Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους κανω μεγαλη πλακα....εδώ εχω την Auto...μολις ειδαν και την night mode εκει να δειτε ΣΟΚ

Samsung Galaxy S7 edge Auto

29718777148_4b5e0b401b_z.jpgSamsung Galaxy S7 EDGE AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr"]29718777148_4b5e0b401b_z.jpgSamsung Galaxy S7 EDGE AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Huawei P20 Pro auto

29693191028_d831c896e8_z.jpgHuawei p20 pro 131 AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr"]29693191028_d831c896e8_z.jpgHuawei p20 pro 131 AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τους κανω μεγαλη πλακα....εδώ εχω την Auto...μολις ειδαν και την night mode εκει να δειτε ΣΟΚ

Samsung Galaxy S7 edge Auto

29718777148_4b5e0b401b_z.jpgSamsung Galaxy S7 EDGE AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr"]29718777148_4b5e0b401b_z.jpgSamsung Galaxy S7 EDGE AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

Huawei P20 Pro auto

29693191028_d831c896e8_z.jpgHuawei p20 pro 131 AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr"]29693191028_d831c896e8_z.jpgHuawei p20 pro 131 AUTO by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Εντάξει τι να πεις.. Μέρα με νύχτα. Και εγώ κάνω πλάκα στον αδερφό μου με μια dslr με στατικό φακό. Και το είχα και στο αυτόματο

 

https://ibb.co/nrcSMy

https://ibb.co/ng6KYd

Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, το κινητο ειναι default στα 10mpixel, δεν ειναι τυχαιο αυτο.

 

Στα 10mpixel βγαζει καλυτερες φωτο το κινητο, κανει combine τα pixel. Δοκιμασε και ο ιδιος και δες διαφορες, στα 40 οι φωτο δεν ειναι καλες.

 

Και τη κάμερα με τα 40 mpxl που πρέπει να τη χρησιμοποιούμε? Μόνο σε raw?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες... Εντάξει από την μία στη night mode έχει κάψει ολόκληρο τον ουρανό αλλά από την άλλη είναι λες και άναψες φώτα μέσα στην οικοδομή... Η καμερα που φροντίζει για όλους τους σκοπούς και για όλα τα γούστα...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Θα θελα να δοκιμάσω και το hdr αλλά το έχουν παραχωμενο και πάντα το ξεχνάω... Έπρεπε να το είχαν δίπλα στην επιλογή του φλας όπως τα περισσότερα κινητά τλχ
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Θα θελα να δοκιμάσω και το hdr αλλά το έχουν παραχωμενο και πάντα το ξεχνάω... Έπρεπε να το είχαν δίπλα στην επιλογή του φλας όπως τα περισσότερα κινητά τλχ

 

Τι να δοκιμάσεις αφού στο αυτόματο τραβάει με Hdr (όταν κρίνει ότι χρειάζεται)... Αλλά μάλλον στα πλάνα που ανέβασες δεν θα δούλεψε ε?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ε κάτι θα κάνει και υπάρχει ως επιλογή... Εκτός αν και αυτοί ξέρουν ότι είναι άχρηστο και το βάλανε κάπου όχι τόσο εύκολα προσβάσιμο
Link to comment
Share on other sites

Ε κάτι θα κάνει και υπάρχει ως επιλογή... Εκτός αν και αυτοί ξέρουν ότι είναι άχρηστο και το βάλανε κάπου όχι τόσο εύκολα προσβάσιμο

 

Όχι φίλε το hdr όταν τραβας στο αυτόματο ενεργοποιειται μόνο του όταν κρίνει ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί. Αλλά υπάρχει και on demand για όποιον θέλει να τραβάει πάντα με αυτό

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε. Αυτή η καμεράρα, δεν υπάρχει.

Δεν είναι τυχαίο το αποτέλεμα-τσόντα που έβγαλε στο dxomark.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιεί κανείς την θήκη που έχει μέσα ή συσκευασία να μου πει αν βρισκουν οι φακοί ή τους καλύπτει;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιεί κανείς την θήκη που έχει μέσα ή συσκευασία να μου πει αν βρισκουν οι φακοί ή τους καλύπτει;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά Στην αρχή όλοι αυτή είχαμε μέχρι να πάρουμε κάποια άλλη.

Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες που περιμένω τις θήκες από ebay έχω αυτήν...

Τώρα έχω την 2η συσκευή p20 pro... Στην πρώτη συσκευή είχα την εντύπωση ότι δεν καλύπτεται τις κάμερες. Ενώ σε αυτή που έχω τώρα είναι εμφανές ότι έστω και 1 με 2mm την καλύπτει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιεί κανείς την θήκη που έχει μέσα ή συσκευασία να μου πει αν βρισκουν οι φακοί ή τους καλύπτει;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βρίσκουν κάτω αλλά φαίνονται να είναι σχεδόν στο ίδιο επίπεδο.Κρίνεις και αποφασίζεις τι θα κάνεις

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλά είναι τα υπέρ που λέμε για την κάμεραρα μας αλλά να πούμε κάποια πράγματα. Θυμάστε που σας έλεγα για το 4d scaner που δεν δουλεύει? Έβγαλα φωτογραφίες τώρα το απόγευμα εν κίνηση ο άλλος κα Ι έβγαιναν θολά τα πρόσωπα και κανένας σας δεν μιλάει όλοι τραλαλα! Να μιλήσετε και για τα προβλήματα!! Είναι μεγάλη απώλεια στην 131 το 4d scaner.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλά είναι τα υπέρ που λέμε για την κάμεραρα μας αλλά να πούμε κάποια πράγματα. Θυμάστε που σας έλεγα για το 4d scaner που δεν δουλεύει? Έβγαλα φωτογραφίες τώρα το απόγευμα εν κίνηση ο άλλος κα Ι έβγαιναν θολά τα πρόσωπα και κανένας σας δεν μιλάει όλοι τραλαλα! Να μιλήσετε και για τα προβλήματα!! Είναι μεγάλη απώλεια στην 131 το 4d scaner.

 

Αδερφέ... Τι να κάνουμε οκ δεν λειτουργεί αλλά έχει επιβεβαιωθεί από πολλούς χρήστες ότι στην 150 λειτουργεί σωστά όπως ακριβώς και στην 128... Στο xda τα παιδιά εκεί το αναφέρουν ξεκάθαρα... Μην τρελαίνεσαι, θα πρέπει να κάνεις υπομονή μέχρι την επόμενη αναβάθμιση.

Παρόλα αυτά :

IMG_20180724_231513.jpg"]IMG_20180724_231513.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλά είναι τα υπέρ που λέμε για την κάμεραρα μας αλλά να πούμε κάποια πράγματα. Θυμάστε που σας έλεγα για το 4d scaner που δεν δουλεύει? Έβγαλα φωτογραφίες τώρα το απόγευμα εν κίνηση ο άλλος κα Ι έβγαιναν θολά τα πρόσωπα και κανένας σας δεν μιλάει όλοι τραλαλα! Να μιλήσετε και για τα προβλήματα!! Είναι μεγάλη απώλεια στην 131 το 4d scaner.
Ιστορίες συνωμοσίας αδερφέ. Όλοι το ξέρουν κ κανένας δεν μιλάει. Ίσως να έπρεπε να κατέβουμε στο κέντρο για διαμαρτυρία. Αυτά ειναι πρόβληματα όχι αστεία. Έχεις γεμίσει τόσες σελίδες με ιστορίες συνωμοσίας κ λες το ίδιο κ το ίδιο. Μπράβο που το ανακάλυψες μπράβο που τους το επισημανες αλλά μην λες όλα τα ίδια κ τα ίδια. Μπαίνουμε να διαβάσουμε κάτι καινούργιο για την συσκευή κ βλέπουμε εσένα από το πουθενά να μας λέει το ίδιο κ το ίδιο.

Πάμε παρακάτω αδερφέ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φιλαράκι δε σε είδα να το επισημενεις όμως το θέμα μόνο να αποθεώνεις ξερεις.Το ξέρουμε ότι φώτο γραφικά το κινητό μας ειναι 2 γενιές μπροστά τι άλλο να πουμε.Αλλα αν δεν σε πειράζει ένα πράγμα που υπειρχε και εξαφανίστηκε ξαφνικά. Αδερφέ 900 ευρό έδωσα το κινητό θέλω να προχωράει μπροστά σε κάθε αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Δηλ τι θέλεις να βγάζω τις φωτογραφίες

να τις βλεπετε και να αποθεωνουν τα άλλα τα παιδιά.και σε πληροφορώ είμαι Βολιώτης και έχω κάτι φωτογραφίες από Πήλιο ούτε επαγγελματίκες μηχανές δεν βγάζουν τέτοιες φωτογραφίες.Εγω στο forum μπηκα τώρα τον Ιούλιο τόσο καιρό δεν είχα κάτι να επισημάνω.Τώρα διαπίστωσα καποία πράγματα και τώρα τα λεω και θα τα ξαναλέω μέχρι να τα διορθώσουνε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπράβο tsiglas tωρα είδα την απάντηση σου εγώ τους πήρα τηλεφωνικά. Μη με παρεξήγησε ρε ****το. Δεν ξέρω πως το είδα άλλιως. σπαστικά πολύ με το θέμα του 4d scaner. Ζητώ συγνώμη!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και εδω. e85ea97d6c8f1b920b4a8313bfa8451f.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμενα δεν μου ηρθε κατι ακομα... εχω την 131... αυτη ειχες και εσυ πριν?

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου ηρθε κατι ακομα... εχω την 131... αυτη ειχες και εσυ πριν?

 

μια χαρα εισαι την τελευταια αναβαθμιση εχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα σε ολους.κατοχος του κιν εδω και 5 μερες σε χρωμα twilight αυτο που μου κανει σαν πρωτη εντυπωση και δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου εχει να κανει με την μπαταρια την οποια περιμενα πολυ καλυτερη συμφωνα με τα διαφορα reviews που ειχα δει ελληνικα και ξενα.εμενα μου βγαζει με ανοιχτη οθονη 6 ωρες και εχτες μου εβγαλε περιπου 4 ωρες με 17%μπαταρια περιμενα κατι καλυτερο καθως αποτι βλεπω πανω κατω την ιδια μπαταρια με το s9 plus βλεπω που εχει 3500 μπαταρια επισης στο θεμα του ηχου περιμενα περισσοτερη ενταση το s9 plus ηταν πιο δυνατο και δεν καταλαβαινω γιατι δεν μας δινει την δυνατοτητα το κιν αν θελουμε να βγαλουμε το dolpy atmos το οποιο παραγει μεν ποιοτικοτερο ηχο αλλα χαμηλης εντασης.Σε αυτα που μου αρεσαν σαφως η καμερα και το δακτυλικο αποτυπωμα που ειναι μπροστα εμενα με βολευει παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχει μια εβδομαδα που πηρα και εγω το τηλ μια χαρα μεχρι τωρα αν και περιμενα την καμερα να ειναι ακομα ποιο καλη!!!ειδα ομως οτι δεν τραβαει 4κ βιντεο σε 60fps και δεν εχει ois στα 1080p 60 fps για αυτο και εστειλα μηνυμα στην huawei και μου ειπαν οτι θα γινει αναβαθμιση καποια στιγμη για να εχει και το 4κ 60 fps και ois το πιστευετε η μου ειπαν μπαρουφες
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχει μια εβδομαδα που πηρα και εγω το τηλ μια χαρα μεχρι τωρα αν και περιμενα την καμερα να ειναι ακομα ποιο καλη!!!ειδα ομως οτι δεν τραβαει 4κ βιντεο σε 60fps και δεν εχει ois στα 1080p 60 fps για αυτο και εστειλα μηνυμα στην huawei και μου ειπαν οτι θα γινει αναβαθμιση καποια στιγμη για να εχει και το 4κ 60 fps και ois το πιστευετε η μου ειπαν μπαρουφες

Πάντως είσαι ο πρώτος που ακούω να έχει αυτό το κινητό και να λέει πώς την περίμενε καλύτερη την κάμερα πού όλοι έχουν μείνει με ανοιχτό το στόμα σε όλες τις συνθήκες.. εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

σαν φωτο ειναι φανταστικη σαν βιντεο ομως μετρια!!!οσο για αυτο με hardware απλα σου λεω τι μου ειπαν απο το επισημο σαιτ της huawei οχι της ελλαδος
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...