Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάμερα μπορείς να δεις στο τοπικ που άνοιξε με παραδείγματα της συσκευής. Άριστες φωτογραφίες. Οθόνη καθαρή δεν έχω βρει κουσούρι.Αυτονομια μετά από 1 εβδομάδα χτυπάω άνετα 7 μισή με 8 ώρες οθόνη(Με κάποιες ρυθμίσεις σε μερικές εφαρμογές να μην δουλεύουν στο παρασκήνιο). Επιδόσεις πάει σφαίρα με τον εργοστασιακό launcher και με συνδιασμο με black theme.

 

Καλορίζικο κιόλας. Πολύ καλή επιλογή

 

Σύμφωνα με το πως έχεις αρχειοθέτηση τις προτερεοτητες σου βρίσκεσαι ακριβώς στο νήμα που πρέπει. Για το Sar μην σε αγχώνει εκτός ότι η συσκευή είναι εγκεκριμένη από την Ευρώπη και τηρεί τα στάνταρ εσύ φίλε δεν κάνεις καθόλου χρήση της ακτινοβολίας η οποία αν επηρεάζει ουτο σημαίνει όταν μιλάς ή κάνεις χρήση 4g, 3g δίπλα στο κεφάλι ή πάνω στο σώμα σου.

Για την τιμή εγώ προσωπικά είχα πάρει το δικό μου σφραγισμένο από αγγελία 640€ Ελληνικό με εγγύηση κανονικά. Αν ισχύει η ευρωπαϊκή εγγύηση κανονικά από εκεί που το παίρνεις τότε καλά είναι.

 

Ευχαριστώ παίδες. Εν αναμονή λοιπόν. Αλήθεια ισχύει αυτό που διάβασα ότι στις 22 Ιουλίου σταμάτησε η Huawei να στέλνει κωδικούς για ξεκλείδωμα του bootloader? Εχω σταματήσει να πειραματίζομαι με ρομ κτλ. οπως παλιότερα αλλά ένα root τουλάχιστον ήθελα να το κάνω.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν είναι συμβατό το VLC PLAYER με το κινητό μας; Με το Mate 10 Pro ήταν μια χαρά.

 

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/huawei/vlc-blacklisting-huawei-smartphones/

Πρεπει να κατεβασεις το APK απο το site της VideoLAN και να το κανεις εγκατασταση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν είναι συμβατό το VLC PLAYER με το κινητό μας; Με το Mate 10 Pro ήταν μια χαρά.

 

Λόγω του ότι η Huawei με το emui δεν αφήνουν την εφαρμογή να τρέχει και να παίζει στο παρασκήνιο ή με κλειδωμένη την οθόνη στραβοσαν οι προγραμματιστες της εφαρμογής και άφησαν τις συσκευές της Huawei απέξω σαν μη συμβατές...

Η εφαρμογή σαν εφαρμογή όμως τρέχει μια χαρά στην συσκευή χωρίς κανένα θέμα.

Κατεβάζεις την εφαρμογή από εδώ :https://get.videolan.org/vlc-android/3.0.13/ που είναι λινκ από την επίσημη σελίδα της videolan και είσαι έτοιμος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ειδα τις φωτογραφιας στο αλλο νημα και εντυπωσιαστηκα. Εχει περασει κανεις το DevCheck να δει σε τι επιπεδο ειναι η συμπιεση του JPEG; Στο mate 10 pro ειναι στο 90% quality και θα ηθελα να δω σε τι επιπεδο ειναι στο P20 Pro.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τις φωτογραφιας στο αλλο νημα και εντυπωσιαστηκα. Εχει περασει κανεις το DevCheck να δει σε τι επιπεδο ειναι η συμπιεση του JPEG; Στο mate 10 pro ειναι στο 90% quality και θα ηθελα να δω σε τι επιπεδο ειναι στο P20 Pro.

 

90% μου το εμφανίζει σε μενα

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

90% μου το εμφανίζει σε μενα

 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κανείς τις rcs υπηρεσίες στο τηλέφωνο? Προσπαθώ με cosmote και δεν μπορώ με τίποτα. Έχει κανείς καμμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ κανας αλλος? αν δεν ειναι θεμα software να το επιστρεψω!

 

Δοκιμασε να αλλαξεις θεση στις καρτες η και να αντικαταστησεις την καρτα σιμ που εχει το θεμα με μια νεα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια εξήγηση γιατί απουσιάζει η σταθεροποίηση στο 1080 60; Είναι μία από τις πιο συχνά χρησιμοποιούμενες αναλύσεις μου και μου έχει κακοφανεί που δεν υπάρχει ως επιλογή τουλάχιστον με το τρέχον software. Έχει βάση να περιμένουμε ότι θα προστεθεί με κάποια μελλοντική αναβάθμιση; Είναι θέμα software ή hardware;
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Same here..... Θα ήθελα να πιστεύω ότι θα δωθει κάποιο σχετικό update στο μέλλον, από την άλλη δεν υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο δύσκολο μιας και σε λίγο έρχεται το Mate 20 που θα τα δώσει εκεί.... Αν και δεν είναι απίθανο μιας και κάθε λίγο και λιγάκι διαβάζω για νέα Mode που δίνει η Μαμά Huawei... Τώρα διαβαζα για το AIS που δίνει στο honor 10 κάτι σαν το EIS... Οπότε όλα είναι πιθανά έχει πάρει φόρα η Huawei και δεν σταματάει πουθενά
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσα πιο πολλά συγκριτικά βλέπω, όσο ξεκάθαρα κορυφή είναι στις φώτο (η λεπτομέρεια του δεν υπάρχει πουθενά αλλού) τόσο απογοήτευση είναι στα βίντεο ρε γμτ, γιατί έτσι; Θεωρώ αδύνατο να φταίει το hardware άρα απλά η Huwaei μας έγραψε κανονικά στον τομέα του βίντεο. Πέρα από την έλλειψη OIS σε 1080 60 ή σε 2Κ/4Κ 30 (ακόμα δε μπορώ να το χωνέψω) ο ήχος του ακούγεται πάρα πολύ αδύναμος, ισχύει; Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τον κλειδωμένο bootloader και το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει φύγει από το μαγαζί με κάνουν να σκέφτομαι να ακυρώσω και να πάω αλλού. Μετά όμως ξαναβλέπω δείγματα των φωτογραφιών και διστάζω...
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσα πιο πολλά συγκριτικά βλέπω, όσο ξεκάθαρα κορυφή είναι στις φώτο (η λεπτομέρεια του δεν υπάρχει πουθενά αλλού) τόσο απογοήτευση είναι στα βίντεο ρε γμτ, γιατί έτσι; Θεωρώ αδύνατο να φταίει το hardware άρα απλά η Huwaei μας έγραψε κανονικά στον τομέα του βίντεο. Πέρα από την έλλειψη OIS σε 1080 60 ή σε 2Κ/4Κ 30 (ακόμα δε μπορώ να το χωνέψω) ο ήχος του ακούγεται πάρα πολύ αδύναμος, ισχύει; Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τον κλειδωμένο bootloader και το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει φύγει από το μαγαζί με κάνουν να σκέφτομαι να ακυρώσω και να πάω αλλού. Μετά όμως ξαναβλέπω δείγματα των φωτογραφιών και διστάζω...
Σταθμιζεις τις ανάγκες σου και αποφασίζεις. Εγώ φερ'ειπειν που δίνω τεράστια σημασία στις φώτο και στη μπαταρία αλλά δεν τραβάω βίντεο, βρήκα το λιμάνι μου για τα επόμενα δύο χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Σταθμιζεις τις ανάγκες σου και αποφασίζεις. Εγώ φερ'ειπειν που δίνω τεράστια σημασία στις φώτο και στη μπαταρία αλλά δεν τραβάω βίντεο, βρήκα το λιμάνι μου για τα επόμενα δύο χρόνια.

 

Προφανώς. Στη χειρότερη χτυπάς και ένα Zhiyun smooth και δε σε απασχολεί ξανά το θέμα σταθεροποίησης. Απλά ήθελα να γλυτώσω και από την action cam μου που τραβάω 1080 60 με OIS και να εχω το τηλέφωνο για όλες τις χρήσεις.

 

Συν ότι μπορούμε πάντα να ελπίζουμε σε προσθήκη μέσω update από τη στιγμή που μοιάζει να είναι καθαρά software-ικό όπως βελτιώσανε ήδη το slo-mo και άλλα μικρά glitches.

 

Από την άλλη, στα 1080 30 έχει την καλύτερη σταθεροποίηση της αγοράς όπως προκύπτει από τα τεστ... Να τραβάς τα μαλλιά σου!

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσα πιο πολλά συγκριτικά βλέπω, όσο ξεκάθαρα κορυφή είναι στις φώτο (η λεπτομέρεια του δεν υπάρχει πουθενά αλλού) τόσο απογοήτευση είναι στα βίντεο ρε γμτ, γιατί έτσι; Θεωρώ αδύνατο να φταίει το hardware άρα απλά η Huwaei μας έγραψε κανονικά στον τομέα του βίντεο. Πέρα από την έλλειψη OIS σε 1080 60 ή σε 2Κ/4Κ 30 (ακόμα δε μπορώ να το χωνέψω) ο ήχος του ακούγεται πάρα πολύ αδύναμος, ισχύει; Τα παραπάνω σε συνδυασμό με τον κλειδωμένο bootloader και το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει φύγει από το μαγαζί με κάνουν να σκέφτομαι να ακυρώσω και να πάω αλλού. Μετά όμως ξαναβλέπω δείγματα των φωτογραφιών και διστάζω...

Για κοίταξε το με τον ήχο γιατί κάτι τέτοιο δεν ισχύει διότι έχει ένα από τα πιο δυνατότερα ηχεία + ποιοτικά.. Περίεργο που το ακούω

Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Για κοίταξε το με τον ήχο γιατί κάτι τέτοιο δεν ισχύει διότι έχει ένα από τα πιο δυνατότερα ηχεία + ποιοτικά.. Περίεργο που το ακούω

 

Αναφέρομαι στο μικρόφωνο, ότι ο ήχος που καταγράφεται είναι χαμηλός και πολύ μέτριος ποιοτικά, όχι στην αναπαραγωγή μέσω ηχείων.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αντιμετωπίζω αρκετά προβλήματα με την συσκευή μου... ένα είναι ότι με το amazefit watch app ακόμα και χωρίς να κάνω pair to stratos2 μόνο που θα δώσω αδεία συσκευής σταματάει να έχω προσβαση στο ίντερνετ με wifi.. πευτει συνεχώς το ίντερνετ η κάποιες φόρες σέρνετε εντελώς... αυτό πριν δεν το έκανε... δοκίμασα να βάλω και άλλες πιο παλιές version απο apkmirror αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.. οταν κλεινο το bluetooth ολα μια χαρα... αυτο συμβενει μονο με το συγκεκριμενο app kai οταν εχεις wifi+bluetooth ανιχτα..

 

το αλλο προβλημα οτι πευτει η μπαταρια εντελος στο ακυρο σε ενα βραδυ μπορει να χασει και 10-15% εγω κλεινο τα apps αλλα καπια συνεχιζουνε να τρεχουνε... τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσο hicare στέλνει η Huawei έρευνα για την συσκευή. Στο τέλος της έρευνας ζητάει οποίος θέλει να γράψει προβλήματα και επισημάνσεις.

Τους έγραψα ένα κατεβατό... Για σταθεροποιητη βίντεο, ξεχωριστό ρυθμιστή έντασης ειδοποιήσεων, ξεχωριστο ήχο ειδοποιήσης στην εφαρμογή android messages και τέτοια. Όποιος έχει χρόνο καλό είναι να πάρει μέρος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσο hicare στέλνει η Huawei έρευνα για την συσκευή. Στο τέλος της έρευνας ζητάει οποίος θέλει να γράψει προβλήματα και επισημάνσεις.

Τους έγραψα ένα κατεβατό... Για σταθεροποιητη βίντεο, ξεχωριστό ρυθμιστή έντασης ειδοποιήσεων, ξεχωριστο ήχο ειδοποιήσης στην εφαρμογή android messages και τέτοια. Όποιος έχει χρόνο καλό είναι να πάρει μέρος

Που το βρήκες στο hicare αυτό?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικα πρεπει να γραψουμε η ελληνικα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες και για την aod?

Όχι το ξέχασα

Ναι στα ελληνικά τα έγραψα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...