Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα σας.Σημερα παρελαβα τη συσκευή και οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.Εχω την εκδοση 163. Πρεπει να κανω κατι για να παρω αναβαθμιση; Στην ενημερωση που εκανα μου λεει οτι ειμαι στην τελευταια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλοδούλευτη η νέα σου συσκευή.

Μπορείς να αράξεις στην 163 όπως οι περισσότεροι από εμάς που δεν έχουμε λάβει (ακόμα) την 195 , μέχρι να έρθει το πλήρωμα του χρόνου και να εγκατασταθεί. Δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος βιασυνης. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλοδούλευτη η νέα σου συσκευή.

Μπορείς να αράξεις στην 163 όπως οι περισσότεροι από εμάς που δεν έχουμε λάβει (ακόμα) την 195 , μέχρι να έρθει το πλήρωμα του χρόνου και να εγκατασταθεί. Δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος βιασυνης. ;)

Εντάξει φίλε μου. Δεν το κουνάω, σε ευχαριστώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του P20 pro ειμαι ο μονος που δεν εχω παρει ακομα την αναβαθμιση για android 9 ε?Και κατι αλλο καποιο πολυ καλο τζαμι,,εχω δοκιμασει ενα full tembered Μαυρο που εχει κολλα γυρω γυρω αν ζεσταθει ξεκολλαει..εχω δοκιμασει ενα που εχει κολλα και μεσα και γυρω γυρω αφηνει καποια σαν θολουρα στις γωνιες ειναι λογω της κυρτοτητας οθονης και μια 3 επιλογη της Nikklin αλλα δεν πιανει ολη την οθονη αλλα εφαρμοζει τελεια....εχω την spiegen armor θηκη ξερετε καποιο που να εφαρμοζει τελεια διχως να αφηνει κατι σαν θολουρα στις γωνιες και να μην ειναι πανακριβο?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του P20 pro ειμαι ο μονος που δεν εχω παρει ακομα την αναβαθμιση για android 9 ε?Και κατι αλλο καποιο πολυ καλο τζαμι,,εχω δοκιμασει ενα full tembered Μαυρο που εχει κολλα γυρω γυρω αν ζεσταθει ξεκολλαει..εχω δοκιμασει ενα που εχει κολλα και μεσα και γυρω γυρω αφηνει καποια σαν θολουρα στις γωνιες ειναι λογω της κυρτοτητας οθονης και μια 3 επιλογη της Nikklin αλλα δεν πιανει ολη την οθονη αλλα εφαρμοζει τελεια....εχω την spiegen armor θηκη ξερετε καποιο που να εφαρμοζει τελεια διχως να αφηνει κατι σαν θολουρα στις γωνιες και να μην ειναι πανακριβο?Ευχαριστω
Αφού έχεις πάρει της Spigen θήκη πάρε το αντίστοιχο τζάμι της εταιρείας που έχω και εγώ. Πολύ καλό και δεν αφήνει καμία θολούρα και πιάνει όλη την οθόνη

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του P20 pro ειμαι ο μονος που δεν εχω παρει ακομα την αναβαθμιση για android 9 ε?Και κατι αλλο καποιο πολυ καλο τζαμι,,εχω δοκιμασει ενα full tembered Μαυρο που εχει κολλα γυρω γυρω αν ζεσταθει ξεκολλαει..εχω δοκιμασει ενα που εχει κολλα και μεσα και γυρω γυρω αφηνει καποια σαν θολουρα στις γωνιες ειναι λογω της κυρτοτητας οθονης και μια 3 επιλογη της Nikklin αλλα δεν πιανει ολη την οθονη αλλα εφαρμοζει τελεια....εχω την spiegen armor θηκη ξερετε καποιο που να εφαρμοζει τελεια διχως να αφηνει κατι σαν θολουρα στις γωνιες και να μην ειναι πανακριβο?Ευχαριστω

 

Αυτο που σου αφηνει τα κενα γυρω γυρω παρε μια μπατονετα και ποτισε την λιγο λαδακι, μετα περασε το κενο με την μπατονετα, δηλαδη να μπει λαδακι στο κενο αναμεσα στο γυαλι και την οθονη, σκουπισε το με ενα μαλακο αποροφητικο πανακι και εισαι ετοιμος. Μετα απο κανα 2 μερες αν εχει κενα περασε τα αλλη μια φορα.

 

Οριστε κι ενα βιντεο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου αφηνει τα κενα γυρω γυρω παρε μια μπατονετα και ποτισε την λιγο λαδακι, μετα περασε το κενο με την μπατονετα, δηλαδη να μπει λαδακι στο κενο αναμεσα στο γυαλι και την οθονη, σκουπισε το με ενα μαλακο αποροφητικο πανακι και εισαι ετοιμος. Μετα απο κανα 2 μερες αν εχει κενα περασε τα αλλη μια φορα.

 

 

 

Οριστε κι ενα βιντεο.

 

Το τζάμι που λέει ο φίλος δεν έχει τέτοιο πρόβλημα για να θέλει λαδάκι,κάθετε τέλεια απλά δεν του αρέσει που δεν είναι full face και αφήνει κενά, πάντως όποιον ενδιαφέρει κανονικό ποιοτικό τζάμι το amazing h+ pro της nillkin είναι εξαιρετικό και κάθετε πολύ καλά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 9, έχω δύο κάρτες Κοσμοτέ και το κινητό είναι αγορασμένο από Wind!:D

Έκανα Factory reset πριν την περάσω, τώρα περνάει και αμέσως μετά πάλι factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Το τζάμι που λέει ο φίλος δεν έχει τέτοιο πρόβλημα για να θέλει λαδάκι,κάθετε τέλεια απλά δεν του αρέσει που δεν είναι full face και αφήνει κενά, πάντως όποιον ενδιαφέρει κανονικό ποιοτικό τζάμι το amazing h+ pro της nillkin είναι εξαιρετικό και κάθετε πολύ καλά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξανασυναντιόμαστε φιλε μου εδω τωρα μετα από χρονια... Εγω θα ακολουθήσω την συμβουλή σου για το Amazing h+ pro της Nillkin,που απ οτι ειδα ειναι και σε προσιτη τιμή. Να ΄σαι καλα.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ξανασυναντιόμαστε φιλε μου εδω τωρα μετα από χρονια... Εγω θα ακολουθήσω την συμβουλή σου για το Amazing h+ pro της Nillkin,που απ οτι ειδα ειναι και σε προσιτη τιμή. Να ΄σαι καλα.
Για θύμησε μου φίλε μου Γιώργο σε ποιο νήμα τα λέγαμε;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για θύμησε μου φίλε μου Γιώργο σε ποιο νήμα τα λέγαμε;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia Symbian, τις παλιες καλες εποχες...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Na ρωτησω: τελικα δουλευει η εγγραφή κλήσεων - ACR; Καπου πιο πισω ενα παλικαρι εδινε κατι ρυθμισεις; ...δε θυμαμαι

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα που μπήκε η 9 βλέπω ένα τηλέφωνο πολύ πιο γρήγορο και χωρίς ενεργοποιημένη τη λειτουργία επιδόσεων.

Μάλλον στην 8.1 που είχα κάτι δεν πήγαινε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βραδυ σε 4.30 ώρες υπνου με κλειστά τα πάντα.....χωρις καμία εφαρμογή να τρώει μπαταρία όπως τσέκαρα όταν ξύπνησα για δουλειά πέραν το ξυπνητηρι 1mah και αρχική σελίδα huawei 1 mah....ειχα τη μεγαλύτερη κατανάλωση που έχω δει στο κινητό στους μηνες και δεν κατάλαβα το λόγο..... Το άφησα με 23% και ξύπνησα με 17%.....σήμα άψογο όπως έχω πάντα..... Να το θεωρήσω τυχαίο η κάτι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να έχουμε άλλο ήχο για sms και άλλο για ειδοποιήσεις?

Στην 8.1 υπήρχε ένας οδηγός για αυτό, αλλά τώρα με την 9 δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βραδυ σε 4.30 ώρες υπνου με κλειστά τα πάντα.....χωρις καμία εφαρμογή να τρώει μπαταρία όπως τσέκαρα όταν ξύπνησα για δουλειά πέραν το ξυπνητηρι 1mah και αρχική σελίδα huawei 1 mah....ειχα τη μεγαλύτερη κατανάλωση που έχω δει στο κινητό στους μηνες και δεν κατάλαβα το λόγο..... Το άφησα με 23% και ξύπνησα με 17%.....σήμα άψογο όπως έχω πάντα..... Να το θεωρήσω τυχαίο η κάτι συμβαίνει;

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε ακριβώς αν αυτό το 6% που σου κατανάλωσε είναι πραγματικά το 6% της χωρητικότητας της μπαταρίας.

Για να καταλάβεις τι εννοώ, εγώ σήμερα έβγαλα το κινητό από τη φόρτιση στο 100% και μετά από 25 λεπτά SOC ήμουν ακόμα στο 100%!!

Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν κατανάλωσα καθόλου ενέργεια αλλά ότι προφανώς και δεν συμβαδίζει απόλυτα το ποσοστό με την πραγματική διαθέσιμη ενέργεια.

Για να σιγουρευτείς, φόρτισέ το πριν πας για ύπνο και βγαλτο από τη φόρτιση πριν κοιμηθείς και τσεκάρεις το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό τηλέφωνο της Huawei που δεν έχω δοκιμάσει και νομίζω ότι ήρθε η ώρα... Ωραια συσκευή, πληθωρική και ξεχωριστή ακόμα και σήμερα...

Γιατι βρε φιλε το λες αυτο.Η συσκευη ειναι απο τις τελειοτερες. Απο περυσι τον Απριλιο βγηκε...ουτε χρόνο δεν εχει κλεισει,δε μπορεις να την πεις παλια.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να έχουμε άλλο ήχο για sms και άλλο για ειδοποιήσεις?

Στην 8.1 υπήρχε ένας οδηγός για αυτό, αλλά τώρα με την 9 δεν δουλεύει.

 

Kι εγώ την ίδια απορία έχω. Μου είναι πολύ ενοχλητική αυτή η ταυτόσημη ηχητική ειδοποίηση γιατί έχω ένα επαγγελματικό ημερολόγιο στο οποίο περνάω πολλά δεδομένα και δε γνωρίζω (αν δεν το ανοίξω) αν η ειδοποιηση αφορά συμβάντα-ραντεβού ή εισερχόμενα μηνύματα.

 

Να προσθέσω και επί τη ευκαιρία κάτι που πληροφορήθηκα προσφατα : ένας καταστηματάρχης με αξεσουάρ κινητής κλπ μου ειπε οτι επιβάλλεται να αλλάζουμε θήκη προστασίας κάθε 6 μήνες, ασχέτως εάν παρουσιάζει ή όχι σημεία φθοράς, έστω και αν το κινητό δεν έχει πέσει ούτε μια φορά. Ο λόγος είναι ότι χάνεται ο αέρας που προστατευει σε περίπτωση πτώσης. Γνωρίζει κάποιος εάν αυτό ισχύει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ την ίδια απορία έχω. Μου είναι πολύ ενοχλητική αυτή η ταυτόσημη ηχητική ειδοποίηση γιατί έχω ένα επαγγελματικό ημερολόγιο στο οποίο περνάω πολλά δεδομένα και δε γνωρίζω (αν δεν το ανοίξω) αν η ειδοποιηση αφορά συμβάντα-ραντεβού ή εισερχόμενα μηνύματα.

 

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς σας ημερολόγιο γιατί ενδιαφέρομαι και γω για κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ την ίδια απορία έχω. Μου είναι πολύ ενοχλητική αυτή η ταυτόσημη ηχητική ειδοποίηση γιατί έχω ένα επαγγελματικό ημερολόγιο στο οποίο περνάω πολλά δεδομένα και δε γνωρίζω (αν δεν το ανοίξω) αν η ειδοποιηση αφορά συμβάντα-ραντεβού ή εισερχόμενα μηνύματα.

 

 

 

Να προσθέσω και επί τη ευκαιρία κάτι που πληροφορήθηκα προσφατα : ένας καταστηματάρχης με αξεσουάρ κινητής κλπ μου ειπε οτι επιβάλλεται να αλλάζουμε θήκη προστασίας κάθε 6 μήνες, ασχέτως εάν παρουσιάζει ή όχι σημεία φθοράς, έστω και αν το κινητό δεν έχει πέσει ούτε μια φορά. Ο λόγος είναι ότι χάνεται ο αέρας που προστατευει σε περίπτωση πτώσης. Γνωρίζει κάποιος εάν αυτό ισχύει;

Χαζομάρες. Το λιγότερο που έχω να πω. Χάθηκε μάλλον ο αέρας από το κεφάλι του πωλητή.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikstar αυτό το 100% του κινητού η αλήθεια είναι ότι είναι απίστευτο και φαντάζομαι ότι το έχουν όλοι.....φαντασου απ την πρώτη φορτιση μέχρι και τώρα μπορεί να μου βγάλει και 40 λεπτά σοτ με WiFi ανοιχτό....βιμπερ....internet και youtube να παίζουν......μεχρι να πέσει στο 99....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ανοίγω το hicare μου ζητάει να ανοίξει την έκδοση για UK κσι όχι για Ελλάδα απ ευθείας?? Και όταν πάω στα στοιχεία του λογαριασμού μου μέσα από το hice μου λέει να επιλέξω την χώρα του λογαριασμού για περισσότερες λειτουργίες??

 

Να σημειωθεί ότι δεν βλέπω update για τηνν195

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aρχικα σε ευχαριστω πολυ για το κολπο με την μπατονετα!Το τζαμακι της nikklin Amzing H+ pro ξερετε κανα μαγαζι στο κεντρο που να το τοποθετει κιολας γιατι δεν το εχω με αυτα και σε τι τιμη περιπου?Και κατι τελευταιο σκεφτομαι για αυτη την θηκη spiegen rugged armor τι γνωμη εχετε?Παιζει να σπρωχνει και να ξεκολλαει το τζαμι μ ?Ειναι καλη?

Και κατι τελευταιο οταν παρω την εκδοση android 9 περιμενω καιρο πρεπει να κανω factory reset και θα χασω οτι εχω μεσα?(εφαρμογες,επαφες φωτος ολα?)Αν δεν κανω και απλα βαλω την νεα εκδοση τι χανω?Ας βοηθησει οποιος ξερει!Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να έχουμε άλλο ήχο για sms και άλλο για ειδοποιήσεις?

Στην 8.1 υπήρχε ένας οδηγός για αυτό, αλλά τώρα με την 9 δεν δουλεύει.

 

Δεν ξέρω αν θα σας βοηθήσει, αλλά στο Mate 10 Pro γίνεται μπαίνοντας στην εφαρμογή μηνυμάτων -> 3 τέλειες πάνω δεξιά -> ρυθμίσεις -> ήχοι κουδουν και δόνηση.

Επίσης με σχετικά παρόμοιο τρόπο δύναται να ρυθμιστούν διαφορετικοί ήχοι για τους λογαριασμούς email που έχω στην stock εφαρμογή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες. Το λιγότερο που έχω να πω. Χάθηκε μάλλον ο αέρας από το κεφάλι του πωλητή.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Kι εγώ αρχικά το ίδιο σκέφτηκα για να μαι ειλικρινής. Ωστόσο, το επιχείρημα του ότι το στρώμα αέρα που υπάρχει στιςε γωνίες για την απορρόφηση των κραδασμών, προοδευτικά ξεραίνεται και επομένως παύει να προστατεύει , δεν ακούγεται και τελείως παράλογο. Στη Spigen πχ το ονομάζουν Air Cushion Technology

 

ΒΟΟΜ1: Οσοι έχουν κάνει reset μετά την αναβαθμιση αλλά και όσοι δεν έχουν κάνει , δεν το έχουν μετανοιώσει. Κοντολογίς, δεν είναι επιβεβλημένο να γίνει. Αν πάντως θελήσεις να το κάνεις μπορεις να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα HiSuite για να επαναφέρεις τα δεδομένα. Επίσης, εαν έχεις λογαριασμό στη Google , η διαδικασία μεταφοράς επαφών,σελιδοδεικτών στον Chrome , φωτογραφιών, σημειώσεων κλπ γίνεται αυτομάτως.

 

Μιselacos : χρησιμοποιώ το Business Calendar 2.32.2 (την πληρωμένη πλήρη έκδοση) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Την 9 αν ήξερα πόσο χειρότερα είμαι δεν θα την έβαζα. Απλός χρήστης είμαι, έχω λιγότερη μπαταρία και κάποιες σπαστικές αλλαγές-ελλείψεις. Θα δούμε στο μέλλον, αν βελτιωθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 9 αν ήξερα πόσο χειρότερα είμαι δεν θα την έβαζα. Απλός χρήστης είμαι, έχω λιγότερη μπαταρία και κάποιες σπαστικές αλλαγές-ελλείψεις. Θα δούμε στο μέλλον, αν βελτιωθεί. Ας πούμε είναι δυνατόν ποτέ να κάνεις κλήση και να μην σου εμφανίζει κατά τη διάρκεια της κλήσης από ποιο από τα δυο νούμερα που έχεις έχεις τηλεφωνήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...