Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εάν αυτός που την αγοράσει διαβάζει myPhone, θα προσλάβει μερικούς από εδώ για εξυπ.πελατων... 

Unlimited απο 9,99!

Link to comment
Share on other sites

13894 για να ακυρωθει αιτημα φορητοτητας ΠΡΟΣ Vodafone και να παραμεινεις στην αρχικη εταιρια.

Δε ξερω εαν ειναι αυτο που ζητας για υπαναχωρηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος το τετραψήφιο αριθμό υπαναχωρησης της vodafone; δεν μπορώ να το βρω πουθενά. 

Στο συμβόλαιο σου αν έγινε τηλεφωνικά σου έχουν και μια σελίδα αίτηση υπαναχώρησης . Δες μηπως γράφει κάποιο τηλέφωνο πάνω η ρώτησε στο Chat αν δεν θέλεις να χρεωθείς στο 13830


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα 27/11 διαπίστωσα πως αδυνατώ να λάβω οποιοδήποτε sms.

Το πρόβλημα προέκυψε μεταξύ 25/11 έως 27/11.

Αυθημερόν επικοινώνησα με την Vodafone, η οποία μου είπε πως θα με ενημερώσει σχετικά έως την 01/12.

Μέχρι και σήμερα δεν έχω κάποια ενημέρωση, ενώ δεν μπορώ να κάνω ούτε καν είσοδο στο paypal, καθώς το 2 step verification που έχω περιλαμβάνει λήψη κωδικού μέσω sms.

Νωρίτερα μπήκε και το κερασάκι στην τούρτα...

Δεν έλαβα τα sms ειδοποίησης για την λήξη του πακέτου, με αποτέλεσμα να χάσω gb και sms που είχα μαζέψει από το roll over.

Ταυτόχρονα, έχασα και το χρηματικό υπόλοιπο που είχα, καθώς εν αγνοία μου πραγματοποίησα κλήσεις και έκανα χρήση δεδομένων χωρίς να έχω ενεργό πακέτο, με αποτελεσμα να χρεωθώ για τα παραπάνω.

Γεια σου Vodafone με τα ωραία σου...

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikkal said:

Την Δευτέρα 27/11 διαπίστωσα πως αδυνατώ να λάβω οποιοδήποτε sms.

Το πρόβλημα προέκυψε μεταξύ 25/11 έως 27/11.

Αυθημερόν επικοινώνησα με την Vodafone, η οποία μου είπε πως θα με ενημερώσει σχετικά έως την 01/12.

Μέχρι και σήμερα δεν έχω κάποια ενημέρωση, ενώ δεν μπορώ να κάνω ούτε καν είσοδο στο paypal, καθώς το 2 step verification που έχω περιλαμβάνει λήψη κωδικού μέσω sms.

Νωρίτερα μπήκε και το κερασάκι στην τούρτα...

Δεν έλαβα τα sms ειδοποίησης για την λήξη του πακέτου, με αποτέλεσμα να χάσω gb και sms που είχα μαζέψει από το roll over.

Ταυτόχρονα, έχασα και το χρηματικό υπόλοιπο που είχα, καθώς εν αγνοία μου πραγματοποίησα κλήσεις και έκανα χρήση δεδομένων χωρίς να έχω ενεργό πακέτο, με αποτελεσμα να χρεωθώ για τα παραπάνω.

Γεια σου Vodafone με τα ωραία σου...

Βάλε την κάρτα σου σε άλλο κινητό. 
Μπορεί να έχει κολλήσει κάποιο sms στη συσκευή και μπλοκάρει τα υπόλοιπα. Αλλοιώς θα λήξει αυτό το και θα ξεκολησουν όλα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikkal said:

Την Δευτέρα 27/11 διαπίστωσα πως αδυνατώ να λάβω οποιοδήποτε sms.

Το πρόβλημα προέκυψε μεταξύ 25/11 έως 27/11.

Αυθημερόν επικοινώνησα με την Vodafone, η οποία μου είπε πως θα με ενημερώσει σχετικά έως την 01/12.

Μέχρι και σήμερα δεν έχω κάποια ενημέρωση, ενώ δεν μπορώ να κάνω ούτε καν είσοδο στο paypal, καθώς το 2 step verification που έχω περιλαμβάνει λήψη κωδικού μέσω sms.

Νωρίτερα μπήκε και το κερασάκι στην τούρτα...

Δεν έλαβα τα sms ειδοποίησης για την λήξη του πακέτου, με αποτέλεσμα να χάσω gb και sms που είχα μαζέψει από το roll over.

Ταυτόχρονα, έχασα και το χρηματικό υπόλοιπο που είχα, καθώς εν αγνοία μου πραγματοποίησα κλήσεις και έκανα χρήση δεδομένων χωρίς να έχω ενεργό πακέτο, με αποτελεσμα να χρεωθώ για τα παραπάνω.

Γεια σου Vodafone με τα ωραία σου...

Στείλε τους αυτό το ποστ σε e-mail και είναι πολύ πιθανο να σε αποζημιώσουν. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στείλε τους αυτό το ποστ σε e-mail και είναι πολύ πιθανο να σε αποζημιώσουν. 

Τελικά σήμερα το πρωί κατά τις 07:20 επιλύθηκε το θέμα με το sms και έλαβα μαζεμένα όσα εκκρεμούσαν. Εντύπωση μου έκανε, βέβαια, ότι δεν ήρθαν ποτέ τα μηνύματα του paypal. Ίσως να διαγράφονται για λογους ασφαλείας (λέω εγώ...).

Μίλησα με το chat και μου είπαν πως εντός 3-4 εργάσιμων ημερών θα μου επιστρέψουν τις παροχές. Οπότε αναμένω.

Εν τω μεταξύ, στα sms που έλαβα το πρωί υπάρχει και ένα από το cu, που λέει για απεριόριστα data για 15 μέρες κατόπιν ανανέωσης έως 29/11. Εγώ έκανα ανανέωση χθες (όταν πήρα χαμπαρι ότι έληξε το πακέτο), αλλά απεριόριστα data δεν έχω λάβει. Οπότε ξανά επικοινωνία μεσω chat και ενημέρωση πως θα αποδοθούν εντός της σήμερον.

Κουράστηκα!

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα για τα απεριόριστα κατά 99% σου έλεγε να κάνεις ανανέωση μέχρι χθες και τα απεριόριστα θα αποδωθουν στις 4/12

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ParafronGR said:

Το μήνυμα για τα απεριόριστα κατά 99% σου έλεγε να κάνεις ανανέωση μέχρι χθες και τα απεριόριστα θα αποδωθουν στις 4/12

ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ CU ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ! ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ 29/11 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup  

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, nikkal said:

ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ CU ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ! ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ 29/11 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup  

Ενημέρωσε για οποιαδήποτε εξέλιξη 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nikkal said:

Την Δευτέρα 27/11 διαπίστωσα πως αδυνατώ να λάβω οποιοδήποτε sms.

Το πρόβλημα προέκυψε μεταξύ 25/11 έως 27/11.

Αυθημερόν επικοινώνησα με την Vodafone, η οποία μου είπε πως θα με ενημερώσει σχετικά έως την 01/12.

Μέχρι και σήμερα δεν έχω κάποια ενημέρωση, ενώ δεν μπορώ να κάνω ούτε καν είσοδο στο paypal, καθώς το 2 step verification που έχω περιλαμβάνει λήψη κωδικού μέσω sms.

Νωρίτερα μπήκε και το κερασάκι στην τούρτα...

Δεν έλαβα τα sms ειδοποίησης για την λήξη του πακέτου, με αποτέλεσμα να χάσω gb και sms που είχα μαζέψει από το roll over.

Ταυτόχρονα, έχασα και το χρηματικό υπόλοιπο που είχα, καθώς εν αγνοία μου πραγματοποίησα κλήσεις και έκανα χρήση δεδομένων χωρίς να έχω ενεργό πακέτο, με αποτελεσμα να χρεωθώ για τα παραπάνω.

Γεια σου Vodafone με τα ωραία σου...

Ένα μπράβο στην εξυπηρέτηση πελατών που αυθημερόν έλυσαν το θέμα μου και μου επανέφεραν όλες τις παροχές μου.

Τώρα αναμένω και ενεργοποίηση των απεριόριστων data που δεν έχει γίνει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikkal said:

Ένα μπράβο στην εξυπηρέτηση πελατών που αυθημερόν έλυσαν το θέμα μου και μου επανέφεραν όλες τις παροχές μου.

Τώρα αναμένω και ενεργοποίηση των απεριόριστων data που δεν έχει γίνει ακόμα.

Η Vodafone σε τέτοια θέματα είναι η πιο τίμια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikkal said:

Ένα μπράβο στην εξυπηρέτηση πελατών που αυθημερόν έλυσαν το θέμα μου και μου επανέφεραν όλες τις παροχές μου.

Τώρα αναμένω και ενεργοποίηση των απεριόριστων data που δεν έχει γίνει ακόμα.

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ 976.56GB! ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ!  

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει αγοράσει το MiFi MU5001 5G απο vodafone ... να μας πει αν παίζει μόνο κλειδωμένο σε 5G ?

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παλι προβλημα με το 4g επιανε μια γραμμη και μετα εφυγαν ολες οι παυλες και γυρισε σε edge . Καλεσα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπανε οτι ο σταθμος βασης στην Κακη Θαλασσα εχει θεμα . Εγω ειμαι αναμεσα στον σταθμο βασης στο Μαλιακουκι και στην Κακη θαλασσα αλλα εχω οπτικη επαφη με τον σταθμο με την κακη θαλασσα οποτε παιρνω απο εκεινον.  Προσπαθουνε να βαλουνε αλλη κεραια ποιο δυνατη για να καλυψει το κενο σε εσωτερικο χωρο που υπαρχει . Μετα απο λιγη ωρα επανηλθε το 4g και ανοιγω το net monster και βλεπω band 2600 και κανω speedtest με οπτικη επαφη με την κεραια και βλεπω 191mbs ! , πολυ το χαρηκα , νομιζω μεχρι 2100 φασμα πρεπει να ειχα δει. Τωρα βλεπω οτι συνεχιζεται το 2600 φασμα και σε εσωτερικο χωρο αλλα πεφτουνε οι ταχυτητες 35,8mbs και 2, 08 up.Μαλλον χρειαζεται καποιον αλλο σταθμο βασης ποιο κοντα. Στην περιοχη ποιανει 5g κανονικα παντως απο το νεο κινητο του πατερα μου παραξενο ομως που κανεις κληση ομιλιας και παραμενει το 5g στην οθονη. 

On 7/7/2023 at 8:47 ΜΜ, Gv2008 said:

Η Cosmote σε αυτές τις περιοχές είναι άριστη 

η κοσμοτε εχει στο αστικο κεντρο του Δασκαλειο κεραια κινητης βαλει οποτε σε συνδυασμο με τις κεραιες στην κακη θαλασσα και στο Μαλιακουκι εχει 1 ακομα . Και εχει και 5g , εχω δει με κοσμοτε 50down και 50 up. Γενικα με την vodafone δεν εχω δει ποτε τετοιες συμμετρικες ταχυτητες  ιδιατερα το up στην vodafone ειναι χαμηλο στο 4g+. Ηνοβα στην περιοχη ενω εχει δυνατο σημα 4g οι μπαντες 800ρα ειχε μονο. 

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/vodafone-internet-xwris-stathero/

H Vodafone αλλάζει το Vodafone Giga Wi-Fi Home και το κάνει πλέον Vodafone Giga Wi-Fi Unlimited Home. Στην πραγματικότητα μέχρι τώρα σου έδινε 300GB για χρήση internet στο σπίτι χωρίς σταθερή γραμμή. Πλέον προσφέρει απεριόριστα GB, αυξάνοντας την τιμή από 19.80 στα 22.80 ευρώ το μήνα, αλλά δυστυχώς με περιορισμό ταχύτητας στα 12Mbps. Μετά τους 12 μήνες του 24μηνου συμβολαίου σου θα αυξηθεί και άλλο στα 24.30 ευρώ, λόγω πληθωρισμού όπως επισημαίνει η Vodafone.

Η υπηρεσία περιλαμβάνει ασύρματο 4G+ router με 24μηνη εγγύηση, που μετατρέπει το Vodafone Green Network σε ένα ευέλικτο δίκτυο WiFi, για να μοιράζεσαι τα data του προγράμματος σου με έως και 65 συσκευές ταυτόχρονα. Το κόστος του εξοπλισμού συμπεριλαμβάνεται στο μηνιαίο πάγιο της υπηρεσίας και σε περίπτωση βλάβης παρέχεται δωρεάν αντικατάσταση.

  • Η τιμή προσφοράς ισχύει για νέες συνδέσεις με 24μηνη διάρκεια συμβολαίου και περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%
  • Μετά την κατανάλωση 300GB σε πλήρη ταχύτητα, ισχύει απεριόριστη χρήση Internet με μειωμένη ταχύτητα έως 12Μbps
  • Η τιμή προσφοράς ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες του συμβολαίου. Από τον 13 μήνα και έως τη λήξη του συμβολαίου, θα υπάρξει αναπροσαρμογή στην τιμή του παγίου με την προσθήκη έως 1,5 ευρώ επιπλέον, λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου.
Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/vodafone-internet-xwris-stathero/

H Vodafone αλλάζει το Vodafone Giga Wi-Fi Home και το κάνει πλέον Vodafone Giga Wi-Fi Unlimited Home. Στην πραγματικότητα μέχρι τώρα σου έδινε 300GB για χρήση internet στο σπίτι χωρίς σταθερή γραμμή. Πλέον προσφέρει απεριόριστα GB, αυξάνοντας την τιμή από 19.80 στα 22.80 ευρώ το μήνα, αλλά δυστυχώς με περιορισμό ταχύτητας στα 12Mbps. Μετά τους 12 μήνες του 24μηνου συμβολαίου σου θα αυξηθεί και άλλο στα 24.30 ευρώ, λόγω πληθωρισμού όπως επισημαίνει η Vodafone.

Η υπηρεσία περιλαμβάνει ασύρματο 4G+ router με 24μηνη εγγύηση, που μετατρέπει το Vodafone Green Network σε ένα ευέλικτο δίκτυο WiFi, για να μοιράζεσαι τα data του προγράμματος σου με έως και 65 συσκευές ταυτόχρονα. Το κόστος του εξοπλισμού συμπεριλαμβάνεται στο μηνιαίο πάγιο της υπηρεσίας και σε περίπτωση βλάβης παρέχεται δωρεάν αντικατάσταση.

  • Η τιμή προσφοράς ισχύει για νέες συνδέσεις με 24μηνη διάρκεια συμβολαίου και περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%
  • Μετά την κατανάλωση 300GB σε πλήρη ταχύτητα, ισχύει απεριόριστη χρήση Internet με μειωμένη ταχύτητα έως 12Μbps
  • Η τιμή προσφοράς ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες του συμβολαίου. Από τον 13 μήνα και έως τη λήξη του συμβολαίου, θα υπάρξει αναπροσαρμογή στην τιμή του παγίου με την προσθήκη έως 1,5 ευρώ επιπλέον, λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου.

Σούπερ ακριβο για 2 λογους:

1) τα 12mbps

2) καθόλου σταθερό, αρα καθόλου δωρεαν κλησεις προς κινητα/σταθερα.

Θα πωλούσε άνετα εαν το παγιο ηταν 13€. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Σούπερ ακριβο για 2 λογους:

1) τα 12mbps

2) καθόλου σταθερό, αρα καθόλου δωρεαν κλησεις προς κινητα/σταθερα.

Θα πωλούσε άνετα εαν το παγιο ηταν 13€. 

1) 

  • Μετά την κατανάλωση 300GB σε πλήρη ταχύτητα, ισχύει απεριόριστη χρήση Internet με μειωμένη ταχύτητα έως 12Μbps

...

+3) 24 μηνες δεσμευση (με αυξηση)

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι αυτές οι λύσεις προορίζονται για εξοχικά και για περιστασιακή χρήση.

Το να πληρώνει κάποιος πάγιο κάθε μήνα δεν έχει κανένα νόημα, όταν με 24€ έχεις 100mbps σταθερό.

Το παρουσιάζουν σαν μόνιμη λύση για το σπίτι, τα οποία 300gb δεν φτάνουν ούτε για 1 άτομο. Πόσο μάλλον να συνδέονται πολλοί.

Τα δε συμβόλαια μπορούν να έχουν την i4s κάρτα δωρεάν ή με 3€.

Σίγουρα αυτοί που μετακινούνται συχνά έχουν συμβόλαιο και δεν περιμένουν κάτι τέτοιο.

Ίσως σε απομακρυσμένα και απομονωμένα μέρη να έχει χρήση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Υποτίθεται ότι αυτές οι λύσεις προορίζονται για εξοχικά και για περιστασιακή χρήση.

Το να πληρώνει κάποιος πάγιο κάθε μήνα δεν έχει κανένα νόημα, όταν με 24€ έχεις 100mbps σταθερό.

Το παρουσιάζουν σαν μόνιμη λύση για το σπίτι, τα οποία 300gb δεν φτάνουν ούτε για 1 άτομο. Πόσο μάλλον να συνδέονται πολλοί.

Τα δε συμβόλαια μπορούν να έχουν την i4s κάρτα δωρεάν ή με 3€.

Σίγουρα αυτοί που μετακινούνται συχνά έχουν συμβόλαιο και δεν περιμένουν κάτι τέτοιο.

Ίσως σε απομακρυσμένα και απομονωμένα μέρη να έχει χρήση.

Το internet μέσω κινητής δεν είναι καθόλου κακή λύση, όταν δεν έχει καν την δυνατότητα για vdsl και παλεύεις με adsl της συμφοράς.

Το μεγαλύτερο μείον του είναι ο κόφτης στην ταχύτητα.

Καλύτερα συμβόλαιο unlimited και i4s με 3€.

Link to comment
Share on other sites


Δεν είναι κι άσχημο πάντως για κάποιον που θέλει τα βασικά.

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-home-xwris-stathero/c-200129/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to wrong

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...