Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μελος της παρεας σας κι εγω απο χθες. Μεταβαση απο το τιμιο lg g4 μου.2 ερωτησεις θελω να κανω σε οποιον ξερει και θελει να με βοηθησει.

 

1ον)Θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο πληκτρολογιο για την συσκευη γιατι το μαμα δεν παλεύεται.

2ον)Υπαρχει καποια εφαρμογη εγκατεστημενη η third party που να μπορεις να γραψεις πραγματα(κωδικους κτλ) και να τους κλειδωσεις? Ειτε με pin ειτε με δακτυλικο αποτυπωμα? Το g4 ειχε το quick memo που με ειχε βολεψει πολυ.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εάν δεν σε βολεύει το swift τότε δοκίμασε το πληκτρολόγιο της Google.

Έχει καλή υποστήριξη των Ελληνικών και εμένα μου αρέσει ο τρόπος του λειτουργεί ο spell checker και μερικά άλλα πράγματα που με βολεύουν σε αυτό και δεν το έχουν τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ. Ερώτηση στο κλείδωμα οθόνης στην προφύλαξη πως αλλάζουμε ποιες φώτο θέλουμε εμείς;; και όχι αυτές που έχει ήδη με τα τοπία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ. Ερώτηση στο κλείδωμα οθόνης στην προφύλαξη πως αλλάζουμε ποιες φώτο θέλουμε εμείς;; και όχι αυτές που έχει ήδη με τα τοπία;επίσης υπάρχει τρόπος από Samsung account να ανακτήσω κάποιες φώτο που είχα σαν κρυφά αρχεία;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ. Ερώτηση στο κλείδωμα οθόνης στην προφύλαξη πως αλλάζουμε ποιες φώτο θέλουμε εμείς;; και όχι αυτές που έχει ήδη με τα τοπία;

 

Πας στις ρυθμίσεις και βρίσκεις το σχετικό μενού με το κλείδωμα περιοδικού όπου από εκεί θα φορτώσεις δικές σου φωτογραφίες... Επειδή όμως θα στις εμφανίζει μαζι με αυτές τις συσκευης έστω και αν δεν τις έχεις επιλέξει εγώ έκανα την παρακάτω διαδικασία

Κλείδωσα την συσκευη, πάτησα ξεκλείδωμα να δω την φωτογραφία και με gesture προς τα πάνω μου βγαζει τις σχετικές επιλογές από όπου έσβησα όλες τις φωτογραφίες που δεν ήθελα να εμφανίζονται... Μετά πατάς το play και όλα οκ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε παρει την 131 καντε ένα τσεκ τωρα γιατι μολις μου ηρθε και εμενα.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε παρει την 131 καντε ένα τσεκ τωρα γιατι μολις μου ηρθε και εμενα.....

 

Και μένα.. Είναι η μέρα φαίνεται σήμερα

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.!

Νέος κάτοχος 3η μέρα σήμερα..

Έχοντας συνέχεια samsung συσκευές (s9 plus τελευταία) δεν το συμπάθησα με την πρώτη ματιά.

Στρώνει το πράγμα όμως και μάλλον θα το κρατήσω.

 

Πρώτη ερώτηση, κάθεται 100% καλά κάποιο tempered glass?

Υπάρχει κάποια συντόμευση για screenshot?

Πχ στο s9 έπαιρνα screenshot από την συντόμευση της edge οθόνης.

Κάτι αντίστοιχο εδώ?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εκανε update με 26% μπαταρια οταν το ειχα στιν φορτιση... θα υπαρχει πιστευετε καποιο προβλιμα τωρα στιν συσκευη? παντα το εκανα με 100% μπαταρια καθε update
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.!

Νέος κάτοχος 3η μέρα σήμερα..

Έχοντας συνέχεια samsung συσκευές (s9 plus τελευταία) δεν το συμπάθησα με την πρώτη ματιά.

Στρώνει το πράγμα όμως και μάλλον θα το κρατήσω.

 

Πρώτη ερώτηση, κάθεται 100% καλά κάποιο tempered glass?

Υπάρχει κάποια συντόμευση για screenshot?

Πχ στο s9 έπαιρνα screenshot από την συντόμευση της edge οθόνης.

Κάτι αντίστοιχο εδώ?

Για tempered glass Nillkin amazing H+ 2.26mm ή αν θες full cover, full glue Nillkin CP-MAX 3D και τα 2 τέλεια εφαρμογή χωρίς περίεργα εφέ η δαχτυλιές...

Για screenshot όπως έσερνες στο s9 την edge για να πάρεις screenshot με τον ίδιο τρόπο θα κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και με το αντίστοιχο εικονίδιο θα πάρεις screenshot

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για tempered glass Nillkin amazing H+ 2.26mm ή αν θες full cover, full glue Nillkin CP-MAX 3D και τα 2 τέλεια εφαρμογή χωρίς περίεργα εφέ η δαχτυλιές...

Για screenshot όπως έσερνες στο s9 την edge για να πάρεις screenshot με τον ίδιο τρόπο θα κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και με το αντίστοιχο εικονίδιο θα πάρεις screenshot

 

Ευχαριστώ για την απάντηση..

Το nillkin h+ δεν αφήνει "αέρα" περιμετρικά ε?

Ωχ δεν είχα δει αυτό το κουμπί για screenshot.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα να σε δω πόσο θα το αντέξεις? :) ... εγώ ακόμη με το s8 plus με τις θήκες σου ✌ η Oreo το 'χει απογειώσει το κινητάκι ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..

Το nillkin h+ δεν αφήνει "αέρα" περιμετρικά ε?

Ωχ δεν είχα δει αυτό το κουμπί για screenshot.!

 

Και με δύο χτυπήματα στην οθόνη παίρνεις screenshot με την άρθρωση του δαχτύλου.. ακόμα πιο εύκολα.. Αλλά θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις "έλεγχος κίνησης"

Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα να σε δω πόσο θα το αντέξεις? :) ... εγώ ακόμη με το s8 plus με τις θήκες σου ✌ η Oreo το 'χει απογειώσει το κινητάκι ;)

 

Γειά σου konaki!

Πιστεύω αρκετά, ο χρόνος θα δείξει!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..

Το nillkin h+ δεν αφήνει "αέρα" περιμετρικά ε?

Ωχ δεν είχα δει αυτό το κουμπί για screenshot.!

 

Μόνο ΤΟ NILLKIN CP-MAX 3D είναι full cover... Το H+ αφήνει στα πλαϊνά τα μαυρα bazels δηλαδή καλύπτει μόνο την ενεργή οθόνη...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ΤΟ NILLKIN CP-MAX 3D είναι full cover... Το H+ αφήνει στα πλαϊνά τα μαυρα bazels δηλαδή καλύπτει μόνο την ενεργή οθόνη...

 

Ωραία.

Αέρα εννοούσα κάτω από το tempered.

Δηλαδή σαν να μην κολλάει μέχρι τις άκρες.

Αν καλύπτει σωστά μόνο την οθόνη, με μια θήκη spigen που αγκαλιάζει την οθόνη το κενό δεν θα φαίνεται νομίζω τόσο άσχημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Αέρα εννοούσα κάτω από το tempered.

Δηλαδή σαν να μην κολλάει μέχρι τις άκρες.

Αν καλύπτει σωστά μόνο την οθόνη, με μια θήκη spigen που αγκαλιάζει την οθόνη το κενό δεν θα φαίνεται νομίζω τόσο άσχημα.

 

Έτσι ακριβώς... Όχι δεν αφήνει αέρα (halo effect) κολλάει και τοποθετείτε τέλεια όπως και το απλό amazing H 3mm....απλα το H+ είναι πιο λεπτό με καλύτερη απεικόνιση των χρωμάτων

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος απο samsung account να επαναφερω καποια κρυφα αρχεια που ειχα?να τα βαλω στο P20 pro?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..

Το nillkin h+ δεν αφήνει "αέρα" περιμετρικά ε?

Ωχ δεν είχα δει αυτό το κουμπί για screenshot.!

Δεν χρειάζεται κουμπί για screenshot. Χτυπάς την οθόνη 2 φορές, σαν νσ χτυπούσες μια πόρτα για να σου ανοίξουν.. Knock knock

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η 131 είναι γύρω στα 550MB?

 

Ναι....

 

Θα ήθελα να τσεκάρει κάποιος για ένα bug που μάλλον βρήκα στην 131

Αν έχει 3gp βίντεο αποθηκευμένα εάν του εμφανίζει στην στοκ εφαρμογή "συλλογή" τα thumbnails τους... Έχω από πολύ παλιά καμία 40αρια βίντεο 3gp και μου εμφανίζει τις μικρογραφίες μόνο από 5 ενώ παίζουν όλα κανονικά όταν τα ανοίγω

Και στην στοκ εφαρμογή "αρχεία" τα βλέπει όλα κανονικά και τις μικρογραφίες

Νομίζω ότι με την αρχική ρομ και την 128 τα έβλεπε κανονικά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το s7 edge το συνεδεα μέσω aux στο αυτοκίνητο και άκουγα μουσική

Με το p20 pro κάνω το ίδιο (με τον αντάπτορα που είχε η συσκευή) αλλά δεν ακούγεται ήχος

Τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...