Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ιστορία, το ξεκίνησε πειραματικά η Wind με μία κεραία στην Kαλαμάτα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η Cosmote το έφερε πρώτη. Μια μέρα μετά η μαύρη και καμιά 15αρια μέρες μετά η Vodafone

Πειραματικά ξεκίνησε στην Καλαμάτα από τη Wind. Αυτό εννοώ. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τον αφήσει .... θα τον ΠΟΥΛΗΣΕΙ  ... Ο Οτε είναι κάτι σαν την φούσκα του Χρηματιστηρίου που κάποια στιγμή πουλας γιατί δεν πάει άλλο.  Δεν είναι έυκολο να συνεχίσει να φουσκώνει τις τιμές ακόμα και αν βάλει μαζί τηλεόραση 6g , οπτικες κλπ, οπότε θα έρθει η ώρα για απολύσεις για να κάνεις τις μετοχές πιο δελεαστικές προς αγορά και πούλημα με κάποια συμφωνία (φυσικά δεν θέλει να αγοράσει ως γνωστον) . 
Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι τι θα κάνει η vodafone ... μπορεί να συνεχίσει τον πόλεμο μέχρι την καταρευση του Οτε , που θα είναι καλό για εμας λόγο τιμων, ή θα γίνει μια εξαγορά (που νομίζω και αυτό καλό θα είναι γιατι η cosmote δεν ειναι μια εταιρία πραγματικά ανταγωνιστική σε τιμές και υπηρεσίες.

Όταν θα πουλήσει η VW την Seat,Audi,Porsche,Skoda,Lamborghini, τότε θα πουλήσει και η Τελεκομ τον ΟΤΕ.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos.k2 said:

Η Cosmote είναι πρωτοπόρος σε υπηρεσίες. Ας συμφωνήσουμε στα προφανή. 

Οπισθοπόρο ή πρωτοπόρο θα έλεγες μια εταιρία που προσφέρει άψογο adsl24 με 30 ευρω και 10 gb ... vdls 100 με 100 ευρω και 50gb , και 6g με 100gb στα 200 ευρω ?

Ο Οτε ηταν παντα μια περίεργη εταιρία σε στυλ κρατικής με ολο το κόσμο να την προτιμάει ώς δικιά του , αλλά προσέφερε τα πιο ακριβα παγια , πάντα χρονοχρέωση - ογκοχρέωση και τρελές τιμές ... γιαυτο και κάποια στιγμή η φουσκα θα σκάσει και η κρατική προστασία θα τελειώσει , δεν ειναι ανταγωνιστική στα ίσια και αν δεν πουλήσουν στην vodafone θα πατώσουν... δεν ειναι βλάκες όμως, ποτε δεν τους ενοιαξε να προσφέρουν φτηνές υπηρεσίες σε όλους έστω και με προβλήματα όπως αλλες κρατικές εταιρίες, αλλά να πάρουν όσα λεφτά μπορουν και θα το κανουν και τωρα που τελειωνουν τα ψωμιά τους

ΥΓ

Ιστορικά την χρονοχρέωση την τελειωσε η τελεστετ ...  την ογκοχρέωση σε λογική τιμή και ταχυτητα η forthnet - στο κινητό μας ελευθερώνει η vodafone επιτέλους

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Ορθές οι διαπιστώσεις περί τιμολόγησης. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, panos.k2 said:

Ποσό λογικο σου φαινεται η Telekom, που όλα τα παραρτήματα της ακμάζουν, να κλείσει την Cosmote η οποία διαπρέπει με τη σειρά της στην Ελλάδα; 
Η μιση Ελλάδα έχει Cosmote στο κινητό της, για να ξεκαθαρίσουμε κάποια βασικά πράγματα. Δεν τα λέω εγώ αυτά, τα λένε τα νούμερα. 

Για να μη γελιόμαστε, έχει την καλύτερη φημη στην Ελλάδα και οι περισσότεροι Έλληνες την εμπιστεύονται. 
 

Η Cosmote αγγίζει το 95% κάλυψη 5G και οι άλλες πορευονται με τις εναλλαγές σε edge η μεν και με τις κεραίες Β20 only η δε

Θα συμφωνήσω μαζί σου σε ορισμένα πράγματα. Καταρχάς αντί να ονομάσει η DT  την Cosmote T-Mobile Greece παράδειγμα δεν το έκανε ποτέ. Διότι το brand Cosmote/ΟΤΕ είναι πολύ ισχυρό.

Δαυτερον, τα τελευταία χρόνια παρατηρώ μια μείωση τιμών. Εμείς φύγαμε και πολύς κόσμος από τον ΟΤΕ την δεκαετία 2010-2020 λόγω των υψηλών χρεώσεων και θυμάμαι πήγαμε στη Nova και μετά στη Vodafone η οποία στο πατρικο μου έχει θέμα. Η οποία Vodafone την προτιμώ περισσότερο από άποψη τιμής/παροχων και είναι value for money.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται το καταντημα της cosmote όταν καλεις στο 13888 και εισαι στην αναμονη 50 λεπτά κι αν βγαλεις γραμμη χαιρετα μας τον πλατανο,στη voda απαντανε σε 3 με 5 λεπτα το πολυ στην cosmote εισαι στην αναμονη,θελουν προσωπικο πως το λενε,πρεπει να εχουν ξενερωσει πολυ κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, blizard said:

Δεν θα τον αφήσει .... θα τον ΠΟΥΛΗΣΕΙ  ... Ο Οτε είναι κάτι σαν την φούσκα του Χρηματιστηρίου που κάποια στιγμή πουλας γιατί δεν πάει άλλο.  Δεν είναι έυκολο να συνεχίσει να φουσκώνει τις τιμές ακόμα και αν βάλει μαζί τηλεόραση 6g , οπτικες κλπ, οπότε θα έρθει η ώρα για απολύσεις για να κάνεις τις μετοχές πιο δελεαστικές προς αγορά και πούλημα με κάποια συμφωνία (φυσικά δεν θέλει να αγοράσει ως γνωστον) . 

Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι τι θα κάνει η vodafone ... μπορεί να συνεχίσει τον πόλεμο μέχρι την καταρευση του Οτε , που θα είναι καλό για εμας λόγο τιμων, ή θα γίνει μια εξαγορά (που νομίζω και αυτό καλό θα είναι γιατι η cosmote δεν ειναι μια εταιρία πραγματικά ανταγωνιστική σε τιμές και υπηρεσίες.

Δεν είναι ανταγωνιστική γιατί ποντάρει στην κάλυψη δικτύου…εκμεταλλεύεται το σήμα καμπάνα χρόνια τώρα σε νησιά και στην επαρχία. Υπάρχουν περιοχές που παίζει χωρίς αντίπαλο και στη κινητή η μόνη που εκτός πόλης είναι μια αξιόπιστη εναλλακτική είναι η Vodafone. Παράδειγμα στην Ημαθία απο Νάουσα μέχρι Κλειδί που είναι στα όρια με νόμο Θεσσαλονίκης και Πιερίας η Vodafone σε γενικές γραμμές έχει σημα παντου, αξιοπρεπείς ταχύτητες και όσο ειχα συμβόλαιο ήμουν ευχαριστημένος. Το ίδιο ισχύει και σε νησιά, παράδειγμα Κεφαλονιά που σπούδαζα έως τον Φεβρουάριο, η αμέσως επόμενη επιλογή ήταν η Vodafone. 
Αλλο παράδειγμα θα δώσω στην Αλεξανδρούπολη, όπου παίζει αξιοπρεπώς εντός και εκτός πόλης η Vodafone σε επισκέψεις που έκανα πριν 2 χρόνια. 
Καλοκαίρια που ήμουν στην Πιερία, συγκεκριμένα Κατερίνη, Λεπτοκαρυά & Πλαταμώνα. 
Η Vodafone πάλι ήταν λειτουργική παρολο που είχε πολύ κόσμο. Δεν είχε καμία διαφορά από την πράσινη. 
Για εμένα η Vodafone μου θυμίζει την Nova πριν μια δεκαετία που έκανε κόσμο να έρθει στο F2G γιατί έδινε προνομιακά πακέτα ή πολλά λεπτά προς ολους. Το ίδιο κάνει η Vodafone με το CU και την απεριόριστη ομιλία+ιντερνετ. 
Η Nova αντίθετα άφησε στάσιμο το δίκτυο και προσπαθεί ακόμα και σήμερα να καλύψει την διαφορά. Αλλά δεν γίνεται να τελειώνει το 2023 και να πηγαίνω Θεσσαλονίκη Βέροια και σε πολλά σημεία να εχω 4G B20 10Mbps. 
Η Vodafone στα ίδια σημεία όχι απλά έχει περισσότερους σταθμούς, αλλά θα δεις και 5G N1 με 100-150Mbps,ίσως και Ν78. 

25 minutes ago, odim said:

φαίνεται το καταντημα της cosmote όταν καλεις στο 13888 και εισαι στην αναμονη 50 λεπτά κι αν βγαλεις γραμμη χαιρετα μας τον πλατανο,στη voda απαντανε σε 3 με 5 λεπτα το πολυ στην cosmote εισαι στην αναμονη,θελουν προσωπικο πως το λενε,πρεπει να εχουν ξενερωσει πολυ κοσμο...

Γενικα το Support της Vodafone είναι με διαφορά καλυτερο. Τώρα σαν τεχνικό τμήμα…όλες τα ίδια είναι. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nikolas14 said:

Δεν είναι ανταγωνιστική γιατί ποντάρει στην κάλυψη δικτύου…εκμεταλλεύεται το σήμα καμπάνα χρόνια τώρα σε νησιά και στην επαρχία. Υπάρχουν περιοχές που παίζει χωρίς αντίπαλο και στη κινητή η μόνη που εκτός πόλης είναι μια αξιόπιστη εναλλακτική είναι η Vodafone. Παράδειγμα στην Ημαθία απο Νάουσα μέχρι Κλειδί που είναι στα όρια με νόμο Θεσσαλονίκης και Πιερίας η Vodafone σε γενικές γραμμές έχει σημα παντου, αξιοπρεπείς ταχύτητες και όσο ειχα συμβόλαιο ήμουν ευχαριστημένος. Το ίδιο ισχύει και σε νησιά, παράδειγμα Κεφαλονιά που σπούδαζα έως τον Φεβρουάριο, η αμέσως επόμενη επιλογή ήταν η Vodafone. 
Αλλο παράδειγμα θα δώσω στην Αλεξανδρούπολη, όπου παίζει αξιοπρεπώς εντός και εκτός πόλης η Vodafone σε επισκέψεις που έκανα πριν 2 χρόνια. 
Καλοκαίρια που ήμουν στην Πιερία, συγκεκριμένα Κατερίνη, Λεπτοκαρυά & Πλαταμώνα. 
Η Vodafone πάλι ήταν λειτουργική παρολο που είχε πολύ κόσμο. Δεν είχε καμία διαφορά από την πράσινη. 
Για εμένα η Vodafone μου θυμίζει την Nova πριν μια δεκαετία που έκανε κόσμο να έρθει στο F2G γιατί έδινε προνομιακά πακέτα ή πολλά λεπτά προς ολους. Το ίδιο κάνει η Vodafone με το CU και την απεριόριστη ομιλία+ιντερνετ. 
Η Nova αντίθετα άφησε στάσιμο το δίκτυο και προσπαθεί ακόμα και σήμερα να καλύψει την διαφορά. Αλλά δεν γίνεται να τελειώνει το 2023 και να πηγαίνω Θεσσαλονίκη Βέροια και σε πολλά σημεία να εχω 4G B20 10Mbps. 
Η Vodafone στα ίδια σημεία όχι απλά έχει περισσότερους σταθμούς, αλλά θα δεις και 5G N1 με 100-150Mbps,ίσως και Ν78. 

Το Vodafone CU είναι με διαφορά το καλύτερο καρτοκινητό. Πολλά GB και απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Έχει πολλά προνόμια ακόμα και στα μη φοιτητικά πακέτα. Για να μην μιλήσω ότι είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε(στο μεγαλύτερο συμβόλαιο της). Από το δίκτυο αν και δεν το περίμενα είδα πολλές αναβαθμίσεις. Κίνηση που την φέρνει κυρίως στην επαρχία πίσω από την Cosmote. Στα συν προσμετράται και η καταπληκτική,άριστη θα έλεγα εξυπηρέτηση πελατών της. Γενικά περίμενα περισσότερα από την συνεργάτιδα και τα είδα στην Vodafone

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για να μην μιλήσω ότι είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε(στο μεγαλύτερο συμβόλαιο της).

Δεν ισχύει αυτό 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Δεν ισχύει αυτό 🙂

Ποια άλλη δίνει; Η nova δίνει σε μερικούς, συνήθως σε όσους συνδυάζουν με σταθερό και σε αυτούς όχι πάντα 

Link to comment
Share on other sites

Στο https://www.vodafone.gr/roaming , αναφέρει στην Ιταλία Volte Roaming. Το έχει δοκιμασει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TakeOverNet said:

Στο https://www.vodafone.gr/roaming , αναφέρει στην Ιταλία Volte Roaming. Το έχει δοκιμασει κανείς;

Αρχές του μήνα ήμουν Ιταλία. Ειδα από κινητό συναδέλφου, iPhone 14 Pro Max. 
Δε δούλευε. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panos.k2 said:

Αρχές του μήνα ήμουν Ιταλία. Ειδα από κινητό συναδέλφου, iPhone 14 Pro Max. 
Δε δούλευε. 

Πήρε κλήση και δεν ήταν ενεργό;;;;Γιατί σαν ένδειξη στην Vodafone δεν φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πήρε κλήση και δεν ήταν ενεργό;;;;Γιατί σαν ένδειξη στην Vodafone δεν φαίνεται

Στα iPhone γενικά δεν φαινεται. 
Έπαιρνε κληση και τα δεδομένα έκλειναν, χανόταν η ένδειξη 5G. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, odim said:

φαίνεται το καταντημα της cosmote όταν καλεις στο 13888 και εισαι στην αναμονη 50 λεπτά κι αν βγαλεις γραμμη χαιρετα μας τον πλατανο,στη voda απαντανε σε 3 με 5 λεπτα το πολυ στην cosmote εισαι στην αναμονη,θελουν προσωπικο πως το λενε,πρεπει να εχουν ξενερωσει πολυ κοσμο...

Λες και έχουν πρόβλημα οικονομικό να προσλάβουν 15-20 άτομα ακόμη.

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το Vodafone CU είναι με διαφορά το καλύτερο καρτοκινητό. Πολλά GB και απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Έχει πολλά προνόμια ακόμα και στα μη φοιτητικά πακέτα. Για να μην μιλήσω ότι είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε(στο μεγαλύτερο συμβόλαιο της). Από το δίκτυο αν και δεν το περίμενα είδα πολλές αναβαθμίσεις. Κίνηση που την φέρνει κυρίως στην επαρχία πίσω από την Cosmote. Στα συν προσμετράται και η καταπληκτική,άριστη θα έλεγα εξυπηρέτηση πελατών της. Γενικά περίμενα περισσότερα από την συνεργάτιδα και τα είδα στην Vodafone

Η συνεργάτιδα τρέχει επενδυτικό πλάνο με ορίζοντα το 2027. Είναι νωρίς να κριθεί στο δίκτυο 5G που τώρα χτίζει και επεκτείνει το 4G+. Το νέο και το επόμενο έτος σηματοδοτεί πολλά για το δίκτυο της.

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το Vodafone CU είναι με διαφορά το καλύτερο καρτοκινητό. Πολλά GB και απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Έχει πολλά προνόμια ακόμα και στα μη φοιτητικά πακέτα. Για να μην μιλήσω ότι είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε(στο μεγαλύτερο συμβόλαιο της). Από το δίκτυο αν και δεν το περίμενα είδα πολλές αναβαθμίσεις. Κίνηση που την φέρνει κυρίως στην επαρχία πίσω από την Cosmote. Στα συν προσμετράται και η καταπληκτική,άριστη θα έλεγα εξυπηρέτηση πελατών της. Γενικά περίμενα περισσότερα από την συνεργάτιδα και τα είδα στην Vodafone

 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Λες και έχουν πρόβλημα οικονομικό να προσλάβουν 15-20 άτομα ακόμη.

Η συνεργάτιδα τρέχει επενδυτικό πλάνο με ορίζοντα το 2027. Είναι νωρίς να κριθεί στο δίκτυο 5G που τώρα χτίζει και επεκτείνει το 4G+. Το νέο και το επόμενο έτος σηματοδοτεί πολλά για το δίκτυο της.

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω… η Vodafone μπορει να μην έχει τηλεόραση αντίστοιχη του ανταγωνισμού ή να άργησε να δώσει Fiber to The Home αλλά είναι πολύ καλυτερο value for money. 
Ενδεικτικα στα ίδια χρήματα που πληρώνω τώρα με βάση τιμές Vodafone.gr θα ειχα FTTH 200/20 με απεριόριστα σταθερά και κινητα και Red Unlimited με δωρεάν κλήσεις προς Ε.Ε., i4s κάρτα, e-sim. Μόνο επιδότηση συσκευής δεν θα ειχα που εχω στην Nova. Χωριά ότι στις τηλεφωνικές προσφορές μπορεί να πετυχαινα ακόμα καλύτερη τιμή. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, panos.k2 said:

Αρχές του μήνα ήμουν Ιταλία. Ειδα από κινητό συναδέλφου, iPhone 14 Pro Max. 
Δε δούλευε. 

7-10 Σεπτεμβρίου επίσης δεν δούλευε 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το Vodafone CU είναι με διαφορά το καλύτερο καρτοκινητό. Πολλά GB και απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Έχει πολλά προνόμια ακόμα και στα μη φοιτητικά πακέτα. Για να μην μιλήσω ότι είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα λεπτά προς Ε.Ε(στο μεγαλύτερο συμβόλαιο της). Από το δίκτυο αν και δεν το περίμενα είδα πολλές αναβαθμίσεις. Κίνηση που την φέρνει κυρίως στην επαρχία πίσω από την Cosmote. Στα συν προσμετράται και η καταπληκτική,άριστη θα έλεγα εξυπηρέτηση πελατών της. Γενικά περίμενα περισσότερα από την συνεργάτιδα και τα είδα στην Vodafone

Θα μου επιτρέψεις να πω ότι 6 χρόνια με Vodafone,καταρχάς τα φοιτητικά cu με τα οποία ήμασταν αρχικά ήταν πολύ καλή επιλογή. Οι γονείς μου ήταν 100% ευχαριστημένοι. Βέβαια το 13€ κάρτα ελάχιστη σε δέσμευει αρκετά…πολλοί φοιτητές έχουν κύριο αριθμό ή δευτερεύον Vodafone λόγω φοιτητικού cu. 
Επισης, φίλος που είχε φοιτητικό καρτοκινητο το γύρισε σε καρτοσυμβολαιο όπου δίνει 9€ το μήνα με 1000’ προς ολους, 100 sms και 7GB. Τωρα που πήγε η κάρτα 13€ ελάχιστη…γλιτώνει 4€/μηνα.  
Εγώ ειχα απεριοριστο ενάμιση χρόνο με θέματα κάλυψης εκεί που κινουμαι. Ειδικα στο πατρικο μου είναι κάκιστη, σημεία στο κέντρο έχουν θέμα και χαμηλές ταχύτητες λόγω υπερφόρτωσης του δικτύου. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Θα μου επιτρέψεις να πω ότι 6 χρόνια με Vodafone,καταρχάς τα φοιτητικά cu με τα οποία ήμασταν αρχικά ήταν πολύ καλή επιλογή. Οι γονείς μου ήταν 100% ευχαριστημένοι. Βέβαια το 13€ κάρτα ελάχιστη σε δέσμευει αρκετά…πολλοί φοιτητές έχουν κύριο αριθμό ή δευτερεύον Vodafone λόγω φοιτητικού cu. 
Επισης, φίλος που είχε φοιτητικό καρτοκινητο το γύρισε σε καρτοσυμβολαιο όπου δίνει 9€ το μήνα με 1000’ προς ολους, 100 sms και 7GB. Τωρα που πήγε η κάρτα 13€ ελάχιστη…γλιτώνει 4€/μηνα.  
Εγώ ειχα απεριοριστο ενάμιση χρόνο με θέματα κάλυψης εκεί που κινουμαι. Ειδικα στο πατρικο μου είναι κάκιστη, σημεία στο κέντρο έχουν θέμα και χαμηλές ταχύτητες λόγω υπερφόρτωσης του δικτύου. 

Γενικά όμως έχει βελτιωθεί σε επίπεδο δικτύου 

EDIT:Αφήνω αυτό εδώ

https://www.euro2day.gr/news/world/article/2223376/vodafone-italia-protash-syghoneyshs-apothn-iliad.html

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, aektzhs 1 said:

Γενικά όμως έχει βελτιωθεί σε επίπεδο δικτύου 

EDIT:Αφήνω αυτό εδώ

https://www.euro2day.gr/news/world/article/2223376/vodafone-italia-protash-syghoneyshs-apothn-iliad.html

Η Iliad δεν παίρνει δίκτυο από τη WIND?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Επισης, φίλος που είχε φοιτητικό καρτοκινητο το γύρισε σε καρτοσυμβολαιο όπου δίνει 9€ το μήνα με 1000’ προς ολους, 100 sms και 7GB. Τωρα που πήγε η κάρτα 13€ ελάχιστη…γλιτώνει 4€/μηνα.  

13 ευρω ειναι το 2μηνο η ελάχιστη (και για φοιτητές είναι 6 μηνες αν δεν κάνω χοντρο λάθος) όχι μηνα ... το καρτοσυμβόλαιο είναι 9 ευρω το μηνα αρα δεν κέρδισε 4 ευρω με την άυξηση , έχασε και μάλιστα πολλα.

Από πακέτα τώρα δεν ξερω φοιτητικά τι παιζει στο cu , αλλα στο liquid με 13 ευρω βγάζεις 6 μηνο με 11gb  η  1800 λεπτα, ή μισά μισά (5.5 gb και 900 λεπτα)  ή όποιο συνδιασμό θέλει.

Εγω απο πέρσι ώς τώρα που έκλεισε 1 χρόνος δίνω 15 ευρω το μηνα και παίρνω δωρεαν απεριοριστη ομιλία , και απο τα 15 ευρω δίνεις τα 10 για 200gb ιντερνετ ,  ή προσφορές απεριόριστων , ή δωρεαν όπως εχουν ενα μηνα τωρα,  συν κάτι μηνες δώρο του liquid , τελικά δεν βγαιναι πανω απο 8-9 ευρω και τα 6 που περισέυουν αγοράζεις σουβλάκια απο το e-food (αν το έκανες και πριν είναι σαν κανονική επιστροφή) , ενω υπάρχει και μέση λύση , δεν συγκρίνεται δλδ το καρτοσυμβόλαιο με το cu πέρα της ευκολίας του έδωσα και ξεμπέρδεψα, δεν ασχολούμαι καθολου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

13 ευρω ειναι το 2μηνο η ελάχιστη (και για φοιτητές είναι 6 μηνες αν δεν κάνω χοντρο λάθος) όχι μηνα ... το καρτοσυμβόλαιο είναι 9 ευρω το μηνα αρα δεν κέρδισε 4 ευρω με την άυξηση , έχασε και μάλιστα πολλα.

Από πακέτα τώρα δεν ξερω φοιτητικά τι παιζει στο cu , αλλα στο liquid με 13 ευρω βγάζεις 6 μηνο με 11gb  η  1800 λεπτα, ή μισά μισά (5.5 gb και 900 λεπτα)  ή όποιο συνδιασμό θέλει.

Εγω απο πέρσι ώς τώρα που έκλεισε 1 χρόνος δίνω 15 ευρω το μηνα και παίρνω δωρεαν απεριοριστη ομιλία , και απο τα 15 ευρω δίνεις τα 10 για 200gb ιντερνετ ,  ή προσφορές απεριόριστων , ή δωρεαν όπως εχουν ενα μηνα τωρα,  συν κάτι μηνες δώρο του liquid , τελικά δεν βγαιναι πανω απο 8-9 ευρω και τα 6 που περισέυουν αγοράζεις σουβλάκια απο το e-food (αν το έκανες και πριν είναι σαν κανονική επιστροφή) , ενω υπάρχει και μέση λύση , δεν συγκρίνεται δλδ το καρτοσυμβόλαιο με το cu πέρα της ευκολίας του έδωσα και ξεμπέρδεψα, δεν ασχολούμαι καθολου

Επειδή ειχα καρτοσυμβολαιο, το θέμα είναι ότι αν μηδενίσουν οι παροχές είναι ακριβά μετά και πέρα από αυτό δεν έχει πολλές επιλογές. 
 

51 minutes ago, aektzhs 1 said:

Γενικά όμως έχει βελτιωθεί σε επίπεδο δικτύου 

EDIT:Αφήνω αυτό εδώ

https://www.euro2day.gr/news/world/article/2223376/vodafone-italia-protash-syghoneyshs-apothn-iliad.html

Θα συμφωνήσω ως ενα σημείο. Βέβαια μετάνιωσα που δεν πήρα την προσφορά με 15€. Διοτι είναι μια ανεκτή τιμή με βάση το δίκτυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to wrong

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...