Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πλάνο για EMUI 9.1;

Αυτή η έκδοση θα έχει και custom ειδοποιήσεις στην AOD?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ που απάντησες. Μόλις ήμουν έτοιμος να επαναφέρω την απορία μου. Ακόμη δεν την έχω βγάλει και γω. Περιμένω να μας βοηθήσει κάποιος που το έχει κάνει και το δουλεύει χωρίς ζελατίνα. Διάβασα πάντως ότι είναι αδιευκρίνιστο το τι gorilla glass φοράει η οθόνη .

 

Δεν φοράει gorilla glass αλλά η Huawei υποστηρίζει πως ειναι κατασκευασμένη από παρεμφερές υλικό επομένως τουλάχιστον γρατζουνιες δεν θα πρεπει να εμφανιζονται (ευκολα). Τώρα για αντοχή σε πτώση κανεις δεν ξερει. Αλλά οπως και να χει και η ζελατινα η εργοστασιακη δεν σε προστατευει σε περιπτωση πτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλάνο για EMUI 9.1;

Αυτή η έκδοση θα έχει και custom ειδοποιήσεις στην AOD?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει πλάνο για την 9.1 και πιστευω πως θα κανει το EMUI smoother (κυριως με το EROFS). Tο θεμα ειναι ποτε θα ρθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ. Είδα και εγώ σημαντική βελτίωση στη μπαταρία.

 

Α υπάρχει τελικά τέτοιο θέμα;! Το εχω παρατηρησει στο P20. Από το 100% στο 99% κανει μιση ωρα SOT και απο το 20% στο 2% πεφτει αερα. Με ενα battery calibration εστρωσε καπως αλλα ακομα εχει αρκετή διαφορα. Και νομιζα πως φταιει η μπαταρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Α υπάρχει τελικά τέτοιο θέμα;! Το εχω παρατηρησει στο P20. Από το 100% στο 99% κανει μιση ωρα SOT και απο το 20% στο 2% πεφτει αερα. Με ενα battery calibration εστρωσε καπως αλλα ακομα εχει αρκετή διαφορα. Και νομιζα πως φταιει η μπαταρια μου.

 

Είναι θέμα γενικά των Huawei. Το είχα και παλιά όταν είχα τα mate 7 και mate 8.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα γενικά των Huawei. Το είχα και παλιά όταν είχα τα mate 7 και mate 8.

 

Με το P9 Lite δεν ειχα τετοιο θέμα (τον πρώτο χρόνο λειτουργίας). Τουλάχιστον δεν ήταν τοσο εντονο. Μετά τον 1.50 χρόνο ξεκίνησε να μου κανει τετοια.

 

Αυτό το κάνει από την πρώτη μέρα. Σήμερα ειχα 5 ωρες και 10 λεπτά SOT από το 100% μεχρι το 20% και στο 15% είχα 5 ωρες και 14 λεπτά SOT...Μολις 4 λεπτά χρήσης (σε 10 λεπτά λειτουργίας) και επεσε 5%..... Το κακο ειναι πως δεν συμπεριφέρεται πάντα έτσι επομενως ειμαι στο 25% και δεν ξερω αν εχω αλλη 1+ ωρα SOT η μόλις15-20 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

Με το P9 Lite δεν ειχα τετοιο θέμα (τον πρώτο χρόνο λειτουργίας). Τουλάχιστον δεν ήταν τοσο εντονο. Μετά τον 1.50 χρόνο ξεκίνησε να μου κανει τετοια.

 

Αυτό το κάνει από την πρώτη μέρα. Σήμερα ειχα 5 ωρες και 10 λεπτά SOT από το 100% μεχρι το 20% και στο 15% είχα 5 ωρες και 14 λεπτά SOT...Μολις 4 λεπτά χρήσης (σε 10 λεπτά λειτουργίας) και επεσε 5%..... Το κακο ειναι πως δεν συμπεριφέρεται πάντα έτσι επομενως ειμαι στο 25% και δεν ξερω αν εχω αλλη 1+ ωρα SOT η μόλις15-20 λεπτά!

 

Έχω αναφερθεί και γω σε παλαιότερα ποστ πως μεταξύ 24 και 20% μέχρι το 12% πέφτει αστραπιαία.... Σε ένα λεπτό εμένα είχε πέσει κατά 8% λες και μετραγες δευτερόλεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι στην 270 και διέγραψα το Weather App της Huawei.

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το Apk; Δεν το βρίσκω πουθενά!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Είμαι στην 270 και διέγραψα το Weather App της Huawei.

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το Apk; Δεν το βρίσκω πουθενά!

 

https://drive.google.com/open?id=1VwlU8IqG18NqseWxZ7UNkp9EbSR1DlTF

 

Χρησιμοποιησα μια εφαρμογη στο Playstore που λεγεται APK Extractor ;)

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=1VwlU8IqG18NqseWxZ7UNkp9EbSR1DlTF

 

Χρησιμοποιησα μια εφαρμογη στο Playstore που λεγεται APK Extractor ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε πως ενεργοποιειται ορθογραφικος ελεγχος; Αυτο που ειχε παλιοτερα μια κοκκινη γραμμη κατω απο τη λαθος λεξη και εκανες κλικ για να δεις προτασεις. Δεν με βολευει ουτε η αυτοματη διορθωση (γραφω συχνα greeklish και ειναι σπαστικο) ουτε τα suggestions απο πανω. Χρησιμοποιω swiftkey και δεν βρισκω την επιλογη. Δεν ξερω αν υπαρχει στο google keyboard.
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ρε παιδιά που είναι το ξεκλείδωμα περιοδικού? Χάθηκε Ξαφνικά και δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-αρχική οθόνη και ταπετσαρία-ξεκλείδωμα περιοδικού
Link to comment
Share on other sites

 

Εδω κ ενα μηνα παιζει αυτο... Απο καιρό προσπαθούσε ο Trump να αποκλείσει την huawei απο τις αμερικανικες αγορες.... Τωρα βγηκε στην φορα γιατι τωρα περασε η απογορευση... Μεχρι χθες απειλουσε...

Δεν νομίζω ομως οτι μπορει να κρεμαστεί ετσι μια huawei... Μια συνεργασία με μια εταιρια έιναι μια συνεργασία...

Δεν νομίζω οτι η google μπορει ετσι απλα να σταματήσει την υποστήριξη των huawei....

Άλλωστε, οτι κ αν συμβει, επειδή καιρο ακούγεται, σιγουρα θα έχει παρει τα μετρα της....

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ ενα μηνα παιζει αυτο... Απο καιρό προσπαθούσε ο Trump να αποκλείσει την huawei απο τις αμερικανικες αγορες.... Τωρα βγηκε στην φορα γιατι τωρα περασε η απογορευση... Μεχρι χθες απειλουσε...

Δεν νομίζω ομως οτι μπορει να κρεμαστεί ετσι μια huawei... Μια συνεργασία με μια εταιρια έιναι μια συνεργασία...

Δεν νομίζω οτι η google μπορει ετσι απλα να σταματήσει την υποστήριξη των huawei....

Άλλωστε, οτι κ αν συμβει, επειδή καιρο ακούγεται, σιγουρα θα έχει παρει τα μετρα της....

 

Κι ομως φιλε μου. Απο την στιγμη που ειναι αποφαση των ΗΠΑ, λογω Εθνικης Ασφαλειας, κοβονται τα παντα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Εδω κ ενα μηνα παιζει αυτο... Απο καιρό προσπαθούσε ο Trump να αποκλείσει την huawei απο τις αμερικανικες αγορες.... Τωρα βγηκε στην φορα γιατι τωρα περασε η απογορευση... Μεχρι χθες απειλουσε...

Δεν νομίζω ομως οτι μπορει να κρεμαστεί ετσι μια huawei... Μια συνεργασία με μια εταιρια έιναι μια συνεργασία...

Δεν νομίζω οτι η google μπορει ετσι απλα να σταματήσει την υποστήριξη των huawei....

Άλλωστε, οτι κ αν συμβει, επειδή καιρο ακούγεται, σιγουρα θα έχει παρει τα μετρα της....

 

μια χαρα μπορει η google να σταματήσει την υποστήριξη..... :)

 

θα δειτε ενα ωραιο EMUI OS και δικο της store....! :lol:

 

επίσης θα μπορούσαν χαλαρά να εξαφανίσουν την huawei εντελώς.....! κρίμα για όσους πήρανε το p30 pro...

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Όσο πλήγμα θα είναι για τη huawei, άλλο τόσο θα είναι και για τη Google, δεδομένου ότι παγκοσμίως η huawei βρίσκεται στην πρώτη τριάδα κατασκευαστών με εκατομμύρια πωλήσεις συσκευών. Οπότε λογικά τουλάχιστον για το κομμάτι που αφορά την άδεια για πώληση λογισμικού Android στη Huawei, κάποια λύση θα βρεθεί γιατί λογικά θα υπάρξουν πιέσεις και από τη Google. Δεν νομίζω να θέλει να χάσει τέτοιο τεράστιο κομμάτι πωλήσεων η Google, πόσο μάλλον να εμφανιστεί και άλλο ανταγωνιστικο OS στην αγορά που θα βρίσκεται σε εκατομμύρια συσκευών από τη μια μέρα στην άλλη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να γνωρίζω ποιος έχει δίκιο σε αυτή την περίπτωση οπότε δεν έχει νόημα να σχολιάσω εάν είναι σωστή ή όχι η απόφαση των ΗΠΑ και της Google (εφόσον ισχύει η φήμη).

 

Αυτό όμως που είναι ένα μεγάλο δυστύχημα είναι ότι δεν υπάρχει πλέον ο ανταγωνισμός και η πολυφωνία που υπήρχε παλιά. Πλέον όλα τα λειτουργικά συστήματα προέρχονται από τις ΗΠΑ και όλο το hardware από την Κίνα...

 

Ενώ παλιά υπήρχαν σουηδικες, γαλλικές, ολλανδικές, κινέζικες, κορεατικες, καναδικες κτλ επιλογές...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα η ZTE μετά η Huawei, γιατί να μην το κάνουν και για την xiaomi μετά; Γενικά όλα αυτά είναι εις βάρος του καταναλωτή ότι χειρότερο η έλλειψη ανταγωνισμού, σκεφτείτε αν αποκλειστούν και άλλοι κατασκευαστές θα ανέβουν και άλλο οι τιμές όχι ότι τα huawei είναι φθηνά τώρα.

Και ένα tweet από επίσημα χείλη της Google dfd50349945985ca3d3443e73b81f5e4.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και οτι σκεφτομουν να προχωρησω στην αγορα του P30 pro..τωρα το ξανα σκεφτομαι αφου δεν θα παιρνει αναβαθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Κατηγορείται για κατασκοπία η Huawei. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τί ισχύει. Σίγουρα πάντως είμαστε μπροστά σε μια μεγάλη αλλαγή σκηνικού. Είτε θα φτιάξει ένα λειτουργικό η Huawei που θα βελτιώνει το ήδη υπάρχων και θα δημιουργήσει θέμα στην Google ίσως μαζί με κάποια άλλη εταιρία, είτε θα έχουμε τον δεύτερο παίχτη της αγοράς να καταστρέφεται. Με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την Samsung κυρίως που θα πάρει το μερίδιο του λέοντος. Μέχρι ο Τραμπ να κατηγορήσει και την Samsung για κατασκοπία.
Link to comment
Share on other sites

Κατηγορείται για κατασκοπία η Huawei. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τί ισχύει. Σίγουρα πάντως είμαστε μπροστά σε μια μεγάλη αλλαγή σκηνικού. Είτε θα φτιάξει ένα λειτουργικό η Huawei που θα βελτιώνει το ήδη υπάρχων και θα δημιουργήσει θέμα στην Google ίσως μαζί με κάποια άλλη εταιρία, είτε θα έχουμε τον δεύτερο παίχτη της αγοράς να καταστρέφεται. Με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την Samsung κυρίως που θα πάρει το μερίδιο του λέοντος. Μέχρι ο Τραμπ να κατηγορήσει και την Samsung για κατασκοπία.

 

Και το δικό της λειτουργικό να φτιάξει όμως εάν ΔΕΝ υπάρχει google play με τις αναρίθμητες εφαρμογές που υπάρχουν, θα έχει τρομερό πλήγμα στην αγορά. Φανταστείτε να χρησιμοποιείτε κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές - προγράμματα, παιχνίδια και αργότερα να ΜΗΝ υπάρχουν στο δικό της store. Θα ξεκινήσει από το μηδέν η Huawei και με ποιά υποστήριξη; Ποιές εταιρίες μετά θα θέλουν να βγάλουν μόνο εκεί τις δικές τους εφαρμογές; Πιο πολύ θα είναι τίποτα κινέζικες. Δηλαδή ο Τραμπ τώρα χρησιμοποιεί την Google για να καταστρέψει την Huawei κατά κάποιο τρόπο... Γιατί ναι μεν σε εμάς ακόμη θα λειτουργούν οι google υπηρεσίες, μετά στα επόμενα κινητά μάλλον δεν θα υπάρχουν καν. Και είδαμε και την Nokia τι έπαθε με το δικό της λειτουργικό όταν βγήκαν τα ios και android.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απόλυτος δεν θα γίνει. Πολιτικά παιχνίδια είναι. Δεν θα γίνει τίποτα απολύτως και σε κάποια χρόνια από τώρα πάλι όλα μια χαρά θα είναι.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...