις για ροοτ, όταν Ρωτάς τι προσφέρει σε αυτή την συσκευή;;

Αφού τα ίδια πλεονεκτήματα πάνω κάτω είναι για όλες και οκ υπάρχουν και κάποια λίγα έξτρα ανά συσκευή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ρε κοπλεξικέ ρωταω γιατι δεν ξερω τι προσφερει το ρουτ σε αυτη την συσκευη (αυτονομια, ταχυτητα, κατι αλλο?)

εσυ μου απαντας ιστοριες για αγριους.Ενοχληθηκες?

Βλεπω διαβαζοντας τα μηνυματα σου οτι πεταγεσε εδω και εκει στα φοβερα θεματα που συμμετεχεις μαλωνωντας με τον κοσμο, χωρις ποτε να λες κατι ουσιαστικο,.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Οπότε: καμία σχέση με αυτά που λες με αλλαγές ρομ κάθε ΣΚ και πώς ξέρεις για ροοτ, όταν Ρωτάς τι προσφέρει σε αυτή την συσκευή;;

Αφού τα ίδια πλεονεκτήματα πάνω κάτω είναι για όλες και οκ υπάρχουν και κάποια λίγα έξτρα ανά συσκευή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ρε κοπλεξικέ ρωταω γιατι δεν ξερω τι προσφερει το ρουτ σε αυτη την συσκευη (αυτονομια, ταχυτητα, κατι αλλο?)

εσυ μου απαντας ιστοριες για αγριους.Ενοχληθηκες?

Βλεπω διαβαζοντας τα μηνυματα σου οτι πεταγεσε εδω και εκει στα φοβερα θεματα που συμμετεχεις μαλωνωντας με τον κοσμο, χωρις ποτε να λες κατι ουσιαστικο,.

Καταρχάς, για να το ξεκαθαρίσουμε, το Root από μόνο του δεν προσφέρει απολύτως τίποτα. Σκοπός του είναι να μας δώσει πλήρη πρόσβαση στην συσκευή μας ακόμα και σε πράγματα τα οποία είναι κλεισμένα από την ίδια την εταιρία. Αυτό βέβαια εγκυμονεί κινδύνους σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι κάνεις. Από εκεί και πέρα με διάφορα mods, scripts μπορείς να βελτιώσεις κάποια επιμέρους τμήματα στην συσκευή (όπως την αυτονομία, κάμερα, ήχο), να αφαιρέσεις άχρηστες εφαρμογές που δεν μπορούν να απεγκατασταθούν αλλιώς, να κόψεις διαφημίσεις (αν και πλέον μπορείς και χωρίς Root). Άποψη μου είναι ότι λόγω ότι δεν ξέρεις ακριβώς τι κάνεις να μην μπλέξεις καθόλου με το Root αφού το πιθανότερο είναι να κλαις την συσκευή σου στο τέλος παρόλο που η συγκεκριμένη συσκευή είναι σχεδιασμένη για τέτοια πράγματα. Για custom roms και kernels προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν υπάρχει κάτι το συγκλονιστικό σε βελτίωση στην συσκευή, τουναντίον θεωρώ ότι καμία μα καμία δεν φτάνει την oos. Προσωπικά, ο μόνος λόγος που έχω κάνει ρούτ την συσκευή είναι για το viper4android, για stereo mod και για το adaway...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο viper έχεις βάλει;
Viper4android 1.8 από το magisk μαζί με το audio modification library και το stereo mod v8.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ δεν άντεξα, ουφ(lava red/Prio line).

 

Στο συγκεκριμένο γράφει στην περιγραφή ότι έχει playstore οπότε μάλλον έρχεται με Oxygen os.

Έρχεται με Η2 OOS + PlayStore(Βάσει με αυτά που λένε).

 

Επίσης όσον αφορά στο gearbest επειδή δεν το έχουν σε στοκ οι ημερομηνίες αποστολής αλλάζουν κάθε μέρα σχεδόν, γιατί ούτε αυτοί ξέρουν πότε θα έχουν στοκ.

Δεν ξέρουν γιατί πίσω από το GB είναι άλλες εταιρίες όπως στο amazon.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παρεις!!!

Γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημενη εκτός από το ηχείο του. Με το viper θα δω διαφορά;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παρεις!!!

Γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημενη εκτός από το ηχείο του. Με το viper θα δω διαφορά;

Ναι αλλά δεν δουλεύει πάντα και θέλει restart για να πάρει μπρος

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε: καμία σχέση με αυτά που λες με αλλαγές ρομ κάθε ΣΚ και πώς ξέρεις για ροοτ, όταν Ρωτάς τι προσφέρει σε αυτή την συσκευή;;

Αφού τα ίδια πλεονεκτήματα πάνω κάτω είναι για όλες και οκ υπάρχουν και κάποια λίγα έξτρα ανά συσκευή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ρε κοπλεξικέ ρωταω γιατι δεν ξερω τι προσφερει το ρουτ σε αυτη την συσκευη (αυτονομια, ταχυτητα, κατι αλλο?)

εσυ μου απαντας ιστοριες για αγριους.Ενοχληθηκες?

Βλεπω διαβαζοντας τα μηνυματα σου οτι πεταγεσε εδω και εκει στα φοβερα θεματα που συμμετεχεις μαλωνωντας με τον κοσμο, χωρις ποτε να λες κατι ουσιαστικο,.

Ασχετουλη να μιλάς καλύτερα.

Τα ρε κλπ στους φίλους σου.

 

Παρεξηγήθηκες που σου είπα ότι δεν έχεις ιδέα; Προφανώς και δεν έχεις και το κατάλαβαν και οι υπόλοιποι και σου λένε μην κάνεις τίποτα γιατί έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.

 

Σου έδωσα μια συμβουλή και γύρισες να το παίξεις μάγκας. Ο έξυπνος άνθρωπος ακούει και κοιτάει να καταλάβει κάτι που δεν ξέρει. Εσύ το παίζεις σχετικός και συνεχίζεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοπλεξικέ ρωταω γιατι δεν ξερω τι προσφερει το ρουτ σε αυτη την συσκευη (αυτονομια, ταχυτητα, κατι αλλο?)

εσυ μου απαντας ιστοριες για αγριους.Ενοχληθηκες?

Βλεπω διαβαζοντας τα μηνυματα σου οτι πεταγεσε εδω και εκει στα φοβερα θεματα που συμμετεχεις μαλωνωντας με τον κοσμο, χωρις ποτε να λες κατι ουσιαστικο,.

Ασχετουλη να μιλάς καλύτερα.

Τα ρε κλπ στους φίλους σου.

 

Παρεξηγήθηκες που σου είπα ότι δεν έχεις ιδέα; Προφανώς και δεν έχεις και το κατάλαβαν και οι υπόλοιποι και σου λένε μην κάνεις τίποτα γιατί έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.

 

Σου έδωσα μια συμβουλή και γύρισες να το παίξεις μάγκας. Ο έξυπνος άνθρωπος ακούει και κοιτάει να καταλάβει κάτι που δεν ξέρει. Εσύ το παίζεις σχετικός και συνεχίζεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Αυτο σου λέμε αυτά που προσφέρει το root είναι παντού τα ίδια, δεν είναι κάτι αποκλειστικό στα oneplus, οπότε βλέπεις σε εξυπηρετεί κάτι από τα έξτρα που δίνει το root και προχωράς ανάλογα

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν:

 

The item has Language: Multi-language , and it has Google Play Store, and it is is hydrogen OS.

 

Προχωράμε και με την hydrogen ή επιμένω να περάσουν oxygen?

 

Το παρήγγειλα και εγώ δεν άντεξα, ουφ(lava red/Prio line).

 

 

Έρχεται με Η2 OOS + PlayStore(Βάσει με αυτά που λένε).

 

 

Δεν ξέρουν γιατί πίσω από το GB είναι άλλες εταιρίες όπως στο amazon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν δουλεύει πάντα και θέλει restart για να πάρει μπρος

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Απλά αν δεις ότι δεν δουλεύει (που τώρα με την αναβάθμιση την τελευταία όλα δουλεύουν ρολόι) απλά ανοίγεις την εφαρμογή την ώρα που βάζεις ένα τραγούδι να παίξει και πατάς 3 τελείες exit. Μετά την ανοίγεις την ώρα που παίζει το τραγούδι και ελέγχεις αν τρέχουν οι drivers. Σίγουρα θα δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν:

 

The item has Language: Multi-language , and it has Google Play Store, and it is is hydrogen OS.

 

Προχωράμε και με την hydrogen ή επιμένω να περάσουν oxygen?

 

Από σένα εξαρτάται αγαπητέ.

Εάν δεν έχεις πρόβλημα να σου το ανοίξουν και να σου περάσουν OOS πες τους το.

Εάν από την άλλη θες να κρατήσεις την H2OS το αφήνεις όπως έχει.

Απλά να ξέρεις η Η2oos έχει βγει για τις ανάγκες του ασιατικού καταναλωτικού κοινού (απ' όσο γνωρίζω τουλάχιστον).

Μπορεί να έχει διάφορες 'κινεζιές' μέσα που ενδεχομένως να μην σου αρέσουν .

Προσωπικά, παρόλο που δεν ξέρω πολλά από κινητά, μόλις μου έρθει θα του αλλάξω τα φώτα από μόνος μου (root,twrp, custom installs, uninstall bloatware, etc).

Οδηγοί υπάρχουν αρκετοί, συν οι αρκετά εξυπηρετικοί συνφορουμίτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προχωράμε και με την hydrogen ή επιμένω να περάσουν oxygen?

 

Ας το στείλουν ως έχει χωρίς να βάλουν χέρι στη συσκευή σου και μετά υπάρχουν οδηγοί για να κάνεις μόνος σου ότι θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...