Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό υποστηρίζει σύνδεση Bluetooth με 2 συσκευές? Γιατί χθες που προσπάθησα να το συνδέσω με ακουστικά και ρολόι δεν τα κατάφερα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανονικά. Ναι..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε απεγκατασταση μια εφαρμογή όπως το Gmail ή τουλάχιστον να μην εμφανίζεται καθόλου?

Γενικά τα email νομίζω όποτε να ναι έρχονται

Επίσης γιατί τόσο δύσκολο να πάρεις screen shot με την άρθρωση λέει... Δεν πιάνει σχεδόν ποτέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε απεγκατασταση μια εφαρμογή όπως το Gmail ή τουλάχιστον να μην εμφανίζεται καθόλου?

Γενικά τα email νομίζω όποτε να ναι έρχονται

Επίσης γιατί τόσο δύσκολο να πάρεις screen shot με την άρθρωση λέει... Δεν πιάνει σχεδόν ποτέ ;)

 

Τις εφαρμογές συστήματος (όπως το Gmail) δεν μπορείς να τις σβήσεις πάρα μόνο να τις απενεργοποιησεις.... Υπάρχει η δυνατότητα κανονικά αλλά θα εμφανίζονται στις ρυθμίσεις στην λίστα με τις εφαρμογές αλλά όχι στην επιφάνεια εργασίας ή στο dock εφαρμογών όπως και δεν θα λαμβάνεις αναβαθμίσεις για αυτές... Ότι αφορά το knock για στιγμιότυπο πρέπει να βρεις ακριβώς τον τρόπο χτυπήματος... Εγώ προσωπικά δεν το δούλεψα ποτέ ούτε σε Mate 9, Mate 10 μιας και με την επιλογή στην μπάρα ειδοποιήσεων είναι πολύ πιο βολικό

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εάν είχες samsung θα θυμάσαι πόσο εύκολο ήταν να πάρεις screen shot ε:)

Εμένα με βολεύει έτσι γιατί δεν φαίνονται οι πάνω πληροφορίες

Τέλος πάντων... Ίσως το συνηθίσω

Κάμερα το έχεις στο 40mp ή στο 10? Είχα διαβάσει κάτι για αυτό ότι είναι καλύτερα στο 10:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το stopad λάβατε pm ;)

 

 

Έχεις κλειδωμένα τα pm; Δεν μπορώ να σου στείλω.

 

Θα το εκτιμούσα αν είχα και εγώ κάποιο pm... Thx

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχες samsung θα θυμάσαι πόσο εύκολο ήταν να πάρεις screen shot ε:)

Εμένα με βολεύει έτσι γιατί δεν φαίνονται οι πάνω πληροφορίες

Τέλος πάντων... Ίσως το συνηθίσω

Κάμερα το έχεις στο 40mp ή στο 10? Είχα διαβάσει κάτι για αυτό ότι είναι καλύτερα στο 10:rolleyes:

Δεν πολύ κατάλαβα αυτό για ότι αφορά την Samsung!

Είχα όλα τα samsung και χρησιμοποιουσα το πλαϊνό edge για screenshot οπότε δεν βλέπω καμία διαφορά με της Huawei... Τι να τραβάω το πλαϊνό, τι το πάνω....

Ναι εννοείτε στο 10mpxl που λειτουργεί και το ζουμ και κάνει συνδιασμο των 3 καμερών ώστε να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα. Τα 40mplx είναι μόνο για τους ειδικούς που τραβάνε σε row αρχείο και όχι jpg για να το επεξεργαστουν μετά.... Οπότε οπωσδήποτε 10mplx είτε είναι μέρα είτε νύχτα και προσωπικά με AI ανοιχτό και ας είναι λίγο πιο sharpinnes οι φωτογραφίες...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ποση ωρα οθονη σας βγαζει το κινητο? Το δίκαρτο με ενδιαφερει.

 

Πολύ αόριστη η ερώτηση σου... Αν δηλαδή αρχίσει ο κάθε ένας και σου γράφει άλλος 7,αλλος 8 άλλος 9...υπαρχει νόημα?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αόριστη η ερώτηση σου... Αν δηλαδή αρχίσει ο κάθε ένας και σου γράφει άλλος 7,αλλος 8 άλλος 9...υπαρχει νόημα?

 

Για να γινω πιο συγκεκριμενος με 4g και περιπου μια ωρα ομιλια, σερφαρισμα, facebook και youtube. Αντε και παιχνιδια για να ειμαστε πιο σαφης.

Link to comment
Share on other sites

Για να γινω πιο συγκεκριμενος με 4g και περιπου μια ωρα ομιλια, σερφαρισμα, facebook και youtube. Αντε και παιχνιδια για να ειμαστε πιο σαφης.

 

Όχι όχι.. Θα μας πεις ποια συσκευή έχεις ή ποιες συσκευές σε ενδιαφέρουν να σου πούμε αν έχει καλύτερη ή χειρότερη...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ , το εκανα και δουλευει αλλα δεν πιστευω οτι θα ειναι και μονιμη λυση στο προβλημα, εχω μιλησει με την εταιρεια και το επαιζαν κινεζοι , οτι φταιει η google κλπ, με εβαλαν και εκανα reset την συσκευη , δουλεψε για μια ημερα και μετα παλι τα ιδια, και μου ζητησαν να παω την συσκευη στο service μη παραδεχόμενοι οτι ειναι bug του δικου τους sw, τελος παντων πιστευω σε καποια μελλοντικη αναβαθμιση να το φτιαξουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το smart lock σου παρουσιάζει κενή οθόνη ρυθμίσεων, διάβασα στο xda ότι μπορείς να κάνεις:

"Go to settings-security & privacy

Scroll down to more and scroll down to Reliable agents. Disable Google smart lock and restart phone. Enable Google smart lock and you will see smart lock options."

Ευχαριστω πολυ , το εκανα και δουλευει αλλα δεν πιστευω οτι θα ειναι και μονιμη λυση στο προβλημα, εχω μιλησει με την εταιρεια και το επαιζαν κινεζοι , οτι φταιει η google κλπ, με εβαλαν και εκανα reset την συσκευη , δουλεψε για μια ημερα και μετα παλι τα ιδια, και μου ζητησαν να παω την συσκευη στο service μη παραδεχόμενοι οτι ειναι bug του δικου τους sw, τελος παντων πιστευω σε καποια μελλοντικη αναβαθμιση να το φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το απενεργοποιώ;

Σύστημα Android

Εμφάνιση messenger σε άλλες εφαρμογές;

Στις ειδοποιήσεις..

2η ερώτηση: Προσπάθησα να ενεργοποιήσω την 3μηνη προστασία εγγύησης της Huawei αλλά μου βγάζει το εξής:Το καταχωρημένο ΙΜΕΙ ή ο Σειριακός αριθμός είναι εκτός των χωρών ευθύνης της υπηρεσίας.

Το έχει ενεργοποιήσει κάποιος;

Edited by gxyp
Προσθήκη ερώτησης.
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι.. Θα μας πεις ποια συσκευή έχεις ή ποιες συσκευές σε ενδιαφέρουν να σου πούμε αν έχει καλύτερη ή χειρότερη...

 

Η συμπεριφορα σου ειναι απαραδεχτη. Οτι γουσταρω εχω.

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορα σου ειναι απαραδεχτη. Οτι γουσταρω εχω.

 

Μάλλον παρεξήγησες τον γραπτό λόγω μου.... Αν ψάξεις σε όλα τα θέματα θα δεις ότι ποτέ δεν είχα αντιπαράθεση με κανένα άλλο μέλος του myphone ούτε με εσένα έχω....

Απλά για να σε βοηθήσουμε θα πρέπει να δώσεις πολύ περισσότερες πληροφορίες και πάλι ίσως να έχουμε διαφορά σε αυτό που θα σου πούμε σε σχέση με την δική σου αποκλειστικά χρήση της συσκευης... Για παράδειγμα άλλη κατανάλωση έχει όταν λειτουργείς Chrome, άλλη Opera και άλλη τον στοκ browser. Άλλη όταν λειτουργείς για τα mail σου Gmail, άλλη BlueMail και άλλη την στοκ εφαρμογή.

Οπότε για εμένα ο πιο ασφαλές τρόπος να σου πούμε για την αυτονομία της συσκευης είναι να την συγκρίνουμε με κάποια άλλη (εφόσον κάποιος στο θέμα την είχε και την λειτουργούσε με ακριβώς το ίδιο set up)... Εκεί τα αποτελέσματα θα ήταν πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα....

 

Έτσι λοιπόν πριν αποφεύγοντας να γράψω ολόκληρο το παραπάνω κείμενο που τώρα μου πείρε 5 λεπτά να γράφω ενώ είμαι στην δουλειά για να σου εξηγήσω τα αυτονόητα (τουλάχιστον για μένα) και θελωντας παρόλα αυτά να σε βοηθήσω σου ζήτησα να μας πεις από πια συσκευή προερχεσαι για να σου δώσουμε μια πιο ασφαλές απάντηση...

Δεκτή η συγνώμη σου....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Μάλλον παρεξήγησες τον γραπτό λόγω μου.... Αν ψάξεις σε όλα τα θέματα θα δεις ότι ποτέ δεν είχα αντιπαράθεση με κανένα άλλο μέλος του myphone ούτε με εσένα έχω....

Απλά για να σε βοηθήσουμε θα πρέπει να δώσεις πολύ περισσότερες πληροφορίες και πάλι ίσως να έχουμε διαφορά σε αυτό που θα σου πούμε σε σχέση με την δική σου αποκλειστικά χρήση της συσκευης... Για παράδειγμα άλλη κατανάλωση έχει όταν λειτουργείς Chrome, άλλη Opera και άλλη τον στοκ browser. Άλλη όταν λειτουργείς για τα mail σου Gmail, άλλη BlueMail και άλλη την στοκ εφαρμογή.

Οπότε για εμένα ο πιο ασφαλές τρόπος να σου πούμε για την αυτονομία της συσκευης είναι να την συγκρίνουμε με κάποια άλλη (εφόσον κάποιος στο θέμα την είχε και την λειτουργούσε με ακριβώς το ίδιο set up)... Εκεί τα αποτελέσματα θα ήταν πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα....

 

Έτσι λοιπόν πριν αποφεύγοντας να γράψω ολόκληρο το παραπάνω κείμενο που τώρα μου πείρε 5 λεπτά να γράφω ενώ είμαι στην δουλειά για να σου εξηγήσω τα αυτονόητα (τουλάχιστον για μένα) και θελωντας παρόλα αυτά να σε βοηθήσω σου ζήτησα να μας πεις από πια συσκευή προερχεσαι για να σου δώσουμε μια πιο ασφαλές απάντηση...

Δεκτή η συγνώμη σου....

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να γινω πιο συγκεκριμενος με 4g και περιπου μια ωρα ομιλια, σερφαρισμα, facebook και youtube. Αντε και παιχνιδια για να ειμαστε πιο σαφης.
6 με 9 ώρες περίπου

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του p20 pro εδώ και 2 μήνες. Υπάρχει κανένα αξιόπιστο βίντεο σύγκρισης ταχύτητας με τις άλλες ναυαρχιδες; Έπιασα στα χέρια μου το mix 2s και μου φάνηκε αρκετά πιο γρήγορο
Link to comment
Share on other sites

Μου απενεργοποιηθηκε η πρόσβαση στις τραπεζικές εφαρμογές winbank και nbg

Στην πρώτη το αποτύπωμα και στη δεύτερη ζητάει ξανά κωδικούς. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία? Γιατί το έκανε, δεν άλλαξα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Μου απενεργοποιηθηκε η πρόσβαση στις τραπεζικές εφαρμογές winbank και nbg

Στην πρώτη το αποτύπωμα και στη δεύτερη ζητάει ξανά κωδικούς. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία? Γιατί το έκανε, δεν άλλαξα τπτ

 

καλησπέρα. Εμένα μου το έκανε το ίδιο μόλις ενεργοποίησα το private space. όλες οι τραπεζικές εφαρμογές ζητούσαν πάλι κωδικούς και δεν μπαιναν με δακτύλικο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ναι το έκανα και εγώ

Όταν τους ξανά έβαλες τους ζητούσε πάλι ή μετά ήταν οκ?

 

όχι μετά όλα οκ τουλάχιστον σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Για να γινω πιο συγκεκριμενος με 4g και περιπου μια ωρα ομιλια, σερφαρισμα, facebook και youtube. Αντε και παιχνιδια για να ειμαστε πιο σαφης.

 

6 με 9 ώρες περίπου

 

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση.

 

Eμένα μου βγάζει 3 ώρες περίπου.

Εσύ τώρα τι συμπέρασμα βγάζεις; Ότι λέω βλακείες, σωστά;

Όμως όχι, τόσο μου βγάζει, αλλά σε 3 ημέρες χρήσης!!

Κατάλαβες τώρα τι προσπαθούσε να σου πει ο φίλος tsiglas προηγουμένως;

Υπάρχουν εκατοντάδες παράμετροι και ένα ξερό νούμερο για SOT δεν λέει απολύτως τίποτα για την αυτονομία του κινητού!

Αυτά εάν ασχολείσαι έστω και λίγο με smartphones αυτά είναι αυτονόητα και εάν τα είχες υπόψη σου θα αποφεύγαμε ένα σωρό ανούσια ποστ.

Επίσης σε αυτό εδώ το νήμα έχουν γίνει δεκάδες αναφορές για την μπαταρία του συγκεκριμένου κινητού που αν είχες διαθέσει λίγο από τον χρόνο σου να ψάξεις (σε κάθε νήμα υπάρχει η επιλογή που μπορείς να ψάξεις μόνο για το συγκεκριμένο νήμα) πάλι θα γλιτώναμε ανούσια ποστ και θα κάναμε το search πολύ πιο εύκολο και βολικό.

Φιλικά...

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του p20 pro εδώ και 2 μήνες. Υπάρχει κανένα αξιόπιστο βίντεο σύγκρισης ταχύτητας με τις άλλες ναυαρχιδες; Έπιασα στα χέρια μου το mix 2s και μου φάνηκε αρκετά πιο γρήγορο

 

Μπες στο YouTube κανάλι μου

John74

Με ότι κυκλοφορεί θα δεις speedtests

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει την συγκεκριμένη θήκη με τι Τζαμάκι προστασίας την έχει? Γιατί εγώ την φόρεσα κ μου πιέζει το τζάμι γύρω γύρω με αποτέλεσμα να εισχωρεί η θήκη ενδιάμεσα οθόνης κ τζαμιού. Το δικό μου Τζαμάκι είναι τις eiger
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...