Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα κάθε άποψη απο χρήστες του κινητού είναι καλοδεχούμενη.Δε θα ηθελα να δωσω τοσα χρήματα και να μη ρολαρει καλά το τηλέφωνο η να μην είναι smooth οπως λέτε.Και γω πίστευα οτι δεν θα ειχε το bloatware που είχανε αλλά επώνυμα τηλέφωνα.
Ότι να ναι λέει αυτός πραγματικά. Το κινητό είναι απροβληματιστο. Έρχομαι από s7 edge και η διάφορα είναι τεράστια. Ο τύπος είναι η τρολ ή άσχετος.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι λέει αυτός πραγματικά. Το κινητό είναι απροβληματιστο. Έρχομαι από s7 edge και η διάφορα είναι τεράστια. Ο τύπος είναι η τρολ ή άσχετος.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ επιμενω οτι λεω τα πραγματα οπως εχουν.... και αλλα ατομα εχουνε γραψει στο φορουμ οτι εχει διαφορα προβληματακια.. επισης και στο xda πολυ το κραζουνε.... οση ειχανε pixel 2 xl και one plus 6 θα καταλαβουνε την διαφορα... οσο για το S7 edge αυτό και αν ήτανε για πέταμα.... οποτε φυσικά και θα δεις το p20 pro ως το τέλειο κινητό..!!!

 

εγώ επιμένω να το ψάξει και να το δουλέψει κάπου πριν το αγοράσει... εσύ μπορεί να μην είσαι απαιτητικός από την συσκευή αλλα εγώ είμαι και θέλω ένα κινητό να δουλεύει σωστά.. και να είναι σταθερο σε ότι κάνω.. γιατί να έχω τις ηλίθια services της huawei? που στέλνει τα δεδομένα μας η εταιρία???? αναρωτήθηκες ποτε??

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάθε άποψη απο χρήστες του κινητού είναι καλοδεχούμενη.Δε θα ηθελα να δωσω τοσα χρήματα και να μη ρολαρει καλά το τηλέφωνο η να μην είναι smooth οπως λέτε.Και γω πίστευα οτι δεν θα ειχε το bloatware που είχανε αλλά επώνυμα τηλέφωνα.

 

Κάτσε διάβασε τις τόσες σελίδες αφού δεν θα δώσεις λίγα χρήματα, οπότε αξίζει να αφιερώσεις αυτόν το χρόνο και κατάληξε μόνος σου. Ή τη γνώμη των πολλών ή τη γνώμη ενός ο, τι να ναι τύπου που στην τελική αφού τόσο δεν του αρέσει εδώ και τόσο καιρό, επέμενε να μένει με αυτό

Λέει για σέρβις αλλά ο ίδιος έγραψε ότι του έκανε αντικατάσταση η εταιρία.

Κλάμα

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε διάβασε τις τόσες σελίδες αφού δεν θα δώσεις λίγα χρήματα, οπότε αξίζει να αφιερώσεις αυτόν το χρόνο και κατάληξε μόνος σου. Ή τη γνώμη των πολλών ή τη γνώμη ενός ο, τι να ναι τύπου που στην τελική αφού τόσο δεν του αρέσει εδώ και τόσο καιρό, επιμένει να μένει με αυτό

Λέει για σέρβις αλλά ο ίδιος έγραψε ότι του έκανε αντικατάσταση η εταιρία.

Κλάμα

Η αλήθεια είναι οτι αυτό θα ήταν το πιο σωστό έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά όντως αυτα τα services τα εχω δει και απο αλλους που παραπονιούνται,τι είναι ρε παιδιά αυτά?Τόσο πολύ λαγκαρουν το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητό είναι απροβληματιστο. 110 εφαρμογές μετράει εγκατεστημένες και πάει όπως την πρώτη μέρα. Δεν έχω απενεργοποιησει τίποτα από services ούτε εφαρμογές. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί το 4D στην λήψη φώτο αλλά αυτό το θέμα το έχουν όλοι και περιμένουμε update να το διορθώσει. Με 4g πλησιάζω 8 ώρες οθόνη με YouTube twitch reddit Facebook messenger Instagram(συγχρονισμός ανοικτός και απενεργοποιημενες οι υπηρεσίες τοποθεσίας σε κάποιες εφαρμογές) . Σίγουρα αν είχα θέμα χοντρό θα το είχα σουτάρει το κινητό και θα είχα ρίξει μαύρο στην Huawei. Δεν είμαι fan boy έχω περάσει από όλες τις εταιρίες αλλά έχω βαρεθεί να διαβάζω ανακρίβειες και κόσμο να hateαρει την συσκευή λες και είχε δοκιμασει κάτι άλλο κια όχι την συγκεκριμένη. Δεν θα κερδίσω τίποτα από την εταιρία αν σε πείσω να το πάρεις απλά είμαι αντικειμενικος για αυτό που κρατάω στα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Η αποδοση του ειναι σε υψηλα επιπεδα και δεν θα σε προβληματισει. Τωρα αν θες να σου αποδιδει 100% κι οχι 97% τοτε ναι θα πρεπει να ψαχτεις να κανεις remove system services και διαφορα αλλα. Προσεξε το ιδιο ομως ισχυει και για ολες τις συσκευες ακομα και στο 1+6 περνανε custom kernels και roms για να αποδοσει το 100%. Η δυναμη του θα φανει μετα τους 6 μηνες εκει που οι αλλες συσκευες αρχιζουν να πατωνουν και να χανουν πολυ αποδοση και χρειαζονται factory reset για να επανελθουν, το P20 pro θα συνεχιζει ακαθεκτο. Τωρα για προβληματα το μονο μεγαλο προβλημα ειναι κατα καιρους οτι καποιο update θα χαλασει το 4D και θα το κανει να μην δουλευει. Εσυ αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι αν το παρεις απο online shop aka σκρουτζομαγαζο να ειναι region C432 για να εχει καλη και γρηγορη υποστηριξη απο updates. Για τις αποριες σου σου απαντησε ο tsiglas.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι αυτό θα ήταν το πιο σωστό έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά όντως αυτα τα services τα εχω δει και απο αλλους που παραπονιούνται,τι είναι ρε παιδιά αυτά?Τόσο πολύ λαγκαρουν το τηλέφωνο?

 

Εγω που ειχα σχεδον εναν χρονο το mate 10 pro που ειναι ιδιο hardware cpu ram, ειδα οτι οι επιδοσεις του ηταν ιδιες οπως το οταν το πηρα, και λιγο καλυτερο μπορω να πω. Αντιθετα κατι ναυαρχιδες samsung που ειχα παντα μετα το 6μηνο επεφταν. Αν και το p20 pro το εδωσα σιγουρα θα γυρισω στο μελλον παλι σε ναυαρχιδα της huawei γτ ρολαρει το ιδιο ακομα κ μετα απο πολλους μηνες. Επισης δεν ειχα κανει ποτε επαναφορα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εγώ το παράτησα στην άκρη και ειμαι με ενα one plus 6 τωρα....

 

Μιας και το εχεις παρατησει στην ακρη θελω να το αγορασω , για πες τιμη;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αποδοση του ειναι σε υψηλα επιπεδα και δεν θα σε προβληματισει. Τωρα αν θες να σου αποδιδει 100% κι οχι 97% τοτε ναι θα πρεπει να ψαχτεις να κανεις remove system services και διαφορα αλλα. Προσεξε το ιδιο ομως ισχυει και για ολες τις συσκευες ακομα και στο 1+6 περνανε custom kernels και roms για να αποδοσει το 100%. Η δυναμη του θα φανει μετα τους 6 μηνες εκει που οι αλλες συσκευες αρχιζουν να πατωνουν και να χανουν πολυ αποδοση και χρειαζονται factory reset για να επανελθουν, το P20 pro θα συνεχιζει ακαθεκτο. Τωρα για προβληματα το μονο μεγαλο προβλημα ειναι κατα καιρους οτι καποιο update θα χαλασει το 4D και θα το κανει να μην δουλευει. Εσυ αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι αν το παρεις απο online shop aka σκρουτζομαγαζο να ειναι region C432 για να εχει καλη και γρηγορη υποστηριξη απο updates. Για τις αποριες σου σου απαντησε ο tsiglas.

 

Επίσης περιεκτικοτατος και εσυ οπως και τα υπόλοιπα παιδιά.Να πω οτι δεν ειμαι Heavy user και οτι στην ουσία ούτε παιχνίδια παίζω ούτε τπτ.Απο εφαρμογές τπτ το ιδιαίτερο.Πιο πολύ με ενδιαφέρει δλδ για Browsing και κάποιες εφαρμογές τύπου excel για τη δουλειά μου.Κάμερα και μπαταρία γιατί με το V10 που έχω με 4g ανοιχτά πιάνω maximum 2.5ωρες οθόνη.Τέλος επειδή εχω αμάξι που υποστηρίζει την λειτουργία Mirrorlink νομίζω οτι υποστηρίζει και το P20 pro και ας μην είναι στη λίστα του αντίστοιχου site

https://mirrorlink.com/phones

Οσον αφορα τα ανοιχτά services μπορω να απενεργοποιησω κάποια μεμονωμένα έτσι δεν είναι?

Και κατι ακόμα.Εχω την εφαρμογή ACR που ηχογραφεί και τρέχει πάντα στο προσκήνιο,το λογισμικό της Huawei τα κλείνει ολα αυτά η μπορώ να το εχω ενεργό πάντα οπως τώρα?

Ευχαριστώ και παλι ολα τα παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης περιεκτικοτατος και εσυ οπως και τα υπόλοιπα παιδιά.Να πω οτι δεν ειμαι Heavy user και οτι στην ουσία ούτε παιχνίδια παίζω ούτε τπτ.Απο εφαρμογές τπτ το ιδιαίτερο.Πιο πολύ με ενδιαφέρει δλδ για Browsing και κάποιες εφαρμογές τύπου excel για τη δουλειά μου.Κάμερα και μπαταρία γιατί με το V10 που έχω με 4g ανοιχτά πιάνω maximum 2.5ωρες οθόνη.Τέλος επειδή εχω αμάξι που υποστηρίζει την λειτουργία Mirrorlink νομίζω οτι υποστηρίζει και το P20 pro και ας μην είναι στη λίστα του αντίστοιχου site

 

Η μπαταρια θα σε κραταει ανετα 1-2 μερες εφοσον δεν παιζεις παιχνιδια και οταν με το καλο το αγορασεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε σε οτι εμποδιο βρεθει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια θα σε κραταει ανετα 1-2 μερες εφοσον δεν παιζεις παιχνιδια και οταν με το καλο το αγορασεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε σε οτι εμποδιο βρεθει.

 

Σε ευχαριστω πολύ φίλε μου.Καλή σου μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή για Αυτά που θες θα σε ικανοποιήσει πιστεύω 100% . Πολύ καλή οθόνη, σβελτο, σφαιρατο θα έλεγα, κάμερα τα λόγια είναι περιττά, κατασκευή εξαιρετική ( μερικά κλικ πριν από σαμμυ κ apple) μπαταρία μεγάλο ατού της συσκευής .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική συσκευή με άψογη μπαταρία., καταπληκτική κάμερα (τι να πει κανείς για αυτό άλλωστε) και πολύ ομαλή λειτουργία. Έχω περάσει από oneplus (oneplus 3) και δεν θα ξανά πάω για τον απλό λόγο ότι το μόνο που προσφέρει είναι απλά λίγο καλύτερο fluidity στα μενού της και αυτό όχι πάντα. Για τα 500-600 ευρώ που ζητάει η oneplus για μέτρια κάμερα, εντελώς άδειο ui και όχι κάτι ιδιαίτερο πλέον κατασκευαστικα - σχεδιαστικά και μάλιστα με έναν από τους χειρότερους κύκλους ζωής κάθε συσκευής καθώς σε 4-5 μήνες λανσάρει μια νέα συσκευή και απλά ξεχνάει την προηγούμενη , δεν ξανά ασχολήθηκα μαζί τους. (αν τα κινητά της έκαναν 300 ευρώ σίγουρα θα γύρναγα εκεί.)

 

Προσωπική μου άποψη.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακόμα.Εχω την εφαρμογή ACR που ηχογραφεί και τρέχει πάντα στο προσκήνιο,το λογισμικό της Huawei τα κλείνει ολα αυτά η μπορώ να το εχω ενεργό πάντα οπως τώρα?

Ευχαριστώ και παλι ολα τα παιδιά για τις απαντήσεις σας.

 

Μιας και σου έχουν απαντήσει σε όσα ρώτησες ,θα σου πω ότι για το acr, που χρησιμοποιώ και εγώ, δουλεύει χωρίς πρόβλημα, αρκεί βέβαια να έχεις δώσει τα δικαιώματα που ζητάει και να το βάλεις να μην κλείνει από την εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Με το καλό να πάρεις την συσκευή και να την χαρείς όπως οι περισσότεροι από εμάς!!!!

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά όλοι σας.Μεσα απο την καρδιά μου σας ευχαριστώ για τον χρόνο που ξόδεψε ο καθένας σας ξεχωριστά για να μου απαντήσει.Ευελπιστώ να μπω και γω γρηγορα στην παρέα σας.Μέχρι τότε να είστε καλα.
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω αρκετά pm που με ρωτάτε αν πουλάω την συσκευή μου... δεν θα απαντήσω στον καθένα ξεχωριστά θα το γράψω εδώ.. δεν πωλείται η συσκευή... μπορεί να το μισώ.... αλλα, άλλο τόσο το λατρεύω....

 

εγώ απλά όπως και όλοι λέω την άποψη μου... και κάποια πράγματα που με νευριάζουνε στο p20 pro... δεν βγάζω σε καμια περίπτωση μούφα το κινητό... είναι κομπλέ αν εξαίρεσης κάποια αρνητικά... απλά και πάλι λέω την άποψη μου ότι σαν το smooth του pixel 2 xl δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

H Huawei γενικά υποστηρίζει τις συσκευές της με updates και security patches?

To Σεπτέμβριο έλαβα 3 patches και update περίπου ένα κάθε 30-45 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για screen protector είμαι ανάμεσα σε spigen και nillkin. Ποιό να πάρω?
Ποιο nillkin από τα δύο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και εγω να το βαλω..

https://www.skroutz.gr/s/16086184/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Huawei-P20-Pro.html

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει άλλα είναι ίσα ίσα το μέγεθος της οθόνης ίσως και λίγο μικρότερο. Τελικά δεν το έχω βάλει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και εγω να το βαλω..

https://www.skroutz.gr/s/16086184/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Huawei-P20-Pro.html

Το έχω πάρει άλλα είναι ίσα ίσα το μέγεθος της οθόνης ίσως και λίγο μικρότερο. Τελικά δεν το έχω βάλει.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Πολύ καλύτερο το 3d cp max της ίδιας εταιρίας αλλά είναι λίγο ιδιόμορφο με τις θήκες.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...