Jump to content

Ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης


psathas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα τους ρωτήσω και σήμερα γιατί αφού στην ανακοίνωση λένε ότι ισχύει τέλος ανανέωσης από 15/10/2017 τόσο καιρό για Online ανανεώσεις δεν υπήρχε τέλος ανανέωσης αλλά άρχισε να ισχύει από 1/4/2018 ? Δεν έπρεπε να βγάλουν ανακοίνωση που να αφορά τις Online ανανεώσεις? Έχω άλλη μια σπαστική ιδέα. Να συντονιστούμε όλοι και να στέλνουμε το ίδιο μήνυμα με την ίδια ερώτηση μήπως βρεθεί απάντηση :lol: Edited by psathas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ θα τους ρωτήσω και σήμερα γιατί αφού στην ανακοίνωση λένε ότι ισχύει τέλος ανανέωσης από 15/10/2017 τόσο καιρό για Online ανανεώσεις δεν υπήρχε τέλος ανανέωσης αλλά άρχισε να ισχύει από 1/4/2018 ? Δεν έπρεπε να βγάλουν ανακοίνωση που να αφορά τις Online ανανεώσεις? Έχω άλλη μια σπαστική ιδέα. Να συντονιστούμε όλοι και να στέλνουμε το ίδιο μήνυμα με την ίδια ερώτηση μήπως βρεθεί απάντηση :lol:

Τους έστειλα στο twitter:

 

-Ανανέωσα 10€ μέσω paypal το f2g, και μπήκαν 8,63€ αντί 8,93€.

 

-Σπυρο,σε ενημερώνουμε πως από 29/3 ισχύει το τέλος ανανέωσης 0,30€ για κάθε ανανέωση.

 

-Αυτό το ανακοινώσατε κάπου;

 

- H σχετική ανακοίνωση υπάρχει στο επίσημο site της WIND από 08/09/2017. Μπορείς να βρεις περισσότερα για την ανακοίνωση εδώ: https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=472

 

- 1ον. Η ανακοίνωση αναφερει από 15/10/2017. Δεν αναφέρει πουθενά 29/3/2018

2ον. Στην ανακοίνωση γίνεται αναφορά για ανανέωση με κάρτα, που σημαίνει από περίπτερο. Δεν γίνεται αναφορά για on line ανανέωση.

 

Περιμένω απάντηση τους :)

 

Στείλτε και άλλοι σε fb, twitter κλπ, αν δεν βαριεστε. Δεν είναι για τα 0.30€ αλλά για την κοροϊδία με τις συνεχόμενες αυξήσεις και το πετσοκομα των παροχών.

Link to comment
Share on other sites

Και η συνέχεια της συνομιλίας, η απάντηση τους:

 

-Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει από 15 Οκτωβρίου 2017 ότι εφαρμόζει σε όλες τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης το οποίο θα παρακρατείται αυτόματα με την ενεργοποίηση κάθε κάρτας.

 

-Η ανακοίνωση είναι ασαφής όσων αφορά τον τρόπο ανανέωσης, γιατί σε προηγούμενες ανακοινώσεις γίνεται διάκριση στον τρόπο ανανέωσης, πχ από κατάστημα, οnline, κ κάρτα. Επίσης οι ημερομηνίες δεν ισχύουν. Άλλο Οκτώβριος άλλο Μάρτιος.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα απάντηση δεν μου έχουν δώσει. Τους ξανά έστειλα μήνυμα.Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε καταγγελία Στη Γενική Γραμματεία Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή ? Edited by psathas
Link to comment
Share on other sites

Και η συνέχεια της συνομιλίας, η απάντηση τους:

 

-Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει από 15 Οκτωβρίου 2017 ότι εφαρμόζει σε όλες τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης το οποίο θα παρακρατείται αυτόματα με την ενεργοποίηση κάθε κάρτας.

 

-Η ανακοίνωση είναι ασαφής όσων αφορά τον τρόπο ανανέωσης, γιατί σε προηγούμενες ανακοινώσεις γίνεται διάκριση στον τρόπο ανανέωσης, πχ από κατάστημα, οnline, κ κάρτα. Επίσης οι ημερομηνίες δεν ισχύουν. Άλλο Οκτώβριος άλλο Μάρτιος.

 

-Σπύρο θα θέλαμε να εστιάσεις στην προκείμενη ανακοίνωση και να μην συγχέεις την συγκεκριμένη με παλαιότερες. Η εφαρμογή σε όλες τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ενιαίου τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης είναι σε ισχύ κατόπιν σχετικής ανακοίνωσης.

 

-Σε μια συγκεκριμένη ανακοίνωση αναφέρομαι. Σ' αυτήν που εσείς με παραπεμψατε. Λέει για επιβολή τέλους από Οκτώβριο, ενώ εδώ μου λέτε αλλά.

 

Ότι να 'ναι απάντησαν. Έχουν μπερδέψει ημερομηνίες και ανακοινώσεις.

 

Και η τελευταία απάντηση κ κλείνει το θέμα, γιατί κουρασαμε τον moderator:

 

-Εαν υπάρχει κάποιο ζήτημα στο οποίο μπορούμε να σε εξυπηρετήσουμε μέσω των προωθητικών μας ενεργειων είμαστε στην διάθεσή σου.

 

-Οχι, ευχαριστώ

 

- Ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Είμαστε πάντα στην διάθεσή σου.

Edited by spiros787
Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι ότι υπάρχει χρέωση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μαζί καταγγελία στην εετ για το πόσο νομικό νόμιμο είναι αυτό. Όσο και να φωνάξουμε εδώ μέσα δουλειά δεν γίνεται.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ασυνήθιστο με βάση το παρελθον,η εταιρεία να ανακοινωνει κάτι,να μην το εφαρμοζει αρχικα πληρως και σε καποια στιγμη στο μελλον να το εφαρμοζει καθολικα. Κατι τετοιο ειχε γίνει με την μειωση του χρονου στο τριμηνο ίσως και στο εξαμηνο αν θυμαμαι καλά. Η δε ανακοίνωση βέβαια οπως το συζητάμε και απο τοτε που βγηκε δίνει περιθώριο για διάφορες (παρ)ερμηνείες ειτε απο μας ειτε απο αυτους,με την διατύπωσή της.
Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλάμε για επιτυχημένη εφαρμογή της δημιουργικής ασάφειας! :clap:

 

Πάντως αν τα 0,30 πήγαιναν σε έρανο για κεραία στη Βέροια, εγώ θα τα έδινα. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι θα μάθουμε ποτε που θα πάνε...ισως αντιστοιχουν σε κάποιο μπόνους των υπαλλήλων που διαχειρίζονται το σύστημα των ανανεώσεων και το οποίο μετακυλείται στους καταναλωτές. Μπορει να είναι και προμήθεια τραπεζών/μηχανημάτων παραγωγής κωδικών/μεσολαβητών online ανανέωσης. Μπορεί απλά να πηγαίνει απλά και υπερ της εταιρείας. Who knows...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στραβωσα και ήδη επειδή με βόλευε το πρόγραμμα μου, από τις 12 του μήνα δεν έβαλα κάρτα ακόμη.

Έχω στραβωσει.Το θέμα είναι να πάω από φοιτητικό σε q ή θα το μετανιώσω. Το φοιτητικό μου περισσεύει κατά πολύ. Δεν είναι ότι θα σωθώ αν από τα 8.57 του φοιτητικού βάζω 4 πχ αλλά είναι το ****το.

Πήγα πριν λίγο σε μαγαζί της wind και στην ουσία μου είπε χρέωση 5 ευρώ η κάρτα μόνο. μετά 10 ευρώ να βάλω μια κάρτα από το κατάστημα στην q για να ενεργοποιηθεί και καλά. Δεν με πειράζει θα την έβαζα έτσι κι αλλιώς. Τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

καλά όλα αυτά που λες αλλά δεν μας λες τι χρήση κάνεις,ή δες τα πακέτα της q και ότι σε βολεύει
Link to comment
Share on other sites

3ωρες ανά δευτερόλεπτο με φτάνουν ακοπα.πιστευω. είδα το πακέτο με τα 4 ευρώ μου κάνει.

Τρώω δηλαδή 600 λεπτά από το φοιτητικό χοντρικά κ το 1.5 γιγα Ίντερνετ μου είναι αρκετό.το μόνο που θα μου λείψει είναι τα 20 μηνύματα από το login bonus που τα είχα κάβα για κάνα sms

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις μέσα σε αυτές και κάποιους με wind σε φτάνουν

γιατί δίνει 150' προς όλους το πακέτο

και 150' προς wind

αλλά και δύο φορές να το χρειαστείς πάλι η δεκάρα κάρτα φτάνει

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Με την υποσημειωση οτι το online πακετο 150'+150' θα ειναι 4.6 απο το Μάιο και επισης η ελαχιστη ανανέωση q απο καταστημα 6€ κανονικα (δηλαδή 5.36-0.30=5,06).
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό. Νομίζω ότι πλέον μόνο τα countdowns θα αξίζουν. Ισως μείνω ένα μήνα ακόμη στο φοιτητικό και βλέπω.ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την υποσημειωση οτι το online πακετο 150'+150' θα ειναι 4.6 απο το Μάιο και επισης η ελαχιστη ανανέωση q απο καταστημα 6€ κανονικα (δηλαδή 5.36-0.30=5,06).

θεματους ναι!!!χαχα,δεν τους προλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μολις έβαλα 10 ευρώ από PayPal,μέσω εφαρμογής. Υπόλοιπο 8.63

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μολις έβαλα 10 ευρώ από PayPal,μέσω εφαρμογής. Υπόλοιπο 8.63

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άντε και........ εις κατώτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Την Παρασκευή έβαλα 10 ευρώ σε F2G μέσω PayPal από την εφαρμογή. Υπόλοιπο 8.63 άρα δεν πήρε 0.30 ευρώ. Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Αρα πηρε !!! 8.93 εμπαιναν με ανανεωση 10€
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...