Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει νόημα να κάνεις backup με ΗΙSUITE, μετά hard reset και επαναφορά του backup σου;

το ξέρω οτι το προτιμότερο είναι να στήσεις απο την αρχη αλλα δεν είναι ευκολο μετά απο συνεχή χρήση 18 μηνών...

 

Και με το hisuite καθαρό είναι μιας που παίρνει μόνο τα apk και όχι ότι σαβούρα κρατάει κάθε εφαρμογή.

Αλλιώς τα backup θα ήταν 30-40 gb

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 10ρα ..έκανα ένα hard reset αλλά δεν έχω δει διάφορα στην απόδοση της μπαταρίας .δεν έχω βάλει saving mode κλπ για να δω τι θα κάνει ... Το έχει πάθει δει κανένας άλλος ; Το κινητό είναι εξαμήνου...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλό δεν είναι αυτό? Συνήθως οι αναβαθμίσεις φέρουν μικρή πτώση ή απλά όπως στην περίπτωση σου σταθερή απόδοση της μπαταρίας. Πόσο δε όταν η συσκευή έχει πάρει ήδη δύο κύριες αναβαθμίσεις...η γνώμη μου πάντα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν πάρω τη 10αρα μετά ποιος είναι ο σωστός τρόπος για Hard reset? Θα κρατήσω φωτογραφίες βίντεο και θα τα ξαναπεράσω μετά την επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο μενου για τις καρτες ΣΙΜ εχει μια ρυθμιση που γραφει "4g και στις 2 σιμ" τι εννοει?οτι οταν ειναι ενεργοποιημενο θα τραβαει ντατα και απο τις 2 σιμ ταυτοχρονα?
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο μενου για τις καρτες ΣΙΜ εχει μια ρυθμιση που γραφει "4g και στις 2 σιμ" τι εννοει?οτι οταν ειναι ενεργοποιημενο θα τραβαει ντατα και απο τις 2 σιμ ταυτοχρονα?

 

Οχι, απλα θα συνδεεται σε 4G και στις 2.

Αυτο χρησιμευει πολυ αν θες στην 1 SIM να εχεις VoLTE και DATA απο την 2 SIM.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει. Κάνω hard reset και επαναφέρω το image από hisuite. Θα είμαι οκ; ή το image θα πάρει μαζί του και σκουπίδια που θέλω να διώξω με το hard reset?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει. Κάνω hard reset και επαναφέρω το image από hisuite. Θα είμαι οκ; ή το image θα πάρει μαζί του και σκουπίδια που θέλω να διώξω με το hard reset?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου απάντησα. Δεν τραβάει κανένα σκουπίδι. σου επαναφέρει τα πάντα όπως τα είχες χωρίς σαβούρα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία που αργεί να φορτίσει είναι λόγω της έξυπνης φόρτισης ε?

Είχαμε κάτι τέτοιο πριν?

Επίσης πόσο νόημα πχ έχει για μια μπαταρία 24 μηνών

 

(γενικά παρατηρώ και εγώ κάπως μικρότερη αυτονομία, αλλά είναι νωρίς ακόμη, φαντάζομαι θα στρώσει)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως ούτε θέμα έχω με το smart charge ούτε με την αυτονομία. Έχω σχεδόν μια ώρα συν απ ό,τι με την 9. Οδόν αφορά το smart charging εγώ το φορτιζω πάντα στο 25% οπότε μάλλον γιατί δεν έχω θέμα, καθώς το smart charging υποτίθεται ότι μσθενει τα μοτίβα φόρτισης του κάθε χρήστη και ανάλογα προσαρμόζει την ταχύτητα φόρτισης. ( για την ιστορία ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με την μπαταρία μου έως τώρα.)

 

Γενικότερα θεωρώ ότι μέχρι στιγμής η 10 είναι μακράν η καλύτερη αναβάθμιση που πήρε το κινητό μου. Πααααααραα πολύ smooth.

 

(να σημειωθεί ότι πάντα το δουλεύω σε performance mode και έχω την παραπάνω αυτονομία)

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα. Δεν τραβάει κανένα σκουπίδι. σου επαναφέρει τα πάντα όπως τα είχες χωρίς σαβούρα.
Εξαρτάται τι back up θα πάρεις, αν θα πάρεις μόνο τις εφαρμογές ή και τα δεδομένα τους. Γιατί μπορείς να επιλέξεις να επαναφέρεις τις εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα. Όπως επίσης μπορείς να πάρεις και backup ορισμένων ρυθμίσεων συστήματος και να τις επαναφέρεις. Γενικά καλό είναι καθαρή εγκατάσταση, δηλαδή μόνο τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα. Προσωπικά μόνο τη διάταξη εικονιδίων στον launcher συνήθως επαναφέρω και τα SMS.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι back up θα πάρεις, αν θα πάρεις μόνο τις εφαρμογές ή και τα δεδομένα τους. Γιατί μπορείς να επιλέξεις να επαναφέρεις τις εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα. Όπως επίσης μπορείς να πάρεις και backup ορισμένων ρυθμίσεων συστήματος και να τις επαναφέρεις. Γενικά καλό είναι καθαρή εγκατάσταση, δηλαδή μόνο τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα. Προσωπικά μόνο τη διάταξη εικονιδίων στον launcher συνήθως επαναφέρω και τα SMS.

 

Για να κάνω clean install ποια είναι τα βήματα;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή με vodafone δεν βλέπω ποτέ άμεσες αναβαθμίσεις, βάζω μια cosmote και μου πετάει με την μια αναβάθμιση.

Το λέω σε όποιον περιμένει ακόμη την 10ρα

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ξενερώσει άσχημα, έχω να δω ενημέρωση από τον Μάιο του 19, έχω 3 Huawei και μάλλον είναι και τα τελευταία. Στο P20 pro είμαι ακόμα στην 9.0.0. Προσπαθώ να πάρω ενημέρωσεις αλλά τζίφος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ξενερώσει άσχημα, έχω να δω ενημέρωση από τον Μάιο του 19, έχω 3 Huawei και μάλλον είναι και τα τελευταία. Στο P20 pro είμαι ακόμα στην 9.0.0. Προσπαθώ να πάρω ενημέρωσεις αλλά τζίφος

 

Το εχεις μαμα ? αγορασμενο απο ελληνικο μαγαζι ? θυμαμαι στο oneplus αλλαζα την vpn για να μου ερχονται πιο αμεσα τα updates. Αλλιως μιλα με επισημο σερβις .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Και γω με Cosmote είμαι αλλά τίποτα.
Και εγώ, εντάξει θα έρθει που θα πάει.
Έχετε ψάξει στο support App?? Γιατί από ότι κατάλαβα όπως την περιμένετε δεν θα την πάρετε ποτέ.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Ναι, αρκετές φορές. Αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο από που κάνεις αναζήτηση αναβάθμισης, ούτως ή άλλως στο μενού ενημέρωση λογισμικού σε πετάει πάλι.
Εξαρτάται τι back up θα πάρεις, αν θα πάρεις μόνο τις εφαρμογές ή και τα δεδομένα τους. Γιατί μπορείς να επιλέξεις να επαναφέρεις τις εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα. Όπως επίσης μπορείς να πάρεις και backup ορισμένων ρυθμίσεων συστήματος και να τις επαναφέρεις. Γενικά καλό είναι καθαρή εγκατάσταση, δηλαδή μόνο τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα. Προσωπικά μόνο τη διάταξη εικονιδίων στον launcher συνήθως επαναφέρω και τα SMS.

 

Για να κάνω clean install ποια είναι τα βήματα;

Δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, απλά κάνεις κάνεις restore μόνο τις εφαρμογές χωρίς τα δεδομένα τους. Και καλό είναι να μην κάνεις restore ρυθμίσεις συστήματος οπως κωδικούς WiFi κλπ, κάνε ότι σου είναι απαραίτητο. Εγώ πχ κάνω back up και restore σίγουρα τη διάταξη εικονιδίων στον launcher, sms και spam numbers.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση πρέπει να γίνει από το support App. Και εγώ όταν έκανα refresh από τα settings δεν έβγαζε τίποτα. Παρά μόνο όταν αναζήτησα μέσω support. (μετά ναι σε πετάει στο μενού στα settings.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση πρέπει να γίνει από το support App. Και εγώ όταν έκανα refresh από τα settings δεν έβγαζε τίποτα. Παρά μόνο όταν αναζήτησα μέσω support. (μετά ναι σε πετάει στο μενού στα settings.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Έχω κάνει τα πάντα αλλά τίποτα, σαν τελευταία λύση σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω στην 8.1 μπας και ξεκολησει μέσω hisuite

Link to comment
Share on other sites

(να σημειωθεί ότι πάντα το δουλεύω σε performance mode και έχω την παραπάνω αυτονομία)

 

Πως επιλέγουμε performance mode?

 

Εγώ έχω κάτι στiς 2 sim WIND.. περιμένω την 10 αρα για hard reset, σκέφτομαι να το στείλω για μπαταρία, βλέπω ότι φεύγει γρήγορα τελευταία, αλλά η αλήθεια είναι ότι το δουλεύω πολύ σε δεδομένα και σα Hotspot

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλέγουμε performance mode?

 

 

 

Εγώ έχω κάτι στiς 2 sim WIND.. περιμένω την 10 αρα για hard reset, σκέφτομαι να το στείλω για μπαταρία, βλέπω ότι φεύγει γρήγορα τελευταία, αλλά η αλήθεια είναι ότι το δουλεύω πολύ σε δεδομένα και σα Hotspot

Ρυθμίσεις-Μπαταρία-Λειτουργία επιδόσεων.

Μην αλλάξεις μπαταρία, εγώ λόγω αλλαγής οθόνης και επειδή αλλάζουν σχεδόν όλα μαζί με την οθόνη, έγινε αλλαγή και μπαταρίας!

Δεν είδα καμιά διαφορά στη μπαταρία κι ενώ το είχα για ενάμιση χρόνο περίπου!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μια ενημέρωσης ασφαλείας, patch01. Η 10αρα ακόμα...

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Μπαταρία-Λειτουργία επιδόσεων.

Μην αλλάξεις μπαταρία, εγώ λόγω αλλαγής οθόνης και επειδή αλλάζουν σχεδόν όλα μαζί με την οθόνη, έγινε αλλαγή και μπαταρίας!

Δεν είδα καμιά διαφορά στη μπαταρία κι ενώ το είχα για ενάμιση χρόνο περίπου!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ,θα το δοκιμάσω κι εγώ κοντεύω 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...