Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω

 

 

 

και πως το βλεπω; εβαλα και εγω την τελευταια αναβαθμιση. εχει κατι καλυτερο ;

Ενημέρωση ασφαλείας είναι, security patch Μαρτίου, αν μπεις από την εφαρμογή διαχείριση τηλεφώνου θα πατήσεις το εικονίδιο της μπαταρίας, μετά χρήση μπαταρίας--->υλικό--->οθόνη

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφαλείας είναι, security patch Μαρτίου, αν μπεις από την εφαρμογή διαχείριση τηλεφώνου θα πατήσεις το εικονίδιο της μπαταρίας, μετά χρήση μπαταρίας--->υλικό--->οθόνη

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω πολυ

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου κατέβηκε η 236.

Ήταν 250 Mbyte και στο changelog αναφέρεται μόνο security patch.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Για την αυξηση διαρκείας του χρονου αναμονης οθονης, που παμε παιδια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε λιγο καιρό έρχεται και η 9.0.0. 215 με το παρακάτω changelog.

 

 

This update adds the ViLTE feature and fixes a ringtone issue.

[Call]

Adds the ViLTE feature. Please consult your local carrier to find out if it is supported.

Optimizes call stability in certain scenarios.

[system]

Fixes an issue where system ringtones cannot be used.

[Camera]

Fixes an issue where Electronic Image Stabilization fails to work.

Fixes an issue where Camera occasionally does not respond in AI photography mode.

[Apps]

Adds Ride mode feature.

Optimizes the power consumption of certain apps.

[security]

Integrates Google security patches released in February 2019 for improved system security.

For more information on the security of Huawei EMUI system updates, please visit the official Huawei website: https://consumer.huawei.com/en/support/bulletin/2019/2/.

Update notes:

1. This update will not erase your personal data, but we recommend that you back up any important data before updating.

2. If you encounter any issues during the update, please call the Huawei customer service hotline or visit a Huawei customer service center for assistance.

 

Μόλις γίνει approved θα την περασμένη με την γνωστή μέθοδο otg USB και θα έχω νεότερα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Με λιγα λογια αυτη η αναβαθμιση καλυτερευει και αλλο την καμερα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που η 215 έχει τόσες πολλές διορθώσεις και δεν μας ήρθε ποτέ, ενώ η μεταγενέστερη 236 που παίρνουμε σιγά σιγά όλοι, είναι μόνο ασφαλείας! Υπάρχει κάποια εξήγηση γι' αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που η 215 έχει τόσες πολλές διορθώσεις και δεν μας ήρθε ποτέ, ενώ η μεταγενέστερη 236 που παίρνουμε σιγά σιγά όλοι, είναι μόνο ασφαλείας! Υπάρχει κάποια εξήγηση γι' αυτό?
Προφανώς η 215 δεν ήταν για το δικό μας region c432, και λογικά αυτές οι διορθώσεις, αν χρειάζονται για τη ρομ που αντιστοιχεί στο δικό μας region, θα έρθουν σε επόμενο update.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βρεις. Τουλάχιστον όχι σε κάποια υποφερτή κατάσταση.

Απ' ότι έχω διαβάσει η Google το έχει μπλοκάρει στην 9, λόγο νομοθεσίας στην Ευρώπη.

Μόνον σε κινέζικα μοντέλα.

 

 

Sent from my Huawei P20 Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρόλο που ΔΕΝ έχω επιλέξει από τις "επιλογές για προγραμματιστές" τις αυτόματες ενημερώσεις συστήματος, μου έβγαλε ωστόσο την τελευταία έκδοση σήμερα (9.0.0.236). Οπότε ποιός ο λόγος που υπάρχει αυτό;

Την κάνουμε τελικά σε αναβάθμιση; Ρωτάω γιατί έχω λίγο φοβηθεί με όλα αυτά που γίνονται περί μπαταρίας κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα σημερα την 236 με OTA, μια χαρά ντάν όλα.

 

αλλα παιδιά, μου συμβαίνει το εξής σπαστικο απο την 9.. εκεί που γράφω με πετάει στην αρχικη οθόνη!

Μάλλον κάτι πατιέτε/συνδιασμός? Σας έχει τύχει? Πως το λύνουμε ??

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα σημερα την 236 με OTA, μια χαρά ντάν όλα.

 

αλλα παιδιά, μου συμβαίνει το εξής σπαστικο απο την 9.. εκεί που γράφω με πετάει στην αρχικη οθόνη!

Μάλλον κάτι πατιέτε/συνδιασμός? Σας έχει τύχει? Πως το λύνουμε ??

Ειδες καποια αλλαγη;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρόλο που ΔΕΝ έχω επιλέξει από τις "επιλογές για προγραμματιστές" τις αυτόματες ενημερώσεις συστήματος, μου έβγαλε ωστόσο την τελευταία έκδοση σήμερα (9.0.0.236). Οπότε ποιός ο λόγος που υπάρχει αυτό;

Την κάνουμε τελικά σε αναβάθμιση; Ρωτάω γιατί έχω λίγο φοβηθεί με όλα αυτά που γίνονται περί μπαταρίας κλπ κλπ...

Κλείσε τους διακόπτες και από το μενού των αναβαθμίσεων.. Ειδικά αν είσαι και με WiFi δεν θα αρκεστεί στην ειδοποίηση μόνο. Θα την κατεβάσει κιόλας.
Ειδες καποια αλλαγη;
Την έχω περάσει και εγώ. Τι διαφορά να υπάρχει? Security patch είναι.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν με δείτε να γράφω και σε άλλα τοπικά, μην δώσετε σημασία, δεν τρολάρω, απλά προσπαθώ να καταλήξω ο έρημος σε κινητό.

Βασικά εχω ψιλοκαταλήξει, μάλλον στο P20 pro λόγω φωτογραφίας φυσικά. Προβληματίζομαι όμως από την εμπειρία χρήσης και την ταχύτητα του γενικά, τώρα και σε ένα χρόνο. Έχω καλομάθει (μόνο σε ταχύτητα) από το Miui. Δεν είχα πριν ξανά Huawei, και προσπαθώ να δω αν αξίζει πχ τα παραπάνω λεφτά σε σχέση με το απλό ή στα ίδια σε σχέση με το P30 απλό....

 

Ότι προαιρείσθε...

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες καλή φωτογραφία σε σχετικά προσιτή τιμή με σούπερ μπαταρία σβέλτη συμπεριφορά αξιόπιστη συσκευή τότε το p20 pro είναι το κινητό σου, διαφορετικά μεταχειρισμένο MI mix 2s, αν το έχεις μένεις ως έχεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά κάνεις και ρωτάς και το ψάχνεις το θέμα λοιπόν θα είμαι ξεκάθαρος... έχω την συσκευή κοντά 1 χρόνο... διάβαζα τα καλύτερα για το p20 pro καί λεω ας το αγοράσω και εγώ δεν θα είναι τυχαίο να έχει τα πιο θετικά σχόλια η συσκευή... το ανοίγω πρώτη μέρα και πραγματικά το λάτρεψα... τέλειο λέω ολοκληρωμένο σε όλα του... πέρασαν κάποιες μέρες μέχρι που ήρθε η στιγμή να συνδέσω ένα ακουστικό Bluetooth... όταν ήμουν με το Wifi και το Bluetooth είχα αργή ταχύτητα στο δίκτυο αρχικά λεω οκ κατι θα πέζει με το router... ας δοκιμάσουμε όμως λεω και άλλα ακουστικά Bluetooth και άλλο router το πρόβλημα συνέχιζε.... περνώ τηλέφωνο στην Huawei αναφέρω το θεματακι αυτό και μου λένε αυτο είναι φυσιολογικό επιδει έχει την ιδια κεραία wifi και BT.... οπότε με λιγα λόγια στο σπίτι να έχω ανοιχτό 4G για να μην υπάρχει θέμα με το ίντερνετ... και τελικά το Bluetooth για εμένα πλέον στο p20 pro είναι άχρηστο... έτσι δουλεύω με άλλη συσκευή πλέον.... έχω κρατήσει όμως και το p20 pro... σκεφτόμουν και να το πούλαγα αλλα δεν συμφέρει πλέον... οπότε το κράτησα ως δεύτερη συσκευή... για καθημερινή χρήση μουσική κάνα βιντεάκι και gaming... γτ πέρα απο αυτα εχει εξαιρετική μπαταρία και κάμερα... από θέμα λογισμικού είναι σχετικά οκ... γρήγορο χωρίς κοληματα κλπ... αλλά το θέμα με το BT κάνει άχρηστο το κινητό... επίσης επιδει μερικά άτομα νομίζουν οτι τρολαρω πιθανών δοκιμάστε αφου ανοίξετε και κλείσετε το BT να δείτε οτι παραμένει ανοιχτό σαν διεργασία ουτε με forse stop αλλάζει κατι μονο με restart... οπότε όπως θα δείτε ακόμα και κλειστό αν φενεται ο χρόνος ενεργής λειτουργίας γράφει εκει συνέχεια.... αρκετά ενοχλητικό....

fb00aa6d62ac8522fb99527cbba831de.jpg4f21832071c2e40d4ca31b67bbc0e5fd.jpg2854b77064d9a8e2e2d19898726773e4.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν με δείτε να γράφω και σε άλλα τοπικά, μην δώσετε σημασία, δεν τρολάρω, απλά προσπαθώ να καταλήξω ο έρημος σε κινητό.

Βασικά εχω ψιλοκαταλήξει, μάλλον στο P20 pro λόγω φωτογραφίας φυσικά. Προβληματίζομαι όμως από την εμπειρία χρήσης και την ταχύτητα του γενικά, τώρα και σε ένα χρόνο. Έχω καλομάθει (μόνο σε ταχύτητα) από το Miui. Δεν είχα πριν ξανά Huawei, και προσπαθώ να δω αν αξίζει πχ τα παραπάνω λεφτά σε σχέση με το απλό ή στα ίδια σε σχέση με το P30 απλό....

 

Ότι προαιρείσθε...

Πας σε p30 μόνο και μόνο επειδή έχει νεότερο soc,αλλά αν θέλεις πες μας τι συσκευή έχεις τώρα να γίνει και πιο σωστή σύγκριση. Προσωπικά βλέπω ότι σε σχέση με το oneplus 6 που έκανα σύγκριση 3 μέρες σε ταχύτητα τουλάχιστον υπολείπεται λίγο ο 970.Κατεληξα βέβαια να κρατήσω τελικά το p20 pro καθώς έχει καλύτερη μπαταρία, οθόνη, και overall κάμερα με πιο πολλές επιλογές κλπ ενώ οι βραδινές στο αυτόματο σκοτώνουν πραγματικά.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδεδεμένο πάντα με amazefit pace δεν αντιμετωπίζω προβλήματα.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σε πρώτη φάση.

 

Φίλε, omorfoniε, κάτι άλλο παίζει, ψιλοχαζομάρα σου είπαν από την Huawei. Σε όλα τα κινητά είναι κοινή η κεραία BT και Wifi, αλλά δεν είναι πρόβλημα που το αντιμετωπίζουν όλα! Αν είσαι στην εγγύηση, θα σου έλεγα να τους το πας, γιατί αν δυσλειτουργεί, μπορεί αργότερα να σταματήσει να δουλεύει (το Wifi), το έχω πάθει σε iPhone.

 

Giwrgos_Gk, αυτή τη στιγμή, όπως λέει και η υπογραφή μου, έχω Mi Max 1. Όμως δεν έχει τόσο άμεση σχέση το τι έχω τώρα, μιας και αυτό που με ενδιαφέρει είναι πως στέκεται το κάθε κινητό που συζητάω, απέναντι στις εναλλακτικές. Το Mi Max, το έχω 3 χρόνια, είναι η πρώτη συσκευή που κράτησα τόσο και θα το κρατούσα και άλλο, απλά το βαρέθηκα και με κούρασε να μην έχω καλή κάμερα. Ότι και να πάρω από τις εναλλακτικές, σχεδόν σε όλα θα είναι πολύ καλυτερο. Το Mi Max έχει τρομερή αξιοπιστία (μπαταρία μετά από σχεδόν 900 κύκλους σαν την πρώτη μέρα), 0 κρασαρισματα, ταχύτητα OS πραγματικά συγκρινόμενη με ναυαρχίδες (Miui 10-SD652-4GB). Έχει τραγική κάμερα, ποιοτητα ήχου, ηχείου και ακουστικού και μέτρια οθόνη.

 

Λόγω ιδιαζουσων συνθηκών, θα μου κοστίσουν πρακτικά τα ίδια χρήματα P30 σκέτο και S10e, ελαφρώς λιγότερα P20 PRO, αισθητά πιο φθηνά το Mi Mix 3 (που δεν μου αρέσει λόγω slide), ενώ τέλος τσάμπα παίρνω το P20 σκέτο, αν έχετε και για αυτό άποψη για το διαφορές του Pro με αυτό θα με βοηθούσε. Αν δεν με κερδίσει κάποιο από αυτά, σαν τελευταία εναλλακτική θα είχα το να πάρω κάποιο δωρεάν και να το πουλήσω για να πάρω Google Pixel 2 XL.

 

Δεν τα έγραψα αυτά πριν για να μην βγώ εκτός θέματος και να επικεντρωθώ στο P20 Pro, αλλά ίσως βοηθάει να βάλω στην εξίσωση κόστος και εναλλακτικές. Έχουν περάσει από τα χέρια μου όλες οι μάρκες, από συμπτωση δεν ξαναείχα Huawei, δεν έχω κολλήματα και θεωρώ ότι το να βγάζει μία εταιρεία, μια πετυχημένη γενιά κινητών, δεν σημαίνει ότι θα είναι και οι επόμενες. Αντίθετα, η εμπειρίες που είχα με συσκευές με έκαναν να θεωρώ ότι σε κάθε γενιά υπάρχουν 2-3 διαμαντάκια από διάφορες εταιρείες, τα οποία αξίζουν ακόμα και μετά από ένα χρόνο πχ στην σωστή τιμή.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και sorry για την σεντονάρα.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σε πρώτη φάση.

 

Φίλε, omorfoniε, κάτι άλλο παίζει, ψιλοχαζομάρα σου είπαν από την Huawei. Σε όλα τα κινητά είναι κοινή η κεραία BT και Wifi, αλλά δεν είναι πρόβλημα που το αντιμετωπίζουν όλα! Αν είσαι στην εγγύηση, θα σου έλεγα να τους το πας, γιατί αν δυσλειτουργεί, μπορεί αργότερα να σταματήσει να δουλεύει (το Wifi), το έχω πάθει σε iPhone.

 

Giwrgos_Gk, αυτή τη στιγμή, όπως λέει και η υπογραφή μου, έχω Mi Max 1. Όμως δεν έχει τόσο άμεση σχέση το τι έχω τώρα, μιας και αυτό που με ενδιαφέρει είναι πως στέκεται το κάθε κινητό που συζητάω, απέναντι στις εναλλακτικές. Το Mi Max, το έχω 3 χρόνια, είναι η πρώτη συσκευή που κράτησα τόσο και θα το κρατούσα και άλλο, απλά το βαρέθηκα και με κούρασε να μην έχω καλή κάμερα. Ότι και να πάρω από τις εναλλακτικές, σχεδόν σε όλα θα είναι πολύ καλυτερο. Το Mi Max έχει τρομερή αξιοπιστία (μπαταρία μετά από σχεδόν 900 κύκλους σαν την πρώτη μέρα), 0 κρασαρισματα, ταχύτητα OS πραγματικά συγκρινόμενη με ναυαρχίδες (Miui 10-SD652-4GB). Έχει τραγική κάμερα, ποιοτητα ήχου, ηχείου και ακουστικού και μέτρια οθόνη.

 

Λόγω ιδιαζουσων συνθηκών, θα μου κοστίσουν πρακτικά τα ίδια χρήματα P30 σκέτο και S10e, ελαφρώς λιγότερα P20 PRO, αισθητά πιο φθηνά το Mi Mix 3 (που δεν μου αρέσει λόγω slide), ενώ τέλος τσάμπα παίρνω το P20 σκέτο, αν έχετε και για αυτό άποψη για το διαφορές του Pro με αυτό θα με βοηθούσε. Αν δεν με κερδίσει κάποιο από αυτά, σαν τελευταία εναλλακτική θα είχα το να πάρω κάποιο δωρεάν και να το πουλήσω για να πάρω Google Pixel 2 XL.

 

Δεν τα έγραψα αυτά πριν για να μην βγώ εκτός θέματος και να επικεντρωθώ στο P20 Pro, αλλά ίσως βοηθάει να βάλω στην εξίσωση κόστος και εναλλακτικές. Έχουν περάσει από τα χέρια μου όλες οι μάρκες, από συμπτωση δεν ξαναείχα Huawei, δεν έχω κολλήματα και θεωρώ ότι το να βγάζει μία εταιρεία, μια πετυχημένη γενιά κινητών, δεν σημαίνει ότι θα είναι και οι επόμενες. Αντίθετα, η εμπειρίες που είχα με συσκευές με έκαναν να θεωρώ ότι σε κάθε γενιά υπάρχουν 2-3 διαμαντάκια από διάφορες εταιρείες, τα οποία αξίζουν ακόμα και μετά από ένα χρόνο πχ στην σωστή τιμή.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και sorry για την σεντονάρα.

 

θα το παω στο service εχω ακομα εγγυηση δοκιμασα και αλλη μια συσκευη και εκανε το ιδιο θεμα... ειναι απο της πρωτες παρτιδες και η 2 συσκευες που ειχα παρει.. δοκιμασα και σε καταστημα να συνδεσω διαφορες συσκευες bt με το amazefit ειχαν ολες θεμα απο το app.. αλλα οταν ηταν συνδεμενο το ρολοι ολα δουλευαν οκ.. αλλα μετα απο καπια ωρα δεν μπορουσες να κανεις ουτε streaming και εφτανα στο σημειο να κλεινω το bt για να δω ενα βιντεο στο youtube... αντε τωρα να βγαλουμε ακρη με το service... ειναι πολυ περιεργο θεματακι..

 

απλα απο την τηλεφωνικη εξυπηρετιση μου ειπαν ε απλα κλεινε το bt οταν εισαι σπιτι.. :/

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον , καιρό είχαμε να δούμε!!!

Και σενα και το bluetooth σου!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον , καιρό είχαμε να δούμε!!!

 

Και σενα και το bluetooth σου!!

καλώς σε βρήκα..!! απλά πρέπει να φύγω πάλι με καλεί η Γη..!!

 

Ε.Τ. Phone Home

 

@omorfonios

 

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βρεις. Τουλάχιστον όχι σε κάποια υποφερτή κατάσταση.

Απ' ότι έχω διαβάσει η Google το έχει μπλοκάρει στην 9, λόγο νομοθεσίας στην Ευρώπη.

Μόνον σε κινέζικα μοντέλα.

 

 

Sent from my Huawei P20 Pro, using Tapatalk.

 

Έχω το mate 9 με android 9.

Το ACR λειτουργεί κανονικά !

 

Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις πρωτες παρτιδες λεει το τρολ που ειχε πει οτι του εκαναν αντικατασταση επειδη ειχε θεμα με την μπαταρια.

 

kagio επειδη δεν τον ξερεις να σου πω οτι ο omorfonios ειναι το τρολ του forum που μπαινει με διαφορα account και τρολαρει τον κοσμο με τα υποτιθεμενα προβληματα του. Βασικα μπαινει σε ξενα forum και οτι προβλημα δει οτι αντιμετωπιζουν διαφοροι ερχεται εδω και το παρουσιαζει ως δικο του προβλημα. Αυτα σε περιπτωση που εισαι οντως κανονικο account κι οχι καποιο 15ο καποιου, βλεπεις 66 post μεσα σε 15 χρονια ειναι καπως υποπτο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...