Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ώρα που δεν είχε δίκτυο ούτε το 112, ούτε το 100, ούτε το 166 μπορούσα να πάρω. Αν π.χ. πέσω και τσακιστώ στον δρόμο ή τρακάρω πως θα με βοηθήσουν αν δεν έχω κινητό να επικοινωνήσω;

Άκου λέει ολόκληρη πόλη χωρίς δίκτυο (ενώ οι άλλες λειτουργούσαν ΤΕΛΕΙΑ) από μια σκατοβροχή :mad: :mad:

.

ρε μαστορα :blink: , το 112 το παιρνεις και χωρις καρτα SIM... ας μην εχουμε νευρα και δεν ξερουμε τι λεμε.

προβληματα εχουν ολα τα δικτυα, κι εγω για 6 μηνες με φουλ σημα cosmote ετρωγα ακυρο "δικτυο απασχολημενο" οποιαδηποτε ωρα τησ ημερας, για να βγαλω γραμμη επρεπε να καλεσω 5-6 φορες. αυτο δεν λεει κατι.

ο καθενας αποφασιζει αναλογα με το τι τον βολευει στην περιοχη που κινειται συνηθως.

αν τσακιστεις στο δρομο, οπως θα εχεις διαβασει στα εντυπα και των δικτυων και των συσκευων, σε πληροφορουν οτι δεν μπορεις να βασιζεσαι σε αυτα σε ωρες αναγκης.

την ουρα τους την εχουν βγαλει απ'εξω ολοι, μην σκας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια οτι η vodafone, για κλήσεις εξωτερικού, έχει μια υπηρεσία που σε χρεώνει κανονική κλήση (εσωτερικού)+ 1 ευρώ ?

 

Βασικά ενδιαφέρομαι για κλήσεις στη γερμανία, και επειδή μπαίνω φαντάρος τώρα θέλω να κάνω μια σύνδεση γι' αυτό το λόγο, να χρεωνομαι δηλαδή όσο το δυνατόν λιγότερο. Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει!

 

Καλως ήρθα και Καλώς σας βρήκα !

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η υπηρεσία λέγεται Vodafone Passport και ιδού http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001050300&vars=0000000000

Αυτή η υπηρεσία ισχύει όταν παίρνεις από το εξωτερικό προς την Ελλάδα.Από Ελλάδα προς εξωτερικό ισχύει χρέωση ανάλογα με τη ζώνη που υπάγεται η χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια οτι η vodafone, για κλήσεις εξωτερικού, έχει μια υπηρεσία που σε χρεώνει κανονική κλήση (εσωτερικού)+ 1 ευρώ ?

 

Βασικά ενδιαφέρομαι για κλήσεις στη γερμανία, και επειδή μπαίνω φαντάρος τώρα θέλω να κάνω μια σύνδεση γι' αυτό το λόγο, να χρεωνομαι δηλαδή όσο το δυνατόν λιγότερο. Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει!

 

Καλως ήρθα και Καλώς σας βρήκα !

 

Κανε συμβολαιο Q1, οι διεθνεις κλησεις ειναι 50% φθηνοτερες σε σχεση με τις αλλες εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η υπηρεσία αυτή θα ήταν καλή αν δούλευε κιόλας...

Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο ενώ πιάνω 3G, να ακούω 3-4δευτερόλεπτα τραγουδιού και να περιμένω άλλα 20 για buffering!!!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η υπηρεσία αυτή θα ήταν καλή αν δούλευε κιόλας...

Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο ενώ πιάνω 3G, να ακούω 3-4δευτερόλεπτα τραγουδιού και να περιμένω άλλα 20 για buffering!!!

 

 

Ποια συσκευή εχεις?

Εγω με Κ800 χωρις κανενα προβλημα (GSM oxi 3G).

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή εχεις?

Εγω με Κ800 χωρις κανενα προβλημα (GSM oxi 3G).

Παίζει το live! DJ πάνω από GSM δίκτυο;!;

 

Εγώ στο σπίτι μου με 3/5 3GSM σήμα και πάλι μπορεί να παίζει κανονικά για κανένα 10λεπτο αλλά κάποια στιγμή τη φρίκη του την τρώει και κάνει buffering!

 

By the way, την Δευτέρα την κάνω... για ΤΙΜ και απεριόριστο WAP!!! (Ενεργοποιείται η φορητότητα, επιτέλους!)

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω,αυτη η υπηρεσια χρεωνεται 1,5 ημερισιως ή 7,5 μηνιαιως και πληρωνεις και αλλα 0,43 καθε φορα που μπαινεις στο vf live?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Κανε συμβολαιο Q1, οι διεθνεις κλησεις ειναι 50% φθηνοτερες σε σχεση με τις αλλες εταιριες.

 

Ναι αλλά το θέμα είναι με πόσες εταιρίες του εξωτερικού και στην περίπτωση του φίλου μας την Γερμανία έχει συμφωνία η Q, για να μπορεί ο άνθρωπος να στέλνει και κανένα γραπτό μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω,αυτη η υπηρεσια χρεωνεται 1,5 ημερισιως ή 7,5 μηνιαιως και πληρωνεις και αλλα 0,43 καθε φορα που μπαινεις στο vf live?:confused:

Ναι, 1,50 Ευρώ ημερησίως ή 7,50 Ευρώ το μήνα και βέβαια τα all time classic χαράτσι των 0,45 Ευρώ για κάθε πρόσβαση στο live!

 

Και αυτά που λένε για 24 ώρες είναι αηδίες. Εγώ με το Ν70, αφήνω ανοικτό τον browser στο background και αν προσπαθήσω να ξαναμπώ μετά από κανένα δύωρο-τρίωρο, ζητάει... username και password... (κουφό, κάτι μπορεί να παίζει με τις ρυθμίσεις αλλά δεν με ενδιαφέρει να το λύσω, απλά την κάνω για ΤΙΜ Plus Non-Stop σε κάτι παραπάνω από 24 ώρες)...

Εννοείται ότι αν κλείσω και ξανανοίξω τον browser (και ξαναχρεωθώ δηλαδή το 45 λεπτά), αμέσως λειτουργεί κανονικότατα το live!...

 

ΑΙΣΧΟΣ, ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΟΝΕΙΔΟΣ (που θα έλεγε και η κυρία Λουκά)! Μετά από 8 χρόνια συνεχούς παραμονής στο δίκτυό τους, κατάφεραν να με χάσουν... (είμαι και πολύτιμος ο άτιμος)!

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνει το SMS, όταν έχει 50% φθηνότερη ομιλία από ό,τι με τις άλλες εταιρείες; Και επίσης με όσες εταιρείες έχει συμφωνία το SMS δεν είναι ακριβότερο από το SMS προς ελληνικά δίκτυα και νομίζω ότι έχει συμφωνία με αρκετές εταιρείες ειδικά στην Ευρώπη, οπότε αν ο φίλος θέλει μία συγκεκριμένη εταιρεία, μπορεί εύκολα να το κοιτάξει!
Link to comment
Share on other sites

Basika kati analogo kanei kai stis ksenes agores pou edreuei...ara htan eulogo oti tha to ekane kai edw(milw me ton sugekrimeno xrono mias kai to thewrw dedomeno pws tha thn kanei thn eksagora!)Edw ebale ta MOUTRA ths stn Italikh agora kai mphke sfhna me thn Fastweb.Kai gia na sas pikranw ligaki dinei 20mb grammh!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Στο alla carte υπάρχει ένα πακέτο (1286) στο οποίο δίνεις 15 ευρώ για ένα μήνα και έχεις 30 λεπτά ομιλίας για όλες τις χώρες της Ευρώπης εκτός Αλβανίας ( όπου υπάρχει άλλο πακέτο για 30 λεπτά με 10 όμως ευρώ.)

Κόστος 0,50 το λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώσει ο καταναλωτής πάλι τα κερατιάτικα της σταθερής που θέλουν να μπουν... Πάντως την υπηρεσία έπρεπε να την είχα δώσει από καιρό. Είμαστε από τους τελευταίους παγκοσμίως (στις "αναπτυγμένες" Vodafone) που δώσαμε την υπηρεσία.

Όχι βέβαια πως θα έχει και μεγάλη απήχηση αλλά... λέμε τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να επικοινωνησω με τα κεντρικα της vodafone(αγγλια) μηπως και μου πουνε ποτε θα το διαθεσουν ελλαδα, γιατι απο ελλαδα, καμια ενημερωση(μου απαντουν με email απο το αρμοδιο τμημα πως δεν ξερουν).

http://www.vodafone.com/section_article/0,3035,CATEGORY_ID%253D505%2526LANGUAGE_ID%253D0%2526CONTENT_ID%253D247831,00.html?

 

Εδω με παραπεμπει να επικοινωνησω με τη χωρα μου. Τι να κανω, να στειλω mail στο vodafone.co.uk ή θα μου πουν εδω ειναι μονο για αγγλικα και στειλε mail σε ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να επικοινωνησω με τα κεντρικα της vodafone(αγγλια) μηπως και μου πουνε ποτε θα το διαθεσουν ελλαδα, γιατι απο ελλαδα, καμια ενημερωση(μου απαντουν με email απο το αρμοδιο τμημα πως δεν ξερουν).

http://www.vodafone.com/section_article/0,3035,CATEGORY_ID%253D505%2526LANGUAGE_ID%253D0%2526CONTENT_ID%253D247831,00.html?

 

Εδω με παραπεμπει να επικοινωνησω με τη χωρα μου. Τι να κανω, να στειλω mail στο vodafone.co.uk ή θα μου πουν εδω ειναι μονο για αγγλικα και στειλε mail σε ελλαδα?

 

Κυκλοφορεί στην Αγγλία?

 

Πάντως αναμένεται στα μέσα Νοεμβρίου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμαθα αν κυκλοφορει, αλλα δεν μπορει ρε γαμωτο, καποιος στα κεντρικα τους πρεπει να ξερει ποτε θα το κυκλοφορησουν!

Το θεμα ειναι που να βρω ενα email address σχετικο για να τους στειλω.

Ελληνικη vodafone...αναμενει στο ακουστικο της.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή που αναφέρει ο φίλος.......

 

 

 

και υπάρχει στο site της Vodafone πατώντας εδώ το link πάνω από τους όρους και προϋποθέσεις..........;) ;) δηλαδή με λίγα λόγια σχεδόν όλα όσα υποστηρίζουν 3G Vodafone Live

 

 

το ν91 υποστηριζει αλλα δεν ειναι μεσα στην λιστα.ενω στο αγγλικο βονταφον ειναι μεσα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sigoyra kalo tha einai na mpei sto xwro kai XORO mia toso megalh etairia me terastia empeiria;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τη νέα πολιτική της vodafone που πραγματοποίησε -δεν εχω καταλάβει προσωπικα την στρατηγική αυτής της απόφασης- ακόμα μια διακοπή εμπορικής συνεργασίας αυτή τη φορά με τα καταστήματα τηλεπικοινωνιών beeep. Άραγε πιστεύει τόσο πολύ στην δικιά της αλυσίδα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια δεν ειναι αυτο. Η συγκεκριμενη αλυσιδα ανηκει στο γερμανο και ως εκ τουτου αναγκαστικα διακοπηκε κι αυτη η συνεργασια. Κατα τη γνωμη μου καλυτερα. Οπου λαλουν πολλοι κοκοροι.....

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...