Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω αυτό βλέπω να παίρνω. Ομως θα πρέπει να δω και αν το έχει η vodafone και επίσης εαν ειναι live με τις τραγικές επιπτώσεις.:(
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη με 38' απο τα 500 λεπτά ομιλίας έχεις βγάλει το κόστος (0.0033 ευρώ ανά δευτερόλεπτο Χ 60=0,198 ευρώ Χ 38'=7.524 δηλαδή όσο το πάγιο των 500').

Εγώ το έβαλα τον Αύγουστο και αυτή τη στιγμή έχω χαλάσει γύρω στα 450' παίρνοντας σε σταθερά φίλους που μένουν εκτός Αθήνας, σταθερά εντός Αθηνών και οσους έχουν Vodafone.

Παρέμεινα στο 120', αλλά απο ότι βλέπω θα μου μείνουν και κάποια λεπτά δωρεάν ομιλίας που θα μεταφερθούν τον Σεπτέμβριο...

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη με 38' απο τα 500 λεπτά ομιλίας έχεις βγάλει το κόστος (0.0033 ευρώ ανά δευτερόλεπτο Χ 60=0,198 ευρώ Χ 38'=7.524 δηλαδή όσο το πάγιο των 500').

Εγώ το έβαλα τον Αύγουστο και αυτή τη στιγμή έχω χαλάσει γύρω στα 450' παίρνοντας σε σταθερά φίλους που μένουν εκτός Αθήνας, σταθερά εντός Αθηνών και οσους έχουν Vodafone.

Παρέμεινα στο 120', αλλά απο ότι βλέπω θα μου μείνουν και κάποια λεπτά δωρεάν ομιλίας που θα μεταφερθούν τον Σεπτέμβριο...

 

Νομιζω ησουν κατατοπιστικοτατος. Και αυτο ακριβως εψαχνα. Τον χρονο δηλαδη που κανει κανεις ΑΠΟΣΒΕΣΗ τα 7,5 ΕΥΡΩ του παγιου.

 

ΧΜΜΜΜΜΜΜΜ τι βλεπω μονο 38 λεπτα...........

 

τωρα ειναι που το ξανασκεφτομαι............ :worry: :worry:

 

το 50 % του τηλεφ. καταλογου μου ειναι vodafone οποτε μαλλον με βλεπω να το ενεργοποιω.

 

Σ' ευχαριστω για τον χρονο σου μα κυριως για την απαντηση σου ..........

 

ΥΓ και βεβαια μην ξεχναμε πως μειωνεται και το σταθερο που καλο μονο θα κανει !! Θα τα τσεκαρω και μια φορα ακομη πριν activation ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone 240 είναι 40' για να καλύψεις το πάγιο των 7.5€.

Εχω αρχίσει να το σκέφτομαι και γω... ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιο ακριβω και σχεδον με 0 διαφορες.απλα παραπανω μνημη και λιγο καλυτερη καμερα και οθονη.δεν ειναι αμελητεα αυτα αλλα για καποιον που θελει ενα απλο οικονομικοτατο κινητο και να τα εχει ολα τοτε παει σε Κ300 αν προτιμηση την SONY ERICSON

 

Το οτι ο φίλος δεν δίνει προτεραιότητα σε κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά του Κ700 δεν σημαίνει επουδενί οτι υπάρχουν "σχεδόν 0 διαφορές" με το Κ300. Η διαφορά τιμής δεν ξεπερνά τα 50-60 ευρώ, και είναι μάλλον λογική για τα έξτρα χαρακτηριστικά... Στη Voda το Κ700 παίζει γύρω στα 200-210Ε λιανική, οπότε με την αναβάθμισή του ο φίλος θα είναι μάλλον μέσα στα όρια που θέλει.

 

Οι διαφορές οθόνης και μνήμης στο Κ300 είναι σημαντικότατες (CSTN 128X128 και 12ΜΒ έναντι TFT176X220 και 41ΜΒ), η κάμερα είναι ίδια (VGA) αλλά χωρίς φλας, δεν έχει bluetooth και FM radio, έχει GPRS class 8 έναντι class 10, έχει λιγότερα fields στις μνήμες (8 fields έναντι 15), και ίσως και άλλες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε κάρτα έχει χρονική ισχύ μόλις 1 ημέρα (24 ώρες) και όλο και κάποιον γνωστό με καρτοκινητό Vodafone έχει ο καθένας. Ενώ όταν έψαχνα για κάτοχο καρτοκινητού TIM δεν βρήκα κανέναν! Μόνο συμβόλαια ΤΙΜ έχει το περιβάλλον μου.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone 240 είναι 40' για να καλύψεις το πάγιο των 7.5€.

Εχω αρχίσει να το σκέφτομαι και γω... ;)

 

 

Ναι γιατι το σταθερο μας εχει θερισει περισσοτερο...........αφου υπαρχει και ενημερωση υπολοιπου και για τις βραδινες κλησεις ολα καλα. Το 240 λεω να το αφησω παντως αφου η διαφορα του απο το 180 ειναι 1,8 ευρω οταν εισαι σε προνομιακο προγραμμα Plus (κοινως εχεις συμπληρωσει 2ο χρονο με το ιδιο νουμερο).

 

Δες ποσα vodafone νουμερα εχεις , σκεψου οτι τους υπολοιπους μετα τις 21.00 θα τους καλουμε στα σταθερα οσοι ειναι απο αλλα δικτυα κλπ οποτε καλυπτεται και αυτο.

 

Μαλλον με βλεπω να πηγαινω εστω και για δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

Και συγνώμη να ζητήσει ρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω τι θα κερδίσουμε. Απολύτως τίποτα. (Γραπτά στο δελτίο τύπου έχει ζητήσει συγνώμη).

 

Πάλι θα αρχίσουμε τα γνωστά... "Από τότε που βγήκε η συγνώμη...", οπότε καλύτερα να μην γίνει και τόσο ρόμπα. Αφήνει το θέμα να ξεχαστεί. Όσο το σκαλίζει τόσο θα παραμένει στην επιφάνεια.

Συμφωνώ απόλυτα! Και βρίσκω χαζό το άνοιγμα αυτής της δημοσκόπησης!

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα 29 Αυγούστου και ώρα 10:33 το πρωί μου ήρθε μήνυμα για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Την ίδια μέρα επιχειρώ να μπω στην υπηρεσία και μπυ βγάζει το μήνυμα

 

Παρακαλούμε αλλάξτε τον κωδικό πρόσβασης και συνδεθείτε στην εφαρμογή με τον καινούργιο κωδικό που επιλέξατε.

 

Καλώ την εξυπηρέτηση πελατών και η τηλεφωνήτρια μου λέει ύστερα από 10 λεπτά συζήτησης ότι πρέπει να περιμένω άλλον κωδικό μέσω sms για να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία.

 

Σήμερα(Πέμπτη 1 Αυγούστου) ξαναπροσπαθώ, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα, ανοίγει Pop-up παράθυρο(από το url φαίνεται ότι είναι για να αλλάξω τον κωδικό) και, από Internet Explorer λέει page not found, σε firefox λέει

 

Server Error

This server has encountered an internal error which prevents it from fulfilling your request. The most likely cause is a misconfiguration. Please ask the administrator to look for messages in the server's error log.

 

καλώ εξυπηρετηση πελατών, αφού αναγκάζομαι να δώσω τον κωδικό πρόσβασης στην τηλεφωνήτρια ανακαλύπτει και αυτή ότι όντως δεν δουλεύει και υπάρχει πρόβλημα στην υπηρεσία. Μετά από 3 λεπτά αναμονή μου λέει ότι θα με συνδέσει με το τμήμα της panafonet(what? lol ). Με συνδέει και μετά από 5 λεπτά μου λέει ο κύριος που βγήκε ότι πρέπει να έχει γίνει κάποιο λάθος και πρέπει να ξανακαλέσω την εξυπηρέτηση πελατών. Ξανακαλώ και μένω στην αναμονή μέχρι που πέφτει η γραμμή.

 

Αυτά.....

 

Αύριο θα καλέσω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι τέτοιο... Νομίζω αρκεί η αποζημίωση που έδωσε...

 

Ti apozhmiwsh edwse???Emena toul opos kai se olous osous eixame problhma den eipe tpt???

Link to comment
Share on other sites

Ti apozhmiwsh edwse???Emena toul opos kai se olous osous eixame problhma den eipe tpt???

Ανακοίνωσε ότι θα δώσει πίσω σε όλους τους συνδρομητές το 1/30 του παγίου (για συμβόλαια) και το 1/30 της αξίας των καρτών που έβαλε κάποιος μέσα στο μήνα (για καρτοκινητά).

 

Δεν έστειλε μήνυμα σε κάθε έναν χωριστά...

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά τα έχουμε ξαναπεί όλα αυτά και άλλα πολλά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=37500

και η απάντηση έρχεται στο post #14 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=37500 διότι πάντα ο καθένας λέει ότι φαντάζεται...

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που είδα τα λεπτά αποσβέσεις πειστικά! Και δεδομένου ότι και εμενα ένα τεράστιο ποσοστό τον επαφών μου (αλλα και όλοι μου οι φίλοι και η κοπέλα μου) έχουν vodafone, δεν τίθεται αμφισβήτησης!

Ξέρει κανένας πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την υπηρεσία και εάν ενεργοποιείται από τον τρέχοντα μηνα?

240 + 500 λοιπόν :)

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ο φίλος δεν δίνει προτεραιότητα σε κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά του Κ700 δεν σημαίνει επουδενί οτι υπάρχουν "σχεδόν 0 διαφορές" με το Κ300. Η διαφορά τιμής δεν ξεπερνά τα 50-60 ευρώ, και είναι μάλλον λογική για τα έξτρα χαρακτηριστικά... Στη Voda το Κ700 παίζει γύρω στα 200-210Ε λιανική, οπότε με την αναβάθμισή του ο φίλος θα είναι μάλλον μέσα στα όρια που θέλει.

 

Οι διαφορές οθόνης και μνήμης στο Κ300 είναι σημαντικότατες (CSTN 128X128 και 12ΜΒ έναντι TFT176X220 και 41ΜΒ), η κάμερα είναι ίδια (VGA) αλλά χωρίς φλας, δεν έχει bluetooth και FM radio, έχει GPRS class 8 έναντι class 10, έχει λιγότερα fields στις μνήμες (8 fields έναντι 15), και ίσως και άλλες λεπτομέρειες.

kai exoun 100e diafora san aples siskeues.100e kanei to k300 kai 200e peripou to k700.to oti einai kalitero tilefwno to k700 den to sizitame einai makran kalitero.alla egw an ithela(opws kai pira telika)ena aplo kai fthino tilefwnaki tha epairna to k300.kai ta 2 einai se VFLIVE ekdosi.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα εξυπνη ακουγεται..γιατι το βραδυ δεν εχει πολυ κινηση στο δικτυο..αλλα και τα 7,5 +φπα ειναι? 9 ευρω ας πουμε

αλλα η βλα** ειναι που μπαινει σε συγκεκριμενα προγραμματα.

σαν εταιρια τους βολευει γιατι ολοια θα το εβαζαν.σαν πελατη ομως..ζοριζεσαι λιγο.

αλλα ειναι και λιγο παραπλανιτικο ετσι ωστε να μπουν σε 240' καποιοι συνδρομητες.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αρκετα προβληματα με την υπηρεσια για αυτο και δεν την εβαλα . Περισσοτερα θα δεις απο παιδια που εχουν διαφορα προβληματα Ε-billing από τη Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα εξυπνη ακουγεται..γιατι το βραδυ δεν εχει πολυ κινηση στο δικτυο..αλλα και τα 7,5 +φπα ειναι? 9 ευρω ας πουμε

αλλα η βλα** ειναι που μπαινει σε συγκεκριμενα προγραμματα.

σαν εταιρια τους βολευει γιατι ολοια θα το εβαζαν.σαν πελατη ομως..ζοριζεσαι λιγο.

αλλα ειναι και λιγο παραπλανιτικο ετσι ωστε να μπουν σε 240' καποιοι συνδρομητες.

 

Μπορεις να αλλαξεις το 240 και να πας στο 120 + 500 Βραδινες κλησεις. Δεν σε δεσμευει να μεινεις στο ιδιο πακετο που ειχες. Εγω αν παντως βαλω τις βραδινες κλησεις δεν θα αλλαξω το 240 μιας και εχω βολευτει αρκετα.

 

Κατι αλλο πολυ σημαντικο που εμαθα σημερα.

 

Αν εξαντληθουν τα 500 βραδινα λεπτα τοτε οσες κλησεις γινονται απο τις 21:00 μεχρι τις 07:00 σε Vodafone & σταθερα θα χρεωνονται. Τι εννοω. Δεν θα χρησιμοποιουνται τα δωρεαν λεπτα ομιλιας του πακετου που εχει ο καθενας π.χ. 120, 240 κλπ για Vodafone & σταθερα τις βραδινες ωρες.

 

Το ρωτησα σε vodafone shop αλλα θα το τσεκαρω και στο 13830. Ισως να μην ειναι σημαντικο μιας και σπανιο κανεις να τα ξεπερασει αν ομως τα περασει πρεπει να το ξερει.

 

Βεβαια για κλησεις σε Q, TIM & Cosmote θα χρησιμοποιουνται οποιαδηποτε ωρα.

 

Κοινως οποιος το εχει θα χει 2 χρονους ομιλιας που δεν συνεργαζονται μεταξυ τους. Δυστυχως οπως με την υπηρεσια Ενημερωσης υπολοιπου ετσι και εδω δεν γινεται πουθενα σαφες αυτο !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω στο sagem 76. Μόνο αυτό έχει κάμερα 1.3 από αυτά που έχουν προταθέι παραπάνω, και μόνο αυτό έχει κάρτα μνήμης. Και παίζει και περισότερα φορμάτ ήχου για ήχο κλήσεις ενώ τα ericsson μόνο midi. Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και δες τα.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χρεώνετε το πάγιο για την υπηρεσία vodafone 2 gether.

Το ότι έχει δωρεάν προώθηση κλήσεων από την μία γραμμή στην άλλη είναι πολύ σημαντικό μπροστά στο 1,4

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι εχω μιλησει 100 λεπτα με το βραδινο πακετο , και εχω και ενα voda 240.

Μου τη δινει λοιπον κατα τις 10 το βραδυ να παρω τηλεφωνο ενα cosmote .

Τι γινεται ? Το χρεωνομαι ή μετραει στο χρονο του 240 ???

Αν χρεωνεται ... τοτε λυπαμαι .

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βρήκα αυτό το topic να ρωτήσω κι εγώ 2 πράγματα:

 

Ξέρω πως στην μια από τις δύο γραμμές δεν θα λειτουργούν τα SMS.

Όταν θα έχω κλειστό το τηλέφωνο, θα μπορώ να λαμβάνω με SMS (στον κύριο αριθμό) τις κλήσεις που έχασα όσο το είχα κλειστό; Να λαμβάνω δηλαδή στον ίδιο αριθμό 2 SMS από την Vodafone που να με ειδοποιούν για κάθε γραμμή;

 

Έστω ότι θέλω να "ενώσω" 2 καρτοκινητά, 1 a la carte και 1 CU, τότε το κόστος είναι 12 Ευρώ και δεν πληρώνω τίποτε άλλο;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω στο sagem 76. Μόνο αυτό έχει κάμερα 1.3 από αυτά που έχουν προταθέι παραπάνω, και μόνο αυτό έχει κάρτα μνήμης. Και παίζει και περισότερα φορμάτ ήχου για ήχο κλήσεις ενώ τα ericsson μόνο midi. Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και δες τα.
Δεν το έχει κλειδωμένο αυτό η Vodafone; :shifty:
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...