Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν πάρα πολύ λεπτές θήκες υπάρχουν και χοντρές που "πετάνε" τα γυαλιά. Προσωπικά έχω έναν συνδυασμό ο οποίος δεν είναι και ό,τι καλύτερο από άποψη ασφάλειας αλλά το κινητό παραμένει κομψό και ελαφρύ.

 

Να μας έλεγες και ποιον έχεις :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να μας έλεγες και ποιον έχεις :happy:

 

Χαχαχ, σωστά. Έχω την MSVII σε μαύρη και από μεμβράνη την Neo Flex της Spigen που προτείνανε πολλοί. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω την spigen rugged armor και θελω να βαλω μεμβρανη..εχω στη κατοχη μου μια samsung γνησια μεμβρανη που εχει 2 μεσα το πακετο..η μια που εβαλα την εβγαλα αμεσως γτ ξεκόλλησε απο το πλαι..και σκεφτομαι να παρω καποια γνησια θηκη και να βαλω την samsung μεμβρανη η να παρω μεμβρανη spigen για να το εχω με τη rugged armor?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω την spigen rugged armor και θελω να βαλω μεμβρανη..εχω στη κατοχη μου μια samsung γνησια μεμβρανη που εχει 2 μεσα το πακετο..η μια που εβαλα την εβγαλα αμεσως γτ ξεκόλλησε απο το πλαι..και σκεφτομαι να παρω καποια γνησια θηκη και να βαλω την samsung μεμβρανη η να παρω μεμβρανη spigen για να το εχω με τη rugged armor?

 

Προτείνω και εγώ spigen neo flex και βάζεις ότι θήκη θέλεις.

Δεν έχει πρόβλημα ούτε με τις γνήσιες ούτε με τις spigen που παίρνουμε οι περισσότεροι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω την spigen rugged armor και θελω να βαλω μεμβρανη..εχω στη κατοχη μου μια samsung γνησια μεμβρανη που εχει 2 μεσα το πακετο..η μια που εβαλα την εβγαλα αμεσως γτ ξεκόλλησε απο το πλαι..και σκεφτομαι να παρω καποια γνησια θηκη και να βαλω την samsung μεμβρανη η να παρω μεμβρανη spigen για να το εχω με τη rugged armor?

 

Κοίτα εγώ πήρα την ορίτζιναλ μεμβράνη γιατί δεν είχε ετοιμοπαράδοτη την spigen και για θήκη πήρα spigen, στο πλάι την πετάει λίγο την μεμβράνη, όχι όπως στο s8+, μετά τον 15γουστό όμως θα πάρω τη spigen μεμβράνη να ταιριάζει καλύτερα σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Παιδιά αυτή εδώ είναι καλή?

Δες κάτι ενδιαφέρον από το e-shop.gr

Κατασκευαστής: SPIGEN

Κατηγορία: ΘΗΚΗ

 

 

http://www.e-shop.gr/spigen-hybrid-360-back-cover-case-glass-for-samsung-galaxy-s9-plus-black-p-TEL.049843

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους!! Παιδιά αυτή εδώ είναι καλή?

Δες κάτι ενδιαφέρον από το e-shop.gr

Κατασκευαστής: SPIGEN

Κατηγορία: ΘΗΚΗ

 

 

http://www.e-shop.gr/spigen-hybrid-360-back-cover-case-glass-for-samsung-galaxy-s9-plus-black-p-TEL.049843

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ή αλλιώς μια SPIGEN RUGGED ARMOR μαζί με αυτό:

 

http://www.e-shop.gr/5d-edge-glue-tempered-glass-for-samsung-galaxy-s9-plus-black-p-TEL.047652. ?

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Την SPIGEN HYBRID 360 προσωπικά δεν τη προτείνω γιατί ανάμεσα στη συσκευή και το προστατευτικό μαλακό πλαστικό μεσολαβεί ένα σκληρό πλαστικό που πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει το ίδιο σημάδι στη συσκευή σε περίπτωση πτώσης.

 

Όσον αφορά το tempered glass, προτίμησε κάποιο full glue για να κολλάει ολόκληρο πάνω στην οθόνη και όχι μόνο στις άκρες, η διαφορά κυρίως στο touch αλλά και στα χρώματα είναι αισθητή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την SPIGEN HYBRID 360 προσωπικά δεν τη προτείνω γιατί ανάμεσα στη συσκευή και το προστατευτικό μαλακό πλαστικό μεσολαβεί ένα σκληρό πλαστικό που πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει το ίδιο σημάδι στη συσκευή σε περίπτωση πτώσης.

 

Όσον αφορά το tempered glass, προτίμησε κάποιο full glue για να κολλάει ολόκληρο πάνω στην οθόνη και όχι μόνο στις άκρες, η διαφορά κυρίως στο touch αλλά και στα χρώματα είναι αισθητή.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

Κάποιος μου είπε για ένα tempered glass από public με 15€ και το φορούσε με την γνήσια clear view...

Κάποιο τζάμι όπως το λες που να κάθεται με την spigen slim armor ξέρει κανείς?

Και πάλι ευχαριστώ πολύ!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και τις 56 σελίδες μολις και δεν μπορώ να καταλήξω σε τζάμι εκτός dome λόγω κόστους. Σίγουρα σκέφτομαι για θήκη κάποια spigen αλλά τζάμι άγνωστο και δεν θέλω να πάρω κάποιο που ίσως να κάνει ζημιά στην οθόνη..

Please help!!! Σε λιγότερο από 10 μέρες θα το έχω και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω χωρίς κάτι.

Στο S7 πάντως την πρώτη μέρα πήγα σε ένα μαγαζί στα Χανιά και μου έβαλαν ένα γυαλί κινεζια και κρατάει ακόμα ύστερα από 2 χρόνια και αισθάνεσαι το γυαλί.. Με 9€ τότε. Στα Χανιά που είναι όλα φωτιά..

ΒΟΉΘΕΙΑ

χαχαχαχα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρόνια πολλά. Το τζαμακι της spigen το εχει δοκιμάσει κανείς? https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-samsung-galaxy-s9-plus-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/ ειδικά σε συνδυασμό θήκη της spigen? Βλέπω οτι αναφερουμε για τις μεμβρανες μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιεί κανείς ασύρματο φορτιστή;

 

Ναι εγω.Εχω τον original της Samsung που ειχε βγει σε bundle μαζι με θηκη και καρτα μνημης για το S7 Edge.Χωρις γρηγορη ασυρματη φορτιση ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρησιμοποιεί κανείς ασύρματο φορτιστή;

χρησιμοποιω εγω και φορτιζει γρηγοροτερα απο τον απλο φορτιστη.εχω εναν της anker 10watt.το εχω παρει απο ελληνικο καταστημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ έναν anker από amazon και τον περιμένω και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε θέμα με τις θήκες; Επηρεάζουν στη φόρτιση; Έχω μια πάρα πολύ λεπτή και διαβάζοντας είδα ότι δεν επηρεάζουν πουθενά οι θήκες εκτός και αν είναι μεταλλικές.

Επίσης, με ενδιαφέρει η αργή φόρτιση οπότε αν βάλω αργό φορτιστή στην πρίζα, θεωρητικά θα φορτίζει αργά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ έναν anker από amazon και τον περιμένω και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε θέμα με τις θήκες; Επηρεάζουν στη φόρτιση; Έχω μια πάρα πολύ λεπτή και διαβάζοντας είδα ότι δεν επηρεάζουν πουθενά οι θήκες εκτός και αν είναι μεταλλικές.

Επίσης, με ενδιαφέρει η αργή φόρτιση οπότε αν βάλω αργό φορτιστή στην πρίζα, θεωρητικά θα φορτίζει αργά.

κοιτα να δεις εγω δεν εχω θεμα με την θηκη..αλλωστε εχω ultra thin της baseus και δεν επηρεαζει καθολου την φορτιση.ομως το κινητο θελει να κατσει σωστα στην βαση.οχι διαγωνια.αλλα σαν σχημα σταυρου.ομως και παλι με απλο φορτιστη (αυτον που εχει στην συσκευασια το κινητο) φορτιζει παλι γρηγοροτερα απ'οτι στην μπριζα.

ο συγεκριμενος ασυρματος φορτιστης ειναι ταχυφορτιστης.δεν ζεστενεται καθολου..και ειναι και για αλλα κινητα.πριν τον αγορασω ειδα πολλα review στο ιντερνετ και ολοι το προτεινουν για κινητα της apple και φυσικα της samsung.

εγω εχω παρει και ταχυφορτιστη μπριζας (anker) με 2 usb και σε λιγοτερο απο 1 ωρα φορτιζω το κινητο.και σε ασυρματη φορτιση ακομη λιγοτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις εγω δεν εχω θεμα με την θηκη..αλλωστε εχω ultra thin της baseus και δεν επηρεαζει καθολου την φορτιση.ομως το κινητο θελει να κατσει σωστα στην βαση.οχι διαγωνια.αλλα σαν σχημα σταυρου.ομως και παλι με απλο φορτιστη (αυτον που εχει στην συσκευασια το κινητο) φορτιζει παλι γρηγοροτερα απ'οτι στην μπριζα.

ο συγεκριμενος ασυρματος φορτιστης ειναι ταχυφορτιστης.δεν ζεστενεται καθολου..και ειναι και για αλλα κινητα.πριν τον αγορασω ειδα πολλα review στο ιντερνετ και ολοι το προτεινουν για κινητα της apple και φυσικα της samsung.

εγω εχω παρει και ταχυφορτιστη μπριζας (anker) με 2 usb και σε λιγοτερο απο 1 ωρα φορτιζω το κινητο.και σε ασυρματη φορτιση ακομη λιγοτερο.

 

Για δώσε κανα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ ασύρματη φόρτιση από την εποχή του S6 Edge+. Και στα S7 Edge, S8+, S9+, που έχουν περάσει από τα χέρια μου τα φορτίζω όλα κάθε βράδυ ανεξαρτήτου ποσοστού μπαταρίας.

Ο συνδυασμός εδώ και 4 χρόνια είναι Spigen wireless charger (χωρίς δυνατότητα για wireless quick charge μιας και είναι παλιός), με φορτιστή Samsung που έχει έξοδο 1Α.

Έχω δοκιμάσει όλα αυτά τα χρόνια πάνω από 40 διαφορετικές θήκες.

Ποτέ δεν υπήρξε καμία που να δημιουργεί πρόβλημα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ο spigen που έχεις ποιος είναι;

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

https://www.spigen.com/collections/wireless-charging/products/f303w-wireless-fast-charger?variant=37868227713

 

Παρόμοιος είναι και ο παλιός που έχω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και ο spigen βγαζει εναν καλο τον εχω δει σε βιντεο αλλς το κοστος ειναι 60 ευρο περιπου.ειναι ο ακριβοτερος.και επισης καλος ειναι και της baseus.ομως της anker ειναι VFM.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, τι να προτιμήσω msvii με Hd μεμβράνη της spigen η την thin fit της spigen που έχει είδα και μεμβράνη; Ίδια τιμή βγαίνουν πάνω κάτω
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις νανοτεχνολογια? εγω δεν την πολυπιστευω καθως κατα καιρους ειχαμε δει και ραγισματα στο ασχετο απο αυτη τη μεθοδο.

Κατα τα αλλα, θα προτιμουσα μια ασφαλεια και μια μεμβρανη spigen με υγρο η οποια καθεται αψογα λογω υγρου..και δεν στην πεταει η θηκη.

Ασφαλεια κανεις οταν εχεις σκοπο να το κρατησεις ενα 6μηνο..που θεωρω οτι καπου τοσο θα φτασεις..οταν το παιρνεις για 3-4 μηνες οκ αλλα απο εκει και πανω αξιζει να εισαι καλυμενος.

γιατι εισαι απολυτος φιλε μου?δινεις 40-50 ευρω δεν θυμαμαι ποσο κανει, για ενα τζαμι που εννοειται οτι σε ενα πεσιμο μπορει να μην σε καλυψει και το θεωρεις απολυτη λυση?

Απολυτη λυση ειναι μια μεμβρανη οπως της spigen Που δεν φαινεται καν οτι τη φορας, που μπαινει με νερο και καθεται τελεια, και μια ασφαλεια που θα σε καλυψει εστω και με 70% πλεον, αλλα απο την 300αρα που θες για οθονη θα πας στα 90 ευρω και 30 που πληρωσες για το ασφαλιστηριο, 120. και 10 ευρω η μεμβρανη, 130...

με το γυαλι δινεις 50 ευρω και 300 για οθονη, 350. Δε νομιζω οτι αξιζει να το συζηταμε..χωρια οτι και ζημια να μην παθεις, τα κοστη ειναι υπερ της ασφαλειας και μεμβρανης..

Και βαλε οτι η ασφαλεια σε καλυπτει σε αλλες 5 περιπτωσεις, πχ κλοπη, που το γυαλι δε σε σωζει.

 

Μην ειστε απολυτοι, και μαλιστα για απολυτως συγκρισιμα με απλη λογικη, πραγματα

Συγγνώμη είσαι λάθος. Το κινητό έχει φάει απίστευτα βίαιες τούμπες και whitestone το έχει σωσει κάθε φορά. Ως και σε ατσάλινο γωνία έχει πέσει με τη μέση και το γυαλί έσπασε αλλά η οθόνη ίχνος προβλήματος.

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλα αυτά με μεμβράνες και νανοτεχνολογία πραγματικά...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω τον aukey wireless charger κ είμαι πολύ ευχαριστημένος από απόδοση και ταχύτητα φόρτισης.

Και σχετικά οικονομικός θα έλεγα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...