Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα παλιότερα και το αντάλλαξα για ένα s9 plus. Είπα να ξαναγυρίσω στο π20 μόνο και μόνο για κάποια συγκεκριμένα features και για την κάμερα.

Εγώ το είχα με την 128 έκδοση και η selfie ήταν χάλια όπως και καποιες φωτό όντως βγαίνανε σαν καρικατούρα αν και εντυπωσιακες όχι αντικειμενικες και τώρα βλέπω ότι τα πράγματα έγιναν χειρότερα .

Ευτυχώς που τα διάβασα γιατί σήμερα θα έκανα την μετάβαση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ είχα s9+, πήγα σε p20 pro, ξανά πήρα s9+ και τώρα ξανά με P20 pro...

Η κάμερα του δεν συγκρίνεται με του s9+... Είναι πολύ καλύτερη σε οποιεσδήποτε συνθήκες φωτισμού... Αυτό μπορεί να στο επιβεβαιώσουν και άλλοι που έχουν τεστάρει περισσότερα από 1 φορα6την κάθε συσκευή όπως ο φίλος panosfc που έχει πάρει 3,4 φορές το s9+ και 5,6 φορές το P20 PRO που ανεπιφύλακτα έχει την καλύτερη κάμερα αυτή την στιγμή

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά είμαι κατά του ΑΙ. Ίσως μόνο για ηλιοβασίλεμα αν το κάνει πιο νόστιμο. Παρόλα αυτά έδειξα σε φίλο τις φωτο που έβγαλε ο tsiglas και του άρεσε πολύ ο κορεσμένος ουρανός οπότε ο κάθε ένας έχει τις προτιμήσεις του.

 

@Mitsos80, αν ένας χρήστης που δεν έχει στην κατοχή του το P20 Pro διάβαζε το post σου περί ουρανού καρικατούρας και περί χειρότερου night mode πες μου τι θα καταλάβαινε. Για τη φωτογραφία σου μίλησα για την πίσω κάμερα. Όχι για τη μπροστινή και όχι για το video. Πες μου αλήθεια αν ρωτήσεις 100 ανθρώπους τι τους νοιάζει στη φωτογραφική ενός κινητού, πόσοι θα απαντήσουν "η ποιότητα μέρα και νύχτα" και πόσοι το 4d feature; Επίσης που είναι το πρόβλημα να κλείσεις το AI που προσφέρει η Huawei αν δεν σου αρέσει αυτό το mode; Ένα feature είναι όπως το beauty mode που άλλοι το θέλουν και άλλοι δεν το θέλουν. Δες ξανά το post σου που με τσίτωσε και πες μου ειλικρινά τι θα καταλάβαινε ένας χρήστης που νοιάζεται πολύ για λήψεις φωτογραφιών και θέλει να επιλέξει την καλύτερη συσκευή σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα s9+, πήγα σε p20 pro, ξανά πήρα s9+ και τώρα ξανά με P20 pro...

 

Η κάμερα του δεν συγκρίνεται με του s9+... Είναι πολύ καλύτερη σε οποιεσδήποτε συνθήκες φωτισμού... Αυτό μπορεί να στο επιβεβαιώσουν και άλλοι που έχουν τεστάρει περισσότερα από 1 φορα6την κάθε συσκευή όπως ο φίλος panosfc που έχει πάρει 3,4 φορές το s9+ και 5,6 φορές το P20 PRO που ανεπιφύλακτα έχει την καλύτερη κάμερα αυτή την στιγμή

 

 

 

Το γνωρίζω τα έχω τεστάρει εξονυχιστικά η selfie όμως είναι κατώτερη του π20 όπως και το βίντεο . Λέγανε ότι με το καινούργιο update θα έφτιαχναν πολλά και το περίμενα πως και πως .

Ένα τέλη το p20 pro σε ξανά κέρδισε μόνο και μόνο για την κάμερα η για το all round experience ?

Προσωπικά εμένα με ενδιαφέρει το τελευταίο γιατί δεν έχουν χαοτικές διάφορες στην κάμερα άλλου κερδίζει το ένα άλλου χάνει το άλλο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ αυτό που λες συμφωνώ πρέπει να έχεις καιρό το κινητό για να καταλάβεις πράγματα, όπως είδες όμως έναν φίλο τον απάντησα για το s9 Kai το p20 ότι το s9 το έχει για πλακα.ολο το θέμα είναι για εμάς τους κατόχους εδώ και καιρό. Ότι αυτή η rom είναι χάλια και πιστεύω η huawei θα βγάλει σύντομα άλλη.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις? εχω σπασμενη οθονη στο κινητο μας και δεν μπορω να αποθηκευσω στο pc τις φωτογραφιες ωστε να το παω στο σερβις. ειναι πολυ σημαντικο μιας και ειναι φωτογραφιες απο την γεννηση του γιου μου.

PLEASE HEEEELP

Link to comment
Share on other sites

Με το μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω είναι να ενεργοποίησης να είναι στο googlephoto Kai θα τις βλέπεις για πάντα στο email στον υπολογιστή στο κινητό στο ταμπλετ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις? εχω σπασμενη οθονη στο κινητο μας και δεν μπορω να αποθηκευσω στο pc τις φωτογραφιες ωστε να το παω στο σερβις. ειναι πολυ σημαντικο μιας και ειναι φωτογραφιες απο την γεννηση του γιου μου.

PLEASE HEEEELP

Αν η οθόνη δεν δείχνει τίποτα ούτε δουλεύει το touch τότε μάλλον δεν θα μπορέσεις να τις πάρεις μιας και κανονικά όταν συνδέεις θα πρέπει να. Κατεβάσεις την μπάρα και να επιλέξεις να σου εμφανίζει τις φωτογραφίες ή σύνδεση με το Pc....

Δοκίμασε να συνδεθεις με το HISuite αν και για να συνδεθείς με αυτό θα πρέπει να κάνεις αποδοχή από την οθόνη της συσκευης...

Αν όλα αυτά είναι αδύνατα λόγω σπασμένη οθόνης τότε η μόνη λύση είναι να πάρεις ένα hub που να λειτουργεί με την συσκευή στο οποίο θα συνδέσεις την συσκευη με μια οθόνη από type c σε HDMI αλλά να σου δίνει και. Άλλη θύρα ώστε να συνδέσεις ποντίκι και να μπεις σε Pc mode ώστε από την οθόνη της TV με την βοήθεια από. Το ποντίκι να αντιγράψεις τα αρχεία σου σε κάποιο 3ο υsb stick που θα το έχεις και αυτό πάνω στο hub.... Πακέτο εεεε?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει λογικα by default θα ειναι αποθηκευμενες στο google photos..Για μενα πριν πανικοβληθεις λογκαρε με το gmail σου σε καποια αλλη συσκευη η σε pc και δες τι εχει τραβηξει.99% θαναι ολες εκει.
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει λογικα by default θα ειναι αποθηκευμενες στο google photos..Για μενα πριν πανικοβληθεις λογκαρε με το gmail σου σε καποια αλλη συσκευη η σε pc και δες τι εχει τραβηξει.99% θαναι ολες εκει.

 

Αν δεν έχει κλείσει εσκεμμένα από μόνος του τους συγχρονισμούς με το Gmail τότε ναι λογικά θα υπάρχουν όλα εκεί σίγουρα φωτογραφίες, τηλεφωνικός κατάλογος, σημειώσεις ημερολογίου κτλ....αν όμως τα έχει απενεργοποιηση (εγώ είναι το πρώτο πράγμα που κάνω) τότε δεν υπάρχουν λύσεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά διάβασα και στο xda forum Kai πολύ κράζουν για την νυχτερινή λήψη ότι έπεσε κατά πολύ. Και ότι τα κουτάκια 4d είναι εξαφανισμένα με την 131.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά διάβασα και στο xda forum Kai πολύ κράζουν για την νυχτερινή λήψη ότι έπεσε κατά πολύ. Και ότι τα κουτάκια 4d είναι εξαφανισμένα με την 131.

 

Καλησπέρα!εγώ είπα την γνώμη μου χθές,ότι μπορεί να τετραγωνάκια να μην φαίνονται αλλά να λειτουργεί...αφού υπάρχει στο μενού Ε..δεν γίνεται να μην υπάρχει καθόλου απλά να λειτουργεί αλλιώς..αφορυβα με αγάπη προς τον χρήστη

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε καν αν λειτουργεί μόνο η επιλογή υπάρχει μου φαίνεται λίγο περίεργο εγώ πιστεύω δεν δουλεύει ο αισθητήρας 4d που πιάνει την κίνηση για αυτό πλέον βγαίνουνε πιο θολές όταν κουνιέται καποιος. Για πες μου φίλε μου την νυχτερινή πως την βλέπεις με την 131?Παιδια πάρτε τηλ. στα κεντρικά της huawei μπας και βγάλουνε σύντομα άλλο update
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε καν αν λειτουργεί μόνο η επιλογή υπάρχει μου φαίνεται λίγο περίεργο εγώ πιστεύω δεν δουλεύει ο αισθητήρας 4d που πιάνει την κίνηση για αυτό πλέον βγαίνουνε πιο θολές όταν κουνιέται καποιος. Για πες μου φίλε μου την νυχτερινή πως την βλέπεις με την 131?Παιδια πάρτε τηλ. στα κεντρικά της huawei μπας και βγάλουνε σύντομα άλλο update

 

Σήμερα θα τραβήξω να δω και εγώ αυτό που λέτε για νύχτα .. Πάντως την ημέρα που τράβηξα 17 φωτογραφίες δεν μου άρεσαν με ανοιχτό το ΑΙ όπως άλλες φορες.. Μπορει και να εχω υπηρεαστει με αυτά που ακούω δεν ξέρω και ολας

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου γιατί να έχεις επηρεαστεί λέμε κάποια θέματα για την 131 rom αφού έτσι είναι λέμε την αλήθεια.και στην προηγούμενη rom με ανοιχτό ΑΙ τα χρώματα υπερτονιζονταν αλλά ήταν πιο καθαρές η φώτο δεν είχαν τόσο οξύτητα. Yπαρχει τρόπος να γυρίσουμε σε προηγούμενη rom οποίος ξέρει να μα πει
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα βλέπω και θέματα με την 131. Τραβήξτε τώρα φωτογραφία με ανοιχτό ΑΙ τον γαλάζιο ουρανό μόνο τον ουρανό η μισή φωτογραφία κάτω είναι πιο ανοιχτό μπλε ενώ η μισή πάνω πιο σκούρο μπλε.Αυτα δεν τα είχε καμία προηγούμενη rom. Γιατί φίλοι μου δεν τα θίγεται όλα τα θέματα δεν το εξετάζεται καθόλου το κινητό σε κάθε update που ερχεται
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα κατοχος και γω της συσκευής πριν 2 μέρες. Όλα μια χαρά ως τώρα εκτός από το dragon city με το κόβει η οθόνη αριστερά και δεξιά. Υπάρχει λύση? Στην προβολή δεν μου βγάζει την εφαρμογή για πλήρη οθόνη.

Ερχόμενος από όλα τα Samsung σχεδόν τελευταίο το s7 edge έχω μείνει άφωνος πρώτα με την μπαταρία και τον ήχο και μετά με την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μιλήσω με παιδιά που έχουν το κινητό απ την αρχή.Παιδια την κατέστρεψαν την νυχτερινή λήψη με την 131 από 10 πήγε στο 7. Απορώ δεν το βλέπετε γιατι δεν το βρόντο φωνάζετε.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μιλήσω με παιδιά που έχουν το κινητό απ την αρχή.Παιδια την κατέστρεψαν την νυχτερινή λήψη με την 131 από 10 πήγε στο 7. Απορώ δεν το βλέπετε γιατι δεν το βρόντο φωνάζετε.

Φιλε μου άδικα φορτώνεις... Είτε το θες είτε όχι η επόμενη έκδοση που θα πάρουμε θα είναι τέλος Αυγούστου η 150 με το GPU TURBO....

Μιας και ήμουν από τους τελευταίους που πήραν την 131 και μπορώ να πω ότι με έχεις βάλει στο τριπακι να κάνω συνέχεια δοκιμές θα σου πω πως ναι υπάρχει θέμα με τις νυχτερινές λήψης. Μάλλον κάτι πηραξαν εκεί ή έχει να κάνει με την μη λειτουργία του 4D σκάνερ ή και τα 2. Δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση όσο την περιγράφεις αλλά ότι υπάρχει θέμα σίγουρα υπάρχει. Καταρχάς Σε δοκιμές που έκανα σε AUTO νύχτα και night mode, το αυτόματο έχει φτάσει την ποιότητα του night mode πράγμα που από μόνο του δείχνει ότι κάτι έχει αλλάξει... Και δεν εννοώ ότι βελτίωσαν το αυτόματο.... Σίγουρα το night mode δεν είναι πλέον αυτό που ήταν είναι έστω και λίγο χειρότερο.... Σε δοκιμές που έκανα τραβώντας την ανηψια μου σε χαμηλό φωτισμό δωματίου αν δεν έκανα κλικ στο θέμα η φωτογραφίες ήταν κάτω του μετρίου έστω και αν είχε αναγνωρίσει το πρόσωπο...

Αν δεις στο xda είμαι ο μοναδικός που σε 2 διαφορετικά θέματα αναφέρω τα παραπάνω... Η πλάκα είναι ότι δεν έχω διαβάσει ούτε ένα αρνητικό για την κάμερα με την 131 στο xda μόνο θετικά....

Υπομονή μέχρι το επομένω update λοιπόν

Σας βάζω εδώ ένα λινκ με τις δοκιμές που έκανα για την σύγκριση AUTO VS NIGHT MODE θα ανοίξετε την πρώτη φωτογραφία και με το βελάκι αριστερά θα δείτε και τις υπόλοιπες... Στην περιγραφή αναφέρεται πως έχει τραβηχτεί η καθε μια

42808290904_628b1e8b15_z.jpgHUAWEI P20 PRO AUTO AI NIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr"]42808290904_628b1e8b15_z.jpgHUAWEI P20 PRO AUTO AI NIGHT by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να βγούμε στις πλατείες
Πάμε τώρα Εξάρχεια! :)

 

PS: Για όποιον σκέφτεται για roll back στο software, να το ψάξει λίγο πρώτα.

Η Hua είναι σε διαδικασίες αλλαγής του xloader (όπως τον λέει), με αποτέλεσμα σε κάποιες περιπτώσεις να υπάρχει σοβαρός κίνδυνος για μπρικαρισμα.

 

Στο mate 10 για παράδειγμα υπάρχει πρόβλημα με 2 εκδόσεις που βγήκαν τώρα τελευταία. Η έκδοση του xloader που έχουν είναι νέα και σε περίπτωση που γυρίσεις στην προηγούμενη έκδοση ....φινιτο! Έχεις στα χέρια σου ενα ωραίο τούβλο που δεν σώζεται με τίποτα. Μόνον αλλαγή μητρικής.

 

Πολύ προσοχή λοιπόν και να το ψάξει καλά πριν κάνει κάποια ανάλογη κίνηση.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φιλαρακο δηλαδή τόσες μέρες δεν τα βλέπει κανένας τα προβλήματα για αυτό τρελενομαι. Προσωπικά τα ανέφερα στην Huawei Ola.! Auτη η έκδοση έχει πολλά και σοβαρά προβλήματα.H Huawei είναι εταιρία τα και πιστεύω θα φτάσουμε στα αυτιά της τα παράπονα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν παίρνεις ένα κινητό και κάνεις πλάκα κάτι s9 κάτι note8 κατi sony xz kατι lg g7 φωτογραφικά και από τη μια μέρα στην άλλη με μια αναβάθμιση μειωνεται η ποιότητα της φωτογραφίας σου τρελενομαι και το θέμα είναι ότι δεν τα βλέπει κανένας μόνο ένα παλικαρι
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα κατοχος και γω της συσκευής πριν 2 μέρες. Όλα μια χαρά ως τώρα εκτός από το dragon city με το κόβει η οθόνη αριστερά και δεξιά. Υπάρχει λύση? Στην προβολή δεν μου βγάζει την εφαρμογή για πλήρη οθόνη.

Ερχόμενος από όλα τα Samsung σχεδόν τελευταίο το s7 edge έχω μείνει άφωνος πρώτα με την μπαταρία και τον ήχο και μετά με την κάμερα.

 

Kαλορίζικο φίλε! Αν δεν έχει το παιχνίδι επιλογή για full screen και αν δεν το έχει η huawei στις εφαρμογές για πλήρη οθόνη τότε όχι. Έχω και εγώ 2-3 εφαρμογές που ακόμα δεν έχουν βάλει ρύθμιση για full screen οπότε μπαίνει αναγκαστικά το πλαίσιο. H πίσω κάμερα και η μπαταρία είναι όντως τα συγκριτικά πλεονεκτήματα του P20 Pro. Για τον ήχο από τα ηχεία δεν έχω άποψη γιατί ποτέ δεν έδινα σημασία σε αυτόν τον τομέα. Στην κάμερα όπως θα έχεις διαβάσει μπορείς στις ρυθμίσεις της να κάνεις disable το AI σε περίπτωση που θέλεις να έχεις πιο σωστά αποτελέσματα. Πραγματικά σε σχέση με το S8 που είχα η διαφορά στις νυχτερινές και στο 5Χ zoom είναι μεγάλη και νομίζω θα μείνεις και εσύ πάρα πολύ ικανοποιημένος. :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο φίλε! Αν δεν έχει το παιχνίδι επιλογή για full screen και αν δεν το έχει η huawei στις εφαρμογές για πλήρη οθόνη τότε όχι. Έχω και εγώ 2-3 εφαρμογές που ακόμα δεν έχουν βάλει ρύθμιση για full screen οπότε μπαίνει αναγκαστικά το πλαίσιο. H πίσω κάμερα και η μπαταρία είναι όντως τα συγκριτικά πλεονεκτήματα του P20 Pro. Για τον ήχο από τα ηχεία δεν έχω άποψη γιατί ποτέ δεν έδινα σημασία σε αυτόν τον τομέα. Στην κάμερα όπως θα έχεις διαβάσει μπορείς στις ρυθμίσεις της να κάνεις disable το AI σε περίπτωση που θέλεις να έχεις πιο σωστά αποτελέσματα. Πραγματικά σε σχέση με το S8 που είχα η διαφορά στις νυχτερινές και στο 5Χ zoom είναι μεγάλη και νομίζω θα μείνεις και εσύ πάρα πολύ ικανοποιημένος. :)
Να σαι καλά φιλαράκο ευχαριστώ καλό Καλοκαίρι.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Η πρώτη είναι με την 131 και η δεύτερη με την 128..εγω το μόνο που διακρίνω στο πάνω μέρος από τις φωτογραφίες εκεί που τελειώνει ο ουρανός, τα σπιτάκια είναι πιο καθαρά στην 131 έκδοση. Βέβαια όπως βλέπετε είναι με άλλες συνθήκες και με περισσότερα φώτα στην 128 λόγω μιας εκδήλωσης.. Τα συμπεράσματα δικά σας Υ.Γ Συγνώμη αν δεν ανέβηκαν η φωτογραφίες γιατί είναι η πρώτη φορά που το κάνωhttps://ibb.co/i86EWy

https://ibb.co/bFJiPJhttps://ibb.co/bFJiPJ

Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...