Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχετε παρει ολοι το Update CLT-L29 8.1.0.156(C432patch02)?

εγω ακομα (patch01) ειμαι

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές πήρα και το 3ο patch. 9.5 mb νομίζω... Έλεγε κάτι ότι διορθώνει τις φώτος με φλας (κάποια μαύρα σημεία)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην αν το S7 ειναι με LineageOS τοτε λογικο να ειναι ποιο smooth γιατι ειναι και γυμνο λειτουργικο οπως το ιδιο αν στο S7 εχει γινει full debloat, γιατι κυκλοφορουν κατι λιστες για το S7 με 50-100 ακομα και 150 υπηρεσιες.

Βασικα τα σημερινα flagships δεν εχουν θεμα στο scroll και το οποιοδηποτε lag στο scroll ειναι συνηθως θεμα με το δικτυο ή την εφαρμογη και σε καποιες περιπτωσεις λογο του χρηστη που αποφασιζει να εχει το κινητο ενεργο 30 μερες σερι χωρις κανενα restart και με 50 εφαρμογες να τρεχουν απο πισω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα tempered glass στο ιδιο μεγεθος με το εργοστασιακο screen protector υπαρχει?

δεν εννοω φουλ cover με καμπυλες στα πλαγια αλλα να πιανει τουλαχιστον την οθονη και να κολαει καλα

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος θήκη Spigen; Από τα ευρωπαϊκά Amazon είδα πως δεν στέλνουν Ελλάδα.

Βρήκα και στο skroutz καταστήματα που τις πουλάνε, αλλά αμφιβάλλω για τη γνησιότητά τους.

 

Υπαρχει μεσα στις θηκες αποδεκτικο γνησιοτητας.....

 

Περαν τουτου απο Αθηνα δεν εισαι?Πεταξου αν σου ειναι ευκολο απο Spaceboy(οταν την φερουν ή αν τους το πεις)μιας και σε αφηνουν κανονικα να την δοκιμασεις την θηκη στο κινητο και γενικα φερνουν κυριως Spigen

 

https://www.skroutz.gr/s/15444181/Spigen-Marked-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-P20-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μεσα στις θηκες αποδεκτικο γνησιοτητας.....

 

Περαν τουτου απο Αθηνα δεν εισαι?Πεταξου αν σου ειναι ευκολο απο Spaceboy(οταν την φερουν ή αν τους το πεις)μιας και σε αφηνουν κανονικα να την δοκιμασεις την θηκη στο κινητο και γενικα φερνουν κυριως Spigen

 

https://www.skroutz.gr/s/15444181/Spigen-Marked-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-P20-Pro.html

 

Ευχαριστώ πολύ. Προμηθεύτηκα ήδη από Mozik που πρότεινε κάποιος φίλος παραπάνω. Αντίστοιχα δοκίμασα τη θήκη στο μαγαζί, δεν θυμάμαι να βρήκα κάποιο αποδεικτικό γνησιότητας βέβαια.

 

----------------------

 

Αγορασμένο από Cosmote, είμαι στην 8.1.0.152.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι φωτογραφίες των επαφών σε Full screen όταν δεχόμαστε η πραγματοποιούμε κλήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Προμηθεύτηκα ήδη από Mozik που πρότεινε κάποιος φίλος παραπάνω. Αντίστοιχα δοκίμασα τη θήκη στο μαγαζί, δεν θυμάμαι να βρήκα κάποιο αποδεικτικό γνησιότητας βέβαια.

 

----------------------

 

Αγορασμένο από Cosmote, είμαι στην 8.1.0.152.

 

Εχεις δικιο το αλλαξε πλεον η εταιρεια και δεν βαζει πλεον μεσα στα κουτια κωδικο

https://www.spigen.com/pages/counterfeit-products

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο το αλλαξε πλεον η εταιρεια και δεν βαζει πλεον μεσα στα κουτια κωδικο

https://www.spigen.com/pages/counterfeit-products

Καλά έκανες και έβαλες το λινκ. Δεν το είχα ψάξει καθόλου, μιας και η θήκη φαίνεται όντως γνήσια, αλλά να ξέρει όποιος πρόκειται να αγοράσει.

Επίσης, το κουτί δεν είναι σφραγισμένο με ταινία στο πάνω μέρος. Αντιθέτως, έχει εύκολο άνοιγμα με ένα κομμάτι χαρτόνι που γράφει "try it".

 

-------------

 

Και μια απορία σχετικά με το widget του καιρού. Έχω ορίσει σαν περιοχή οικίας την Χ περιοχή. Όταν βρίσκομαι στην Ψ περιοχή, μου αναφέρει τον καιρό και για τις δύο περιοχές (Χ και Ψ), αλλά και την ώρα επίσης (δύο ρολόγια). Γίνεται να εμφανίζει τον καιρό και για τις δύο περιοχές, αλλά με ένα ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Στο phonearena ςχουν κάνει 2 comparison tests για το iPhone xs και 2 για το note και σε κανένα δεν εχουν βάλει το P20pro. Δεν ξερω αμ είναι τυχαίο αλλά αν θέλεις να βγεις πρώτος πρέπει να παλέψεις και με τον πρώτο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ τελικά το κινητό χθες και ακόμη το ψάχνω.

Πως αλλάζουμε την τοποθεσία από Κίνα σε Ελλάδα;

Στο μενού account centre, personal info, location βγάζει μόνο κινέζικες πόλεις....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, πως γίνεται να ρυθμισω καπως να μην "ξυπνάνε" καποιες εφαρμογες?

Δλδ, βραδυ χωρίς ίντερνετ και σε λειτουργία πτήσης(για να μην με ενοχλεί κανεις!) παρατήρησα ότι ενω η γραμμή της μπαταριας ενω ειναι σε ευθεια σχεδον(δεν εχω παρατηρήσει ποσο μπορει να χάνει σε μπαταρια) ειδα προχθες να "τρωει" η εφαρμογή του Facebook, και χθες ειδα την εφαρμογη του mail οτι ηταν "ανοιχτη", σταδιακα κιολας, ας πουμε 01:00-02:00&μετα κενο και ξανά άνοιξε 03:30-05:00.

Γίνεται λοιπόν καπως να περιορισω κάποιες εφαρμογές αλλα οταν ανοιξω το ίντερνετ να ερχονται ειδοποίησεις?

Ευχαριστώ

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Πως γινεται να εχουμε καλυτερη διαχειρηση μπαταριας?

Απο το μενου- μπαταρια εκινηση- εφαρμογων,επιλεγω

μη αυτοματη διαχειρηση δεσμης η αυτοματη διαχειρηση??

Δεν θελω να τρεχουν εφαρμογες στο παρασκηνιο!!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει συνάδελφος πολύ ωραίο κινητό. Είχε και μια θήκη πολύ εντυπωσιακή όπου είχε μια κατακόρυφη λωρίδα οπου εμφανίζει την ώρα κλπ. Πολύ πρακτική και όμορφη. Έκανε όμως εν παράπονο όταν έβαλε προστασία οθόνης το καπάκι από την θήκη δεν εφαρμόζει ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα λόγω του μικροβίου της αλλαγής. Για να δούμε.. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Πως γινεται να εχουμε καλυτερη διαχειρηση μπαταριας?

Απο το μενου- μπαταρια εκινηση- εφαρμογων,επιλεγω

μη αυτοματη διαχειρηση δεσμης η αυτοματη διαχειρηση??

Δεν θελω να τρεχουν εφαρμογες στο παρασκηνιο!!

ευχαριστω!

Βγαλε την Αυτοματη διαχειρηση,απλα μετα δες μια μια εφαρμογη και ξετσεκαριζε πια και τι δεν θες να τρεχει απο πισω(εχει τρια διακοπτακια).Και στη μη αυτοματη διαχειρηση δεσμης επισης τσεκαρε τι θες.

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιάστηκα οφείλω να πω από την αυτονομία της συσκευής από τις λίγες ώρες που την έχω στα χέρια μου. Καμία σχέση με την αυτονομία note 8, s9 plus που είχα στο παρελθόν, αλλά πλησιάζει αυτή του iphone 8 plus. Ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπον με τον nova launcher δεν μου δουλευε η εναλλαγή ταπετσαρίας μονο,απο οσα χρησιμοποιούσα και αν μου αρεσε απίστευτα η διαμόρφωση των χρωματων και των σχηματων των εικονιδίων αναγκαστηκα να τον βγαλω για να δουλέψω αυτο με τα wallpapers.... Και τελικά στον μαμα launcher τις φωτογραφίες τις κανει πολυ ζουμ και χαλαει η αναλυση.... Ξενερωσα που τις ζουμαρει τόσο!

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τις κανει τοσο ζουμ ε?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπον με τον nova launcher δεν μου δουλευε η εναλλαγή ταπετσαρίας μονο,απο οσα χρησιμοποιούσα και αν μου αρεσε απίστευτα η διαμόρφωση των χρωματων και των σχηματων των εικονιδίων αναγκαστηκα να τον βγαλω για να δουλέψω αυτο με τα wallpapers.... Και τελικά στον μαμα launcher τις φωτογραφίες τις κανει πολυ ζουμ και χαλαει η αναλυση.... Ξενερωσα που τις ζουμαρει τόσο!

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τις κανει τοσο ζουμ ε?

 

Τις κανει τοσο οσο χρειαζεται για να μην αφηνει κενα. Να φανταστω οι εικονες που βαζεις ειναι widescreen.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ειναι full screen hd ολη η οθονη, και οταν κανει παρουσιαση στο wallpaper κανει τοσο ζουμ που πιξελιαζει. Δεν πειράζει, αν δεν φτιάχνετε δεν τρέχει τίποτα!

Έβαλα βεβαια και μια που ειχε κενό πανω και κατω σαν φωτογραφία, αλλα και σε αυτην εκανε πολυ ζουμ.

 

*edit : λοιπον τις ιδιες εικόνες τις εκανα Screenshot οπως ακριβως ηταν, και επελεξα σαν φακελο αυτες με το Screenshots και πλέον δεν τις ζουμαρει στις ταπετσαρίες!

Λογικα θα ηθελε να ειναι όλες ιδια αναλυση ακριβώς με την οθονη. Ολα κομπλε για μενα!!!

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει συνάδελφος πολύ ωραίο κινητό. Είχε και μια θήκη πολύ εντυπωσιακή όπου είχε μια κατακόρυφη λωρίδα οπου εμφανίζει την ώρα κλπ. Πολύ πρακτική και όμορφη. Έκανε όμως εν παράπονο όταν έβαλε προστασία οθόνης το καπάκι από την θήκη δεν εφαρμόζει ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.skroutz.gr/s/14477276/Huawei-Flip-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-P20-Pro.html

https://www.skroutz.gr/s/15005149/Nillkin-Qin-Book-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-P20-Pro.html

 

Λογικα μια απο τις δυο παραπανω λες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...