Jump to content

Honor 9 Lite


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το έκλεισα και περιμένω για παραλαβή την Δευτέρα... Για να δούμε τι θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έλαβα το πρωί κι θα κάτσω το βράδυ να το φτιάξω... Μόνο αρνητικό ενώ είχα ρωτήσει αν είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας και με είχαν διαβεβαιώσει πως ναι, είδα στο κουτί ότι γράφει εισαγωγή από την hauwei Ουγγαρίας. Ελπίζω να μην έχουμε θέματα... Η αγορά έγινε από την you.gr

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα το πρωί κι θα κάτσω το βράδυ να το φτιάξω... Μόνο αρνητικό ενώ είχα ρωτήσει αν είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας και με είχαν διαβεβαιώσει πως ναι, είδα στο κουτί ότι γράφει εισαγωγή από την hauwei Ουγγαρίας. Ελπίζω να μην έχουμε θέματα... Η αγορά έγινε από την you.gr

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγράψτε το παραπάνω σχόλια... Ειναι κανονικά της ελληνικής απλώς η γυναίκα μου είχε στείλει μισή φωτογραφία του οπισθόφυλλο και δεν είχα δει όλα τα στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ομορφιά, πανάλαφρο, πάω να το ανοίξω και...δεν υπάρχει μπαταρία:blink:, αυτό μου συμβαίνει πραγματικά πρώτη φορά:wacko:, σε τόσες συσκευές που έχω αγοράσει:(...βάζω λοιπόν να το φορτίσω και θα το δοκιμάσω αργότερα να δω και την λειτουργία στην πράξη...
Link to comment
Share on other sites

Δες αν θέλεις τι έκδοση λογισμικού φοράει, η τελευταία είναι η B133 που έχω εγώ τώρα, σε αναμονή της Β136 που θα βγει οσονούπω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 2 ώρες χρήση έχω να πω με δυο λόγια:

Πολύ ωραία συσκευή, τρέχει EMUI 8.0.0.133(C432) και μέχρι στιγμής δείχνει ιδανικό για έφηβο... ελαφρή, ωραία οθόνη και αρχικά σφαιράτο...μόνο αρνητικό θα έλεγα ότι ζεσταίνεται, αλλά το ξέσκισα, με το wifi και gps συνέχεια ανοικτά...θα δούμε πως θα εξελιχθεί...πρώτες εντυπώσεις, θετικότατες...

[ATTACH][ATTACH][ATTACH]67117[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Edited by akisk75
Link to comment
Share on other sites

Δες αν θέλεις τι έκδοση λογισμικού φοράει, η τελευταία είναι η B133 που έχω εγώ τώρα, σε αναμονή της Β136 που θα βγει οσονούπω...

 

Η έκδοση ακριβώς είναι 8.0.0.133

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή ομορφιά, πανάλαφρο, πάω να το ανοίξω και...δεν υπάρχει μπαταρία:blink:, αυτό μου συμβαίνει πραγματικά πρώτη φορά:wacko:, σε τόσες συσκευές που έχω αγοράσει:(...βάζω λοιπόν να το φορτίσω και θα το δοκιμάσω αργότερα να δω και την λειτουργία στην πράξη...

 

Με μπαταρία 0% είχα παραλάβει το lg g6... πρώτη φορά τότε, αλλά όλα ήταν καλά.... καλορίζικο

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρία 0% είχα παραλάβει το lg g6... πρώτη φορά τότε, αλλά όλα ήταν καλά.... καλορίζικο
Φοβήθηκα αρχικά
Link to comment
Share on other sites

Και απο φωτεινοτητα?Εξω κυριως με ενδιαφερει

Honor 9 Lite was the phone i have bought last, i am not a mid-range user, i usually buy only flagship phones. But the look of this phone has attract me a lot. ad that's y i have decided to buy this as my secondary phone. But surprisingly it works good enough at this price range. and now you will find me with Honor 9 Lite more then OnePlus 6 in my hand.

Huawei has done a great job on this phone. Actually some online portals helps me a lot to buy this phone. i have been through lot of websites and forums to check the phone. And this geek guys are awesome. They have proved that they have very deep knowledge technology.

The best and reasonable review i found here - http://techenroll.com/aps-product/huawei-honor-9-lite/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ναι,βεβαίως και έχει.

Α ωραία.γιατί σε κάποια σάιτ έλεγε οτι έχει και σε κάποια αλλά όχι.μου αρέσει πολυ.το ράδιο οσο και αν φανεί παράξενο το θεωρώ αναγκαίο.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία.γιατί σε κάποια σάιτ έλεγε οτι έχει και σε κάποια αλλά όχι.μου αρέσει πολυ.το ράδιο οσο και αν φανεί παράξενο το θεωρώ αναγκαίο.

Συμφωνώ απόλυτα,ναι μεν υπάρχουν εναλλακτικά online εφαρμογές αλλά χρειάζεται data και δυστυχώς ακόμα και σήμερα αν βρεθείς εκτός wifi σε πολλές περιοχές ούτε 3G δεν πιάνει οπότε χρειάζεται radio FM πομποδέκτης για άμεση ενημέρωση και οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

ενας απο τους λόγους που δεν έχω πάρει κάποιο πολύ ακριβό κινητό είναι οτι τα περισσότερα δεν έχουν ράδιο. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Νεας απο τους λόγους που δεν έχω πάρει κάποιο πολύ ακριβό κινητό είναι οτι τα περισσότερα δεν έχουν ράδιο.

Ετσι ακριβώς είναι και είναι και ακατανόητο για ποιον λόγο το κάνουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό για την γυναίκα μου πριν 5 μέρες. Αρχικές εντυπώσεις πολύ θετικές. Το πήρα από πλαίσιο με επιστροφή και μου βγήκε 160€. Μια χαρά τιμουλα. Απλά με χάλασε το ότι στην συσκευασία δεν είχε ούτε θηκουλα ούτε ακουστικά όπως είδα στο hands on και το unboxing. Μια ερώτηση. Το λεντακι αλλάζει χρώματα; Το βάζω για φόρτιση και το λεντ είναι πράσινο ανεξάρτητα από το ποσοστό μπαταρίας που απομένει. Στο p20lite μου το λεντ είναι κόκκινο όσο το ποσοστό είναι χαμηλό περίπου στο 10%, γίνεται άσπρο ως το 90% οπότε και πρασινίζει μέχρι τα 100%. Εδώ τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό για την γυναίκα μου πριν 5 μέρες. Αρχικές εντυπώσεις πολύ θετικές. Το πήρα από πλαίσιο με επιστροφή και μου βγήκε 160€. Μια χαρά τιμουλα. Απλά με χάλασε το ότι στην συσκευασία δεν είχε ούτε θηκουλα ούτε ακουστικά όπως είδα στο hands on και το unboxing. Μια ερώτηση. Το λεντακι αλλάζει χρώματα; Το βάζω για φόρτιση και το λεντ είναι πράσινο ανεξάρτητα από το ποσοστό μπαταρίας που απομένει. Στο p20lite μου το λεντ είναι κόκκινο όσο το ποσοστό είναι χαμηλό περίπου στο 10%, γίνεται άσπρο ως το 90% οπότε και πρασινίζει μέχρι τα 100%. Εδώ τι παίζει;

 

δοκίμασε καποια εφαρμογή τύπου light flow ή light manager απο το store για να αλλάζεις τα χρώματα στο led

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε καποια εφαρμογή τύπου light flow ή light manager απο το store για να αλλάζεις τα χρώματα στο led

 

Ποια προτείνεις; Από το μενού του δεν υπάρχει ρύθμιση προφανώς;

Link to comment
Share on other sites

Ποια προτείνεις; Από το μενού του δεν υπάρχει ρύθμιση προφανώς;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ledblinker

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

Και με τις δυο μπορείς να κάνεις τις απαραιτητες δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η καμερα δεν λεει πολλα ειδικα το μικρο βαθους πεδιο (αθλιο) , αλλα κατεβαζοντας την εφαρμογη Open Camera μπορειτε να αποθηκευετε τις φωτογραφιες σας και σε raw (dng) για επεξαργασια με lightroom και photoshop τα αρχεια θα ειναι καθε φωτο πανω απο 20Μ , γιατι περιεχουν περισσοτερες χρωματικες πληροφοριες.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα,

εχω το p8 lite και μετα απο 4 χρονια και αφου το εχω τσιτωσει με τις εφαρμογες ,μου ψιλοσερνεται

σκεφτομαι να παρω το honor 9 lite

εχω καποιες μικρες ερωτησεις σχετικα.

1. το honor lite 9 στα γνωστα μαγαζια ειναι η εκδοση με 3/32 ενω στα σκρουτζ εχει το 4/64 ...μηπως θα εχω θεμα αν αγορασω απο μαγαζι στο σκρουτζ (λογω αλλης εισαγωγης και μπορει να ειναι και κινεζικο με τα διαφορα μικροπροβληματα) ?

2. με ενδιαφερει να εχει ανθεκτικη οθονη και ποιοτητα κατασκευης ( το p8 lite ηταν γενικα σκυλη) αυτο?

3. απo αναβαθμισεις πως παει? θα εχει το android 9?

4. το ξυπνητηρη χτυπαει οταν ειναι κλειστο? (στο p8 lite δουλευε) ?

5. μπαταρια πως τα παει ? https://www.amazon.it/Honor-Smartphone-Memoria-Display-Fotocamera/dp/B01LYV3HBT/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1534244297&sr=8-1&keywords=honor%2B9%2Blite&th=1 απο εδω αν παραγγελθει ποσο θα ειναι τα μεταφορικα (διαβασα πριν οτι καποιος το ειχε παραγγειλει απο ιταλια)

ευχαριστω και αναμενω τις αποψεις σας

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω το p8 lite και μετα απο 4 χρονια και αφου το εχω τσιτωσει με τις εφαρμογες ,μου ψιλοσερνεται

σκεφτομαι να παρω το honor 9 lite

εχω καποιες μικρες ερωτησεις σχετικα.

1. το honor lite 9 στα γνωστα μαγαζια ειναι η εκδοση με 3/32 ενω στα σκρουτζ εχει το 4/64 ...μηπως θα εχω θεμα αν αγορασω απο μαγαζι στο σκρουτζ (λογω αλλης εισαγωγης και μπορει να ειναι και κινεζικο με τα διαφορα μικροπροβληματα) ?

2. με ενδιαφερει να εχει ανθεκτικη οθονη και ποιοτητα κατασκευης ( το p8 lite ηταν γενικα σκυλη) αυτο?

3. απo αναβαθμισεις πως παει? θα εχει το android 9?

4. το ξυπνητηρη χτυπαει οταν ειναι κλειστο? (στο p8 lite δουλευε) ?

5. μπαταρια πως τα παει ? https://www.amazon.it/Honor-Smartphone-Memoria-Display-Fotocamera/dp/B01LYV3HBT/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1534244297&sr=8-1&keywords=honor%2B9%2Blite&th=1 απο εδω αν παραγγελθει ποσο θα ειναι τα μεταφορικα (διαβασα πριν οτι καποιος το ειχε παραγγειλει απο ιταλια)

ευχαριστω και αναμενω τις αποψεις σας

3. θα την πάρει το πρώτο τριμηνο 2019.

5.μια μέρα με πολύ internet,παιχνίδια και δυο μέρες με ήπια χρήση.

τα μεταφορικά express είναι στα 13 € οπότε αν παραγγείλεις το 64άρι θα σου έρθει κάτω από 200 €,εγγύηση κανονικά στην Ελλάδα(μίλησα με την αντιπροσωπεία δίνοντας το ΙΜΕΙ) και είναι και unbranded(χωρίς λογισμικό παροχου δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

3. θα την πάρει το πρώτο τριμηνο 2019.

5.μια μέρα με πολύ internet,παιχνίδια και δυο μέρες με ήπια χρήση.

τα μεταφορικά express είναι στα 13 € οπότε αν παραγγείλεις το 64άρι θα σου έρθει κάτω από 200 €,εγγύηση κανονικά στην Ελλάδα(μίλησα με την αντιπροσωπεία δίνοντας το ΙΜΕΙ) και είναι και unbranded(χωρίς λογισμικό παροχου δηλαδή).

 

ευχαριστω

στο site ομως δεν αναφερει για dual sim .υπαρχει περιπτωση να μην ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 9 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...