Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Egw pali auto pou iksera htan pws o Germanos eksipuretei Vodafone shops alla den eksiphretei Mobitel.Trexa na deis ligaki pare tous kai ena thlefwnaki...

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous,

 

Prin 6 mines agorasa to V800 se etairiko paketo apo tin Mobitel. Antimetopisa kapoia problimatakia ( :( :cry: :!: logariasmos peripou 1000 europoula) apo lanthasmenes xreoseis tou 3G. H exypiretisi tis mobitel htan athlia. Telika katafera me polla dika moy tilefonimata (kai afou eixa 2 bdomades fragi sto kinito moy) na bro kapoia akri kai den ta plirosa. Epeidh omos den eimai katholou euxaristimenos apo tin exipiretisi tis mobitel thelw na parw to noumeraki moy kai na paw Vodafone. Auto einai efikto? ti prepei na kano? Akolouthitai h idia diadikasia me tin foritotita arithmou? Tha to ekova entelos kai tha ekana mia kainourgia syndesi alla o arithmos autos pleon moy einai aparaititos logo tis douleias moy! Kapoios allos exei antimetopisei paromoia problimata apo to 3G diktio?

Euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όρεξη! Και εγώ ήθελα να πάρω το νούμερο της μάνας μου από την Mobitel και να το μεταφέρω στην Vodafone αλλά δεν έβρισκα εύκολο τρόπο.

Η φορητότητα δεν ισχύει άμεσα διότι και η Mobitel είναι Vodafone. Πρέπει να το πας πρώτα σε μια άλλη εταιρεία (Cosmote, Q) και μετά να το φέρεις πίσω στα μητρώα της Vodafone.

Μια άλλη λύση που διαπίστωσα πρόσφατα είναι να το κάνεις CU και μετά το κάνεις ότι θες μέσω της μαμάς Vodafone.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τα πάντα αλλά αν δεν δεσμεύεσαι από την επιδότηση συσκευής, μπορείς να το μετατρέψεις (νομίζω δωρεάν) σε καρτοκινητό, αρκεί να μπορείς να κάνεις διακοπή συμβολαίου. Την αλλαγή αυτή θα στην κάνουν σε κατάστημα Mobitel Center αλλά μπορείς να ζητήσεις πληροφορίες και από το τηλέφωνο της Mobitel. Αν το κάνεις καρτοκινητό δεν έχεις ποτέ ξανά καμία σχέση με την Mobitel, θα εξυπηρετείσαι σε Vodafone Shops.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τα πάντα αλλά αν δεν δεσμεύεσαι από την επιδότηση συσκευής, μπορείς να το μετατρέψεις (νομίζω δωρεάν) σε καρτοκινητό, αρκεί να μπορείς να κάνεις διακοπή συμβολαίου. Την αλλαγή αυτή θα στην κάνουν σε κατάστημα Mobitel Center αλλά μπορείς να ζητήσεις πληροφορίες και από το τηλέφωνο της Mobitel. Αν το κάνεις καρτοκινητό δεν έχεις ποτέ ξανά καμία σχέση με την Mobitel, θα εξυπηρετείσαι σε Vodafone Shops.

 

etsi einai ean den exeis parei epidotisi mporeis na diakopsis oti ora theleis tin sindesi sou kai na to giriseis se cu. arkei bebaia na tous to toniseis stin mobitel giati tis perisoteres fores to paizoun kinezoi kai oti den katalabainoun (auto isxisei gia oles tis etairies).

 

distixos bebaia tha prepei na exeis to noumero sou se cu gia ena mina to leigotero prin to metatrepseis se vodafone simbolaio.

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τσέκαρε με τα τηλεφωνικά κέντρα Mobitel και Vodafone γιατί απο οτι κατάλαβα έχεις εταιρικό πάγιο και δεν έχεις κλείσει χρόνο....

Πάντως μην περιμένεις η mobitel να σου πει με τη μια οτι μπορείς να αποσυνδεθείς, μάλλον θα πρέπει να πιέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Χλωμό το κόβω. Μια φιλη μου που έβαλε κάρτα κοσμοτε σε live κινητό, πάντως δεν δούλεψε κι ας της είχαν δώσει ρυθμίσεις απ' την κοσμοτέ για την συσκευή που είχε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Πριν λιγο καιρο ειχα καρτοκινητο vodafone το οποιο μετετρεψα σε συμβολαιο.Oταν,λοιπον,ειχα καρτοκινητο ειχα ενεργοποιησει την υπηρεσια FUNNY VIDEOS εναντι καποιου αντιτιμου καθε εβδομαδα. :)

 

Απο τοτε που πηγα σε συμβολαιο,μου στελνουν καθε Τριτη ενα funny video χωρις εγω να πληρωνω κατι.. :D :w00t: :alien:

 

Εχουν κανει λαθος?Η μου κανουν δωρακια επειδη ειμαι καλος πελατης? :alien:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι δεν στα χρεώνουν? Γιατί συνήθως σε τέτοια πράγματα δεν ξεχνάνε την χρέωση... Πόσο μάλλον να στα κάνουν δώρο...
:X
Link to comment
Share on other sites

telika ti egine me to nokia 6630??? Apo aurio 16/5/2005 8a boroume na benoume kanonika sto vodafone live???

 

opoiadipote pliroforia einai xrisimi.

efxaristo polu.

 

το θεμα το οποιο εχεις ανοιξει συζητηται ηδη στο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50848&page=221&pp=20

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Από το http://www.in.gr

Κόντρα μεταξύ του OTE και της Vodafone ξέσπασε για τις χρεώσεις σταθερής και κινητής τηλεφωνίας σε συγκεκριμένα προγράμματα.

 

Ο ΟΤΕ αμφισβητεί τα στοιχεία που εμφανίζει η Vodafone, αναφορικά με τις χρεώσεις της σταθερής και κινητής τηλεφωνίας, όπως τις παρουσιάζει σε τηλεοπτική διαφήμισή της.

 

Συγκεκριμένα, η Vodafone έχει δύο οικογενειακά προγράμματα που παρέχουν τη δυνατότητα στους συνδρομητές να έχουν έως και τέσσερις αριθμούς κινητού τηλεφώνου με ένα πάγιο και προσφέροντας 500 και 720 λεπτά δωρεάν ομιλίας αντίστοιχα, τα οποία οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα να μοιραστούν όπως αυτοί θέλουν και με μηνιαίο πάγιο 70 και 92,5 ευρώ αντίστοιχα.

 

Στην εν λόγω διαφήμιση εμφανίζεται η Vodafone να περνά το μήνυμα ότι με τα οφέλη που προκύπτουν από τα προγράμματα αυτά η κινητή τηλεφωνία τείνει να εξισωθεί με τη σταθερή σε ό,τι αφορά τη χρέωση.

 

Από την πλευρά του, ο ΟΤΕ υποστηρίζει ότι μετά τα 500 ή τα 720 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας, η χρέωση είναι 0,18 ευρώ/λεπτό για αστικές, υπεραστικές και προς κινητά κλήσεις.

 

Λαμβάνοντας ορισμένα στατιστικά στοιχεία των τηλεφωνικών κλήσεων ενός μέσου συνδρομητή ΟΤΕ από την οικία του και κάνοντας κατανομή των 500 και 720 δωρεάν λεπτών σε αστικές, υπεραστικές και προς κινητά κλήσεις, ο ΟΤΕ εκτιμά ότι οι χρεώσεις του είναι φθηνότερες κατά περίπου 45,5%, από τα δύο συγκεκριμένα προγράμματα.

 

Από την Vodafone δεν εκδόθηκε ανακοίνωση, αλλά στελέχη της εταιρείας δήλωσαν στο ΑΠΕ ότι ο ΟΤΕ με την ανακοίνωσή του επιχειρεί να συγκρίνει ανόμοια πράγματα, καθώς για τη σταθερή τηλεφωνία ο συνδρομητής θα πρέπει να βρίσκεσαι σε συγκεκριμένο σημείο όπου υπάρχει συσκευή, ενώ με την κινητή έχει πρόσβαση απ’ όπου και αν βρίσκεται.

 

Τα ίδια στελέχη τόνιζαν πως αν τελικά ο ΟΤΕ αμφισβητεί τα στοιχεία που παρέχονται στη συγκεκριμένη διαφήμιση της Vodafone δεν έχει παρά να προσφύγει στην αρμόδια Επιτροπή Ανταγωνισμού.

 

news.in.gr http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=624079&lngDtrID=251

Link to comment
Share on other sites

Ε και????

 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί ο ΟΤΕ έβγαλε ανακοίνωση...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα κανει συγκριση, που ειναι το μεμπτο? Πολυ καλα κανει.

 

Την διαφήμιση δεν την έχω δει και δεν μπορώ να κρίνω αν είναι μεμπτό...

 

Άλλα μπορώ να κρίνω ότι συγκρίνει ΑΝΟΜΟΙΑ προιόντα...

 

Άλλο το σταθερό τηλέφωνο και άλλο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Ίσως να είναι έτσι, αν είναι ο πρώτος σου λογαριασμός. Λόγω μετάβασης στο συμβόλαιο μπορεί να είχαν κάποιο πρόβλημα και δεν στα χρέωσαν. Λογικα θα στα χρεώσουν όλα μαζί αναδρομικά στους επόμενους λογαριασμούς.

Εύχομαι να είναι όπως τα λες φιλαράκο, αν και δεν κάνουν τέτοια σφάλματα αυτοί :)

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι μιά σύγκριση έχει νόημα μόνο όταν πρόκειται για όμοια πράγματα... Anyway, υπάρχει σχετικό topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=69810 οπότε συνεχίζεται εκεί η συζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...