Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει βάση κάτι τέτοιο. Για ποιό πράγμα θα τους κατηγορήσεις; Ότι φέρνουν μόνο customized κινητά; Είναι πολιτική της εταιρίας και δεν σε εμποδίζει κανείς να σταματήσεις να είσαι συνδρομητής τους εφόσον είσαι δυσαρεστημένος. Δεν μπορεί όμως κανείς να τους υποχρεώσει να φέρνουν άλλα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σταματήσουμε λοιπόν να αγοράζουμε τα branded κινητά τους, όσο κι αν πονάει, να δεις πως θα αρχίσουν να το ξανασκέφτονται...
Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σταματήσουμε λοιπόν να αγοράζουμε τα branded κινητά τους, όσο κι αν πονάει, να δεις πως θα αρχίσουν να το ξανασκέφτονται...

Αυτή είναι η λύση και όχι ενδεχόμενη μήνυση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κινητά που δεν είναι vodafone live να μην έχουν στα καταστήματα...αλλά αν τους πεις ότι θέλεις κάποιο άλλο , μπορούν να στο παραγγείλουν..( είχα ρωτήσει για ενα νοκια πριν κάτι μήνες )
Link to comment
Share on other sites

Peugeoth bike εαν δεν 8ες να συμμετεχεις στην συζητηση μπορεις να πας να παιξεις αλλου.Η ειρωνια σου ειναι περιττη και χωρις νοημα! Το 8εμα ειναι οτι η βονταφον εκτος οτι δεν εφηνει περι8ωρια επιλογης σε δημοφιλη κινητα,μονο low end κινητα ειναι ελευ8ερου λογισμικου........παραλληλα κλειδωνει με το βονταφον λαιβ τα παντα.Δηλαδη η κοσμοτε,η τιμ γιατι δεν το κανουν αυτο???Πρεπει να πληρωνουμε κατι σαν φορο τιμης στην βονταφον επειδη ειμαστε μελοι της???η τελικα 8α γεμισουμε απο κινητα που τα εχουμε χρυσοπληρωσει αλλα χωρις εγγυηση,λογω της αφαιρεσης του βονταφον λαιβ...!!!
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Peugeoth bike εαν δεν 8ες να συμμετεχεις στην συζητηση μπορεις να πας να παιξεις αλλου.Η ειρωνια σου ειναι περιττη και χωρις νοημα! Το 8εμα ειναι οτι η βονταφον εκτος οτι δεν εφηνει περι8ωρια επιλογης σε δημοφιλη κινητα,μονο low end κινητα ειναι ελευ8ερου λογισμικου........παραλληλα κλειδωνει με το βονταφον λαιβ τα παντα.Δηλαδη η κοσμοτε,η τιμ γιατι δεν το κανουν αυτο???Πρεπει να πληρωνουμε κατι σαν φορο τιμης στην βονταφον επειδη ειμαστε μελοι της???η τελικα 8α γεμισουμε απο κινητα που τα εχουμε χρυσοπληρωσει αλλα χωρις εγγυηση,λογω της αφαιρεσης του βονταφον λαιβ...!!!

Δυστυχώς δε μπορείς να της πεις τίποτα.

Αν θες Βόδαφον (είτε για το σήμα, είτε για τις υπηρεσίες, είτε για τις τιμές ή δεν ξέρω για τι άλλο) θα πρέπει να το ανεχτείς. Δεν είναι σε καμια περίπτωση παράνομο.

Με αυτόν τον τρόπο η εταιρία προσπαθεί να επιβάλει το Λάιβ στην αγορά. Σύμφωνα με όλες τις έρευνες στο μέλλον τα περισσότερα έσοδα θα προέρχονται από υπηρεσίες δεδομένων, και η Βόδαφον προσπαθεί να το επιβάλει στην αγορά για να τα παίρνει και από εκεί.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τα λιγα νομικα που ξερω, νομιζω οτι μηνυση δεν μπορεις να κανεις, γιατι δεν υφισταται ποινικο αδικημα. Αγωγη μαλλον μπορεις.

 

Κατα τα αλλα, ειναι παραλογο αυτο που ζητας. Ας παρουμε ενα αλλο παραδειγμα. Η easyjet σου πουλαει μια υπηρεσια (αεροπορικα ταξιδια). Το βρισκεις λογικο να απαιτεις τα αεροπλανα που σε μεταφερουν να ειναι airbus kai oxi boeing, και επιπλεον να μην ειναι βαμενα πορτοκαλι;

Link to comment
Share on other sites

δε μπορείς να αναγκάσεις κανέναν να κάνει αυτό που θες εσύ αλλά υφίσταται αδίκημα στο ότι δε δίνει το δικαίωμα της ΕΠΙΛΟΓΗΣ ανάμεσα σε non-live και σε live συσκευή.Αυτό μου φαίνεται λίγο κουλό...όχι τόσο για τα sharp που όπως και να το κάνουμε η vodafone τα έφερε στην Ελλάδα αλλά για τα se,siemens,nokia που βγαίνουν και σε καθαρές εκδόσεις :O Απλά μην αγοράζετε vodafone live,αυτή είναι η τιμωρία τους!!!! :rocket:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Χρησιμοποιείς το mousepad και σου κάνει τέτοιο πρόβλημα; Αυτό είναι συνήθως πρόβλημα σε ενσύρματα ποντίκια λόγω επαγωγής στο καλώδιο.

 

To touchpad hrisimopoiw pou ehei to IBM. Tha dokimasw na to apenergopoihsw na dw an to kanei, an kai den mporw me exwteriko mouse sto laptop!

 

:O

Link to comment
Share on other sites

η αναλογια δεν ειναι ιδια.Γιατι εδω μιλαμε για προιοντα τα οποια ειναι περιορισμενων ποια δυνατοτητων.Εξαλου το ταξιδι διαρκει καποιες ωρες.Η χρηση καποια συσκευης φτανει και χρονια..!Φανταζεσε να ταξιδευες με ενα φιλο σου εξωτερικο και εκεινος με τα ιδια λεφτα..να ταξιδευε με airbus και με κα8ε πολυτελεια...και εσενα με να μην σου εδιναν ουτε καν ενα ποτηρι νερο???...8α το ξανακανες?
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν κανει κανεις αγωγη για πιο σημαντικα πραγματα, για το VL θα κανετε; Παμε καλα η εχουμε χασει το μετρο; Πιο σπουδαια πραγματα απο το κινητο σας δεν εχετε;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά μου φαίνεται.

 

Αν θες να κάνεις μήνυση πες μας ποιο ακριβώς είναι το ποινικό αδίκημα.

Αν θες να κάνεις αγωγή πες μας πώς ακριβώς ζημιώθηκες από την επιλογή της βόδαφον. Αν δεν αγόρασες καν το VL κινητό δεν έχεις ούτε έννομο συμφέρον να κάνεις το παραμικρό.

 

Μην λέμε λοιπόν υπερβολες επειδή θέλουμε ενα κινητό και δεν μας το δίνει η βοδαφον. Να κάνω και εγώ μηνυση στην Πεζό επειδή το 206 μου έχει υποχρεωτικά κινητήρα Πεζό ενώ εγώ θέλω το 206 να έχει κινητήρα απο την Τογιότα. Αν το βρίσκεις παράλογο αυτό τότε είναι παράλογο και αυτό που ζητάς.

 

Ο redcon το είπε πολύ καλά. Πιο σπουδαια πραγματα απο το κινητο σας δεν εχετε; Και θα συμπλήρωνα: Πόσο πιο τζάμπα μάγκες μπορούν να γίνουν μερικοί? Άκου εκει μήνυση στη βόδαφον!! :p Σιγά ρε μην τους σκοτώσεις και το σκύλο. LOLLLLLLLLLLLLL.....

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Peugeoth bike εαν δεν 8ες να συμμετεχεις στην συζητηση μπορεις να πας να παιξεις αλλου.Η ειρωνια σου ειναι περιττη και χωρις νοημα! Το 8εμα ειναι οτι η βονταφον εκτος οτι δεν εφηνει περι8ωρια επιλογης σε δημοφιλη κινητα,μονο low end κινητα ειναι ελευ8ερου λογισμικου........παραλληλα κλειδωνει με το βονταφον λαιβ τα παντα.Δηλαδη η κοσμοτε,η τιμ γιατι δεν το κανουν αυτο???Πρεπει να πληρωνουμε κατι σαν φορο τιμης στην βονταφον επειδη ειμαστε μελοι της???η τελικα 8α γεμισουμε απο κινητα που τα εχουμε χρυσοπληρωσει αλλα χωρις εγγυηση,λογω της αφαιρεσης του βονταφον λαιβ...!!!

Δεν σου έκανε πλάκα... Άλλο μήνυση και άλλο αγωγή!

Link to comment
Share on other sites

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εφικτή λύση είναι να μην αγοράζουμε vf live συσκευές, και, αφού μόνο τέτοιες δίνει η voda, να μην είμαστε συνδρομητές της! Μη λέμε ότι πχ η κοσμοτέ είναι καλή, σκέψου ότι οι i-mode συσκευές είναι το αποκορύφωμα κλειστής τεχνολογίας (τουλάχιστον οι vf live συσκευές έχουν wap). Και η ΤΙΜ είχε αρχίσει. Αν ήταν στο χέρι τους, θα είχαν όλες τις συσκευές branded όπως η voda. Απλά η τελευταία προηγήθηκε λόγω διεθνούς παρουσίας και προγενέστερης εμπειρίας από άλλες χώρες!

Από την άλλη, αν κάποιος έχει λεφτά για ξόδεμα και γερά νεύρα για μια διαδικασία που λογικά δεν θα οδηγήσει πουθενά, είναι δικαίωμά του να προχωρήσει! Το πιο πιθανό όμως είναι να μην το κάνει τελικά. Κανείς δεν έχει όρεξη να μπλέκει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

συνηθιστε στη ιδεα των συσκευων αυτου του ειδους γιατι το μελλον με τις πληροφοριες που εχω ερχεται δυσοιωνο και κλειδωμενο :!: :cry: [χρηση drm γενικευμενα σε συσκευες κ.λ.π. ηδη η S.E. θα κανει τα πρωτα βηματα :!: :mad: ]ξεχαστε μυνησεις κι αλλα ανεφικτα μετρα :!: το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να αντιδρουμε σαν καταναλωτες κοντρα στην προσπαθεια επιβολης τετελεσμενων καταστασεων προσεχωντας τι και πως αγοραζουμε :!: ;) ριχτε 1 ματια και στο θεμα που εχω ηδη θεσει :cool: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=73514

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Agorasa shmera thn VMCC 3G (sto programma me ta 60MB/mhna, 30 euro to mhna kai plhrwsa kai epipleon 43 euro gia thn karta) kai parousiazetai to exhs periergo: Otan diakinw data (up kai down) o deikths tou pontikiou katevainei monos tou arga arga pros ta katw! Otan stamataei h diakinhsh twn data (otan fortwnei mia selida px), einai ola ok kai stamataei! Ehw to laptop R40 ths IBM. :O

Any idea?

 

BTW h tahythta einai mia hara, eidika gia to 10lepto mono pou eiha 3G prosvash, prin to traino vgei exw apo thn Athina! Edw sthn Karditsa fysika oute ihnos 3G para mono GPRS! Ypomonh mehri thn Deutera pou tha epistrepsw! :rolleyes:

βρε βρε και ένας πατριώτης από Καρδίτσα :) Στην Καρδίτσα υπάρχει umts δίκτυο στο κέντρο με πολύ καλό σήμα(στα δικαστήρια έχουν βάλει στην κεραίς κάτι τετραγωνάκια αλά 3g :w00t: ) Εγώ στην Αζά(μπροστά από την εστία) είχα full 3g.το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δε δούλευε παρά όταν ήθελε :lol:

όσον αφορά το laptop σου ίσως να γίνεται παρεμβολή(στα gsm 900 η στο umts το παθαίνεις αυτό ή και στα δύο) λόγω ευαισθησίας σε κάποια συχνότητα.Δοκίμασε στο κέντρο της Καρδίτσας το 3g(πήγαινε για καφέ στη Βίβλο) και πες μου...λογικά θα πρέπει να έχει βελτιωθεί

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
βρε βρε και ένας πατριώτης από Καρδίτσα :) Στην Καρδίτσα υπάρχει umts δίκτυο στο κέντρο με πολύ καλό σήμα(στα δικαστήρια έχουν βάλει στην κεραίς κάτι τετραγωνάκια αλά 3g :w00t: ) Εγώ στην Αζά(μπροστά από την εστία) είχα full 3g.το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δε δούλευε παρά όταν ήθελε :lol:

όσον αφορά το laptop σου ίσως να γίνεται παρεμβολή(στα gsm 900 η στο umts το παθαίνεις αυτό ή και στα δύο) λόγω ευαισθησίας σε κάποια συχνότητα.Δοκίμασε στο κέντρο της Καρδίτσας το 3g(πήγαινε για καφέ στη Βίβλο) και πες μου...λογικά θα πρέπει να έχει βελτιωθεί

 

Vasika pleon epestrepsa Athina kai eimai ok apo apopsi 3G! Menw 3KM exw apo to kentro ths Karditsas (u know xakousti Karditsomagoula? :p ) kai hrtha mono gia to 3hmero! To "provlhma" emfanizetai mono otan stelnw-lamvanw data, eite me gprs eite me 3g (enw eimai syndedemenos einai ok kai otan tsekarw gia emails h anoigw kapoia selida, o deiktis tou pontikiou arga kai stathera pairnei "thn katw volta"!

 

Asheto: Tha phgaina gia kafe sth Vivlo me to laptop sthn Karditsa??? Kai de tha me legane ...pswnio??? :rolleyes: :O

Link to comment
Share on other sites

:D ναι,και αν δεις σε ένα τραπέζι πάνω 15 κινητά δε θα τους πείς ψώνια(Δε χωράν οι καφέδες...); :lol: Γιατί κάτι τέτοιο γίνεται...Απλά θα ήσουν λίγο πρωτότυπος και με την διακριτικότητα των Καρδιτσιωτών θα σε έτρωγαν τα μάτια.Ωστόσο την επόμενη θα έβλεπες 7-8 laptop στη Βίβλο...

Ναι βρε,καρδιτσομαγλα,είναι δυνατόν να μη ξέρω που γίνεται το παζάρι; :w00t: έχω και γνωστούς από εκεί... κανονικά θα έπρεπε να είχες 3ης γενιάς εκεί.Από τα ορεινα(έχουν μπει κάποιες cell)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε, ποιος υποχρέωσε κάποιον να πάρει ένα κινητό επειδή δεν το ήθελε? Θες κύριε μου να πάρεις ένα κινητό με σύνδεση vodafone? Εγώ προσωπικά πήρα το 6230i με σύνδεση vodafone από το πλαίσιο. Εάν και πάλι δεν είστε ευχαριστημένοι, πάρτε ένα κινητό σκέτη συσκευή και μια σύνδεση vodafone! Σε περίπτωση τέλος που λέτε για κινητά τα οποια βγαίνουν μονο σε VL έκδοση, εάν δεν σας κάνουν, μην τα αγοράσετε!

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι όταν έχεις σύνδεση στη vodafone και θέλεις να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση που έχεις. Αναγκαστικά θα πρέπει να πάρεις κινητό από vodafone shop και επομένως δύσκολα θα γλυτώσεις το live.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε, ποιος υποχρέωσε κάποιον να πάρει ένα κινητό επειδή δεν το ήθελε? Θες κύριε μου να πάρεις ένα κινητό με σύνδεση vodafone? Εγώ προσωπικά πήρα το 6230i με σύνδεση vodafone από το πλαίσιο. Εάν και πάλι δεν είστε ευχαριστημένοι, πάρτε ένα κινητό σκέτη συσκευή και μια σύνδεση vodafone! Σε περίπτωση τέλος που λέτε για κινητά τα οποια βγαίνουν μονο σε VL έκδοση, εάν δεν σας κάνουν, μην τα αγοράσετε!

 

Φίλε μου ας πούμε ότι έχεις επιδότηση και θέλεις να πάρεις το S700 και πρέπει να πάρεις αναγκαστικά το VL αφού η εταιρία δεν σου δίνει επιλογή να πάρεις το ελεύθερο!! Γιατί?? Να έχει το VL αλλά να έχει και το ελεύθερο λωστε να έχεις επιλογές!! Αυτό λέμε!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τους κατηγορησεις για μονοπωλιακες τακτικες.εδω η μαικροσοφτ στην Αμερικη τελικα εβγαλε κομματια των γουιντους(ιντερνετ εξπλορερ και αλλα) λογω μονοπωλιακων τακτικων που κατηγορηθηκε.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τους κατηγορησεις για μονοπωλιακες τακτικες.εδω η μαικροσοφτ στην Αμερικη τελικα εβγαλε κομματια των γουιντους(ιντερνετ εξπλορερ και αλλα) λογω μονοπωλιακων τακτικων που κατηγορηθηκε.

Τελείως άσχετη περίπτωση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...