Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά τα νέα με τον άμεσο ερχομό της 152 με Gpu turbo και επαναλειτουργια της 4D εστίασης... Σήμερα και εμένα approve στο firmware finder οπότε σε αναμονή.

 

Από ότι διαβάζω ενεργοποιηθηκε και το QUICK CHARGE 3 της Qualcomm για μια 2η λύση για γρήγορη φόρτιση σε όποιον έχει στην κατοχή του τέτοιο φορτιστή

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να την περάσουμε την 152 με proxy η κανέναν άλλο τρόπο η απλά περιμένουμε να σκάσει το update?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηρθε ota το απογευμα σε ελληνικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα ηρθε ota το απογευμα σε ελληνικο. Επισης βλεπω καλυτερη τη μπροστινη καμερα..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να την περάσουμε την 152 με proxy η κανέναν άλλο τρόπο η απλά περιμένουμε να σκάσει το update?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς ξεκλείδωμα bootloader και root-custom recovery όχι...

Οπότε μόνο ΟΤΑ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όσο περιμένω, θυμήστε μου κάτι: Εργοστασιακά η καταγραφή 60 fps σταματάει στα 1080; Και αν ναι υπάρχει δυνατότητη λήψης 60 fps σε αναλύσεις άνω του 1080 μέσω εφαρμογών όπως Filmic κτλ.;
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα.

2,5 χρόνια ευχαριστημένος κάτοχος s7, όλα δουλεύουν ρολόι απλά το βαρέθηκα και ψάχνω που να χαλάσω κάποια λεφτά που έχω στην άκρη.

Θα έπαιρνα το απλό p20 γιατί έχει νορμάλ μέγεθος αλλά από μπαταρία δεν λέει.

 

Μερικές ερωτήσεις για το p20 pro

1.Τα push notifications δουλεύουν ρολόι ή έχουν θέματα?

2. Το λειτουργικό του θα ξινισει κάποιον που έρχεται από Samsung ή θα το βρει ενδιαφέρον και όχι βαρετό?

3. Το μέγεθος συνηθιζεται ή θα μου φανεί άβολο για κάποιον που βάζει το κοντό στη τσέπη του τζιν?

 

Ευχαριστώ

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρατηρώ ότι η μπαταριά τελειώνει γρήγορα τώρα τελευταία.. έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κάτι... είμαι με ανοιχτό 4G επιδει βρίσκομε διακοπές επίσης παρατηρώ ότι όταν πηγαίνει στο 10% μέσα σε 5 λεπτά χρίσης στο 3% και γίνετε απενεργοποίηση..

 

επίσης ακόμα και στην άκρη να το έχω χωρίς το χρισιμοποιω μέσα σε 7 ώρες μπορεί να χάσει από μόνο του 30% το παρατηρώ το βράδυ ότι συμβαίνει αυτό... και με 4G ανοιχτό.. με wifi θα χάσω το πολύ 10-15%

 

στην αρχή μου κράταγε παρά πολύ η μπαταριά.. τώρα ακόμα και η συσκευή έχει γίνει λίγο πιο αργή... γενικά μου έχει σπάσει τα νευρά.... ακόμα επίσης δεν μου έχει έρθει η νέα αναβάθμιση..

 

ελπιζω να υπαρχει βελτιοση...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα να είστε καλά παιδιά με την συνεχή ενημέρωση που μας δίνεται και την υποστήριξη έχω κάποιες απορίες από βλέπεις από ποια προέλευση είναι το κινητό και κάτι άλλο ποια κατά την γνώμη σας ει ναι η ιδανικότερη θήκη χωρίς να του δίνει όγκο και να έχεις καλύτερή αίσθηση στο χέρι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πώς αφαιρούμε τα stock wallpapers που έχει το τηλέφωνο ? Θέλω να κρατήσω μερικά που μου αρέσουν αλλά όχι όλα.
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς άλλος την αναβάθμιση?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακομα περιμένω την αναβάθμιση...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη βιάζεστε για την αναβάθμιση... Ότι θα έρθει θα έρθει μέσα στον Αύγουστο οπότε εντός 2- 2,5 εβδομάδων θα την έχουμε πάρει όλοι... Υπομονή
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas kαλησπερα ξέρεις αν διορθώνεται η φώτο με την 152, αν λειτουργεί πάλι το 4d?και αν κάποια στιγμή μελλοντικά πάρουμε το cpu turbo?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas kαλησπερα ξέρεις αν διορθώνεται η φώτο με την 152, αν λειτουργεί πάλι το 4d?και αν κάποια στιγμή μελλοντικά πάρουμε το cpu turbo?

 

Παιδιά το είχα επιβεβαίωση πριν κάνα μήνα.... Το επιβεβαίωσε και ο φίλος 5,6 μηνύματα παραπάνω ότι το 4D λειτουργεί πλέον κανονικά και υπάρχει βελτίωση στην μπροστά κάμερα...

Στην πίσω κάμερα δεν χωράει βελτίωση... Εχει πιάσει ταβάνι... Αντε να κάνουν αργότερα κάνα μαγικό με το βίντεο αν και κρατάω μικρό καλάθι

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως τα ειπα πριν..κανονικα το 4d πλεον, και σιγουρα πιο καλη η μπροστινη μετα απο αρκετες φωτο που εβγαλα. Εχω μια πρωτη εντυπωση οτι χαλασαν το night mode λιγο αλλα πρεπει να το ξαναδω δεν το δουλεψα αρκετα. Επισης το night mode μπαινει γρηγορα στο auto απο μονο του, δεν μου το εκανε πριν επρεπε να το βαζω χειροκινητα. Καλυτερο focus στην επιλογη διαφραγμα. Και βλεπω μετα απο μια μερα χρησης καλυτερη μπαταρια. Εκτος απο το night mode που μπορει να ειναι και λανθασμενη εντυπωση μου σε ολα τα αλλα εγινε καλη δουλεια στο update. Gpu turbo που δοκιμασα στο pubg πραγματικα ειδα διαφορα με πριν. Ολα τερμα και δεν εκανε κιχ. Πολυ καλη δουλεια. Απορω που σε μερικους δεν σας εχει ερθει ακομα αφου και εμενα ελληνικο ειναι απο πλαισιο. Την εχει παρει καποιος αλλος απο εδω να μου πει και αυτος για το night mode?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως τα ειπα πριν..κανονικα το 4d πλεον, και σιγουρα πιο καλη η μπροστινη μετα απο αρκετες φωτο που εβγαλα. Εχω μια πρωτη εντυπωση οτι χαλασαν το night mode λιγο αλλα πρεπει να το ξαναδω δεν το δουλεψα αρκετα. Επισης το night mode μπαινει γρηγορα στο auto απο μονο του, δεν μου το εκανε πριν επρεπε να το βαζω χειροκινητα. Καλυτερο focus στην επιλογη διαφραγμα. Και βλεπω μετα απο μια μερα χρησης καλυτερη μπαταρια. Εκτος απο το night mode που μπορει να ειναι και λανθασμενη εντυπωση μου σε ολα τα αλλα εγινε καλη δουλεια στο update. Gpu turbo που δοκιμασα στο pubg πραγματικα ειδα διαφορα με πριν. Ολα τερμα και δεν εκανε κιχ. Πολυ καλη δουλεια. Απορω που σε μερικους δεν σας εχει ερθει ακομα αφου και εμενα ελληνικο ειναι απο πλαισιο. Την εχει παρει καποιος αλλος απο εδω να μου πει και αυτος για το night mode?

Ωχ! Την μαμησαμε αμέ μπαίνει από μόνο του το night mode ενώ θέλεις να την βγάλεις στο αυτόματο την λήψη. Καθόλου καλό νέο. Ευχαριστούμε πάντως για τις πληροφορίες

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια μου το βγαζει μια οχι.. Ακομα δεν εχω καταλαβει τα σεναρια που βγαινει το night mode στο auto.. Αλλα ουτως η αλλως με ενα πατημα το απενεργοποιεις.
Link to comment
Share on other sites

Μια μου το βγαζει μια οχι.. Ακομα δεν εχω καταλαβει τα σεναρια που βγαινει το night mode στο auto.. Αλλα ουτως η αλλως με ενα πατημα το απενεργοποιεις.

Α φεύγει άμα θες? Ωραία

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

 

Κατά το navigation του google maps, παρατηρώ ότι κόβονται λέξεις ή δεν ολοκληρώνονται προτάσεις.

 

Πχ, 600 μέτρα πριν από μία δεξιά στροφή, η φωνητική καθοδήγηση λέει "σε 600 μέτρα" αντί του "σε 600 μέτρα στρίψτε δεξιά" που αντίστοιχα άκουγα από το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα.

 

Αντιμετωπίζει κανείς κάποιο αυτό πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση; Έψαξα και όποια προβλήματα βρήκα με το google maps αφορούσαν προηγούμενες εκδόσεις.

 

Χρησιμοποιώ μία - δύο φορές την εβδομάδα το google maps, και λειτουργεί άψογα. Χωρίς bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θα περιμένω τη γνώμη σας πριν βάλω το νέο update. Μέχρι

στιγμής το night mode είναι σε άλλο επίπεδο :

https://ibb.co/hV4hT9

Υστερόγραφο: Η apple διεκδικεί τα πνευματικά δικαιώματα για τη φωτό. Lol.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θα περιμένω τη γνώμη σας πριν βάλω το νέο update. Μέχρι

στιγμής το night mode είναι σε άλλο επίπεδο :

https://ibb.co/hV4hT9

Υστερόγραφο: Η apple διεκδικεί τα πνευματικά δικαιώματα για τη φωτό. Lol.

Τι κρυστάλλινη φώτο είναι αυτή.. Τρελάθηκα, βαράω ακόμα ενέσεις

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θα περιμένω τη γνώμη σας πριν βάλω το νέο update. Μέχρι

στιγμής το night mode είναι σε άλλο επίπεδο :

https://ibb.co/hV4hT9

Υστερόγραφο: Η apple διεκδικεί τα πνευματικά δικαιώματα για τη φωτό. Lol.

 

Έτσι είναι αφού είπαμε τη 3πλη κάμερα έχει πιάσει ταβάνι... Επειδή μιλάω με πολλά παιδιά από εξωτερικό απ ότι μου λένε παιδιά που έχουν βάλει το Update πάνω από 3 εβδομάδες μέσο funky huawei η κάμερα έχει βελτιωθεί μπρος και πίσω. Μπροστά σε ποιότητα, ξασπριλες, beautification και χρώματα ενώ μου τόνισαν ότι σηκώνει περαιτέρω βελτίωση ενώ η πίσω σε ταχύτητα focus μαζί με το 4D predicted focus (που μάλιστα φαίνεται να λειτουργεί καλύτερα από την 128). Στις βελτιώσεις είναι ότι στο αυτόματο με ΑΙ ανοιχτό πλέον μπαίνει και το night mode όταν κρίνει ότι χρειάζεται να τραβήξει με αυτό (δεν μπορώ να φανταστώ πως καταλαβαίνει κάτι τέτοιο) Σε ερώτηση μου μου είπαν με ανενεργό το ΑΙ στο αυτόματο εννοείται ότι δεν γυρίζει σε night mode από μόνο του. Γενικά όλοι μιλάνε για ένα πολύ σημαντικό Update.

Εγώ πάντως θα το περάσω οπουδήποτε

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την ενημέρωση,εννοείται θα βάλουμε το update.. μόνο που θα λειτουργεί ξανά το 4D φτάνει και αν είναι αλήθεια και τα υπόλοιπα..ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...