Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο τιμοκατάλογος αυτός είναι σχετικά πρόσφατος. Παλαιότερα ήταν αρκετά υψηλότερη η χρέωση πέραν των δωρεάν ΜΒ.
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Επισης ο Chief Technical Officer της Forthnet, αναλαμβάνει υπέυθυνος του νέου τμήματος της vodafone για το broadband και την σταθερη τηλεφωνία.
Link to comment
Share on other sites

Ο Σοφοκλέους προφανώς γνωρίζει καλύτερα τους λογους για τους οποίους προβαίνει στις αλλαγές, εμείς μόνο υποθέσεις για αυτούς μπορούμε να κάνουμε. Οτι η εταιρία πρέπει να αλλάξει ή να βελτιώση την πολιτική της σε κάποιους τομείς είναι σίγουρο και συνήθως ριζικές αλλαγές δεν είναι έυκολο να γίνουν με τα ίδια παλιά στελέχη που ήταν υπεύθυνα για το παλιότερο σύστημα. Βέβαια το αν οι επιλογές του Σοφοκλέους θα αποδειχθούν σωστές θα φανεί στην πορεία, είδωμεν!
Link to comment
Share on other sites

Επισης ο Chief Technical Officer της Forthnet, αναλαμβάνει υπέυθυνος του νέου τμήματος της vodafone για το broadband και την σταθερη τηλεφωνία.

 

και μόνο το background του να σκεφτείς, το μέλλον διαγράφεται καλύτερο για το broadband offering της Βοντα!

Ίσως έπρεπε εξάρχής να είχε αναλάβει ένας άνθρωπος με εμπειρία Ελληνικού broadband και όχι άνθρωποι που ήξεραν mobile να πολεμάνε να καταλάβουν τι έκαναν οι Βοντα του εξωτερικού και πως μπορεί να γίνει εδώ....

Link to comment
Share on other sites

και μόνο το background του να σκεφτείς, το μέλλον διαγράφεται καλύτερο για το broadband offering της Βοντα!

Ίσως έπρεπε εξάρχής να είχε αναλάβει ένας άνθρωπος με εμπειρία Ελληνικού broadband και όχι άνθρωποι που ήξεραν mobile να πολεμάνε να καταλάβουν τι έκαναν οι Βοντα του εξωτερικού και πως μπορεί να γίνει εδώ....

 

Eνδεχομένως τώρα που η Vodafone ετοιμάζει δικό της δίκτυο ADSL να φάνηκε η ανάγκη να στελεχωθεί το αρμόδιο τμήμα με έμπειρα στελέχη του χώρου. Η συγκεκριμένη επιλογή θεωρώ πως είναι ιδιαίτερα εύστοχη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν γινεται υποβολη αιτησης για σταθερο σε ρωτανε στα καταστηματα αν θες να υπαρχει ο αριθμος του σταθερου σου VODAFONE σε καταλογο, αναλογα αυτου που θα ζητησεις θα γινει κιολας.

 

Vodafone

Σιγουρια και αξιοπιστια

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα που ειχε βγαλει για απεριοστο surfing, μεχρι ποτε ισχυει θυμαται καποιος; Μεχρι τελη Σεπτεμβριου ή Οκτωβριου;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς το εξής πρόβλημα. χρησιμοποιούμε αυτή την κάρτα για τα μηνύματα μόνο και ενώ στο λαπτοπ δούλευε μια χαρά με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά, τώρα που τη μετέφερα στο μεγάλο υπολογιστή δε μου γράφει ελληνικά παρά μόνο με 60 -70...τι μπορώ να κάνω...η βόνταφον δε βοήθησε και πολύ....
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για απεριόριστη χρήση με τη VMC ισχυεί μέχρι τέλος Οκτωβρίου :rolleyes:

 

Joanna24, i prosfora tou aperioristou isxyei mexri telos Septemvriou.

 

Ayto pou anefere o zakstefanou einai swsto alla den isxyei pia. Exoun katalavei oti i xrewsi twn 500 euro ana GB einai apelpistika lathos kai tin allaksan. Nomizw oti twra ontws einai 20 euro ana GB. Akoma ki etsi omws, ~15 euro i tainia einai polla. Opote kalytera na min ksperasoume ta 5G.

 

άμα σε ενημερώσουν σε εύλογο χρονικό διάστημα να μας το πεις..

για καλό και για κακό πάρε μετά από καμιά εβδομάδα και μην εκπλαγείς αν σου πουν ότι δεν μίλησαν ποτέ μαζί σου και ότι δεν έχεις ανοίξει καμιά κλήση... :blink:

 

Stelara, se diavazw kairo twra. Me olo to sevasmo stin eleftheri ekfrasi, an krinw apo tis topothetiseis sou, diakrinw kapoia ...arnitiki stasi enantia sti voda mazi me elleipsi antikeimenikotitas. Nomizw oti oi paremvaseis sou tha itan pio xrisimes ston kosmo pou symmetexei se ayta ta forums an eixan kai kapoia dosi antikeimenikotitas....

Link to comment
Share on other sites

Joanna24, i prosfora tou aperioristou isxyei mexri telos Septemvriou.

 

Ayto pou anefere o zakstefanou einai swsto alla den isxyei pia. Exoun katalavei oti i xrewsi twn 500 euro ana GB einai apelpistika lathos kai tin allaksan. Nomizw oti twra ontws einai 20 euro ana GB. Akoma ki etsi omws, ~15 euro i tainia einai polla. Opote kalytera na min ksperasoume ta 5G.

 

Μέχρι τελος Οκτωβρη ειναι.

 

Μεχρι τελος Σεπτεμβρη ειναι στις αλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

H prosfora twra uparxei alla to prosferomeno bonus exei meiwthei.Pantws san idea aksizei tromera kai glutwneis xrono apo to na pas sto periptero,xwria to bonus pou pairneis!
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Για 12 χρόνια είχα κοσμοτε και αν είχα σήμα μιλούσα κανονικά.Πρίν 2 μήνες λόγο πακέτου πήγα Vodafone και το μεγάλο πρόβλημα ή ποιότητα σήματος.
Link to comment
Share on other sites

Για 12 χρόνια είχα κοσμοτε και αν είχα σήμα μιλούσα κανονικά.Πρίν 2 μήνες λόγο πακέτου πήγα Vodafone και το μεγάλο πρόβλημα ή ποιότητα σήματος.

 

Σε ποια περιοχή μένεις? Έχεις χαμηλό σήμα...? Γιατί από χωρητικότητα συνήθως δεν υστερεί η Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

bye bye Βαρβαρούλα!

Ώρα σου καλή

Γιατί το λές αυτό?Κάτι ξέρεις??

Πρόκειται να έρθει στη δική μας εταιρεία η παραπάνω κυρία... (Αθηναϊκή Ζυθοποιϊα)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή μένεις? Έχεις χαμηλό σήμα...? Γιατί από χωρητικότητα συνήθως δεν υστερεί η Vodafone...

 

 

Λάρισα και Βόλο τα ίδια χάλια .Το σήμα από φουλ πάει σε μία γραμμή και το αντίστροφο Όταν παίρνω τηλέφωνο πολλές φορές το σήμα κάνει διακύμανση, με αποτέλεσμα κακή λήψη .το πρόβλημα το έχω σε διάφορες συσκευές που έχουμε ( kaizer, nokia ,Motorola)Όλα το ίδιο πρόβλημα. Πρίν με κοσμοτε στις ίδιες συσκευές δεν είχα τέτοιο πρόβλήμα.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση θα ηθελα. Εχω το E172 usb stick της vodafone και εχω 3-4 γραμμες σημα 3G+ στο σπιτι αλλα με ανοιχτες μπαλκονοπορτες. Οταν κλεινουν τα τζαμια το σημα πεφτει αυτοματως στη 1 γραμμη. Υπαρχει τροπος να ενισχυσω καπως το σημα γιατι ερχεται και χειμωνας??? Ισως εαν υπαρχει καποια κεραια ή εαν μπορω να βαλω στο μπαλκονι καποια εξωτερικη??? Ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Λάρισα και Βόλο τα ίδια χάλια .Το σήμα από φουλ πάει σε μία γραμμή και το αντίστροφο Όταν παίρνω τηλέφωνο πολλές φορές το σήμα κάνει διακύμανση, με αποτέλεσμα κακή λήψη .το πρόβλημα το έχω σε διάφορες συσκευές που έχουμε ( kaizer, nokia ,Motorola)Όλα το ίδιο πρόβλημα. Πρίν με κοσμοτε στις ίδιες συσκευές δεν είχα τέτοιο πρόβλήμα.

 

Καλησπέρα

Αυτό το πρόβλημα το έχω Αθήνα με Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση θα ηθελα. Εχω το E172 usb stick της vodafone και εχω 3-4 γραμμες σημα 3G+ στο σπιτι αλλα με ανοιχτες μπαλκονοπορτες. Οταν κλεινουν τα τζαμια το σημα πεφτει αυτοματως στη 1 γραμμη. Υπαρχει τροπος να ενισχυσω καπως το σημα γιατι ερχεται και χειμωνας??? Ισως εαν υπαρχει καποια κεραια ή εαν μπορω να βαλω στο μπαλκονι καποια εξωτερικη??? Ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προτερων!

 

Καμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια???

 

Nομιζω υπαρχει προεκταση καλλωδιου κοντα στα 2 μετρα ( ? )σαν αυτο που ειχε μεσα στο κουτι.Κανε μια ερωτηση σε Vodafone shop και εαν δεν υπαρχει παραγγειλε το!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι θα παρει παράταση η προσφορά με το απεριοριστο 3G broadband εως τέλος Δεκεμβρίου?

 

Λεγε μου τετοια... :)

 

Που το ακουσες αληθεια;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λάρισα και Βόλο τα ίδια χάλια .Το σήμα από φουλ πάει σε μία γραμμή και το αντίστροφο Όταν παίρνω τηλέφωνο πολλές φορές το σήμα κάνει διακύμανση, με αποτέλεσμα κακή λήψη .το πρόβλημα το έχω σε διάφορες συσκευές που έχουμε ( kaizer, nokia ,Motorola)Όλα το ίδιο πρόβλημα. Πρίν με κοσμοτε στις ίδιες συσκευές δεν είχα τέτοιο πρόβλήμα.

 

Γιατί άραγε μέσα στο Βόλο κάποιοι έχουν σήμα ενώ κάποιοι άλλοι "δεν έχουν"? Γιατί κάποιοι βάζουν κεραίες σε κρατικά κτήρια(αθέμυτος ανταγωνισμός...τί είναι τούτο?) ενώ άλλοι έχουν μέν άδεια αλλά διώκονται απο τους τοπικούς τραμπούκους...Rambo

Το αστείο στον Βόλο είναι ότι κάποιοι που ξήλωσαν τις κεραίες μετά διαμαρτύρονταν γιατί δεν είχαν σήμα...το ίδιο είχε γίνει και στο Μενίδι,Θρακομακεδόνες....α ρε αθάνατη Ελλαδάρα :D

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές για το σήμα φταίει και η συσκευή. Ξέρω ότι οι συσκευές που έχουν το σηματάκι της vodafone τεστάρονται από ειδικό εργαστήριο της vodafone στο εξωτερικό για να έχουν καλυτερη συνεργασία με το δίκτυο της εταιρείας και κατ'επέκταση καλύτερο σήμα.΄

 

Εγώ άλλαξα και τις 4 εταιρείες (ναι ακόμα και την Q όταν είχε συμβόλαιο) και το θέμα του σήματος είναι το ίδιο σε όλες. Κάπου πιάνουν κάπου όχι. Η Vodafone έχει συνεργασία με την Wind (εθνική περιαγωγή) όπου δεν πιανει η μία να πιάνει η άλλη. Αυτό είναι για επαρχία κυρίως και όχι για τις πόλεις. Τώρα είμαι Vodafone και είμαι γενικα ευχαριστημένος, ακόμα και με την ασύρματη κάρτα δικτύου VMC πιάνω ταχύτητες σούπερ κα πάντα σήμα 3G+ οπότε πολύ happy.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...