Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περίπτωση που δεν έχει ειπωθεί, αν κάποιος δεν κλειδώνει τη συσκευή του, μπορεί να απαλλαγεί από την οθόνη κλειδώματος ενεργοποιώντας τις επιλογές προγραμματιστή και στη συνέχεια πηγαίνοντας σύστημα->επιλογές για προγραμματιστές->ξετικάρισμα κλειδώματος οθόνης.

U r God. Thanks man.

Ούτε και σε μένα ήρθε update ( από public)

Άλλα tips and tricks (σαν το παραπάνω για τις συσκευές huawei) υπάρχουν?

Σε ποιο mode έχετε βάλει την φωτογραφική σας? Στο αυτόματο? Πρέπει να την κρατάς ακίνητη (όσο μπορείς) για να βγαίνουν ακίνητες φώτο?

Ποια lock screen έχετε βάλει έτσι ώστε να σας ειδοποιεί όταν έρχεται "κάτι"? Η next της Microsoft δουλεύει?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Κανονίστε την πορεία σας... Μόνο σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα.... :cry:

Εσείς που το πήρατε τι σιμ έχετε μέσα? Ποιας εταιρείας?

Cosmote εγώ

Link to comment
Share on other sites

U r God. Thanks man.

Ούτε και σε μένα ήρθε update ( από public)

Άλλα tips and tricks (σαν το παραπάνω για τις συσκευές huawei) υπάρχουν?

Σε ποιο mode έχετε βάλει την φωτογραφική σας? Στο αυτόματο? Πρέπει να την κρατάς ακίνητη (όσο μπορείς) για να βγαίνουν ακίνητες φώτο?

Ποια lock screen έχετε βάλει έτσι ώστε να σας ειδοποιεί όταν έρχεται "κάτι"? Η next της Microsoft δουλεύει?

Η κάμερα αν είσαι τύπος του σημαδευω και τραβάω τότε θα πρέπει να την βάλεις στο AUTO, 10mpxl.... Στα 40mpxl είναι για αυτούς που τραβάνε και μετά με άλλο πρόγραμμα επεξεργαζονται τις φωτογραφίες. Το AI το αφήνεις ενεργό αν σου αρέσει η "υπερβολή" σε χρώματα, φωτεινότητα και sharpinnes.... Αν τις θες πιο φυσικές ή πιο κοντά σε αυτό που βλέπουν τα μάτια σου τότε το απενεργοποιεις...

Ότι αφορά την lockscreen δεν κατάλαβα τι εννοείς "να σε ειδοποιεί"..? Εννοείς να ανάβει όταν έρχεται κάποια ειδοποίηση? Να εμφανιζει την ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος? Και τα 2 γίνονται χωρίς χρήση κάποιας άλλης εφαρμογής. Εκτός και αν θες κάτι άλλο.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα ΟΤΑ.

 

Έχω την εντύπωση πως επιτελούς φτιάχτηκε και η μπροστινή κάμερα και δεν σου ασπρίζει ποια την φάτσα μόλις κάνει Focus και τα χρώματα παραμένουν σωστά . Ήταν ένα μεγάλο πρόβλημα στις selfies που τώρα φαίνεται οτι διορθώθηκε.

 

Κάποιος άλλος το παρατήρησε αυτό στην 131??

Link to comment
Share on other sites

Στο mate 10 pro έχει επιλογή, εκτός από το να ανοίγει και να τραβάει και φωτογραφία, μόνο να ανοίγει. Λογικά θα έχει στο δικό σας.

 

Όντως έχει επιλογή για άνοιγμα κάμερας χωρίς παράλληλα τη λήψη φωτό. Σ' ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Θα γεννήσω μέχρι να μου έρθει το καινούριο update..20 ανενεωσεις έχω κάνει και 2 επανεκκίνησεις,και δεν λέει και κάποιος τι βελτιώθηκε τουλάχιστον να ξέρουμε
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Θα γεννήσω μέχρι να μου έρθει το καινούριο update..20 ανενεωσεις έχω κάνει και 2 επανεκκίνησεις,και δεν λέει και κάποιος τι βελτιώθηκε τουλάχιστον να ξέρουμε
Χαχα το ίδιο θέμα έχω και εγώ με το Mate 10 pro

Λογικά αυτό είναι το changelog που θες :) 2da2b4b936fb3d69db29cf0abc5fac66.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα το ίδιο θέμα έχω και εγώ με το Mate 10 pro

Λογικά αυτό είναι το changelog που θες :) 2da2b4b936fb3d69db29cf0abc5fac66.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου να είσαι καλά..εν αναμονή που θα πάει..

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είσαι και ο μόνος... Και εμείς περιμένουμε... Θα έρθει που θα πάει... Δυστυχώς έτσι δίνει η Huawei τα updates... Μπορεί να πάρει μέχρι και 3 εβδομάδες.... Αλλά συνήθως σε 3 μέρες το έχουν πάρει όλοι....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά πάμε σε: επιλογές για προγραμματιστες - >κλίμακα κίνησης παραθύρου, κλίμακα κίνησης μετάβασης, κλίμακα διαρκ. κιν. εικ. τα βάζουμε όλα στο 0.5x ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΦΑΙΡΑΑΑΑ (δοκιμασμένο) Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είσαι και ο μόνος... Και εμείς περιμένουμε... Θα έρθει που θα πάει... Δυστυχώς έτσι δίνει η Huawei τα updates... Μπορεί να πάρει μέχρι και 3 εβδομάδες.... Αλλά συνήθως σε 3 μέρες το έχουν πάρει όλοι....

 

με τα κινέζικα μοντέλα δεν είναι έτσι. ακόμα και αν τα χρησιμοποιείς εκτός κίνας οι αναβαθμίσεις έρχονται σταθερά άμεσα και βροχή κάθε 2-3 εβδομάδες το πολύ. Για παράδειγμα στο mate RS το ευρωπαικό έχει πάρει επίσημα μία μόνο αναβάθμιση το αντίστοιχο κινέζικο mate Rs έχει πάρει συνολικά 6 αναβαθμίσεις μέχρι τώρα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνει αυτή τη διάκριση η huawei.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετούς να έρχονται και να πηγαίνουν από/προς S9+...

Βλέπω επίσης την επιστροφή της eurobank να παίζει ξανά στο Πλαίσιο και μιας και ψάχνομαι για αλλαγή συσκευής είμαι ένα κλικ πριν από την παραγγελία ... στο midnight blue..ή σε twilight . :blink::drool::whistle:

 

Να μην ρωτήσω αν αξίζει η μετάβαση από oneplus 3t..

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω βλεπω ακομη καλυτερο touch μετα το update;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

To touch button έχει επιλογή απενεργοποίησης; εννοώ να επιλέγεις μέσα από το μενού ώστε όταν το πατάς να μην ανάβει η οθόνη υποχρεωτικά.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά πάμε σε: επιλογές για προγραμματιστες - >κλίμακα κίνησης παραθύρου, κλίμακα κίνησης μετάβασης, κλίμακα διαρκ. κιν. εικ. τα βάζουμε όλα στο 0.5x ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΦΑΙΡΑΑΑΑ (δοκιμασμένο)

 

Κορυφαίο!!

:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για προγραμματιστες που είναι?

 

Είναι κρυμμένη και θα πρέπει να την ενεργοποιήσεις.

Πας ρυθμίσεις, σύστημα, πληροφορίες για το τηλέφωνο, και στον αριθμό έκδοσης πατάς πάνω του 7 φορές μέχρι να σου βγάλει το μήνυμα ότι ενεργοποιηθηκε η επιλογή για προγραμματιστες

Πας μια πίσω και 3ο απ το τέλος υπάρχει πλέον το μενού

Μπαίνεις μέσα και αλλάζεις αυτό που έγραψε ο φίλος παραπάνω... Προσοχή δεν αλλάζεις τίποτα άλλο χωρίς να ξέρεις τι κάνεις. Δεν είναι τυχαίο το ότι η συσκευή έχει κρυφό αυτό το μενού

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο!!

:up::up:

 

Γρήγορο αλλά χάνει από smooth.Σε όλα τα κινητά Android υπάρχει αυτή η λειτουργία αλλά χάνουν σε smoothly αλλά κερδίζουν σε ταχύτητα στις μεταβάσεις των μενού πάντα φυσικά. Πρωσοπικα δεν μου αρεσει γίνεται λίγο <ξερο>..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά πάμε σε: επιλογές για προγραμματιστες - >κλίμακα κίνησης παραθύρου, κλίμακα κίνησης μετάβασης, κλίμακα διαρκ. κιν. εικ. τα βάζουμε όλα στο 0.5x ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΦΑΙΡΑΑΑΑ (δοκιμασμένο)

 

Όντως πάει σφαίρα και μπράβο σου που το βρήκες.. Εύχομαι μόνο μην υπερεαστει κάτι άλλο από το κινητό από αυτό όμως

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως πάει σφαίρα και μπράβο σου που το βρήκες.. Εύχομαι μόνο μην υπερεαστει κάτι άλλο από το κινητό από αυτό όμως

 

Aυτο το τρικ που κανει πιο γρηγορη την ταχυτητα του animation υπαρχει εδω και πολλα χρονια σε ολες τις εκδοσεις android!

Δεν επειραζει τπτ και πουθενα! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δε το "βάλετε" στις κινούμενες εικονεςαπενεργοποιημενες και το nova launcher στο αστραπιαία δεν θα προλαβαίνει το μάτι να ακολουθήσει, χαχαχαχαχα (εμένα έτσι μ'αρέσει, το τηλ. γρήγορο). Thanks πολλά και στον φίλο (ipred) που "ανακάλυψε" πως να διώξω εκείνη την ενοχλητική οθόνη κλειδωματος. Ποια νομίζετε καλύτερη οθόνη κλειδωματος για το κινητό, να βγάζει και ειδοποιήσεις, εννοείται! Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστάθηκε χθες αυτόματα η 131 σε δικαρτο p20 pro. Μέχρι στιγμης

μπορώ να εντοπίσω μια μικρή βελτίωση στη μπροστινή κάμερα. Όσον αφορα

τη πίσω κάμερα, τα αποτελέσματα στις βραδυνές λήψεις μου φαίνονται χειρότερα από την 128.

Περιμένουμε και το update με το gpu turbo.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...