Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ελληνικο εχει ερθει σε καννεναν ota? Οχι απο σκρουτζ και αν ναι απο τι παροχο, παλευω με voda και cosmote και τιποτα ακομα

 

Voda kai cosmote τπτ και γω.

Αν και έλεγα να το περάσω με HiCare λεω να περιμένω λίγο να δω αν θα ρθει με ΟΤΑ.

Καθαρά και μόνο για να δω γτ αργεί πάντα στη Vodafone.

Όσοι έχουν Wind για ένα ανεξήγητο λόγο παίρνουν πάντα πρώτοι.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με hicare? Με usb εννοεις? Θα το εκανα και εγω αλλα βαριεμαι το σεταρισμα! Θα δοκιμασω με καρτα φιλου για wind, δλδ με wind εχει παρει κοσμος?
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικο εχει ερθει σε καννεναν ota? Οχι απο σκρουτζ και αν ναι απο τι παροχο, παλευω με voda και cosmote και τιποτα ακομα
Τι εννοείς ελληνικό? Εμένα όπως ανέφερα πιο πάνω ήρθε χτες ΟΤΑ, cosmote, αγορασμένο από Γερμανό, αν εννοείς αυτό λέγοντας ελληνικό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Voda kai cosmote τπτ και γω.

Αν και έλεγα να το περάσω με HiCare λεω να περιμένω λίγο να δω αν θα ρθει με ΟΤΑ.

Καθαρά και μόνο για να δω γτ αργεί πάντα στη Vodafone.

Όσοι έχουν Wind για ένα ανεξήγητο λόγο παίρνουν πάντα πρώτοι.

 

Αν εννοείς το Hisuite είναι το ίδιο ακριβώς με το OTA με την διαφορά ότι πάντα κατεβάζει την πλήρη έκδοση.

Δεν κάνει ούτε reset ούτε τίποτα.

Το ίδιο και το hicare μέσα από την συσκευή με την μόνη διαφορά ότι μέσω hicare κάνεις register το update πριν γίνει διαθέσιμο για την συσκευή σου.

Βασικά τον πρώτο καιρό το βάζουν μέσω hicare για να το περάσουν λίγοι και να γίνει δοκιμή ότι όλα είναι οκ και μετά το δίνουν στεγνά OTA.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Με την 9.1 βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση στη μπαταρία, ίσως να είναι νωρίς ακόμη αλλά θα δείξει. Την έχω εδώ και 2-3 μέρες αγορασμένο από το Γερμανό που ρωτάνε μερικοί
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις ήρθε το update της 9.1 και το πέρασα, είναι η 311 με security patch Ιουλίου. Προς το παρόν δεν κάνω hard reset, θα δω πως θα πάει. Απλά έκανα ένα clear cache του συστήματος μέσω του optimizer. Μόλις το δουλέψω λίγο θα πω εντυπώσεις. Παροχο έχω cosmote αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ένα μικρό patch της DT σου είχε έρθει εσένα, όταν ήσουν στην 9.0?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό patch της DT σου είχε έρθει εσένα, όταν ήσουν στην 9.0?
Ναι, το 9.1.0.7 είχε έρθει πριν καμιά εβδομάδα περίπου αν θυμάμαι καλά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση.. Είναι το πρώτο περιστατικό στο κινητό αυτό που βγάζει πρόβλημα ή οθόνη?.. Προχθές το πρόσεξα για πρώτη φορά (δεν ξέρω αν το είχε πιο πριν και δεν το είχα προσέξει) ότι μου έχει βγάζει γραμμές (όχι έντονες) στη αριστερή μεριά συγκεκριμένα της οθόνης. Και δεύτερο, για το service είναι στην Μιχαλακοπούλου και ακριβώς που? Ευχαριστώ! Edited by Margelis69
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση.. Είναι το πρώτο περιστατικό στο κινητό αυτό που βγάζει πρόβλημα ή οθόνη?.. Προχθές το πρόσεξα για πρώτη φορά (δεν ξέρω αν το είχε πιο πριν και δεν το είχα προσέξει) ότι μου έχει βγάζει γραμμές (όχι έντονες) στη αριστερή μεριά συγκεκριμένα της οθόνης. Και δεύτερο, για το service είναι στην Μιχαλοπούλου και ακριβώς που? Ευχαριστώ!

Για το service

http://letmegooglethat.com/?q=huawei+%CE%BC%CE%B9%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μα και με Cosmote κάποιοι την έχουν πάρει και κάποιοι όχι.

Δεν έχει λογική, μην το ψάχνεις. Ή εγώ τουλάχιστον δεν βρίσκω κάποια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πάνε βάση ΙΜΕΙ

 

Το πηγαίνουν βάσει παρόχου και Imei. Ρώτησα στο chat της Huawei στο Hicare app και μου το είπαν.

Όπως επίσης πως η διαδικασία αναβάθμισης σε 9.1 για το μοντέλο μας θα ολοκληρωθεί μέχρι τα τέλη Σεπτέμβρη. :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω ζελατίνα η υγρό προστασίας για την οθόνη (όχι τζαμακι) τι προτείνετε? Περιμένω απάντησεις από παιδιά που τα φοράνε καιρό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω ζελατίνα η υγρό προστασίας για την οθόνη (όχι τζαμακι) τι προτείνετε? Περιμένω απάντησεις από παιδιά που τα φοράνε καιρό.

Ευχαριστώ

Έχω το κινητό 1μιση χρόνο σχεδόν και έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι στιγμής, κατά τη γνώμη μου προτείνω το liquid glass της spigen!

Αποτελεσματικό και δεν χαλάει τη εμπειρία χρήσης της οθόνης του που είναι πολύ καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε σήμερα παρεμπιπτόντως και η 9.1!

Έχω να σημειώσω τα εξης:

Ειναι ποιο smooth γενικά, η AOD πλέον δείχνει για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ειδοποιήσεις, αλλά δεν έχω βρει σε κάποιο μενού την διαχείριση τους απλά εμφανίζονται.

Ένα μόνο πρόβλημα μου έβγαλε, σε κάθε άγγιγμα της οθόνης μου εμφανίζει ένα κύκλο, σαν να έχω επιλέξει σε mirroring να δείχνει που κάνω κλικ..

Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω πουθενά πως απενεργοποιειται..

Κάθε βοήθεια θα την εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 1μιση χρόνο σχεδόν και έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι στιγμής, κατά τη γνώμη μου προτείνω το liquid glass της spigen!

Αποτελεσματικό και δεν χαλάει τη εμπειρία χρήσης της οθόνης του που είναι πολύ καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε σήμερα παρεμπιπτόντως και η 9.1!

Έχω να σημειώσω τα εξης:

Ειναι ποιο smooth γενικά, η AOD πλέον δείχνει για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ειδοποιήσεις, αλλά δεν έχω βρει σε κάποιο μενού την διαχείριση τους απλά εμφανίζονται.

Ένα μόνο πρόβλημα μου έβγαλε, σε κάθε άγγιγμα της οθόνης μου εμφανίζει ένα κύκλο, σαν να έχω επιλέξει σε mirroring να δείχνει που κάνω κλικ..

Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω πουθενά πως απενεργοποιειται..

Κάθε βοήθεια θα την εκτιμούσα!

Έχει αντοχή? Γιατί εγώ την οθόνη την δουλεύω πολύ λόγο δουλειάς

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 1μιση χρόνο σχεδόν και έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι στιγμής, κατά τη γνώμη μου προτείνω το liquid glass της spigen!

Αποτελεσματικό και δεν χαλάει τη εμπειρία χρήσης της οθόνης του που είναι πολύ καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε σήμερα παρεμπιπτόντως και η 9.1!

Έχω να σημειώσω τα εξης:

Ειναι ποιο smooth γενικά, η AOD πλέον δείχνει για όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ειδοποιήσεις, αλλά δεν έχω βρει σε κάποιο μενού την διαχείριση τους απλά εμφανίζονται.

Ένα μόνο πρόβλημα μου έβγαλε, σε κάθε άγγιγμα της οθόνης μου εμφανίζει ένα κύκλο, σαν να έχω επιλέξει σε mirroring να δείχνει που κάνω κλικ..

Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω πουθενά πως απενεργοποιειται..

Κάθε βοήθεια θα την εκτιμούσα!

 

Μηπως εχεις ενεργα τα developer options?

Μπορει να το ενεργοποιησες εκει μεσα καταλαθος αλλιως δες στις επιλογες accessibility.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάστε που είναι στις ρυθμίσεις οι επιλογές όσον αφορά τη λήψη επειγόντων μηνυμάτων που εμφανίζονται σαν alerts στην οθόνη, καθώς και για τα sms? Έχω την εντύπωση ότι κάπου το είχα βρει παλιότερα, τώρα δεν το βρισκω. Μου εμφανίστηκε σήμερα μήνυμα στην οθόνη, μάλλον από το 112, είχε να επιλέξω αν θέλω να εμφανίζονται αλλά έκανα back.

Από τότε το 112 με έχει ζαλίσει με τα SMS, έχει έρθει πάνω από 10 φορές το ίδιο sms και δεν μπορώ να βρω από που απενεργοποιείται αυτό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάστε που είναι στις ρυθμίσεις οι επιλογές όσον αφορά τη λήψη επειγόντων μηνυμάτων που εμφανίζονται σαν alerts στην οθόνη, καθώς και για τα sms? Έχω την εντύπωση ότι κάπου το είχα βρει παλιότερα, τώρα δεν το βρισκω. Μου εμφανίστηκε σήμερα μήνυμα στην οθόνη, μάλλον από το 112, είχε να επιλέξω αν θέλω να εμφανίζονται αλλά έκανα back.

Από τότε το 112 με έχει ζαλίσει με τα SMS, έχει έρθει πάνω από 10 φορές το ίδιο sms και δεν μπορώ να βρω από που απενεργοποιείται αυτό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Άμα στις ρυθμίσεις στην αναζήτηση γράψεις κυβερνητικοί συναγερμοί θα το βρεις. Είναι στις ρυθμίσεις εκπομπής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάστε που είναι στις ρυθμίσεις οι επιλογές όσον αφορά τη λήψη επειγόντων μηνυμάτων που εμφανίζονται σαν alerts στην οθόνη, καθώς και για τα sms? Έχω την εντύπωση ότι κάπου το είχα βρει παλιότερα, τώρα δεν το βρισκω. Μου εμφανίστηκε σήμερα μήνυμα στην οθόνη, μάλλον από το 112, είχε να επιλέξω αν θέλω να εμφανίζονται αλλά έκανα back.

Από τότε το 112 με έχει ζαλίσει με τα SMS, έχει έρθει πάνω από 10 φορές το ίδιο sms και δεν μπορώ να βρω από που απενεργοποιείται αυτό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Δοκίμασε σε:

Μηνύματα - ρυθμίσεις - συνθέτες ρυθμίσεις - ασύρματες ειδοποίησεις έκτακτης ανάγκης

Link to comment
Share on other sites

Άμα στις ρυθμίσεις στην αναζήτηση γράψεις κυβερνητικοί συναγερμοί θα το βρεις. Είναι στις ρυθμίσεις εκπομπής.
Thanks. Ενώ το εύρισκα με την αναζήτηση δεν μπορούσα να το βρω με τίποτα που ήταν μέσα στις ρυθμίσεις και είχα τρελαθεί ρε φίλε. Το έχουν στις ρυθμίσεις ήχου, έλεος.
Δοκίμασε σε:

Μηνύματα - ρυθμίσεις - συνθέτες ρυθμίσεις - ασύρματες ειδοποίησεις έκτακτης ανάγκης

Thanks. Δεν έχει κάποια επιλογή για απενεργοποίηση των sms, αλλά ευτυχώς εδώ και κάποιες ώρες σταμάτησαν να έρχονται. Ερχόντουσαν και στις 2 sim και είχα ψιλοφρικάρει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχει βουτήξει κάνεις το κινητό στη θάλασσα για κάνα υποθαλάσσιο βιντεακι ή φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβαθμιση είχα θέμα με το messenger και το viber. Τα πάγωνε στο παρασκήνιο για οικονομία μπαταρίας. Στις Ρυθμίσεις- Μπαταρία έχει επιλογή για κάθε εφαρμογή. Τα ξαναλλαξα πάλι όπως ήταν...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βουτήξει κάνεις το κινητό στη θάλασσα για κάνα υποθαλάσσιο βιντεακι ή φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον όχι και δεν νομίζω να το επιχειρήσει κάνεις όταν με το 1/10 της τιμής του αγοράζεις action cam και κάνεις θαύματα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...