Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τιμές προσφοράς είναι μέρος του μένουμε σπίτι, κάποια στιγμή θα σταματήσουν. (Είναι η ίδια προσφορά με τα συμβόλαια).

Δεν το δίνουν όμως τόσο απλά. Προωθούν την κάρτα μαζί με το MiFi, εκτός αν είσαι πελάτης κινητής όπου σου δίνουν την κάρτα λίγο πιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά την δινουν αρκεί να την ζητήσεις και να επιμείνεις. Την περασμένη Τρίτη πήρα εγώ μια για το εξοχικό να την βάλω σε ενα TP Link 4G router..

 

Μην περιμένετε να γινει online ή με τηλεφωνική επικοινωνία, πηγαίνετε σε κατάστημα ..

Link to comment
Share on other sites

δωρεαν στην εδωσαν ε? εχεις και συνδεση/καρτα στην εταιρια?

 

Ναι απολύτως δωρεάν. Εχω και καρτοκινητό (CU) αλλά δεν με ρώτησαν καν...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βλέπεις τους λογαριασμούς που εκδιδονται μέσω SMS ή από το My Vodafone App

 

Για αγορές πακέτων και ενημερωση υπολοίπου από

 

http:// http://www.vodafone.gr/myvmb

(πρόσβαση μόνο μέσω της vodafone mobile broadband σύνδεσης)

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρεται. Θέλω να κάνω φορητότητα το καρτοκινητό του πατέρα μου από το WU στο CU. Επειδή δεν μπορώ να τον τρέχω, η εξουσιοδότηση μέσω του gov.gr θα αρκεί για να τα κάνω όλα εγώ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Θέλω να κάνω φορητότητα το καρτοκινητό του πατέρα μου από το WU στο CU. Επειδή δεν μπορώ να τον τρέχω, η εξουσιοδότηση μέσω του gov.gr θα αρκεί για να τα κάνω όλα εγώ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βέβαια και αρκεί κανονική εξουσιοδότηση είναι όπως αυτή που βγάζουμε στα Κ.Ε.Π.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν χρειάζεται να υπογράψει ο πατέρας σου στο πεδίο που αναγράφει το ονοματεπώνυμό του στο τέλος της εξουσιοδότησης καθώς το έγγραφο πάνω ψηλά φέρει ψηφιακή υπογραφή. (Αυτό δεν το γνώριζα και το έμαθα στην Αστυνομία που κατέθεσα παρόμοια εξουσιοδότηση ...υπογεγραμμενη με στυλό και τα άκουσα και από πάνω.) Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χρεωθηκα 15 λεπτα ομιλιας χωρις να μου εχει ερθει μνμ οτι ξεπερασα το οριο μου κ μαλιστα απο την εταιρεια μου λενε οτι μου το στειλανε 3 Ιουλιου ενω εγω 9 Ιουλιου τσεκαρα το app και ειχα 157 λεπτα ακομα! Τους ζητησα να μου στειλουν ηλεκτρονικα τα στοιχεια που εχουν γιατι θα προβω σε καταγγελια..... Τι με συμβουλευετε να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Είσαι συμβόλαιο υποθέτω. Δες την ανάλυση κλήσεων σου από το my account (στο vodafone.gr ).
Link to comment
Share on other sites

Είσαι συμβόλαιο υποθέτω. Δες την ανάλυση κλήσεων σου από το my account (στο vodafone.gr ).

Συμβολαιο ναι τις ειδα τις κλησεις αλλα τι σχεση εχει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει στην ανάλυση χρεώσεων να έχεις κλήσεις εντός παγίου με διάρκεια όση το πρόγραμμα σου, και εκτός παγίου 15'.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι αν όντως τα μίλησες.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει στην ανάλυση χρεώσεων να έχεις κλήσεις εντός παγίου με διάρκεια όση το πρόγραμμα σου, και εκτός παγίου 15'.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι αν όντως τα μίλησες.

 

το προγραμμα μου εχει 500 λεπτα εγω εχω χρεωσεις 6 ωρες κ κατι λεπτα + τα εξτρα 15 λεπτα! πως γινεται να εχω περασει τα 500 λεπτα σε 6 ωρες; και πως γινεται να μην εχω λαβει μηνυμα για 80%; εφοσον στις 9 ιουλιου ειχα 157 λεπτα ομιλιας ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε τους να το ελέγξουν, 500 λεπτά είναι 8,5 ώρες.

Edit: 6 ώρες έχεις πραγματική ή χρεωσιμη διάρκεια;

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα μου εχει 500 λεπτα εγω εχω χρεωσεις 6 ωρες κ κατι λεπτα + τα εξτρα 15 λεπτα! πως γινεται να εχω περασει τα 500 λεπτα σε 6 ωρες; και πως γινεται να μην εχω λαβει μηνυμα για 80%; εφοσον στις 9 ιουλιου ειχα 157 λεπτα ομιλιας ακομα;

 

Στο λογαριασμό σου δεν υπαρχει βασικη ανάλυση χρεώσεων, ωστε να ελεγξεις που οφείλεται η "εκτος παγιου" χρεωση; Αν δε βγάλεις άκρη απο εκει, ζητησε αναλυτικη κατάσταση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Στο my account (και στον λογαριασμό) έχει ανάλυση χρεώσεων (κλήσεις εντός και εκτός παγίου, με την πραγματική και την χρεωσιμη διάρκεια τους).

Στο my account υπάρχει και η ανάλυση των κλήσεων (αφού βγει ο λογαριασμός), δεν χρειάζεται να ζητήσεις να σου την στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα μου εχει 500 λεπτα εγω εχω χρεωσεις 6 ωρες κ κατι λεπτα + τα εξτρα 15 λεπτα! πως γινεται να εχω περασει τα 500 λεπτα σε 6 ωρες; και πως γινεται να μην εχω λαβει μηνυμα για 80%; εφοσον στις 9 ιουλιου ειχα 157 λεπτα ομιλιας ακομα;

 

Δες στην ανάλυση του λογαριασμού πότε ακριβώς έγιναν οι επιπλέον χρεώσεις, γιατί μπορεί να αφορούν την προηγούμενη περίοδο και να μην πρόλαβαν να μπουν στον προηγούμενο λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν κάνεις πάντως για αντικλεπτική προστασία

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δελτίο Τύπου:

 

Δίκτυα και υπηρεσίες νέας γενιάς για κρατικούς φορείς σε Αττική, Θεσσαλία, Κρήτη και Μακεδονία με περισσότερες από 100 νέες θέσεις εργασίας για τις ανάγκες υλοποίησης των έργων

 

 

Το Vodafone Business ανακοινώνει ότι αναδείχθηκε μειοδότης τεσσάρων εκτελεστικών συμβάσεων της Συμφωνίας - Πλαίσιο για το έργο «ΣΥΖΕΥΞΙΣ ΙΙ – ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΝΗΣΙΔΩΝ 1-8» της Κοινωνίας της Πληροφορίας ΑΕ, καταθέτοντας συνολική προσφορά ύψους 51 εκατ. ευρώ με στόχο να αναλάβει τη διασύνδεση, μέσω οπτικών ινών και δικτύων νέας γενιάς, μεγάλου αριθμού φορέων της δημοσίου σε διάφορες περιοχές της χώρας, αλλά και την παροχή ολοκληρωμένων υπηρεσιών επικοινωνίας για τρία έτη.

 

Οι εκτελεστικές συμβάσεις στις οποίες το Vodafone Business προκρίθηκε ως μειοδότης, αφορούν τέσσερα τμήματα των νησίδων 1, 5 και 6 του σχετικού διαγωνισμού της ΚΤΠ ΑΕ και περιλαμβάνουν φορείς του δημοσίου σε Αττική, Θεσσαλία, Κρήτη και Μακεδονία.

 

Συγκεκριμένα, με την υπογραφή της σύμβασης, η Vodafone δεσμεύεται να παρέχει

 

- Υπηρεσίες Πρόσβασης σε φορείς του δημοσίου, αναβαθμίζοντας και αναπτύσσοντας περισσότερες από 7.000 συνδέσεις

- Υπηρεσίες Τηλεφωνίας, με προπληρωμένο κόστος για σχεδόν 8.000 γραμμές

- Βackup συνδέσεις πρόσβασης

- Υπηρεσίες σύνδεσης Public Hotspots.

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι για τις ανάγκες υλοποίησης των συγκεκριμένων έργων θα δημιουργηθούν περισσότερες από 100 νέες θέσεις εργασίας.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Εδώ και κάποια χρόνια έχω μετακομίσει στο εξωτερικό (Κύπρο). Έχω ένα συγκεκριμένο αριθμό με την Vodafone τον οποίο και δεν θέλω να χάσω.

 

Στο παρελθόν, η κάρτα ήταν ανενεργή και την ενεργοποιούσα όποτε ερχόμουν Ελλάδα μια φορά κάθε τρίμηνο.

 

Πριν 2 βδομάδες πήρα δίκαρτο κινητό και είπα να την βάλω και την Vodafone μέσα.

Θέλω να πιστώνω την κάρτα μια φορα το δίμηνο περιπου και να παίρνω κανένα τηλέφωνο Ελλάδα αραιά και που.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση η Vodafone να μου διακόψει την παροχή υπηρεσίας στην κάρτα επειδή βρίσκομαι μόνιμα εξωτερικό και να χάσω τον αριθμό ή μπορώ αφοβα να την έχω ανοιχτή;

 

Ευχαριστώ!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και κάποια χρόνια έχω μετακομίσει στο εξωτερικό (Κύπρο). Έχω ένα συγκεκριμένο αριθμό με την Vodafone τον οποίο και δεν θέλω να χάσω.

 

Στο παρελθόν, η κάρτα ήταν ανενεργή και την ενεργοποιούσα όποτε ερχόμουν Ελλάδα μια φορά κάθε τρίμηνο.

 

Πριν 2 βδομάδες πήρα δίκαρτο κινητό και είπα να την βάλω και την Vodafone μέσα.

Θέλω να πιστώνω την κάρτα μια φορα το δίμηνο περιπου και να παίρνω κανένα τηλέφωνο Ελλάδα αραιά και που.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση η Vodafone να μου διακόψει την παροχή υπηρεσίας στην κάρτα επειδή βρίσκομαι μόνιμα εξωτερικό και να χάσω τον αριθμό ή μπορώ αφοβα να την έχω ανοιχτή;

 

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα

 

Για τη χρήση που λες ότι θέλεις να κάνεις, δηλαδή να βάζεις κάρτα μία φορά το δίμηνο, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και θα είναι μόνιμα ανοιχτές και οι εισερχόμενές σου. Το γεγονός ότι είσαι μόνιμα στο εξωτερικό καθόλου δεν θα τους απασχολήσει, αφού είσαι σε χώρα εντός ΕΕ. Έχω ξάδερφο στην Αγγλία εδώ και 7 χρόνια με τον ίδιο ελληνικό αριθμό σε δίκαρτη συσκευή με τον αγγλικό του απλά για να τον παίρνουμε από εδώ, ειδικά από τότε που έγινε και δωρεάν αυτό, και δεν έχει γίνει ποτέ τίποτα. Και μία φορά του έγινε και φραγή εισερχομένων επειδή ξέχασε να βάλει κάρτα, αλλά ο αριθμός δε χάνεται έτσι εύκολα, και μία κάρτα το χρόνο να βάζεις τον διατηρείς. Με το που θα γίνει ανανέωση φεύγει και η φραγή εισερχομένων, αν δηλαδή ξεχαστείς, απλώς θα χάσεις το χρηματικό υπόλοιπο.

 

Φαντάζομαι ότι πρόβλημα μπορεί να έχουν κάποιοι που κάνουν τρελλή χρήση συνέχεια σε περιαγωγή, οπότε ίσως τότε κάποιο καμπανάκι χτυπήσει, αλλά δεν έχω μάθει ποτέ για τέτοια περίπτωση. Η επίσημη ενημέρωση είναι πάντως αυτή "επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής θα εφαρμόζονται κατά τη διάρκεια ενός μήνα τιμολόγησης όταν σύμφωνα με τα στοιχεία των τεσσάρων (4) προηγούμενων λογαριασμών η εγχώρια χρήση και παρουσία δεν είναι επικρατούσα έναντι της χρήσης και παρουσίας σε άλλα κράτη μέλη της Ε.Ε. Η επιπλέον ανώτατη κατά περίπτωση χρέωση θα είναι €0,0397/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις, €0,0124/sms για αποστολή sms, €0,00434/MB για χρήση internet, €0,0098/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις. Η επιπλέον χρέωση δεν θα εφαρμοσθεί στις περιπτώσεις που οι εθνικές χρεώσεις υπερβαίνουν τα: €0,23/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις φωνής, €0,06/λεπτό για εισερχόμενες κλήσεις φωνής, €0,07 για αποστολή sms και €0,25/ΜΒ για χρήση Internet. Οι επιπλέον χρεώσεις αφορούν κίνηση προς/από τα δίκτυα της Ε.Ε., με βήμα χρέωσης ανά δευτερόλεπτο για τη φωνή και ανά ΚΒ για χρήση internet, ενώ για τις εξερχόμενες κλήσεις ισχύει ελάχιστη χρέωση διάρκειας 30 δευτερολέπτων." Σε κάθε περίπτωση έχει να κάνει με τη χρέωση και όχι τη διατήρηση του αριθμού που σε ενδιαφέρει.

 

https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/basic-charges-consumers/

Edited by angelfeather
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για κάποιο "μυστήριο" (:lol:) λόγο η Vodafone σιωπηλά και χωρίς καμία προειδοποίηση σταμάτησε την υπηρεσία ανανέωσης καρτών μέσω Paypal στο site της στους εγγεγραμμένους χρήστες και μη.

 

Η αναφορά στην Paypal λείπει και στους Όρους Χρήσης όπου βλέπουμε μονο Mastercard / Visa πράγμα που σημαίνει ότι δεν πρόκειται για ένα "λάθος" στον κώδικα του site αλλά για μια εσκεμμένη αλλαγή. Η εφαρμογή "υποστηρίζει" ακόμα Paypal "στα χαρτιά" αφού μετά από αρκετές δοκιμές έβγαζε μήνυμα λάθους.

 

Δοκιμάζοντας ανανέωση μέσω κάρτας και μετά την εισαγωγή των στοιχείων μου (πράγμα που έχω να κάνω ΧΡΟΝΙΑ) ζητούσε κάτι σαν "εγγραφή" για ποιον συνουσιασμένο λόγο, δεν ξέρω... Αρνούμενος την εγγραφή η συναλλαγή δεν έγινε και τώρα...είμαι χωρίς υπόλοιπο στο κινητό. I can live μέχρι την Δευτέρα οπού θα κάνω αλλαγή σε Cosmote.

 

Ελπίζω με τα 2,9 λεπτά που γλυτώνουν από κάθε transaction fee των 10€ , να γίνουν ακόμα πλουσιότεροι και να λύσουν όλα τα οικονομικά τους προβλήματα σαν εταιρία.

Edited by XP130TD
Εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως λειτουργεί κανονικά φίλε. Εγώ πλήρωσα λογαριασμό σταθερής χθες μέσω PayPal από την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...