Jump to content

Ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης


psathas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά η Wind το έχει παρακάνει. Για αρχή έδινε 1GB με κάθε ανανέωση 10€ τώρα δίνει 500mb .Μετά άρχισε να χρεώνει τα 300 λεπτά προς όλους που ήταν δωρεάν με κάθε 10€ ανανέωση και έπρεπε να δίνουνε 6€ το εξάμηνο και τώρα μάλιστα το πήγε 8€ το εξάμηνο. Ύστερα ήρθε το κερασάκι στην τούρτα όπου χρεώνει 0,30€ τέλος αναναιωσης καρτοκινητης και το υπόλοιπο μας έχει ισχύ δύο μήνες.Πραγματικά απορώ τι άλλο θα κάνουν?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι να πω 2η φορά σε q δεν κρατησε 0.3 σε ανανέωση 5€. Μια υποψια υπάρχει μηπως δεν το χρεωνουν την 1η φορα απο την εφαρμογή του 2μηνου.

Υ.Γ. οταν λεω 2η φορα εννοώ σε ανανέωση για 2 διαφορετικά νούμερα με την ιδια καρτα (προπληρωμενη mastercard πειραιώς)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Wind το έχει παρακάνει. Για αρχή έδινε 1GB με κάθε ανανέωση 10€ τώρα δίνει 500mb .Μετά άρχισε να χρεώνει τα 300 λεπτά προς όλους που ήταν δωρεάν με κάθε 10€ ανανέωση και έπρεπε να δίνουνε 6€ το εξάμηνο και τώρα μάλιστα το πήγε 8€ το εξάμηνο. Ύστερα ήρθε το κερασάκι στην τούρτα όπου χρεώνει 0,30€ τέλος αναναιωσης καρτοκινητης και το υπόλοιπο μας έχει ισχύ δύο μήνες.Πραγματικά απορώ τι άλλο θα κάνουν?
Θα το πάνε ανά μήνα εδώ είμαστε και θα το δούμε και αυτό.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω 2η φορά σε q δεν κρατησε 0.3 σε ανανέωση 5€. Μια υποψια υπάρχει μηπως δεν το χρεωνουν την 1η φορα απο την εφαρμογή του 2μηνου.

Υ.Γ. οταν λεω 2η φορα εννοώ σε ανανέωση για 2 διαφορετικά νούμερα με την ιδια καρτα (προπληρωμενη mastercard πειραιώς)

Αν δεν κρατάει τα 0,30 € σε αναναιωση 5€ καλά θα ήταν.Θα δοκιμάσω να βάλω 5€ αναγκαστικά σε F2G στις 19/4 για να μην χάσω το υπόλοιπο μου
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Wind το έχει παρακάνει. Για αρχή έδινε 1GB με κάθε ανανέωση 10€ τώρα δίνει 500mb .Μετά άρχισε να χρεώνει τα 300 λεπτά προς όλους που ήταν δωρεάν με κάθε 10€ ανανέωση και έπρεπε να δίνουνε 6€ το εξάμηνο και τώρα μάλιστα το πήγε 8€ το εξάμηνο. Ύστερα ήρθε το κερασάκι στην τούρτα όπου χρεώνει 0,30€ τέλος αναναιωσης καρτοκινητης και το υπόλοιπο μας έχει ισχύ δύο μήνες.Πραγματικά απορώ τι άλλο θα κάνουν?

δεν έμεινε και τίποτα από το να το βάλουν στα συμβόλαια και να καταργήσουν εντελώς την καρτοκινητη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το πάνε ανά μήνα εδώ είμαστε και θα το δούμε και αυτό.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

θα περιμένουν να το εφαρμόσουν οι άλλοι,u know....και μετά κάποιος απ' αυτούς θα το εφαρμόσει,και η wind μετά από λίγη καθυστέρηση...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται εδώ και αρκετό καιρό, το 0,30

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι δε γινοταν ποτε...φαινεται αλλωστε και τα τοσα post που γραφτηκαν

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται για αρκετους μηνες στις ανανεώσεις μεσω καταστήματος (με αντάλλαγμα καποια μπονους αρχικά ) και στους κωδικους/καρτες ανανέωσης του περιπτερου. Το πρόβλημα ειναι τωρα οτι επεκτεινεται και στις online ανανεωσεις και χωρίς ανακοινωση.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γι αυτό τους έστειλα χθες μήνυμα για να μάθω πότε βγήκε αυτή η ανακοίνωση. Και η απάντηση τους ηταν: Δημήτρη, οι συνδρομητές μας μπορούν να ενημερωθούν μέσω της επίσημης ιστοσελίδας μας. Είχε δει κανένας από εσάς καμιά τέτοια ανακοίνωση? Ότι από 29.03.2018 εφαρμόζεται ενιαίο Τέλος Ανανέωσης Καρτοκινητής 0,30€ στις Ανανεώσεις Χρόνου Ομιλίας ?
Link to comment
Share on other sites

Βοήθησε με σε παρακαλώ να καταλάβω. Να καταγγειλεις την σύμβαση και καλά σε καρτοκινητο,δεν είναι μάταιο;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ ένα πράγμα που προσπαθώ να κάνω, είναι να βάζω κάρτα στο φοιτητικό στις 30 μέρες. Τις 5 τελευταίες τις βγάζω με log n win κ τσιγγουνια έτσι για σπάσιμο

 

Φυσικά και είναι μάταιο. Ουσιαστικά σε λέει αν δεν σ αρέσει φύγε. Και πλήρωσε και 30€ για την φορητότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γινεται για αρκετους μηνες στις ανανεώσεις μεσω καταστήματος (με αντάλλαγμα καποια μπονους αρχικά ) και στους κωδικους/καρτες ανανέωσης του περιπτερου. Το πρόβλημα ειναι τωρα οτι επεκτεινεται και στις online ανανεωσεις και χωρίς ανακοινωση.

 

Βγήκε ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι μάταιο. Ουσιαστικά σε λέει αν δεν σ αρέσει φύγε. Και πλήρωσε και 30€ για την φορητότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βγήκε ανακοίνωση.

 

Τι εννοείς;

Ανακοίνωση για τι ;

Link to comment
Share on other sites

Από 8/9/17 έχει ανακοινώσει ΕΝΙΑΙΟ τέλος 0,30

Αυτό το ΕΝΙΑΙΟ το ερμηνεύει πλέον κατα λέξη.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=472

Link to comment
Share on other sites

Από 8/9/17 έχει ανακοινώσει ΕΝΙΑΙΟ τέλος 0,30

Αυτό το ΕΝΙΑΙΟ το ερμηνεύει πλέον κατα λέξη.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=472

Παραθέτω από την ανακοίνωση :

 

...... το οποίο θα παρακρατείτε αυτόματα με την ενεργοποίηση κάθε κάρτας.

 

Και ρωτάω τι κάρτα ενεργοποίησαν αυτοί που έκαναν ανανέωση on line ;

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τις πολλές ανακοινωσεις της εταιρείας που μοιαζουν με χρησμο. Αν την παρουμε εντελώς κατα γραμμα θα έπρεπε να μιλάμε και μονο για τις scratch card ουτε καν για τις άυλες ανανεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Από 8/9/17 έχει ανακοινώσει ΕΝΙΑΙΟ τέλος 0,30

Αυτό το ΕΝΙΑΙΟ το ερμηνεύει πλέον κατα λέξη.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=472

 

Το "από 29.03.2018 εφαρμόζεται ενιαίο Τέλος μπλα μπλα μπλα " δεν βλέπω σε αυτήν την ανακοίνωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ανανέωση q δεν κράτησε τα 0.30 λεπτά από εφαρμογή με χρεωστική κάρτα.

 

Μήπως τα κρατάει μόνο από ανανεώσεις F2G (και η Q είναι λίγο off-topic εδώ) ?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γι αυτό τους έστειλα χθες μήνυμα για να μάθω πότε βγήκε αυτή η ανακοίνωση. Και η απάντηση τους ηταν: Δημήτρη, οι συνδρομητές μας μπορούν να ενημερωθούν μέσω της επίσημης ιστοσελίδας μας. Είχε δει κανένας από εσάς καμιά τέτοια ανακοίνωση? Ότι από 29.03.2018 εφαρμόζεται ενιαίο Τέλος Ανανέωσης Καρτοκινητής 0,30€ στις Ανανεώσεις Χρόνου Ομιλίας ?

 

Με τόσες ανακοινώσεις για αυξήσεις μπερδεύτηκαν και οι υπάλληλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τι να κάνω και είπα να τους σπάσω τα νεύρα εκεί στο chat.Οπότε τους είπα να μου βρουν την ανακοίνωση που λέει ότι απο 29/3/2018 υπάρχει τέλος αναναιωσης 0,30€.Μου έστειλαν την ανακοίνωση που λέει ότι αυτό ισχύει από 15/10/2017 .Οπότε και εγώ με την σειρά μου τους ρώτησα : Aν ισχύει από 15/10/2017 πώς γίνεται όλο αυτόν τον καιρό να κάνω ανανεώσεις χρόνου ομιλίας και να μην κρατούνται τα 0,30 λεπτά? Το τέλος ανανέωσης για ανανεώσεις online ή μέσω της εφαρμογής άρχισε να ισχύει από 1/4/2018?Δηλαδή η ανακοίνωση άλλο έγραφε και άλλο ίσχυε ? Μέχρι στιγμής η απάντηση τους είναι :Δώσε μας λίγο χρόνο και θα επανέλθουμε. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τι να κάνω και είπα να τους σπάσω τα νεύρα εκεί στο chat.Οπότε τους είπα να μου βρουν την ανακοίνωση που λέει ότι απο 29/3/2018 υπάρχει τέλος αναναιωσης 0,30€.Μου έστειλαν την ανακοίνωση που λέει ότι αυτό ισχύει από 15/10/2017 .Οπότε και εγώ με την σειρά μου τους ρώτησα : Aν ισχύει από 15/10/2017 πώς γίνεται όλο αυτόν τον καιρό να κάνω ανανεώσεις χρόνου ομιλίας και να μην κρατούνται τα 0,30 λεπτά? Το τέλος ανανέωσης για ανανεώσεις online ή μέσω της εφαρμογής άρχισε να ισχύει από 1/4/2018?Δηλαδή η ανακοίνωση άλλο έγραφε και άλλο ίσχυε ? Μέχρι στιγμής η απάντηση τους είναι :Δώσε μας λίγο χρόνο και θα επανέλθουμε. :lol:
Από χθες δεν μου απάντησαν οπότε ξανά ρωτήσα σήμερα και μου απάντησαν :

Η πίστωση 0,30 € πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο εξυπηρέτησης και αφορούσε το ενιαίο τέλος που είχες χρεωθεί με την on line ανανέωση της 16-04-2018.

Εγώ με την σειρά μου έκανα την ίδια ερώτηση και η απάντηση που πήρα ήταν να ξανά δω την ανακοίνωση για την χρέωση. Πραγματικά στην Wind είναι ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν μου απάντησαν οπότε ξανά ρωτήσα σήμερα και μου απάντησαν :

Η πίστωση 0,30 € πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο εξυπηρέτησης και αφορούσε το ενιαίο τέλος που είχες χρεωθεί με την on line ανανέωση της 16-04-2018.

Εγώ με την σειρά μου έκανα την ίδια ερώτηση και η απάντηση που πήρα ήταν να ξανά δω την ανακοίνωση για την χρέωση. Πραγματικά στην Wind είναι ότι να ναι

και τους ξανά ρωτήσα Νομίζω δεν καταλάβατε την ερώτηση μου.Στην ανακοίνωση σας γράφει ότι από 15 Οκτωβρίου 2017 εφαρμόζεται σε όλες τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης το οποίο θα παρακρατείται αυτόματα με την ενεργοποίηση κάθε κάρτας. Η ερώτηση μου είναι. Αν ισχύει από 15/10/2017 το τέλος ανανέωση. Γιατί όλο αυτόν τον καιρό οι ανανεώσεις Online ή μέσω της εφαρμογής με χρεωστική κάρτα δεν περιελάμβαναν το τέλος ανανέωσης και ξαφνικά από 1/4/2018 άρχισε να ισχύει το τέλος ανανέωσης?

Φυσικά ακόμη απάντηση δεν πήρα :

Link to comment
Share on other sites

και τους ξανά ρωτήσα Νομίζω δεν καταλάβατε την ερώτηση μου.Στην ανακοίνωση σας γράφει ότι από 15 Οκτωβρίου 2017 εφαρμόζεται σε όλες τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης το οποίο θα παρακρατείται αυτόματα με την ενεργοποίηση κάθε κάρτας. Η ερώτηση μου είναι. Αν ισχύει από 15/10/2017 το τέλος ανανέωση. Γιατί όλο αυτόν τον καιρό οι ανανεώσεις Online ή μέσω της εφαρμογής με χρεωστική κάρτα δεν περιελάμβαναν το τέλος ανανέωσης και ξαφνικά από 1/4/2018 άρχισε να ισχύει το τέλος ανανέωσης?

Φυσικά ακόμη απάντηση δεν πήρα :

 

Και ούτε θα πάρεις απάντηση, γιατί έχεις δίκιο. Απλά δεν μπορούμε να φύγουμε. Θέλει 30€.

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα πάρεις απάντηση, γιατί έχεις δίκιο. Απλά δεν μπορούμε να φύγουμε. Θέλει 30€.
Θα τους ρωτάω κάθε μέρα μέχρι να τους σπάσω τα νεύρα. Αν θέλετε ρωτήστε τους και εσείς :lol: .Αν πάμε από F2G σε Q τους πειράζει? Ρώτησα χθες για αλλαγή από F2G σε Q και μου είπαν ότι είναι δωρεάν και η αντικατάσταση της κάρτας είναι δωρεάν
Link to comment
Share on other sites

Θα τους ρωτάω κάθε μέρα μέχρι να τους σπάσω τα νεύρα. Αν θέλετε ρωτήστε τους και εσείς :lol: .Αν πάμε από F2G σε Q τους πειράζει? Ρώτησα χθες για αλλαγή από F2G σε Q και μου είπαν ότι είναι δωρεάν και η αντικατάσταση της κάρτας είναι δωρεάν
Που ρώτησες;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τους ρωτάω κάθε μέρα μέχρι να τους σπάσω τα νεύρα. Αν θέλετε ρωτήστε τους και εσείς :lol: .Αν πάμε από F2G σε Q τους πειράζει? Ρώτησα χθες για αλλαγή από F2G σε Q και μου είπαν ότι είναι δωρεάν και η αντικατάσταση της κάρτας είναι δωρεάν

 

Μόλις ανανέωσα 10€ μέσω paypal, και μπήκαν 8,63€

Τους ρώτησα μέσω twitter γιατί. Να τους ρωτάμε όλοι να τους σπάσουμε τα νευρα. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...