Jump to content

Honor 9 Lite


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα πήραμε το κινητό για δώρο γενεθλίων, φαίνεται πολύ καλό και μάλιστα με προσφορά 159 ευρώ, μας έδωσαν δώρο από γνωστή αλυσίδα και τα αυθεντικά ακουστικά της huawei που ξέρω ότι κάνουν πάνω από 20 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το πηρα απο πλαισιο τελικα ... εκδοση LLD-L31 8.0.0.133 (C432) με την ενημερωση που εκανε πριν

εχει το boost που λενε εδω? δεν μου εχει την 136 που λετε

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 136 εμπεριέχει το GPU Turbo,λίγες μέρες υπομονή και θα σου έρθει (πάει βάσει των ΙΜΕΙ των συσκευών),στο δικό μου ήδη εδώ και 20 μέρες έχω την 138. Καλορίζικο:)
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 136 εμπεριέχει το GPU Turbo,λίγες μέρες υπομονή και θα σου έρθει (πάει βάσει των ΙΜΕΙ των συσκευών),στο δικό μου ήδη εδώ και 20 μέρες έχω την 138. Καλορίζικο:)
σε ευχαριστώ. θα ενημερώνω για τα "διάφορα" του τηλεφώνου για μας που το χουμε. Πάντως πραγματικά είναι πανέμορφο σαν κατασκευή.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ. θα ενημερώνω για τα "διάφορα" του τηλεφώνου για μας που το χουμε. Πάντως πραγματικά είναι πανέμορφο σαν κατασκευή.

Το έχω χωρις θήκη(βέβαια το προσέχω πολύ στις κινήσεις της καθημερινότητας) γιατί έτσι απολαμβάνω τις επιφάνειες του στην αφή καλύτερα,μια οικονομική συσκευή που τα κάνει όλα σβέλτα,το 1ο τρίμηνο του 19 αναμένεται να πάρει και την έκδοση 9(pie),μια χαρά όλα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ήρθε αναβάθμιση μόλις το βγάλανε από το κουτί. Τώρα να ρωτήσω το εικονίδιο στο ρολόι δεν είναι κινούμενο στο emui? Επίσης tips για το κινητό που θα βρούμε; Τέλος δεν έχει ηχογράφηση κλήσης είδα.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 136 εμπεριέχει το GPU Turbo,λίγες μέρες υπομονή και θα σου έρθει (πάει βάσει των ΙΜΕΙ των συσκευών),στο δικό μου ήδη εδώ και 20 μέρες έχω την 138. Καλορίζικο:)

 

Πηρε και την 138........ μια χαρα

ενα πραγματακι που παρατηρησα ειναι οτι τα χρωματα μου βγαινυν λιγο θαμπα (κυριως το μαυρο) και συγκεκριμενα οταν στο πληκτρολογιο που γινεται pop up οταν γραφω μηνυματα .Το πλαισιο και τα γραμματα του πληκτρολογιου ..στο μαυρο φοντο....θα το "σκαλισω" λιγο διοτι απο οτι ειδα ρυθμιζονται και τα χρωματα της οθονης μπορει να οφειλετε σαυτο. γενικα τα βιντεο γωτογραφιες και browsing τα χρωματα ειναι μια χαρα .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει έρθει η 138 αλλά δεν βλέπω ρύθμιση για gpu Turbo, επίσης είδα στο διαδίκτυο ότι υπάρχει έκδοση μέχρι την 189 εκ των οποίων η μία θα είναι μεγέθους 2 γίγκα και θα φέρει μεγάλες βελτιώσεις, έχουμε καμία εικόνα για τις επόμενες αναβαθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει έρθει η 138 αλλά δεν βλέπω ρύθμιση για gpu Turbo, επίσης είδα στο διαδίκτυο ότι υπάρχει έκδοση μέχρι την 189 εκ των οποίων η μία θα είναι μεγέθους 2 γίγκα και θα φέρει μεγάλες βελτιώσεις, έχουμε καμία εικόνα για τις επόμενες αναβαθμίσεις;

σε ερωτηση με mail μου στο ελλ. support της honour μου απαντησαν οτι θα γινει αναβαθμιση σε boost αλλα δεν ξερουν ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει έρθει η 138 αλλά δεν βλέπω ρύθμιση για gpu Turbo, επίσης είδα στο διαδίκτυο ότι υπάρχει έκδοση μέχρι την 189 εκ των οποίων η μία θα είναι μεγέθους 2 γίγκα και θα φέρει μεγάλες βελτιώσεις, έχουμε καμία εικόνα για τις επόμενες αναβαθμίσεις;

Η GPU Turbo ήρθε ήδη με την 136,δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το δεις,τώρα είναι προς έγκριση η 139 και σε 1-2 εβδομάδες θα μας έρθει.

Η 189 αφορά προφανώς άλλη έκδοση λογισμικού και όχι για Ευρώπη που είναι τα δικά μας (C432).

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως στο YouTube ότι θα έρθει έκδοση με ηχογράφηση κλήσεων κι αλλά καλούδια που θα βελτιώνουν χαρακτηριστικά του κινητού. Θα περίμενα να δω και επιλογές για κινούμενα εικονίδια πχ στο ρολόι και τον καιρό
Link to comment
Share on other sites

μια παρατήρηση , στο παλιό p8 lite huawei. Όταν το έβαζα σε ανοιχτή ακρόαση κ σε μια μικρή απόσταση από το γραφείο μίλαγα άνετα κ χωρίς πρόβλημα . Με το 9 lite τώρα έχω θέμα γιατί αυτός που με καλεί ακούει σε 2ο χρόνο τη φωνή του.....μικροφωνιζει δηλαδή το τηλ. αυτόν που με καλεί κ τον έχω σε ακρόαση σε αυτή την απόσταση.Μονο όταν το φέρω δίπλα στο στόμα μου ακούει σωστά. μήπως φταίει διότι έχει μια θέση για ηχείο ενώ το παλιό p8 είχε δύο?
Link to comment
Share on other sites

Παραμένει η τελευταία έκδοση που έχει τελευταία ψηφία στο 138 με την 8.0, αν μάθουμε τίποτα νεώτερο ενημερώστε, όντως έχει την gpu turbo στα παιχνίδια αλλά να δούμε αν και πότε θα πάρει την νέα έκδοση EMUI
Link to comment
Share on other sites

Παραμένει η τελευταία έκδοση που έχει τελευταία ψηφία στο 138 με την 8.0, αν μάθουμε τίποτα νεώτερο ενημερώστε, όντως έχει την gpu turbo στα παιχνίδια αλλά να δούμε αν και πότε θα πάρει την νέα έκδοση EMUI

@serfistas1 εχω παρει συσκευη κοπης καρτας απο microsim σε nanosim, πιστευεις οτι θα δουλεψει σε αυτο το κινητο? δεν θελω να αλλαξω καρτα σιμ και να δωσ 5ε αδικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@serfistas1 εχω παρει συσκευη κοπης καρτας απο microsim σε nanosim, πιστευεις οτι θα δουλεψει σε αυτο το κινητο? δεν θελω να αλλαξω καρτα σιμ και να δωσ 5ε αδικα

 

Η nano sim εκτός από πιο μικρή είναι και πιο λεπτή, παρόλο που αν κοπεί σωστά θα μπει... θα συνιστούσα να πάρεις άλλη για να μη καταπονήσεις τη θύρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως γλύτωσε 7,5 ευρώ που ήθελε για την what’s up και ταιριάζει κανονικά, την είχα σε ένα LG G3 και είναι μια χαρά αν έχεις άτομο σε μαγαζί που θα την κόψει σωστά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..Κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού κάποιες μέρες με update σε 138 αμεσως μολις πρωτο άνοιξα το κινητό .Το κινητο πολυ ομορφο.Eχω θεμα με τις ειδοποίησης Push Notifications σε facebook .Αργουν και τα email κανενα 20λεπτο ..Ερχοντε αλλα οχι σε πραγματικό χρόνο.Ξερει καποιος κατι ? το wifi ειναι στο πάντα ενεργό φυσικα.
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά. Το ενσωματωμένο ραδιόφωνο δεν έχει στερεοφωνικό ήχο, έχω ακουστικά της apple αλλά παίζει μονοφωνικά, χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο καθώς έχω καλή λήψη των τοπικών σταθμών...
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις ακουστικά

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για δώρο στην κόρη μου από Κωτσόβολο και όταν το άνοιξε δεν υπήρχε θήκη μέσα που έχω δει σε unboxing videos ότι είχε και επίσης στο Wifi όταν το άνοιξα μου παρουσίασε καμμιά 10ριά διευθύνσεις τι να συμβαίνει; Μπορεί να είναι χρησιμοποιημένο; Πάντως εγώ το ξεσφράγισα
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20181226-165438.jpg Screenshot-20181226-232532.jpg

 

Χρόνια Πολλά !! Σήμερα ήρθε και η 139,Navigation Gestures...όσο το δουλέυω τελικά οι χειρονομίες είναι καλύτερες από την βάση πλοήγησης,απλά θέλει λίγο να το συνηθίσεις...όπως όλα άλλωστε;););)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για δώρο στην κόρη μου από Κωτσόβολο και όταν το άνοιξε δεν υπήρχε θήκη μέσα που έχω δει σε unboxing videos ότι είχε και επίσης στο Wifi όταν το άνοιξα μου παρουσίασε καμμιά 10ριά διευθύνσεις τι να συμβαίνει; Μπορεί να είναι χρησιμοποιημένο; Πάντως εγώ το ξεσφράγισα

Θηκη ουτε το δικο μου ειχε. Αλλα οταν λες 10 διευθυνσεις τι εννοεις? Αποθηκευμένα δίκτυα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Με το καινούργιο update 139 εχουμε μειωμένη απόδοση της φωτογραφίμης μηχανής η εμενα μου φαίνεται?
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.. Με το καινούργιο update 139 εχουμε μειωμένη απόδοση της φωτογραφίμης μηχανής η εμενα μου φαίνεται?

 

:blink: - απο ποιοτητα φωτογραφιας ιδιως κοντινη τι λεει παιδια? εχει βιντεο με φλας ή οχι?

στο Skroutz αυτη την στιγμη ετοιμοπαραδοτο (οχι παραγγελια) ειναι στα 157,90 € + 3,34 € μεταφορικά

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 9 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...