Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είστε καλά Valeria και aisope .

Φυσικά η αρχική σελίδα πρέπει να είναι blank . το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν είναι ασφαλή η χρήση του Ad Muncher και πόσο μέγεθος έχει.

Γύρω στα 180 kb είναι το αρχειάκι που κατεβάζεις

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

:) pantos plaka plaka an den gini tipota se thema na mpi kapio prostimo eine treli diafimisi kai fisika tsampa ;) thimithite to leoforio me tis tim me toys omiroys

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

:) pantos plaka plaka an den gini tipota se thema na mpi kapio prostimo eine treli diafimisi kai fisika tsampa ;) thimithite to leoforio me tis tim me toys omiroys

βασικα δεν ειναι ακριβως διαφήμηση..δυσφήμηση θα το έλεγα...απλά επειδή αναφέρεται το όνομα της δεν μου λέει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

και ποιος μας διασφαλίζει ότι δεν παρακολουθούν το δικό μας τηλέφωνο? άλλωστε ενας τύπος με ένα χασάπικο που το όνομα του ήταν στην λίστα είναι κάποιο δημόσιο πρόσωπο και τον παρακολουθούσαν?

απλά αν σκάσουν μερικές αγωγες θα δείξει πόσοι τελικά ήταν υπο παρακολούθηση μιας και θα πρέπει να αποδείξουν οτι το εκάστοτε τηλέφωνο δεν ήταν υπο παρακολούθηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε αλλά εγώ σκεφτόμουν να κάνω τον Μάιο το αντίθετο και από τώρα φαντάζομαι το τι πρόκειται να τραβήξω!

 

Εγώ έχω 2gether με a la carte και CU και θέλω κάποια στιγμή να το μετατρέψω σε συμβόλαιο και CU.

 

Φοβάμαι πως θα μου ζητήσουν να σπάσω το 2gether σε 2 ξεχωριστές κάρτες SIM (πληρώνοντας μάλλον), να κάνω την μετατροπή σε συμβόλαιο και μετά να να ξαναπληρώσω για να έχω Vodafone 2gether.

 

Ελπίζω να μην βγει αληθινός ο εφιάλτης μου διότι αν είναι τόσο μαζοχιστές, θα προτιμήσω να φύγω με φορητότητα για άλλη εταιρεία.

 

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο να σου δώσουν διαφορετική double SIM card.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο Κώστας,με ενεργοποίηση του 3G παράλληλα ενεργοποιήται και ο τηλεφωνητής.Η ενεργοποίηση του τηλεφωνητή δεν χρεώνεται..παρά μόνο η ακρόαση όπου είναι δική σου επιλογή εαν θέλεις ή όχι να ακούσεις τα ηχητικά σου μνμ..

Α! και η χρέωση στο 1251 είναι:0,1190 (μαζι με το ΦΠΑ) από κινητό Vodafone.

Απο΄κει και πέρα πληκτρολόγησε ##002# και το πλήκτρο της κλήσης να απενεργοποιηθούν όλες οι προωθήσεις απο τη γραμμή σου..

Δεν είναι ανάγκη να γίνεσαι τόοοοοοοσο υπερβολικός..;)

 

Καλημερα...

Πρωτον ο Κωστας δεν απαντησε σε μενα αν προσεξεις την παραθεση που εχει κανει αλλα στον Enema.

Δευτερον κοριτσι μου γλυκο που ειδες να εχω κανει ενεργοποιηση 3G? Επισεις εγραψα εγω τπτ για κοστος ενεργοποιησης τηλεφωνητη? Άλλα ειπα.

 

Υπερβολικη θα ησουν και εσυ αν σου γινοντουσαν τοσα πολλα σε 3 ωρες. Τοσα που δεν σου εχουν γινει σε 10 ολοκληρα χρονια κινητης τηλεφωνιας. Φαντασου δλδ απο τοτε που πηγαινες 4η δημοτικου ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρέπει να κατεβάσετε τα σποτάκια που έχουν κυκλοφορίσει στο internet για την vodafone!!! :pΤο ένα υπάρχει στην υπογραφή μου και τα υπόλοιπα βρίσκονται εδώ http://www.greektechforum.com/forums/downloads.php?do=cat&id=1 (πρέπει να κάνετε εγγραφή)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Και που να μην ήταν και vodafone live η συσκευή ε; θα σου έλεγαν να την κάψεις!!!

Εσύ που έχεις το sharp v903 γιατί δεν το καις? Αν δεν κάνω λάθος είναι vodafoen live συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε αλλά εγώ σκεφτόμουν να κάνω τον Μάιο το αντίθετο και από τώρα φαντάζομαι το τι πρόκειται να τραβήξω!

 

Εγώ έχω 2gether με a la carte και CU και θέλω κάποια στιγμή να το μετατρέψω σε συμβόλαιο και CU.

 

Φοβάμαι πως θα μου ζητήσουν να σπάσω το 2gether σε 2 ξεχωριστές κάρτες SIM (πληρώνοντας μάλλον), να κάνω την μετατροπή σε συμβόλαιο και μετά να να ξαναπληρώσω για να έχω Vodafone 2gether.

 

Ελπίζω να μην βγει αληθινός ο εφιάλτης μου διότι αν είναι τόσο μαζοχιστές, θα προτιμήσω να φύγω με φορητότητα για άλλη εταιρεία.

 

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο να σου δώσουν διαφορετική double SIM card.

gia na tin kaneis symbolaio den tha pliroseis sigoura.alla mallon tha xreiastei na pliroseis gia na tin ksanakaneis 2gether

Link to comment
Share on other sites

ειδοποιηση εχεις φιλε μου...αλλα λογω του λογισμικου κανει block το μηνυμα σου! :p

Εγώ θα πρότεινα να καλέσεις το 1285 (υπηρεσία της ειδοποίησης κλήσεων) να κάνεις απενεργοποίηση της υπηρεσίας, τερματίζεις την κλήση, ξανακαλείς το 1285 και ακολουθείς τις οδηγίες για να την ενεργοποίησεις και πάλι. Ίσως έχει "κολλήσει" η υπηρεσία και με αυτόν τον τρόπο την "ξεκολλήσεις". δοκίμασε το δεν χάνεις κάτι αν δεν παίξει βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Με #002# και μετά ενεργοποίηση της ειδοποίησης κλήσεων λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Στην τελική μπορείς να βάλεις τις προωθήσεις με το χέρι. Για ειδοποίηση κλήσεων κάνεις προώθηση στο 694114ΧΧΧΧΧΧΧ. Νομίχω 114 είναι για την ειδοποίηση, 121 για τον τηλεφωνητή. Όποιος έχει ενεργή ειδοποίηση κλήσεων μπορεί να το επιβεβαιώσει.

Εγώ έχω και τηλεφωνητή και ειδοποίηση κλήσεων το 694114...κτλ που ανέφερες δεν υφίσταται σαν διαδικασία δικτύου... του τηλεφωνητή είναι 6941214....κτλ κτλ για ειδοποίηση κλήσεων δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και 5 μέρες γιατί έχουν εξαφανιστεί όλες οι διαφημίσεις της εταιρίας από την TV και γενικά τα ΜΜΕ? Τι έγινε, πέθανε η πεταλούδα?:lol: :p :lol:

Συμφωνώ και εγώ μάλλον κάνουν οικονομία....

Link to comment
Share on other sites

όχι έχουν δώσει όλα τα χρήματα των διαφημίσεων για να βάζουν πριν τις ειδήσεις την ανακοίνωση της voda :p
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τηλεφωνητή και ειδοποίηση κλήσεων το 694114...κτλ που ανέφερες δεν υφίσταται σαν διαδικασία δικτύου... του τηλεφωνητή είναι 6941214....κτλ κτλ για ειδοποίηση κλήσεων δεν υπάρχει

για να έχεις τηλεφωνητή βάζεις προώθηση στο 694121ΧΧΧΧΧΧΧ και έχεις και ειδοποίηση ταυτόχρονα.όταν έχεις στο 694114ΧΧΧΧΧΧΧ έχεις μόνο ειδοποίηση κλήσεων χωρίς τηλεφωνητή.

εμένα το πρόβλημα τελικά λύθηκε μετά από δεκάδες τηλεφωνήματα στο τμήμα εξυπηρέτησης και από πολλούς ελέγχους στην γραμμή μου, ήρθε ένα μήνυμα από το 1283 που έλεγε ότι το πρόβλημα μου λύθηκε και ξαφνικά λειτουργούσε και η υπηρεσία! ποιος ξέρει τι πρόβλημα υπήρχε...:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν ειναι ακριβως διαφήμηση..δυσφήμηση θα το έλεγα...απλά επειδή αναφέρεται το όνομα της δεν μου λέει κάτι...

επειδή αναφέρεται το όνομα της και μόνο είναι μια πολύ καλή διαφήμιση για την εταιρία! Οποιαδήποτε αναφορά στην εταιρία είναι προς όφελος της. ξέρεις πόσος κόσμος τώρα μιλάει για την Vodafone???:rolleyes: :rolleyes:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

επειδή αναφέρεται το όνομα της και μόνο είναι μια πολύ καλή διαφήμιση για την εταιρία! Οποιαδήποτε αναφορά στην εταιρία είναι προς όφελος της. ξέρεις πόσος κόσμος τώρα μιλάει για την Vodafone???:rolleyes: :rolleyes:

 

Αυτό είναι αλήθεια. Σε τέτοια κλίμακα οποιαδήποτε διαφήμηση ακόμα και αρνητική λειτουργεί θετικά σε βάθος χρόνου... Αρκεί η εταιρεία να το χειριστεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

File mou,eimai dikhgoros kai kathe mera vlepw sta dikasthria ypotheseis me keraies kinhths.Oses keraies vgainoun(an vgainei kai kamia dld telika)vgainoun giati den eixan mpei nomima!!

Den nomizw na diafwnei kaneis me to na vgainoun paranoma topothethmenes keraies:rolleyes:

Afto omws den shmainei oti egw san katanalwths den exw apaithsh na exw shma.

As mhn eixan valei paranoma keraies ,pou na anagkastoun meta na tis vgaloun:mad: Egw plhrwnw pagio kai apaitw shma!!!

Oriaos re file. Nomizeis oti kathe eteria exei oreksi na pigainei na bazei paranomes keraies?Diladi giati na min tis balei nomimes?Apla o kathe M^%$#$s dimarxos or kapios pou exei kairo na paei me ginaika/antra, pigainei kai kanei minisi.Kai aftos meta tha kanei parapono oti den exei sima.Les kai oi keraies prokaloun problima.Posoi nomizeis gnorizoun oti oso pio konta eisai stin keraia, toso ligoteri isxi ekpempei to kinito sou,ara eisai pio asfalis?Erxontai kai dimotikes ekloges,opote tetia fenomena tha afksithoun:rolleyes: Den leo parte balte keraies me to zori opou nanai,alla min ta theloume kai ola.

Link to comment
Share on other sites

THEjB: και βέβαια δε θέλουν να βάζουν οι εταιρίες παράνομες κεραίες.Αλλά αν δε δίνουν άδειες δε γίνεται η cosmote για παράδειγμα να καλύπτει όλο το Βόλο νόμιμα και οι άλλες να κάθονται με σταυρωμένα χέρια.Αν είχαν δίκιο οι κάτοικοι τότε πιστεύω οι κεραίες δε θα ξανατοποθετούνταν.Επειδή έχω ένα γνωστό μου σε εταιρία κινητής η πολιτική που ακολουθούν οι δύο ιδιωτικές είναι:ανεβάζω την κεραία και όσο μείνει...Υπάρχουν περιοχές που η άδεια εκρεμμεί 6 χρόνια αναστέλλοντας έτσι σημαντικά την ανάπτυξη του υπόλοιπου δικτύου! Δε συμφωνώ με τις παράνομες κεραίες αλλά ΚΥΡΙΩΣ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΤΩΝ ΔΗΜΑΡΧΩΝ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΔΕΙΕΣ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΛΑΔΩΝΟΥΝ!!! Στην Ερέτρια Φαρσάλων η ΤΙΜ έχει την κεραία 2ΚΜ έξω από το χωριό και ο δήμαρχος Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΑΔΕΙΑ μόλις είδε την αντίδραση των κατοίκων έκανε μήνυση στην ΤΙΜ.Απέναντι στο 1ΚΜ από το χωριό δουλεύουν κανονικά οι κεραίες της cosmote και της voda.Πως το κρίνεις αυτό;;;

ίσως ο παππούς μου να μην έπρεπε να πάει μόνος του αλλά δε ζήτησε και από κανέναν να το συνοδεύσει...:confused:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σαν να ξεφεύγουμε από το θέμα και βλέπω πάλι να αρχίζει καυγάς σχετικά με τις κεραίες τις κάθε εταιρίας...

Να σταματήσουν εδώ τα off topic.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εσύ που έχεις το sharp v903 γιατί δεν το καις? Αν δεν κάνω λάθος είναι vodafoen live συσκευή....

Αγαπητή elizabeth μάλλον δεν κατάλαβες ότι έκανα πλάκα σχολιάζοντας τις απαντήσεις του cc της vodafone στον crazy_4. Ναι έχω το 902 (και όχι το 903), είναι vodafone live όπως και του crazy_4 και το λαυτρεύω.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου δλδ απο τοτε που πηγαινες 4η δημοτικου ;)

 

Αυτό το τελευταίο σχόλιο μάλλον ήταν λίγο άχρηστο jsimeo ε;

Ελπίζω να μην ήταν ειρωνικό αλλά απλώς έκφραση χιούμορ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο σχόλιο μάλλον ήταν λίγο άχρηστο jsimeo ε;

Ελπίζω να μην ήταν ειρωνικό αλλά απλώς έκφραση χιούμορ...

Αν ηταν αχρηστο δεν θα το εγραφα. Φυσικα και ηταν humor με θετικη διαθεση και η χρησιμοτητα του ηταν να γινει αντιληπτο το χρονικο διαστημα με αμεσο τροπο. Ουτε ειπα κατι προσβλητικο εκτος αν εσυ θεωρεις τους νεοτερους λιγοτερο ανθρωπους. Και δεν νομιζω κανεις να εχει αναγκη απο δικηγορους και προστατες. Δεν μου αρεσε το μηνυμα σου. Μπορει να ειχες καλη προθεση αλλα με ενοχλησε. Θα to εκτιμουσα αν τα ιδια μου τα ελεγες με PM ωστε και εγω να μην παρεξηγησω την προθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν αχρηστο δεν θα το εγραφα. Φυσικα και ηταν humor με θετικη διαθεση και η χρησιμοτητα του ηταν να γινει αντιληπτο το χρονικο διαστημα με αμεσο τροπο. Ουτε ειπα κατι προσβλητικο εκτος αν εσυ θεωρεις τους νεοτερους λιγοτερο ανθρωπους. Και δεν νομιζω κανεις να εχει αναγκη απο δικηγορους και προστατες. Δεν μου αρεσε το μηνυμα σου. Μπορει να ειχες καλη προθεση αλλα με ενοχλησε. Θα to εκτιμουσα αν τα ιδια μου τα ελεγες με PM ωστε και εγω να μην παρεξηγησω την προθεση σου.

Δεν είμαι δικηγόρος και προστάτης κανενός. Αλλά θα έχεις παρατηρήσει ότι πολλοί εδώ μέσα απευθύνονται ειρωνικά προς άτομα με μικρότερη ηλικία από αυτούς. Εννοείται ότι δεν ήθελα να σε θίξω. Αν έχεις οτιδήποτε άλλο μπορούμε να τα πούμε και με ΡΜ αν προτιμάς.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

εμένα γιατί δεν μου ήρθε το μήνυμα αυτό στα γεννέθλια μου? αφού και στο Pointmania και επώνυμο καρτοκινητό έχω...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...