Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να μας δώσεις τον τύπο θήκης?

 

μια απλη σακουλα αδιαβροχη θηκη που εχουν τα γνωστα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το 4d predictive focus οεο;;;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το 4d predictive focus οεο;;;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σωστό και αυτό!! εγώ από την άλλη δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση που ενεργοποιεί τον σταθεροποιητή βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας, αν αξίζει να πάω σε mate 20 pro η να περιμένω να πάω σε άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρίας. Είχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλά δεν είχα πάρει κάποια απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας, αν αξίζει να πάω σε mate 20 pro η να περιμένω να πάω σε άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρίας. Είχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλά δεν είχα πάρει κάποια απάντηση.

 

Χωρίς να είμαι τελείως σίγουρος, έχει καλύτερη φωτογραφική και καλύτερη οθόνη αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια. Εγώ το είχα δει παλαιότερα στο public και ναι μεν έχει οθόνη όπως των samsung galaxy s9,10 κλπ αλλά παρατήρησα ότι δεν είχε πολύ φωτεινότητα όσο έχει το P20 pro. Οπότε εμένα προσωπικά δεν με ενθουσίασε. Αλλά σε περίπτωση που κανένας άλλος δεν απαντήσει, αν μπορείς, δες το και εσύ σε κανένα μαγαζί και βγάλε συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

σωστό και αυτό!! εγώ από την άλλη δεν μπορώ να βρω τη ρύθμιση που ενεργοποιεί τον σταθεροποιητή βίντεο.
Μια χαρά δουλεύει το 4d focus. Αν αναφέρεστε στην 9.1.311.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι τελείως σίγουρος, έχει καλύτερη φωτογραφική και καλύτερη οθόνη αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια. Εγώ το είχα δει παλαιότερα στο public και ναι μεν έχει οθόνη όπως των samsung galaxy s9,10 κλπ αλλά παρατήρησα ότι δεν είχε πολύ φωτεινότητα όσο έχει το P20 pro. Οπότε εμένα προσωπικά δεν με ενθουσίασε. Αλλά σε περίπτωση που κανένας άλλος δεν απαντήσει, αν μπορείς, δες το και εσύ σε κανένα μαγαζί και βγάλε συμπέρασμα.

 

Σε ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το 4d focus. Αν αναφέρεστε στην 9.1.311.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Μπορείς να μας πεις που υπάρχει ως ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι τελείως σίγουρος, έχει καλύτερη φωτογραφική και καλύτερη οθόνη αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια. Εγώ το είχα δει παλαιότερα στο public και ναι μεν έχει οθόνη όπως των samsung galaxy s9,10 κλπ αλλά παρατήρησα ότι δεν είχε πολύ φωτεινότητα όσο έχει το P20 pro. Οπότε εμένα προσωπικά δεν με ενθουσίασε. Αλλά σε περίπτωση που κανένας άλλος δεν απαντήσει, αν μπορείς, δες το και εσύ σε κανένα μαγαζί και βγάλε συμπέρασμα.

 

Σύμφωνα με το παρακάτω link, το mate 20 pro έχει πιο φωτεινή οθόνη σε σχέση με το p20 pro κατά 15% σε συνθήκες μέγιστης φωτεινότητας, όπως και 25% μεγαλύτερη αντίθεση. Για να μην σχολιάσω την υψηλότερη ανάλυση της οθόνης υπέρ του mate.

Για μένα το mate σε θέμα οθόνης υπερτερεί παντού σε σχέση με το p20 pro.

 

Πρώην κάτοχος p20 pro..

 

https://m.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις που υπάρχει ως ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ενεργό. Δεν υπάρχει ρύθμιση. Απλά βλέπεις τα tracking squares στην οθόνη.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο mode είναι ενεργό; και σε ποια αναλυση;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ρυθμιση να μη σβηνει η οθονη οταν τρεχουν συγκεκριμενα προγραματακια?? Βαζω ας πουμε το gps (δοκιμασα και το maps της google, αλλα και το Here, και το Cygic) και μετα απο λιγο κλειδωνει το κινητο και πρεπει να το σκαλιζω ενω οδηγω!! Mπορουμε να κανουμε κατι??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κάποια ρύθμιση θα έχεις κάνει εσύ από τη μπαταρία ίσως, γιατί σε μένα δε κλείνει η οθόνη με το gps
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Γνωριζει καποιος το κόστος για την αλλαγη οθονης; δεν εχει σπασει αλλα εχει γδαρθει στην ακρη της οθονης.

Επισης αν αντικατασταθεί η οθονη χανεται η αδιαβροζοποιηση του κινητου;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία δεν γνωρίζω αλλά έξω η αλλαγή οθόνης, με original εννοείται ανταλλακτικό, είναι από 300 ~ 350 ευρώ.

Φαντάζομαι κάπου εκεί θα τριγυρνάει και η τιμή στην αντιπροσωπία.

Για την αδιαβροχοποίηση, υποτίθεται ότι ξανα ελέγχεται και συνεχίζει να υφίσταται.

 

"Είναι πολλά τα λ7 Άρη! ";)

Δες αν μπορείς να την βολέψεις την κατάσταση με καμιά θήκη ή τζαμάκι. Εφόσον βέβαια δεν έχει λειτουργικό πρόβλημα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Γνωριζει καποιος το κόστος για την αλλαγη οθονης; δεν εχει σπασει αλλα εχει γδαρθει στην ακρη της οθονης.

Επισης αν αντικατασταθεί η οθονη χανεται η αδιαβροζοποιηση του κινητου;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως σου έχει γδαρθει η ζελατίνα που φοράει από τη μαμά του;;;; αν ναι... Άλλαξε την

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η. 293. Εγκατασταθηκε και στο καπάκι μου κατεβάζει το Emui 9.1
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η. 293. Εγκατασταθηκε και στο καπάκι μου κατεβάζει το Emui 9.1

 

Κι εμένα εχθές η 293 και καπάκι η 311, είχα πολλές μέρες εκτός σπιτιού (WiFi),

δεν έκανα factory reset ακόμα μιας και θέλω να κάνω backup και μετα να προχωρήσω...

άλλαξαν κάποια πράγματα, θέλει μετά πάλι στήσιμο και βαριέμαι.

 

Μεμβράνη δεν έχω περάσει άλλη, άφησα της μαμάς τόσο καιρό και τώρα παρατηρώ ότι έχει αρχίσει να φθείρεται..

Οπότε θα αγοράσω και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι περίπου 2 εβδομάδες με την 9.1. Δεν έκανα hard reset, μόνο ένα clear app και system cache μέσα από τον optimizer και όλα φαίνεται να δουλεύουν οκ μέχρι στιγμής.

Δεν παρατήρησα γενικότερα κάποια σημαντική διαφορά, αυτό που μου άρεσε είναι ότι πλέον ο optimizer έχει περισσότερες επιλογές για καθαρισμό. Σε μπαταρία πάνω κάτω τα ίδια, ίσως ελαφρώς καλύτερη. Σε ταχύτητα τα ίδια με πριν, για full εμπειρία χρήσης και βούτυρο scrolling σε όλες τις εφαρμογές θέλει performance mode.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το machine learning τελικά πρέπει να δουλεύει. Μετά τις πρώτες 3-4 ημέρες η εμπειρία χρήσης και η μπαταρία βελτιώθηκαν, ενώ και η διαθέσιμη ελεύθερη μνήμη με βάση τη χρήση που κάνω αυξήθηκε. Οπότε άποψή μου είναι δουλέψτε το λίγες ημέρες μετά την αναβάθμιση για ασφαλή συμπέρασματα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία δεν γνωρίζω αλλά έξω η αλλαγή οθόνης, με original εννοείται ανταλλακτικό, είναι από 300 ~ 350 ευρώ.

 

Φαντάζομαι κάπου εκεί θα τριγυρνάει και η τιμή στην αντιπροσωπία.

 

Για την αδιαβροχοποίηση, υποτίθεται ότι ξανα ελέγχεται και συνεχίζει να υφίσταται.

 

 

 

"Είναι πολλά τα λ7 Άρη! ";)

 

Δες αν μπορείς να την βολέψεις την κατάσταση με καμιά θήκη ή τζαμάκι. Εφόσον βέβαια δεν έχει λειτουργικό πρόβλημα.

Οχι δεν εχει λειτουργικο θεμα.. Ειναι πολλα τοτε δεν αξιζει καθολου.. Ευχαριστώ πολυ φιλε μ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...