Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, memoriesradio said:

Επανήλθε. Όλα καλά και ταχύτατη αποκατάσταση.

Όντως. Παρόλα αυτά οι πτώσεις του δικτύου για το 2024

•13/01

•14/03

ΥΓ:Εγώ την ώρα του προβλήματος από 5G είχα πέσει σε 4G 1800 MHz

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, katsiletra said:

Σε ποιες περιοχές είχε θέματα; Γιάννενα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. 

Για να ήταν μικρό το down time λογικά καποια τοπική αναβάθμιση θα έπαιξε. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nickchris36 said:

Λιβαδειά κανένα θεμα δεν είχα.

Ούτε Αθήνα υπήρχε πρόβλημα σε σταθερό και κινητό 

Link to comment
Share on other sites

Swisscom: Εξαγορά της Vodafone Italia έναντι €8 δισ.

 Swisscom ανακοίνωσε τη συμφωνία για την εξαγορά της Vodafone Italia έναντι 8 δισεκατομμυρίων ευρώ και τη συγχώνευση με τη θυγατρική της στην Ιταλία, Fastweb, όπως μεταδίδουν ξένα πρακτορεία.

Η ελβετική εταιρεία αναφέρει σε ανακοίνωση της πως θα χρηματοδοτήσει την εξαγορά με μετρητά, ενώ θα επιστρέψει 4 δισ. ευρώ στους μετόχους μέσω επαναγοράς μετοχών.

Με την ολοκλήρωση του deal δημιουργείται ο δεύτερος μεγαλύτερος πάροχος σταθερής ευρυζωνικής πρόσβασης της Ιταλίας μετά την TIM.

"Με τη συγχώνευση δημιουργούμε έναν κορυφαίο πάροχο σε μια διαρκώς αναπτυσσόμενη αγορά, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα προς τον στόχο μας για κερδοφόρα ανάπτυξη στην Ιταλία", δήλωσε ο CEO της Swisscom, Christoph Aeschlimann.

Η συμφωνία αναμένεται να ολοκληρωθεί το πρώτο τρίμηνο του 2025, χωρίς να απαιτείται ψηφοφορία των μετόχων.

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3781069/swisscom-exagora-tis-vodafone-italia-enanti-8-dis/

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά η Vodafone Greece ; 🤣 Εν τω μεταξύ διαβάζω: "The Swiss government owns 51 percent of Swisscom AG". Είδατε τι γίνεται αν δεν βάζεις άσχετους στις κρατικές υπηρεσίες;

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ πούλησαν σε λίγους μήνες τη Vodafone Ισπανίας και Ιταλίας και συγχώνευσαν την Βρετανική με άλλη εταιρεία και έφτιαξαν οργανισμό στον οποίο το group θα έχει το 51%.

Λέτε να ετοιμάζουν τίποτα εδώ;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKU said:

Εν τω μεταξύ πούλησαν σε λίγους μήνες τη Vodafone Ισπανίας και Ιταλίας και συγχώνευσαν την Βρετανική με άλλη εταιρεία και έφτιαξαν οργανισμό στον οποίο το group θα έχει το 51%.

Λέτε να ετοιμάζουν τίποτα εδώ;

Αυτές οι τρεις αγορές ήταν το αγκάθι του ομίλου. Όταν ανέλαβε η κ. Della Valle τα ινία του Ομίλου Vodafone πέρσι τον Ιανουάριο είπε ότι θα διερευνήσει τι επιλογές έχει για αυτές τις τρεις προβληματικές αγορές και θα επιλέξει την πιο συμφέρουσα για τον όμιλο

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, MIKU said:

Εν τω μεταξύ πούλησαν σε λίγους μήνες τη Vodafone Ισπανίας και Ιταλίας και συγχώνευσαν την Βρετανική με άλλη εταιρεία και έφτιαξαν οργανισμό στον οποίο το group θα έχει το 51%.

Λέτε να ετοιμάζουν τίποτα εδώ;

Νομίζω έχει ξεκαθαρίσει το θέμα εδώ και μήνες. 
Δεν πωλείται κάτι άλλο. 
Το αναφέρει και το tweet του group.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα , λεβεντες εχω μια απορια, εχει ληξει το συμβολαιο του σταθερου τηλεφωνου πριν 20 μερες περιπου , μου ερχετε λογαριασμος φουσκομενος κατα 10 ευρω , λογικο , τωρα βλεπω για τον επομενο να πληρωνω 10 λιγοτερα , κατι σαν συμψηφισμο , ειναι λογικο αυτο; Δεν εχω κανει καποια ανανεωση , υπαρχει περιπτωση να γινει καποια διακοπη της γραμμης; Αυτο ειναι που με καει , μην μεινω στα ξαφνικα χωρις τηλεφωνο 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Βλέπεις αυτή τη στιγμή στο υπόλοιπο σου για πληρωμή -10€; Αν ναι, τότε από αυτούς κάποια πίστωση έγινε εκτός αν πλήρωσες εσύ παραπάνω. Ανανέωση αυτόματη δε νομίζω να έγινε αλλά μπορείς να δεις στο my Vodafone web > συνδέσεις > το σταθερό > πληροφορίες την ημερομηνία λήξης σύμβασης, ή από το web πάλι > ρυθμίσεις > συμβόλαια να δεις αν έχει γίνει κάποια ανανεωση. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ανανέωση δεν έχει γίνει, όπως ανέφερα πιο πάνω έχω πληρώσει 10 ευρώ περισσότερα μετά την λήξη συμβολαίου, τώρα για τον επόμενο μήνα 10 λιγότερα απ'ότι πλήρωνα 2 χρόνια, ελπίζω να μην είναι κάποια εκκαθάριση και κόψιμο γραμμής χωρίς κάποια ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2024 at 10:57 ΜΜ, dimtz said:

Καλησπερα στην παρεα , λεβεντες εχω μια απορια, εχει ληξει το συμβολαιο του σταθερου τηλεφωνου πριν 20 μερες περιπου , μου ερχετε λογαριασμος φουσκομενος κατα 10 ευρω , λογικο , τωρα βλεπω για τον επομενο να πληρωνω 10 λιγοτερα , κατι σαν συμψηφισμο , ειναι λογικο αυτο; Δεν εχω κανει καποια ανανεωση , υπαρχει περιπτωση να γινει καποια διακοπη της γραμμης; Αυτο ειναι που με καει , μην μεινω στα ξαφνικα χωρις τηλεφωνο 

Εάν δεν το ζητήσεις ρητά, διακοπή δεν γίνεται, απλά μετατρέπεται σε αορίστου.
Μπορεί να άλλαξε ο κύκλος τιμολόγησης, μπορεί να σου έληξε η έκπτωση που είχες και να εφάρμοσαν νέα στο αορίστου. Χωρίς αναλυτικό λογαριασμό, μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

H Vodafone Ρουμανίας ανακοίνωσε αυξήσεις:https://gadget.ro/vodafone-romania-indexeaza-valoarea-serviciilor-si-creste-preturilu-8/

Μετάφραση άρθρου:Η Vodafone Romania ξεκίνησε να στέλνει ειδοποιήσεις στους πελάτες μέσω των οποίων τους ενημερώνει ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα έχουν υψηλότερες τιμές. Ο τηλεπικοινωνιακός φορέας υποστηρίζει ότι το τελευταίο διάστημα παρατηρείται «διαρκής αύξηση του κόστους παροχής υπηρεσιών κινητής ηλεκτρονικών επικοινωνιών» και ότι για το λόγο αυτό «ξεκινώντας από το επόμενο τιμολόγιο, η αξία των υπηρεσιών θα αναπροσαρμόζεται».Σύμφωνα με τη Eurostat, η αύξηση του εναρμονισμένου δείκτη τιμών καταναλωτή στη Ρουμανία το 2023 ήταν 9,7% και η Vodafone Romania θα αυξήσει την τιμή των υπηρεσιών «μόνο» κατά 8%. Αυτή η αύξηση ισχύει επίσης για το ποσοστό επανασύνδεσης (αν δεν πληρώσετε έγκαιρα τη συνδρομή σας θα αποσυνδεθείτε). 

Ακολουθούν ορισμένα παραδείγματα αυξήσεων τιμών:

RED Unlimited: από 8 ευρώ το μήνα έως 8,64 ευρώ.

RED Start: από 7 ευρώ το μήνα σε 7,56 ευρώ.

RED Max: από 18 ευρώ το μήνα έως 19,44 ευρώ.

 Θα επηρεαστούν όλοι οι συνδρομητές,αλλά σας συνιστάται να ελέγξετε τους λογαριασμούς σας που εκδόθηκαν αυτόν τον μήνα, συνήθως τέτοιες ειδοποιήσεις έχουν τη μορφή συνημμένου.

Έχει αρχίσει από ότι βλέπω τις αυξήσεις η Vodafone,λες και είναι το κορυφαίο δίκτυο και δεν υπάρχει κανένα άλλο. Αυτή κίνηση(έχει ανακοινώσει αυξήσεις και στην Ελλάδα για τις τιμές καταλόγου)μαζί με τις πωλήσεις κομματιών του ομίλου μου δείχνει ότι έχει πρόβλημα ο όμιλος

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, paulmor said:

H Vodafone Ρουμανίας ανακοίνωσε αυξήσεις:https://gadget.ro/vodafone-romania-indexeaza-valoarea-serviciilor-si-creste-preturilu-8/

Μετάφραση άρθρου:Η Vodafone Romania ξεκίνησε να στέλνει ειδοποιήσεις στους πελάτες μέσω των οποίων τους ενημερώνει ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα έχουν υψηλότερες τιμές. Ο τηλεπικοινωνιακός φορέας υποστηρίζει ότι το τελευταίο διάστημα παρατηρείται «διαρκής αύξηση του κόστους παροχής υπηρεσιών κινητής ηλεκτρονικών επικοινωνιών» και ότι για το λόγο αυτό «ξεκινώντας από το επόμενο τιμολόγιο, η αξία των υπηρεσιών θα αναπροσαρμόζεται».Σύμφωνα με τη Eurostat, η αύξηση του εναρμονισμένου δείκτη τιμών καταναλωτή στη Ρουμανία το 2023 ήταν 9,7% και η Vodafone Romania θα αυξήσει την τιμή των υπηρεσιών «μόνο» κατά 8%. Αυτή η αύξηση ισχύει επίσης για το ποσοστό επανασύνδεσης (αν δεν πληρώσετε έγκαιρα τη συνδρομή σας θα αποσυνδεθείτε). 

Ακολουθούν ορισμένα παραδείγματα αυξήσεων τιμών:

RED Unlimited: από 8 ευρώ το μήνα έως 8,64 ευρώ.

RED Start: από 7 ευρώ το μήνα σε 7,56 ευρώ.

RED Max: από 18 ευρώ το μήνα έως 19,44 ευρώ.

 Θα επηρεαστούν όλοι οι συνδρομητές,αλλά σας συνιστάται να ελέγξετε τους λογαριασμούς σας που εκδόθηκαν αυτόν τον μήνα, συνήθως τέτοιες ειδοποιήσεις έχουν τη μορφή συνημμένου.

Έχει αρχίσει από ότι βλέπω τις αυξήσεις η Vodafone,λες και είναι το κορυφαίο δίκτυο και δεν υπάρχει κανένα άλλο. Αυτή κίνηση(έχει ανακοινώσει αυξήσεις και στην Ελλάδα για τις τιμές καταλόγου)μαζί με τις πωλήσεις κομματιών του ομίλου μου δείχνει ότι έχει πρόβλημα ο όμιλος

Αυτή η κίνηση μαζί με τις πωλήσεις, δε δείχνει πρόβλημα. Αν υπάρχει πρόβλημα, θα το δεις στις οικονομικές καταστάσεις. Η αναδιοαρθωση του ομιλουι, η δημιουργία της Vodafone Investments, η ευρωπαϊκή καθετοποίηση του Vodafone Business δείχνουν άλλα πράγματα.

Οι αυξήσεις στη Ρουμανία, σε χαμηλότερο ποσοστό από το δείκτη τιμών, είναι λογικό επακαλοθο. Ακόμα και εδώ θα αυξηθεί ο κατώτερος μισθός. όταν τα πάντα αυξάνονται, φροντίζεις να αυξηθούν και τα έσοδα, είτε είσαι εργαζόμενος είτε είσαι εταιρία.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paulmor said:

H Vodafone Ρουμανίας ανακοίνωσε αυξήσεις:https://gadget.ro/vodafone-romania-indexeaza-valoarea-serviciilor-si-creste-preturilu-8/

Μετάφραση άρθρου:Η Vodafone Romania ξεκίνησε να στέλνει ειδοποιήσεις στους πελάτες μέσω των οποίων τους ενημερώνει ότι από τον επόμενο λογαριασμό θα έχουν υψηλότερες τιμές. Ο τηλεπικοινωνιακός φορέας υποστηρίζει ότι το τελευταίο διάστημα παρατηρείται «διαρκής αύξηση του κόστους παροχής υπηρεσιών κινητής ηλεκτρονικών επικοινωνιών» και ότι για το λόγο αυτό «ξεκινώντας από το επόμενο τιμολόγιο, η αξία των υπηρεσιών θα αναπροσαρμόζεται».Σύμφωνα με τη Eurostat, η αύξηση του εναρμονισμένου δείκτη τιμών καταναλωτή στη Ρουμανία το 2023 ήταν 9,7% και η Vodafone Romania θα αυξήσει την τιμή των υπηρεσιών «μόνο» κατά 8%. Αυτή η αύξηση ισχύει επίσης για το ποσοστό επανασύνδεσης (αν δεν πληρώσετε έγκαιρα τη συνδρομή σας θα αποσυνδεθείτε). 

Ακολουθούν ορισμένα παραδείγματα αυξήσεων τιμών:

RED Unlimited: από 8 ευρώ το μήνα έως 8,64 ευρώ.

RED Start: από 7 ευρώ το μήνα σε 7,56 ευρώ.

RED Max: από 18 ευρώ το μήνα έως 19,44 ευρώ.

 Θα επηρεαστούν όλοι οι συνδρομητές,αλλά σας συνιστάται να ελέγξετε τους λογαριασμούς σας που εκδόθηκαν αυτόν τον μήνα, συνήθως τέτοιες ειδοποιήσεις έχουν τη μορφή συνημμένου.

Έχει αρχίσει από ότι βλέπω τις αυξήσεις η Vodafone,λες και είναι το κορυφαίο δίκτυο και δεν υπάρχει κανένα άλλο. Αυτή κίνηση(έχει ανακοινώσει αυξήσεις και στην Ελλάδα για τις τιμές καταλόγου)μαζί με τις πωλήσεις κομματιών του ομίλου μου δείχνει ότι έχει πρόβλημα ο όμιλος

Πρόβλημα με μέτοχο το επενδυτικό ταμείο του Dubai;; Έτσι φαίνεται βέβαια... θα δούμε τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση:

Αυτό το Vodafone TV Start με τα 6,90 χωρίς δέκτη και χωρίς συμβόλαιο, τι περιεχόμενο έχει;

Δεν με νοιάζει το Disney+ γιατί το έχω χωριστά ως συνδρομή.

Τι προσφέρει από κινηματογραφικό περιεχόμενο;

Το μενού είναι εύχρηστο;

Η ποιότητα εικόνας;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MIKU said:

Χαζή ερώτηση:

Αυτό το Vodafone TV Start με τα 6,90 χωρίς δέκτη και χωρίς συμβόλαιο, τι περιεχόμενο έχει;

Δεν με νοιάζει το Disney+ γιατί το έχω χωριστά ως συνδρομή.

Τι προσφέρει από κινηματογραφικό περιεχόμενο;

Το μενού είναι εύχρηστο;

Η ποιότητα εικόνας;

Για δωρεάν που το έχουμε κάποιοι με τους καλοκαιριστές του CU είναι καλό. Κατά τα άλλα αν ήταν επί πληρωμή δεν θα το έκανα.

Γιατί δεν το δοκιμάζεις για έναν μήνα! Είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vibraphone said:

Για δωρεάν που το έχουμε κάποιοι με τους καλοκαιριστές του CU είναι καλό. Κατά τα άλλα αν ήταν επί πληρωμή δεν θα το έκανα.

Γιατί δεν το δοκιμάζεις για έναν μήνα! Είναι δωρεάν.

Από σειρές/ταινίες τι έχει γενικά;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ για 9 μήνες και μπήκα 5-6 φορές, δεν ταίριαξε με τα γουστα μου. Έχω βάλει υπενθυμιση 1 μήνα πριν γιατί θα αρχίσει να χρεώνει την κάρτα που ζητουσε με το ζόρι και κάτι μου λέει ότι θα τους ξεναπεσει το συστημα όταν θα είναι εποχη ακυρωσεων συνδρομής... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Από σειρές/ταινίες τι έχει γενικά;

Κει δεν βάζεις amazon prime, το αιγυπτιακό με 4,5€ το χρόνο; Έχει καλύτερο περιεχόμενο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Το έχω εγώ για 9 μήνες και μπήκα 5-6 φορές, δεν ταίριαξε με τα γουστα μου. Έχω βάλει υπενθυμιση 1 μήνα πριν γιατί θα αρχίσει να χρεώνει την κάρτα που ζητουσε με το ζόρι και κάτι μου λέει ότι θα τους ξεναπεσει το συστημα όταν θα είναι εποχη ακυρωσεων συνδρομής... 

Πάντα με τον καλό λόγο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...