Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρεται διαβάζω εδώ και μια ώρα τα post γενικά με θέμα Vodafone , φορητοτας κτλπ.Εχω ένα πρόβλημα από την Vodafone και εγώ. Υπέγραψα και για vodafone Red 1 από 65 ευρώ 25ευρω τελικό (μαζί φπα)Συνεχώς μου έρχεται ανεβασμένος ο λογαριασμός ενώ δεν κάνω κάτι. Όταν έκανα αποστολές μηνυμάτων εξωτερικό το δέχομαι το 80ευρω.αλλα σχεδόν κάθε μήνα ή μήνα πάρα μήνα? Ενώ είμαι σίγουρος ότι δεν έχω στείλει πουθενά? Ούτε περνάω το όριο κλήσεων μηνυμάτων Internet.απο 25 μου έρχεται 32 35.Δεν έχω την δυνατότητα πλέον να πληρώνω το οικογενειακό πάγιο ούτε του πατερα μου ούτε το δικό μου με αποτέλεσμα να έχω απλήρωτους 2 μήνες καθυστέρηση πάντα μήνες λόγω μεγάλων λογαριασμών! Τι να κάνω? Έχω πάρει επιδότηση το συμβόλαιο λήγει του χρόνου. Θέλω να φύγω δεν σηκώνω άλλο την κλεψιά τους. Θα κάνω αίτηση φορητοτας μπορώ να παζαρεψω το ίδιο πρόγραμμα ίδια τιμή σε άλλες εταιρίες? Θα επωφεληθώ με επιδότηση ή έκπτωση παγίου? Θα με αφήσουν από την Vodafone να φύγω? Με έχουν ριμαξει.θα μπορέσω να φύγω? Αν δεν καταφέρω να κάνω φορητοτα και αφήνω τους λογαριασμούς να τρέχουν.μπορουν να με κυνηγήσουν νομικά? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Γιστί δεν κοιτας τι ειναι αυτό που σου ανεβαζει το λογαριασμο;Κλήσεις;Ιντερνετ;Απο εκεί ξεκινάει ο κόσμος και μετά σκεφτεται όπως εσυ την φυγή.
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε τον αναλυτικο και να δεις τι γινεται.Για το Internet βαλε στο κινητο να εχει ενα οριο χρησης(οσο ειναι τα MB καθε μηνα ή 50MB λιγοτερο απο το οριο να εισαι σιγουρος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά κύριοι δεν είμαι ανευθυνός να ξεκινήσω κάτι τέτοιο.παντα είναι ανεβασμένο 1500 λεπτά 1500 ΣΜΣ 2gb Internet δεν υπάρχει τελειώνω ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά κύριοι δεν είμαι ανευθυνός να ξεκινήσω κάτι τέτοιο.παντα είναι ανεβασμένο 1500 λεπτά 1500 ΣΜΣ 2gb Internet δεν υπάρχει τελειώνω ποτέ!

 

Τοτε τι σε χρεωνουν επιπλεον;Στο help desk ρωτησες;

Link to comment
Share on other sites

Μα στον λογαριασμο σου εχεις κοιταξει?Δειχνει αναλυτικα τι πληρωνεις και που.Η εξτρα χρεωση στο δικο σου προγραμμα μπορει ευκολα να βρεθει εφοσον εχεις 1500 λεπτα προς ολους 1500 μηνυματα προς ολους και 2 γιγα στο red 1 η εχεις κανει κλησεις που δεν ειναι εθνικα η σταθερα εντος ελλαδος η εχεις φαει τα δεδομενα ολα η εχεις στειλει στο εξωτερικο μηνυματα η εχεις κανει κατι αλλο.Και αν παλι υπαρχει χρεωση οπου νομιζεις δεν ειναι σωστη πρεπει να το δεις.Συνηθως λαθος χρεωσεις δεν γινονται καθε μηνα ομως.
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα σε ειπαν 25 ευρω ΜΕ ΟΛΑ ΜΕΣΑ; δηλαδη οτι θα πληρωνεις καθε μηνα 25;;;

ποτε δε λενε την ΤΕΛΙΚΗ ΤΕΛΙΚΗ τιμη. οποτε πρεπει να προσθεσεις τους φορους, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τελικό μου είχανε πει στο συμβόλαιο τώρα συνέχεια γίνεται αυτό όταν ρώτησα γιατί μου είπαν οκ όλα έχετε δίκιο όσο συμφωνησαμε είναι τελικό ποσό αλλά δεν έχει αλλάξει ποτέ πάντα ανεβασμένο.οταβ τους ρωτάω γιατί τότε μου λένε είναι φπα. Με λίγα λόγια μια έτσι μια γιουβέτσι...τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μετα απο διακοπή καρτοσυμβολαίου με κάλεσαν κ μου είπαν οτι λόγο μη εξάντησης

του 18μηνου χρεώθηκα 120 ευρώ (για 1 μήνα υπόλοιππο) τους γείωσα κ με ξαναπήραν να

μου πουν οτι με τις προσαυξήσεις εχει φτάσει 150 . είναι δυνατόν να κάνουν προσαυξηση, στη εφορία χρωστάω???

είναι πολύ αλητες . τι μπορώ να κάνω ? τι θα γίνει αν δεν τα πληρώσω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικό μου είχανε πει στο συμβόλαιο τώρα συνέχεια γίνεται αυτό όταν ρώτησα γιατί μου είπαν οκ όλα έχετε δίκιο όσο συμφωνησαμε είναι τελικό ποσό αλλά δεν έχει αλλάξει ποτέ πάντα ανεβασμένο.οταβ τους ρωτάω γιατί τότε μου λένε είναι φπα. Με λίγα λόγια μια έτσι μια γιουβέτσι...τι να κάνω

 

Αν θελεις,μπορω να κοιταξω τι συμβαινει με τον λογαριασμο σου...Στειλε μου τον αριθμο σου η το αφμ σου σε pm...

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που σου λέει η ετιαρεία περιλαμβάνεται πάντα ο Φ.Π.Α.

Δεν περιλαμβάνεται όμως ποτέ ο φόρος κινητής τηλεφωνίας.

Δεν είναι το ίδιο πράγμα . Καλό θα ήταν να το ξεκαθαρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να χρωστάς 150 ευρώ για 1 μήνα σε καρτοσυμβόλαιο

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πάρει επιδότηση συσκευής;

Ισως να πέρασε ένας μηνας ακόμα και να τον χρεώθηκε και για αυτό να ανέβηκε το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι επειδη δεν εξαντλησα το συμβόλαιο, μου ζητάν την έκτωση που μου κάναν στα πάγια αναδρομικά

απο τον πρώτο μήνα

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι επειδη δεν εξαντλησα το συμβόλαιο, μου ζητάν την έκτωση που μου κάναν στα πάγια αναδρομικά

απο τον πρώτο μήνα

 

σε ποιο μήνα ήσουν ;Ποσους ηθελες ακόμα δηλαδη;

Το συμβολαιο που υπέγραψες τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στους συνδρομητές των προγραμμάτων red η vodafone έχει μια υπηρεσία για τη προστασία της συσκευής (αν χαλάσει κτλ) http://www.vodafone.gr/portal/vodafone-red.

 

Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Έχω συσκευή που μου χάλασε (έσπασε η οθόνη σε 4s), αλλά είναι αγορασμένη από κατάστημα της wind. Οπότε δύσκολο το βλέπω να με καλύπτει................

 

καλύπτει μόνο συσκευή που έχει αγοραστεί μαζί με την ανανέωση του συμβολαίου για κάθε φθορά εκτός από υγρό, ως και 2 φορές για όλη τη διάρκεια του συμβολαίου σου

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι επειδη δεν εξαντλησα το συμβόλαιο, μου ζητάν την έκτωση που μου κάναν στα πάγια αναδρομικά

απο τον πρώτο μήνα

Αποκλειεται: Αν είσαισ τους τελευταίους 6 πληρώνεις το υπολειπόμενο και όχι αυτό που πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση Red 1 και ενεργοποιημένο το Internet 4 sharing για το οποίο προμηθεύτηκα την ξεχωριστή κάρτα sim. Το πρόβλημα μου είναι ότι το tablet μου (Samsung galaxy tab pro) δεν υποστηρίζει κάρτα sim για να την χρησιμοποιησω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακαμψω το θεματακι αυτο? ...ίσως με κάποιον ανταπτορα ή παίζουν και θέματα λογισμικού που το απαγορευουν?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !

Μήπως γνωρίζεις και κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που μπορώ να αγοράσω το mifi? Σε μια πρόχειρη αναζήτηση στο Internet, δεν μπορώ να το βρω κάπου πάρα μόνον σε διεθνή sites τύπου Amazon και ebay.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αλλαγες στο πακετο internet, 'Vodafone Ολη μερα';

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40288&dateFrom=&dateUntil=

 

"Η υπηρεσία «Vodafone Internet Όλη-Μέρα» τροποποιείται για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής. Πιο συγκεκριμένα μετά την κατανάλωση των 15ΜΒ με χρέωση €1, αίρεται ο περιορισμός στην ταχύτητα δικτύου, και ο συνδρομητής θα μπορεί να συνεχίσει τη χρήση Ίντερνετ στο κινητό με χρέωση 1€ για κάθε επιπλέον 50MB για το υπόλοιπο της ημέρας.

 

Οι ανωτέρω αλλαγές με ισχύ από 24 Ιουνίου 2015 αφορούν σε νέους και υπάρχοντες συνδρομητές Καρτοκινητής."

 

 

--------------

 

Ας θυμηθουμε ομως τι ελεγε το λανσαρισμα της υπηρεσιας, ποσταρισμενο στην 1η σελιδα του παροντος τοπικ:

"Τώρα με τη Vodafone όλοι μπορούν να σερφάρουν άφοβα από το κινητό τους, όσο θέλουν, μόνο με 1 ευρώ την ημέρα."

Ισχυει πια;;;;;

 

 

 

Δηλαδη ρε παιδια, πλεον δεν μπορει καποιος να σερφαρει (εστω και με την παναργη gprs=σχεδον δεν σερφαρεις...) ολη μερα με 1€?

Καθε 50mb θα χρεωνει 1€?????

Ή κατάλαβα λαθος;

Αυτο τοτε δεν ειναι 'σερφαρω ολη μερα με 1€', αλλα 'σε ξ@@@@ει η vodafone ολη μερα αφαιρωντας καθε λιγο απο 1€'!!!!!!!!!

Τραγικο!!!! Στην Ελλαδα της κρισης αυξανουν τις χρεωσεις;;;;

Σε αλλη χωρα ζουν;;;

 

Τι ισχυει τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αλλαγες στο πακετο internet, 'Vodafone Ολη μερα';

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40288&dateFrom=&dateUntil=

 

"Η υπηρεσία «Vodafone Internet Όλη-Μέρα» τροποποιείται για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής. Πιο συγκεκριμένα μετά την κατανάλωση των 15ΜΒ με χρέωση €1, αίρεται ο περιορισμός στην ταχύτητα δικτύου, και ο συνδρομητής θα μπορεί να συνεχίσει τη χρήση Ίντερνετ στο κινητό με χρέωση 1€ για κάθε επιπλέον 50MB για το υπόλοιπο της ημέρας.

 

Οι ανωτέρω αλλαγές με ισχύ από 24 Ιουνίου 2015 αφορούν σε νέους και υπάρχοντες συνδρομητές Καρτοκινητής."

 

 

--------------

 

Ας θυμηθουμε ομως τι ελεγε το λανσαρισμα της υπηρεσιας, ποσταρισμενο στην 1η σελιδα του παροντος τοπικ:

"Τώρα με τη Vodafone όλοι μπορούν να σερφάρουν άφοβα από το κινητό τους, όσο θέλουν, μόνο με 1 ευρώ την ημέρα."

Ισχυει πια;;;;;

 

 

 

Δηλαδη ρε παιδια, πλεον δεν μπορει καποιος να σερφαρει (εστω και με την παναργη gprs=σχεδον δεν σερφαρεις...) ολη μερα με 1€?

Καθε 50mb θα χρεωνει 1€?????

Ή κατάλαβα λαθος;

Αυτο τοτε δεν ειναι 'σερφαρω ολη μερα με 1€', αλλα 'σε ξ@@@@ει η vodafone ολη μερα αφαιρωντας καθε λιγο απο 1€'!!!!!!!!!

Τραγικο!!!! Στην Ελλαδα της κρισης αυξανουν τις χρεωσεις;;;;

Σε αλλη χωρα ζουν;;;

 

Τι ισχυει τελικα;

 

ισχύει κανονικά αυτό αλλά όχι για mobile broadband !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ισχύει κανονικά αυτό αλλά όχι για mobile broadband !

 

Τι ισχυει;

Ρωτησα και στα αλλα τοπικ του mobile net ειδικα για το ολη μερα, αλλα κανεις δεν απαντησε, οποτε λεω ας ρωτησω εδω, καποιος θα ξερει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...