Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις πάρει οποιουδήποτε τύπου συσκευή καταγγέλεις μονομερή αλλαγή όρων και φεύγεις αζημίως. Δεν έχει σχέση η προνομιακή έκπτωση.

 

Και πως γίνεται αυτό ακριβώς? Γιατί μίλησα με εκπρόσωπο τους τηλεφωνικά και παρά τα παρακάλια ( και το γεγονός οτι είμαι συνδρομητής τους χρόνια με πληρωμές λογαριασμών πρίν τη λήξη τους), δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται αυτό ακριβώς? Γιατί μίλησα με εκπρόσωπο τους τηλεφωνικά και παρά τα παρακάλια ( και το γεγονός οτι είμαι συνδρομητής τους χρόνια με πληρωμές λογαριασμών πρίν τη λήξη τους), δεν έγινε τίποτα.

 

Ελέγχεις την επίσημη ανακοίνωση αυξήσεων και πάλι να βεβαιωθείς 100% ότι σε αφορά κάποια αύξηση.

Ετοιμάζεις μια επιστολή προς την εξυπηρέτηση πελατών που αναφέρεις οτι καταγγέλεις την σύμβαση λόγω αυξήσεων και την αύξηση που σε επηρεάζει. Δηλώνεις στην ίδια επιστολή οτι δεν αναγνωρίζεις καμία χρέωση λόγω πρόωρης καταγγελίας.

Το στέλνεις με fax στην εξυπηρέτηση πελατών της voda μαζί με αντίγραφο ταυτότητας και περιμένεις επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

Ελέγχεις την επίσημη ανακοίνωση αυξήσεων και πάλι να βεβαιωθείς 100% ότι σε αφορά κάποια αύξηση.

Ετοιμάζεις μια επιστολή προς την εξυπηρέτηση πελατών που αναφέρεις οτι καταγγέλεις την σύμβαση λόγω αυξήσεων και την αύξηση που σε επηρεάζει. Δηλώνεις στην ίδια επιστολή οτι δεν αναγνωρίζεις καμία χρέωση λόγω πρόωρης καταγγελίας.

Το στέλνεις με fax στην εξυπηρέτηση πελατών της voda μαζί με αντίγραφο ταυτότητας και περιμένεις επικοινωνία.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη ειδα ενα θεμα με τα 1+1 προσφορες στο νημα της κοσμοτε εκανα και εγω ενα αντιστοιχο για την Vodafone.Ο σκοπος ειναι να μαζεψουμε εδω ολες τις αποριες που εχει ο καθενας και να τις απαντησουμε.

https://www.vodafonecu.gr/cu-around/

Οι Κωδικοι αποδιδονται μεσω sms με το αναλογο λεκτικο στο 54646 ή μεσα απο το MyCU App.Η χρεωση ειναι 0,20€ απο το υπολοιπο της καρτας μας.Για ολες τις προσφορες εκτος blue star μπορειτε να την χρησιμοποιησετε μια φορα την εβδομαδα.Στην προσφορα της blue star ειναι περιορισμενοι κωδικοι ανα μηνα.Ισχυουν φυσικα οροι και προυποθεσεις,οποτε διαβαζουμε τα ψιλα γραμματα πριν βρεθουμε προ εκπληξεως στο μαγαζι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στα Simply Burger κάθε 30 μέρες μπορεί να πάρεις κωδικό που ισχύει για 15 μέρες.:

 

Δυστυχώς (σε αντίθεση με C-Ote deals4U):

α) Για κάθε προσφορά (πχ Milkel, Simply Burger, BSF κλπ) πρέπει να πάρεις ξεχωριστό κωδικό (με τα 0,20€), ενώ στο C-Ote ο ίδιος κωδικός ισχύει για όλα.

β) Και για 2 βδομάδες της deals 4U.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα

Σήμερα ανακάλυψα για τις αλλαγες στο πάγιο και στο κόστος αν λεπτο που έκανε η vodafone στις 21/09/17.

μετα από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν πως επρεπε να ειχα κάνει αιτην απο 1/8 εως 1/9 στο κατακαλόκαιρο για να φυγω χωρις χρεωσεις !!!!!

αν όμως κάνω αιτηση διακοπής σημερα θα πληρωσω 157 ευρω.:mad:

όποια βοηθεια θα την εκτημούσα

ευχαριστώ

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα

Σήμερα ανακάλυψα για τις αλλαγες στο πάγιο και στο κόστος αν λεπτο που έκανε η vodafone στις 21/09/17.

μετα από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν πως επρεπε να ειχα κάνει αιτην απο 1/8 εως 1/9 στο κατακαλόκαιρο για να φυγω χωρις χρεωσεις !!!!!

αν όμως κάνω αιτηση διακοπής σημερα θα πληρωσω 157 ευρω.:mad:

όποια βοηθεια θα την εκτημούσα

ευχαριστώ

 

To ιδιο εγινε και με μενα,κατακαλοκαιρο που ελειπα,χωρις ενημερωση πουθενα,λογαριασμους ηρθαν σπιτι αλλα ποιος να τους λαβει....???

Μυμνημα σε κινητο κανενα

Ε,εφυγα πριν 1 μηνα,με ποινη αποχωρησης διοτι ηταν συμβολαιο για 2 ετη,ειχ κλεισει μονο 1 ετος,και θα πηγαινω να πληρωνω 1 ευρω το μηνα.....:happy: μεχρι να εξοφληθη.....

Παλιοαρχ...δια,οχι θα κατσω να τα σκασω:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο εγινε και με μενα,κατακαλοκαιρο που ελειπα,χωρις ενημερωση πουθενα,λογαριασμους ηρθαν σπιτι αλλα ποιος να τους λαβει....???

Μυμνημα σε κινητο κανενα

Ε,εφυγα πριν 1 μηνα,με ποινη αποχωρησης διοτι ηταν συμβολαιο για 2 ετη,ειχ κλεισει μονο 1 ετος,και θα πηγαινω να πληρωνω 1 ευρω το μηνα.....:happy: μεχρι να εξοφληθη.....

Παλιοαρχ...δια,οχι θα κατσω να τα σκασω:mad:

 

και που πήγες ??/

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

και που πήγες ??/

 

Cosmote,τελικα επειδη εχω γυρισει ολες, και ξαναγυρισα cosmote, μακραν η καλυτερη

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε που στελνουμε fax για διακοπη αριθμου;

Αλλαξανε τις χρεωσεις στις 08-11 και μπορεις να κανεις καταγγελια εντος 30 ημερων της συμβασης.

Επομενως θα ηθελα να γλυτωσω την ποινη απο προωρη διακοπη και να μη μου ζητησουν την "εκπτωση" συμβολαιου...

 

EDIT: πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν "εαν υπαρχει αλλαγη που σας αφορα, δεν πληρωνετε καμια ποινη για εκπτωσεις παγιου"

EDIT2: δε γινεται με fax πλεον

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε που στελνουμε fax για διακοπη αριθμου;

Αλλαξανε τις χρεωσεις στις 08-11 και μπορεις να κανεις καταγγελια εντος 30 ημερων της συμβασης.

Επομενως θα ηθελα να γλυτωσω την ποινη απο προωρη διακοπη και να μη μου ζητησουν την "εκπτωση" συμβολαιου...

 

EDIT: πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν "εαν υπαρχει αλλαγη που σας αφορα, δεν πληρωνετε καμια ποινη για εκπτωσεις παγιου"

EDIT2: δε γινεται με fax πλεον

 

Πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνική επιβεβαίωση εκαναν. Θα ερθει ενας λογαριασμος, τον πληρώνουμε και τέλος. Καμια απολύτως ποινη ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω αλλαγές στις χρεωσεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω αλλαγές στις χρεωσεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν σου έρθει ο επόμενος λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο αυτό μετά τι γίνεται; Το χάνεις; Κάρτα; Μπορείς να το μεταφέρεις;

Εσυ διαλέγεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;

 

Δεν ξερω τι ακριβως ειπες. Ζητα να μιλησεις με το τμημα αποσυνδεσεων για να διακοψεις τη συνδεση σου. Θα σου πουν οτι θα σε καλεσουν. Θα πεις στις 8/11 ανακοινωσατε μονομερως αυξησεις και εχω δικαιωμα διακοπης αζημιως βασει των ορων που εχω υπογραψει. Υποχρεουσε να πληρωσεις κατι μονο αν πηρες επιδοτηση συσκευης. Θα σε ρωτησουν ποιον ορο εννοεις, θα πεις τον ταδε. Εαν σου πουν μα μου τοτε κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Εγω τα παραπανω ειπα και μου ειπαν κιολας οτι εννοειται οτι εφοσον ισχυουν αυτα δε θα πληρωσετε κατι, οπως και εγινε.

 

ΥΓ. εχεις εως 08/12 να κανεις τα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ακριβως ειπες. Ζητα να μιλησεις με το τμημα αποσυνδεσεων για να διακοψεις τη συνδεση σου. Θα σου πουν οτι θα σε καλεσουν. Θα πεις στις 8/11 ανακοινωσατε μονομερως αυξησεις και εχω δικαιωμα διακοπης αζημιως βασει των ορων που εχω υπογραψει. Υποχρεουσε να πληρωσεις κατι μονο αν πηρες επιδοτηση συσκευης. Θα σε ρωτησουν ποιον ορο εννοεις, θα πεις τον ταδε. Εαν σου πουν μα μου τοτε κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Εγω τα παραπανω ειπα και μου ειπαν κιολας οτι εννοειται οτι εφοσον ισχυουν αυτα δε θα πληρωσετε κατι, οπως και εγινε.

 

ΥΓ. εχεις εως 08/12 να κανεις τα παραπανω

 

Αυτά είπα φίλε , αλλά εξακολουθούν να ζητούν αποζημίωση... αλλά δεν θα το παρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα σε εγγραφη καταγγελια στην ΕΕΤΤ και σημειωσε και τα ονοματα και τις ημερομηνιες.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;

 

έχω απαντήσει σχετικά στο άλλο thread, παρτους τλφ και πες οτι συμφωνα με τον οδηγό της ΕΕΤΤ δεν χρειάζεται να το πληρώσεις και ότι θα προσφύγει άμεσα σε καταγγελία ΕΕΤΤ και συνήγορο καταναλωτή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7400133#post7400133

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγίνει με τους περιορισμούς φορητότητας που εφευρίσκουν τα δίκτυα.

Κάνω αίτηση πριν μερικές ημέρες να πάω σήμερα 24/11 από συμβόλαιο Cosmote προς καρτοκινητό vodafone.

Η Cosmote εγκρίνει. Πάω σήμερα στο κατάστημα vodafone να πάρω κάρτες.

Με μπλοκάρει το σύστημα και δεν αφήνει τον υπάλληλο να δώσει. Ο ίδιος μου λέει ότι το έχει ξανασυμβεί με αρκετά νούμερα αυτόν τον καιρό και δεν υπάρχει λύση. Με διώχνει.

Παίρνω εξυπηρέτηση πελατών vodafone, κρατάνε τα στοιχεία μου και λένε ότι θα μιλήσουν με το κατάστημα. Ποτέ δεν μιλάνε ούτε με το κατάστημα ούτε με εμένα.

Βλέποντας ότι δεν βγάζω άκρη με voda, παίρνω cosmo και ζητάω να πάνε οι γραμμές στο mobile basic να μην τρέχουν τα μεγάλα πάγια χωρίς εκπτώσεις. Μου λένε ότι η vodafone έχει ενεργή ακόμα την φορητότητα και δεν μπορεί να γίνει καμία αλλαγή στην γραμμή.

Πάλι τηλέφωνο στο κατάστημα voda, ακυρώνει τις φορητότητες.

Καπάκι SMS από voda, οι ακυρώσεις φορητότητας δεν ισχύουν γιατί έγιναν εκπρόθεσμα. Γειά σας.

Άντε πάλι τηλέφωνο voda, ακυρώστε εδώ και τώρα τις φορητότητες γιατί από δικιά σας υπαιτιότητα δεν μπορούν να γίνουν.

Μου εξηγεί η κοπέλα ότι η φορητότητα θα πάρει _ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ_. Της λέω κοφτά ότι η ΕΕΤΤ λέει 5-7 ώρες. Ένα ξερό έχετε δίκιο και μετά «Αφήστε μου τηλέφωνο να μιλήσω με τον προϊστάμενο βάρδιας και όταν έχω νέα θα σας τηλεφωνήσω».

 

Μου μυρίζει εδώ και ώρα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και συνήγορο καταναλωτή. Είναι υπεύθυνοι για κάθε χρέωση της Cosmote από την στιγμή που αρνήθηκαν να εκτελέσουν την φορητότητα ενώ όλα τα άλλα ήταν σωστά μέχρι τώρα.

Πρέπει να κάνουμε κάτι, θα σκοτώσουν τις φορητότητες με τις πρακτικές τους. Η καταγγελία από εμένα θα γίνει, είναι παράνομοι να λένε 1+ μήνα ενώ η ΕΕΤΤ λέει 5-7 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Update: Ο κακός χαμός.

Το 13830 λέει ότι οι αριθμοί πρέπει να πάνε στην Vodafone γιατί έχει δώσει το ok η ΕΒΔΑΦ και είναι συστεμικώς αδύνατον να ακυρωθεί η φορητότητα. Τους εξηγώ ότι δεν με ενεργοποιούν από το κατάστημα και δεν καταλαβαίνουν γιατί.

Το κατάστημα λέει ότι δεν έχει σχέση το ok της ΕΒΔΑΦ και πρέπει να ακυρωθεί η φορητότητα γιατί δεν έχουν δυνατότητα ενεργοποίησης.

 

Με γεμίζουν αισιοδοξία για την συνέχεια της συνεργασίας.

I :love: Vodafone GR. #not

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...