Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε, προσπάθησε μέσω HiCare.Αυτή η εφαρμογή υπάρχει στο κινητό, δεν χρειάζεται να την κατεβάσεις. Μέσω αυτής, θα κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις και θα σε βγάλει λογικά την pie 9.195.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Εχω την pie κανονικά, για το patch της κοσμοτε είπα γιατί είδα πιο πάνω ότι κάποιος φίλος ειπε ότι ήρθε και update στο patch cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Εχω την pie κανονικά, για το patch της κοσμοτε είπα γιατί είδα πιο πάνω ότι κάποιος φίλος ειπε ότι ήρθε και update στο patch cosmote.
Εμένα με το που πήρα την pie ήρθε update και στο patch της cosmote και μετά από λίγες ημέρες ήρθε και αλλο σε 9.0.0.5. Μήπως έκανες το update σε pie με άλλη κάρτα και όχι της cosmote?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το που πήρα την pie ήρθε update και στο patch της cosmote και μετά από λίγες ημέρες ήρθε και αλλο σε 9.0.0.5. Μήπως έκανες το update σε pie με άλλη κάρτα και όχι της cosmote?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Εμένα έχει κάνει update με άλλη κάρτα και δεν έχει έρθει κανένα patch από cosmote

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα με τη οθον ανοιχτών εφαρμογών?!

Από τότε που πήγα στη 9.0. 163 όταν πάω στην οθόνη ανοιχτών εφαρμογών μου δείχνει όλα τα εικονίδια άσπρα και όχι τις οθονιτσες με την τελευταία εικόνα της εκάστοτε εφαρμογής...

Είναι πολύ δύσχρηστο στο multitasking, ουσιαστικά το καταστρέφει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα με τη οθον ανοιχτών εφαρμογών?!

 

Από τότε που πήγα στη 9.0. 163 όταν πάω στην οθόνη ανοιχτών εφαρμογών μου δείχνει όλα τα εικονίδια άσπρα και όχι τις οθονιτσες με την τελευταία εικόνα της εκάστοτε εφαρμογής...

 

Είναι πολύ δύσχρηστο στο multitasking, ουσιαστικά το καταστρέφει..

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, μάλλον πας για factory reset

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου δουλεύει η '' συλλογή '' μπορώ να δω φωτογραφίες άλλα δεν παίζει τα βίντεο, μόλις πατήσεις κάποιο βίντεο κρασαρει.

Με άλλο πρόγραμμα που κατέβασα από play store τρέχουν κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Στη χρήση μπαταριας... Στο Bluetooth... Έχει σαν κατανάλωση <0,01 και μέσα ο χρόνος ενεργής λειτουργίας είναι ίδιος με με την Ετοιμότητα κυψέλης.... Ιδιες ώρες δηλαδή που έβγαλα το κινητο απ την φορτιση.... Έτσι είναι το φυσιολογικό η έχει φάει σκάλωμα;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να δωσεις το λινκ η ακριβως πως το αναζηταμε; Το ψαχνω ετσι σαν Call box αλλα δε βρισκω ακρη.Ευχαριστω

 

edit: Μηπως ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smsrobot.callbox

Δουλευει κανονικα στη συσκευη μας ετσι; Τι ρυθμισεις θελει για καταγραφη;

Ναι αυτό είναι, δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο, στο automatic recording στο audio source βαζεις "voice_comm"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το που πήρα την pie ήρθε update και στο patch της cosmote και μετά από λίγες ημέρες ήρθε και αλλο σε 9.0.0.5. Μήπως έκανες το update σε pie με άλλη κάρτα και όχι της cosmote?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Στην αρχή είχα κάνει με vodafone την 163. Είχα λίγο battery drain και είδα εδω στο φόρουμ ότι ήρθε η 195 σε κοσμοτε. Εκανα εργοστασιακές και με κοσμοτε κάρτα μου ήρθε η 195. Μετά ήρθε και το patch αλλά ήταν το 8.1.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα ήρθε η 195 660mb, το pach της cosmote δεν ήρθε

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που καναμε τραμπα καρτες sim και βαλαμε της vodafone ενω εχουμε cosmote, γιατι δεν εχουμε patch;

Μεχρι και η 195 ηρθε αλλα τζιφος το patch.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας.Που βρισκονται η αυτοματη διαχειρηση μπαταριας και η λίστα με τις εφαρμογες που εξαιρούνται από τη βελτιστοποίηση μπσταρίας; Θελω να απενεργοποιήσω και να εξαιρέσω μία εφαρμογη. Δεν γνωριζω την ακριβη θεση τους και ονομασια στην pie. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που καναμε τραμπα καρτες sim και βαλαμε της vodafone ενω εχουμε cosmote, γιατι δεν εχουμε patch;

Μεχρι και η 195 ηρθε αλλα τζιφος το patch.

Τώρα ποιο patch έχεις? Μήπως έχεις patch της Vodafone γι αυτό δεν σου έρχεται?
Kαλημερα σας.Που βρισκονται η αυτοματη διαχειρηση μπαταριας και η λίστα με τις εφαρμογες που εξαιρούνται από τη βελτιστοποίηση μπσταρίας; Θελω να απενεργοποιήσω και να εξαιρέσω μία εφαρμογη. Δεν γνωριζω την ακριβη θεση τους και ονομασια στην pie.
Ρυθμίσεις - > apps - > apps->3 τελίτσες πάνω δεξιά - > special access και εκεί έχει το battery optimization.

Για το άλλο που ρωτάς Ρυθμίσεις - > battery - > εκκίνηση εφαρμογών

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ποιο patch έχεις? Μήπως έχεις patch της Vodafone γι αυτό δεν σου έρχεται? Ρυθμίσεις - > apps - > apps->3 τελίτσες πάνω δεξιά - > special access και εκεί έχει το battery optimization.

Για το άλλο που ρωτάς Ρυθμίσεις - > battery - > εκκίνηση εφαρμογών

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Δε μου βγαζει καθολου patch. Δηλαδη γραφει μονο το λογισμικο του android. Κι εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ποιο patch έχεις? Μήπως έχεις patch της Vodafone γι αυτό δεν σου έρχεται? Ρυθμίσεις - > apps - > apps->3 τελίτσες πάνω δεξιά - > special access και εκεί έχει το battery optimization.

Για το άλλο που ρωτάς Ρυθμίσεις - > battery - > εκκίνηση εφαρμογών

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Όχι έκανα factory reset και έφυγε το pach της vodafone

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ένα update 600mb και πλέον είμαι στην

9. 0.0195

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε ένα update 600mb και πλέον είμαι στην

9. 0.0195

 

Μόλις ήρθε και σε μένα η .195 έχοντας περασμένη την .163

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε οσους ηρθε η 195 ειστε ολοι cosmote? Εγω με voda και 163 ακομα τπτ και εχω παρει pie απο δεκεμβρη

 

εγω με voda ειμαι με την 163 απο τον ιανουαριο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι ολα δουλευουν ρολοι και η μπαταρια επισης. Ομως υπαρχει ενα bug που λενε σε ξενα φορουμ οτι το διορθωνει η 195, στην αναπαραγωγη εικονα και ηχου της συσκευης μεσω chromecast, παιζει με χαλια αναλυση, οσοι εχουν chromecast θα το εχουν δει
Link to comment
Share on other sites

Όχι έκανα factory reset και έφυγε το pach της vodafone

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε μου βγαζει καθολου patch. Δηλαδη γραφει μονο το λογισμικο του android. Κι εχω κανει και επαναφορα εργοστασιακων.
Λογικά κάποιο ρόλο έπαιξε που έγινε η αναβάθμιση με κάρτα Vodafone. Υποθέτω ότι αν βάλετε κάρτα Vodafone ως βασική θα ξαναέρθει το patch της Vodafone.

Αν το volte και vowifi δουλεύουν σωστά, δεν ξέρω αν πρέπει να σας απασχολεί αυτό, δεδομένου ότι τα updates της ρομ έρχονται κανονικά. Εμένα πάντως με την 195 και το τελευταίο patch της cosmote το vowifi δουλεύει όποτε θυμάται. Το ψάχνω ακόμα γιατί μπορεί να οφείλεται σε μια εφαρμογή VPN που χρησιμοποιώ και όχι σε κάποιο bug.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι παιδιά; Υπάρχει τρόπος (μέσω ρυθμισης ή κάποιας εφαρμογής) αποκλεισμού κλήσεων απο αγνωστο αριθμό (με απόκρυψη) ; Δεν απαντώ σε κλήσεις με απόκρυψη βάσει ιδεολογίας και με έχει ζαλίσει ένας άγνωστος τις τελευταίες μέρες..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι παιδιά; Υπάρχει τρόπος (μέσω ρυθμισης ή κάποιας εφαρμογής) αποκλεισμού κλήσεων απο αγνωστο αριθμό (με απόκρυψη) ; Δεν απαντώ σε κλήσεις με απόκρυψη βάσει ιδεολογίας και με έχει ζαλίσει ένας άγνωστος τις τελευταίες μέρες..
Έχει επιλογή το phone manager/διαχειριστής τηλεφώνου για αυτό που θες. Από το phone manager επιλέγεις blocked και εκεί έχει κανόνες για το ποιες κλήσεις θες να αποκλείονται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι, δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο, στο automatic recording στο audio source βαζεις "voice_comm"

Κατα περιεργο λογο δεν βλεπω τις κλησεις μου ηχογραφημενες. Κενο...τιποτα. :confused:Μηπως θελει και κατι αλλο εκτος των παραπανω που ειπες; Ευχαριστώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...