Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ζήτημα είναι να παίρνουμε security patches. Εγώ πάντως περιμένω την 10αρα έτσι για την ανανέωση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς με WiFi sharing τώρα τελευταία να σέρνεται το κινητό? Χτες και σήμερα με WiFi sharing κολλούσε απίστευτα, δεν μπορούσα καν να το χρησιμοποιήσω. Μόλις κλείνω το WiFi sharing είναι οκ. Δεν το είχα αυτό παλαιότερα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

 

 

Προσωπικά μια χαρά ήταν προχθές που μοίρασα 4gb από το 4 g μου στο tablet. Αν εννοείς το WiFi Hotspot.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Τελικά έφτιαξε με reboot. Δεν ξέρω τι κόλλημα είχε φάει. Τζάμπα παιδευόμουν 2 ημέρες όταν άνοιγα το WiFi Hotspot.

 

Μέσα Ιουνίου το 10ρι σε εμάς.

 

https://www.huaweicentral.com/emui-10-device-list-europe/

 

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει. Ελπίζω όμως μην το καθυστερήσει και αλλο. Αντε να έρθει να ανανεώσει λίγο τη συσκευή!

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς με WiFi sharing τώρα τελευταία να σέρνεται το κινητό? Χτες και σήμερα με WiFi sharing κολλούσε απίστευτα, δεν μπορούσα καν να το χρησιμοποιήσω. Μόλις κλείνω το WiFi sharing είναι οκ. Δεν το είχα αυτό παλαιότερα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Εγω και γενικός δεν τα πάει καλά όλο το σύστημα BT και WiFi, περιμένω να ρθουν να το πάρουν να του αλλάξουν πλακέτα μου είπαν.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει ακόμη.

Μπαίνεις στη διαδικασία να ενεργοποιήσεις το "Μην ενοχλείτε" βάζεις την λευκή σου λίστα όμορφα και ωραία, ρυθμίζεις και ποιες ώρες θες να ενεργοποιείται και νομίζεις πως έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, αμ δε....

 

Όταν έχεις ενεργοποιημένο το Μην ενοχλείτε και επιλέξεις το "Να επιτρ. μόνο σημαντ. ειδοπ." , όλες οι social εφαρμογές πχ Viber, Skype FΒ χτυπάνε κανονικά.

Τι φάση δηλαδή; Οτι δεν θέλουμε να μας ενοχλούν οι Voice κλήσεις αλλά να μας τα κάνουν τσουρέκια το Viber και το Skype?

 

Έχει να προτείνει κανείς κάποια λύση ώστε να μην με ενοχλεί κανείς μόνο όσες επαφές επιλέξω εγώ και κανείς άλλος;Όταν λεω κανείς εννοώ και οτι υπάρχει σε εφαρμογές τύπου Viber...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
https://www.xda-developers.com/huawei-p20-pro-mate-10-emui-10-android-10-update-globally/ αν δεν σκάσει ειδοποίηση δεν πιστεύω τπτ. Μάλλον θα είμαι και ο λόγος που δεν θα ξανά ασχοληθώ με την Huawei.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/huawei-p20-pro-mate-10-emui-10-android-10-update-globally/ αν δεν σκάσει ειδοποίηση δεν πιστεύω τπτ. Μάλλον θα είμαι και ο λόγος που δεν θα ξανά ασχοληθώ με την Huawei.

 

Εχει ξεκινησει αλλα για τα C636 προς το παρων.

Σε μια με δυο εβδομαδες πιστευω θα αρχισουν και τα C432.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει το Android 10, για ανανέωση πιο πολύ! Ήδη κάποιοι αναφέρουν ότι άρχισε να έρχεται σε ευρωπαϊκά μοντέλα. Πιστεύω μέχρι τέλος Ιούνη το πολύ θα την πάρουμε. Το ζήτημα είναι να δουλεύει σωστά χωρίς bugs και ας αργήσει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Del please. Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έκανε το βράδυ αυτόματα μια ενημέρωση λογισμικού, λογικά ενημέρωση ασφαλείας ήταν ; Έχω την 9.1.0.387, ενημέρωση ασφαλείας Μαρτίου και πάροχο vodafone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μου έκανε το βράδυ αυτόματα μια ενημέρωση λογισμικού, λογικά ενημέρωση ασφαλείας ήταν ; Έχω την 9.1.0.387, ενημέρωση ασφαλείας Μαρτίου και πάροχο vodafone

 

Ναι ενημέρωση ασφαλείας ήταν, αυτήν έχουμε... και περιμένουμε την 10αρα

Link to comment
Share on other sites

Ευρώπη έχει ξεκινήσει σε κάποια χώρα η διανομή της 10αρας ή ακόμα τίποτα?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευρώπη έχει ξεκινήσει σε κάποια χώρα η διανομή της 10αρας ή ακόμα τίποτα?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Σε c432 τίποτε ακόμη.

 

Προσωπικά πέρασα μέσω hisuite proxy την 10αρα σαν c732 και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Κάνανε δουλίτσα αλλά επειδή την έχω μερικές ημέρες δεν βρήκα -ακόμη- κάποιο κουσούρι, ούτε μπορώ να πω για την μπαταρία κάτι

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Σε c432 τίποτε ακόμη.

 

Προσωπικά πέρασα μέσω hisuite proxy την 10αρα σαν c732 και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Κάνανε δουλίτσα αλλά επειδή την έχω μερικές ημέρες δεν βρήκα -ακόμη- κάποιο κουσούρι, ούτε μπορώ να πω για την μπαταρία κάτι

Πως ακριβώς την πέρασες? Δώσε λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να καταργήθηκε το νήμα...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς την πέρασες? Δώσε λεπτομέρειες

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/development/emui-10-hisuite-proxy-t4109035

 

Ακολούθησα τα βήματα/οδηγίες από εδώ

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαίνεται πως δεν ανοίγουν τα links:

 

Η μέθοδος είναι η εξής χοντρικά.

Κάνεις "rebrand" την συσκευή ώστε να νομίζει πως είναι σε κάποιο Region που έχει κυκλοφορήσει ήδη η 10αρα και έπειτα μέσω του πατσαρισμενου hisuite κάνεις το update από τον υπολογιστή.

 

Θα δω αν μπορώ κάπως αλλιώς να δώσω το λινκ από το xda.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι στην παρούσα φάση δεν υπάρχει λόγος για κάποιον που δεν κατέχει βαθύτερες γνώσεις σου θέμα rooting /rebrand /oem unlocking κλπ κλπ να ασχοληθεί με την διαδικασία. Είναι απλά θέμα χρόνου να πάρει το update μέσω OTA.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις τα huawei am61 να πει εντυπώσεις αν συνεργάζονται ΟΚ με το κινητό? https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-%CE%91%CE%9C61-Sport-Headphones-Lite-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Βασικά είμαι ανάμεσα στα Huawei και στα Sony https://www.skroutz.gr/s/18434581/Sony-WI-C200-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμη ερώτηση αν κάποιος χρησιμοποιεί την εφαρμογή της Eurobank. Όταν ανοίγω την εφαρμογή μου πετάει το εξής μήνυμα: "να οριστεί ως προτιμωμνεη επιλογή? Να χρησιμοποιείται πάντα η εφαρμογή eurobank αντί της εφαρμογής Κάρτας Sim όταν χρησιμοποιείτε τη λειτουργία πατήστε και πληρώστε? ".

Εδώ επιλέγουμε ναι να υποθέσω?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις τα huawei am61 να πει εντυπώσεις αν συνεργάζονται ΟΚ με το κινητό? https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-%CE%91%CE%9C61-Sport-Headphones-Lite-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

Βασικά είμαι ανάμεσα στα Huawei και στα Sony https://www.skroutz.gr/s/18434581/Sony-WI-C200-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Τα έχω εγώ και είναι κομπλέ και ωραίο ήχο, το κακό είναι επειδή είναι BT 4.0 αν τα σκεπάσει με το λαιμό σου το δεξί χειριστήριο, πχ στρίψεις να κοιτάξεις κάτι δεξιά και το πιάσεις με το μάγουλο σου κάνει διακοπές μιας που δεν έχει εμβέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια ακόμη ερώτηση αν κάποιος χρησιμοποιεί την εφαρμογή της Eurobank. Όταν ανοίγω την εφαρμογή μου πετάει το εξής μήνυμα: "να οριστεί ως προτιμωμνεη επιλογή? Να χρησιμοποιείται πάντα η εφαρμογή eurobank αντί της εφαρμογής Κάρτας Sim όταν χρησιμοποιείτε τη λειτουργία πατήστε και πληρώστε? ".

Εδώ επιλέγουμε ναι να υποθέσω?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Είναι για το NFC, μπορείς να πληρώνεις ανέπαφα με το κινητό σου χωρίς την χρήση κάρτας, πάτα ναι αν σε ενδιαφέρει αυτός ο τρόπος πληρωμής. Εμένα με χει σώσει 100 φορές επειδή ξέχασα την κάρτα και ξέφυγα σε λογαριασμούς.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...