Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Το 1292 ειναι λογικα μονο για Voda. Σωστα;

Για Cote, Wind υπαρχει καποιο αντιστοιχο νουμερο;

 

oxi δεν υπαρχει δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα online αιτηση για το προγραμμα φοιτητικο 5 GB, που βγαινει με προσφορα 12,5 ευρω του 6 πρωτους μηνες και 25 ευρω τους υπολοιπους.

Την αλλη μερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι για να εγκριθει το προγραμμα θα πρεπει ή να πληρωνονται οι λογαριασμοι απ' ευθειας απο πιστωτικη καρτα ή να καταβαλω ως εγγυηση το ποσο των 60 ευρω.

Επειδη στο site τους δεν αναφερονται πουθενα αυτες οι προυποθεσεις και δεν μου εξηγησαν για ποιο λογο γινεται αυτο,

τους ειπα "ευχαριστω δεν θα παρω, θα παω σε αλλη εταιρια".

Και ετσι για να μαθουν θα μεταφερω αλλου και τα δυο κινητα τηλεφωνα (το δικο μου και της γυναικας μου).

 

Δεν ξερω αν εχει συμβει σε καποιον αλλον...

Link to comment
Share on other sites

http://img840.imageshack.us/img840/6076/bannerfreeweekgr.jpg

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις μάθαμε τα πιο super νέα! Το καλύτερο Πασχαλινό δώρο μόλις ανακοινώθηκε από τη Vodafone !

 

Δωρεάν Mobile Internet όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα στο κινητό, στο laptop & στο tablet σε ΟΛΟΥΣ

τους συνδρομητές Vodafone, συμβολαίου και καρτοκινητής, από 09 μέχρι 16 Απριλίου στις 23:59!

 

Α και κάτι ακόμη ! Δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι, απλά θα ενεργοποιηθεί αυτόματα http://vodafonegr.i.lithium.com/i/smilies/16x16_smiley-happy.gif

 

 

Σας προτείνω να μπείτε στο www.vodafone,gr/free και να δείτε όλες τις λεπτομέρειες για δωρεάν σερφάρισμα!

 

 

Υ.Γ. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με ανώτατο όριο όγκου δεδομένων 500 MB. Αν χρησιμοποιείτε την υπηρεσία

Vodafone 'Έλεγχος Χρήσης θα λάβετε SMS όταν φτάσετε στο 100% της κατανάλωσης των 500 ΜΒ.

 

(πηγή)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση για την Vodafone!!! Αν και πιστεύω πως ένας λόγος είναι να κεντρίσει το ενδιαφέρον εκείνων που δεν έχουν κάποιο νέο unlimited ή κάποιο πρόγραμμα χωρίς δωρεάν MB.

 

Με σκοπό την αποφυγή συμφόρησης του δικτύου της, η Vodafone δύναται να επαναπροσδιορίσει την ονομαστική ταχύτητας πρόσβασης στο 3G+ δίκτυό της.

 

Ελπίζω μόνο να μην ρίξει την ταχύτητα σε επίπεδα GPRS...

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστα κόλπα. . . Δωρεάν. . . Αλλά μέχρι 500mb. . . .

 

Καλός ο νέος Πασχας :p :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εχω mac και προπληρωμενο mobile connect(οπως ειναι η παλαιοτερη ονομασια του σημερινου 'broadband'), και ενω κανονικα μπορω να συνδεθω και να σερφαρω, κατι γινεται με το ιδιο το προγραμμα για mac, και δεν μπορω να εχω προσβαση στο παραθυρο με τα sms. Και αυτο δυστυχως μου συμβαινει σε ολες τις τελευταιες εκδοσεις του λογισμικου, δεν ειναι οτι φταιει η παρουσα εκδοση. Υποπτευομαι πιθανη ασυμβατοτητα με τη συσκευη, εχω το huawei e200 usb modem, το εδινε η vodafone πριν λιγα χρονια.

Ομως, παλιοτερα, δεν ειχα αυτο το προβλημα, δηλαδη κανονικα εστελνα και λαμβανα sms.

Ιδου το μενου του προγραμματος, και η γκριζαρισμενη επιλογη για προσβαση στα sms

http://img442.imageshack.us/img442/1315/smsa.jpg

 

Μηπως ξερει κανεις τι προβλημα ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11085

 

"Ειδικότερα για τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το πρόγραμμα «internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ» θα χρεωθούν με 1 ανά ημέρα χρήσης."

 

Χρησιμοποιω το προγραμμα vodafone ολη μερα, που χρεωνει 1 ευρω τη μερα.

Συμφωνα με την ανακοινωση δεν καταλαβα ποσο θα χρεωθω τη μεγαλη εβδομαδα.

Λεει για '1', αλλα τι, ευρω ή λεπτο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11085

 

"Ειδικότερα για τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το πρόγραμμα «internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ» θα χρεωθούν με 1 ανά ημέρα χρήσης."

 

Χρησιμοποιω το προγραμμα vodafone ολη μερα, που χρεωνει 1 ευρω τη μερα.

Συμφωνα με την ανακοινωση δεν καταλαβα ποσο θα χρεωθω τη μεγαλη εβδομαδα.

Λεει για '1', αλλα τι, ευρω ή λεπτο?

 

Όταν ξεπεράσεις τα 500 mb που σου δίνει ως δώρο, τότε θα γυρίσει αυτόματα στο πρόγραμμα σου και θα σε χρεώνει με 1 ευρώ την ημέρα. Αν δηλαδή την Μεγάλη Εβδομάδα δεν ξεπεράσεις τα 500 mb δε θα σε χρεώσει, ενώ αν την Μ. Πέμπτη καταναλώσεις τα 500 mb τότε θα σε χρεώνει με 1 ευρώ την ημέρα, όπως γίνεται κανονικά δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις πρόγραμμα .

Αυτη την εβδομάδα όλοι έχουν δωρεάν Internet στο κινητό μέχρι 16 Απριλίου 2012 .

Απλά έμπα στο Internet

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΣΤΗΝ ΕΕΤΕ ΓΙΑ ΑΘΕΜΙΤΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ

Vodafone κατά Cosmote για το What’s Up

 

Σε σύγκρουση οδηγείται η αγορά κινητής τηλεφωνίας, μετά την καταγγελία της Vodafone κατά της Cosmote στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ).

 

Η Vodafone καταγγέλλει στη ρυθμιστική αρχή ότι η θυγατρική του ΟΤΕ κατέχει δεσπόζουσα θέση στην αγορά κινητής τηλεφωνίας και ότι καταχράται αυτή τη θέση. Ειδικότερα, η Vodafone αναφέρει ότι η Cosmote κατά την περίοδο 2007 - 2011 πωλούσε κάτω του κόστους στην αγορά καρτοκινητής τηλεφωνίας, δημιουργώντας για την ίδια μονοπωλιακές συνθήκες στην αγορά. Παράγοντες της αγοράς σημειώνουν ότι η Cosmote στη συγκεκριμένη αγορά κατέχει μερίδιο της τάξης του 70%. «Μόνον το πακέτο “What’s Up” της Cosmote εκτιμάται ότι διαθέτει 3 εκατ. πελάτες, γεγονός που συνιστά από μόνο του μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας», παρατηρούσε στέλεχος της αγοράς.

 

Η καταγγελία της Vodafone άπτεται του δικαίου του ανταγωνισμού κι εφόσον επιβεβαιωθεί, η EETT είναι υποχρεωμένη να επιβάλει βαριά πρόστιμα.

 

Στελέχη του ΟΤΕ σημείωναν χθες ότι ο ανταγωνισμός στην κινητή τηλεφωνία λειτουργεί υποδειγματικά σχεδόν 20 ολόκληρα χρόνια. «Τόσο η ελληνική όσο και η ευρωπαϊκή εμπειρία έχουν δείξει ότι οι αγορές ανθούν και οδηγούνται στην ανάπτυξη όταν αφήνεται να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός», παρατηρούσε στέλεχος του ΟΤΕ, σημειώνοντας ότι «εύλογα, στη συντριπτική πλειονότητά τους οι αγορές κινητής στην Ευρώπη δεν ρυθμίζονται».

 

Τα στελέχη της Cosmote αναφέρουν ότι η εταιρεία πέτυχε υψηλά μερίδια αγοράς, χάρις στη σκληρή δουλειά, στις σημαντικές επενδύσεις και στην αποτελεσματική στρατηγική της. «Κάθε παίκτης της αγοράς οφείλει να εστιάζει στα του οίκου του και στη στρατηγική που θα του επιτρέψει να βελτιώσει τις επιδόσεις του αντί να ζητεί από τη Ρυθμιστική Αρχή να τιμωρεί την επιτυχία και τις καλές επιδόσεις των άλλων», σημείωσε υψηλόβαθμο στέλεχος του ομίλου ΟΤΕ.

 

Η Καθημερινή

 

http://www.thessalianews.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=7504:vodafone-cosmote-antagonismos&catid=54:business&Itemid=93

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Whats up ενα πακετο που δε προσφερει χρονο ομιλιας προς cosmote,σταθερα Ελλαδος και προς ολους,κατι το οποιο δινει το cu,ο κοσμος ειναι προκατειλημενος,επειδη μιλησα με οικογενειες που εχουν whats up η απαντηση ηταν οτι ολα τα φασφουνταδικα ειχαν εκτος απο σταθερο και καποιον αριθμο whats up για delivery..... :ninja: Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα σήμερα (έχω cu) και βγάζει συνέχεια "τεχνικό σφαλμα" οπότε προσπαθώ να κάνω login

Έχω Galaxy Nexus με 4.0.4

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Τα 1200 + 1200 είναι που μάζεψαν τον κόσμο, αλλά πέρα από αυτό μου κάνει εντύπωση αυτή η καταγγελία, αφού οι τρεις τους είχαν ολιγοπώλιο τα είχαν βρει μεταξύ τους και πορευόντουσαν χεράκι χεράκι, τι άλλαξε ξαφνικά; Προχτές που έψαχνα είδα ότι ποια έχουν διαφοροποιήσεις ακόμα και σε επίπεδο επιδοτήσεων που από εκεί είχε ξεκινήσει το νταραβέρι τους... Για να δούμε που θα το πάνε.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΣΤΗΝ ΕΕΤΕ ΓΙΑ ΑΘΕΜΙΤΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ

Στελέχη του ΟΤΕ σημείωναν χθες ότι ο ανταγωνισμός στην κινητή τηλεφωνία λειτουργεί υποδειγματικά σχεδόν 20 ολόκληρα χρόνια.

 

Ποιος ανταγωνισμός ακριβώς; Όταν έχετε τα ίδια προγράμματα πουλάτε τις συσκευές με ιδια τιμή στα ίδια προγράμματα, αναβάζετε τον ελάχιστο χρόνο κλήσης όλοι μαζί...ανταγωνισμό το λέτε αυτό; Εγώ το λέω μας κοροϊδεύετε ψιλό γαζί....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το vodafone unlimited, με την καρτοκινητη της vodafone, για χρηση εντος ελλαδος, και με τη χρεωση 1 ευρω για σερφαρισμα ολη μερα, εστω και με χαμηλη ταχυτητα μετα απο καποια mb, μπορω να πω οτι με καλυπτει. Δεν ειναι ομως αυτο το θεμα μας.

 

Το θεμα ειναι, τι προσφερει η vodafone, ως επιλογες, για περιαγωγη δεδομενων, στον χρηστη καρτοκινητης.

Συγκεκριμενα, με ενδιαφερει να μαθω τις εναλλακτικες επιλογες, αν υπαρχουν, σε καρτοκινητη, για συνδεση στο ιντερνετ μεσω sim vodafone, οταν βρισκομαι εκτος ελλαδος, σε χωρες της ευρωπης.

Θελω να πειτε τι υπαρχει, τι προσφερει η vodafone, και κυριως Τιμές ανα mb ή τι σχετικό πακέτο.

 

Θελω να πειτε οσο ξερετε, ολες τις εναλλακτικες επιλογες. Πχ. και πακετα οχι βασισμενα σε sim ομιλιας, αλλα πιθανως και λυσεις vodafone mobile broadband με στικακι ή χωρις.

 

Θελω να ξεκαθαρισει το τοπιο, τι προσφερει η vodafone, στο εξωτερικο, μονη της ή σε συνεργασια με τις άλλες vodafone των ευρωπαικων χωρων, σε χρηστες οχι συμβολαιου, αλλα τους περιστασιακους. Πειτε το καρτοκινητη, πειτε το προπληρωμενη, πειτε το οπως θελετε, αλλα οχι συμβολαιο.

Περιστασιακη περιαγωγη δεδομενων στο εξωτερικο.

 

Εχω μια εμπειρια απο παλιοτερο πακετο 'vodafone mobile connect', προπληρωμενο, με περιαγωγη που κοστιζε περιπου 8ευρω το mb σε χωρες της ευρωπης! Το θεωρω πανακριβο.

 

Περιμενω να καταγραψουμε ολες τις εναλλακτικες, και να καταληξουμε στην πλεον συμφερουσα οικονομικα επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Για tablet πηρα την προσφορα του VMB 5GB με €15/μηνα για 4μηνες, και χωρις 12μηνη δεσμευση αφου δεν πηρα καποιο στικακι, κι εχω την επιλογη να διακοψω οποτε θελω (κατι που δεν γινοταν με την αντιστοιχη προσφορα της cosmote!)

 

Η εορταστικη προσφορα των 500ΜΒ ισχυει και για το VMB? Δηλαδη πρωτα θα καταλωθουν αυτα τα 500ΜΒ και μετα τα 5GB του λογαριασμου μου?

Επισης πως ελεγχω την καταναλωση? Υπαρχει εφαρμογη στο Google Market ??

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Για tablet πηρα την προσφορα του VMB 5GB με €15/μηνα για 4μηνες, και χωρις 12μηνη δεσμευση αφου δεν πηρα καποιο στικακι, κι εχω την επιλογη να διακοψω οποτε θελω (κατι που δεν γινοταν με την αντιστοιχη προσφορα της cosmote!)

 

Η εορταστικη προσφορα των 500ΜΒ ισχυει και για το VMB? Δηλαδη πρωτα θα καταλωθουν αυτα τα 500ΜΒ και μετα τα 5GB του λογαριασμου μου?

Επισης πως ελεγχω την καταναλωση? Υπαρχει εφαρμογη στο Google Market ??

 

απο οσο γραφει στο σιτε παρεχετε σε ολους εξαιροντας το stick της βονταφον που ειναι καρτοιντερνετ αρα ισχυει οπως ακριβως το λες δλδ καταναλωνει πρωτα τα 500 μβ ιντερνετ και μετα τα υπολοιπα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε vf. ας εκανεσ και συ σουπερ ουαου προσφορες. και στην τελικη ας τις κανει τωρα. ποιος την εμποδιζει και καθεται και γκρινιαζει..
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα σήμερα (έχω cu) και βγάζει συνέχεια "τεχνικό σφαλμα" οπότε προσπαθώ να κάνω login

Έχω Galaxy Nexus με 4.0.4

 

Ελπίζω να μην εισαι συνδεδεμενος σε wiFI οταν προσπαθεις

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...