Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλές. Οι γραμμές άνοιξαν απο το Σάββατο. Δέχτηκα τον διακανονισμό και μέχρι την Πέμπτη πρέπει να βάλω την πρώτη δόση. Μετα θα κανω φορητότητα.
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλές. Οι γραμμές άνοιξαν απο το Σάββατο. Δέχτηκα τον διακανονισμό και μέχρι την Πέμπτη πρέπει να βάλω την πρώτη δόση. Μετα θα κανω φορητότητα.

 

Μερικές συμβουλές.

 

Στην άλλη εταιρία να πας με τους τελευταίους λογαριασμούς. Καλά και χρυσά τα "φτηνά" συμβόλαια αλλά μπορεί να τα ακριβοπληρώσεις πάλι. Δες τι μιλάς και πράξε αναλόγως. Καλύτερα ένα μεγάλο για να έχεις "αέρα" παρά ένα φτηνό που θα σε καταχρεώσει.

 

Αν τα τηλέφωνα είναι αμιγώς εταιρικά σε υπαλλήλους σου δες και την περίπτωση split bill. Θα τα πάρουν στο όνομά τους κάτω όμως από την εταιρική ομπρέλα. Θα έχουν ατομικό ΑΦΜ και όλες οι χρεώσεις θα περάσουν σε αυτούς. Εσύ θα τους καλύπτεις ένα ΧΨΩ ποσό. Πχ 50€ ανά γραμμή. Μετά ας κάνουν ότι θέλουν.

 

Άκουσε τους υπαλλήλους. Δεν είμαστε όλοι άρπα κόλλα. Υπάρχουν και μερικοί που θέλουν πελάτες - φίλους και όχι πελάτες - πορτοφόλια.

 

Πάρε προσφορές από διάφορα μαγαζιά της ίδιας εταιρίας. Δες που θα βρεις τους πιο επαγγελματίες. Υπάρχουν ΜΑΓΑΖΙΑ και υπάρχουν και "οίκοι ανοχής".

 

Μην το παίζεις "μάγκας" και εκνευρισμένος. Δεν θα ασχοληθούν μαζί σου. Να είσαι ευγενικός και να μιλήσεις για τη παλιά εταιρία σου με καλά λόγια. Ότι προβλήματα έχεις δεν τους αφορούν. Αν σε καταλάβουν έτσι θα σε δουν σαν ένα ακόμη leecher που ήρθε για αντιπροσφορά.

 

Και τελευταία συμβουλή. Ρίξε "τυράκι". Μάζεψε σταθερά, κινητά, ακίνητά και δεν ξέρω τι άλλο και πάρε προσφορά. Πες τους ότι κάθε 1-2 μήνες θα φέρνεις και κάτι τις. Θα σε φτιάξουν καλά. Όμως να το κάνεις και εσύ από τη μεριά σου. Θα σε εξυπηρετούν πολύ καλύτερα από όσο νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω. ο πατερας μου ειναι ναυτικος και τυχαινει να βρισκεται σε λιμανι της αυστραλιας και εχει εναν αριθμο vodafone αυστραλιας για ωρα αναγκης. Επειδη δε μπορει να βγει στο λιμανι. Μπορω εγω μεσω καποιας αυστραλιακης ιστοσελιδας να του φορτωσω την καρτα μεσω paysafe η paypal απο εδω ελλλαδα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω. ο πατερας μου ειναι ναυτικος και τυχαινει να βρισκεται σε λιμανι της αυστραλιας και εχει εναν αριθμο vodafone αυστραλιας για ωρα αναγκης. Επειδη δε μπορει να βγει στο λιμανι. Μπορω εγω μεσω καποιας αυστραλιακης ιστοσελιδας να του φορτωσω την καρτα μεσω paysafe η paypal απο εδω ελλλαδα?

 

http://www.vodafone.com.au/personal/prepaid Λογικά αν πατήσεις εκεί που λέει top up your credit(RECHARGE) θα μπορείς να το κάνεις. για δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.com.au/personal/prepaid Λογικά αν πατήσεις εκεί που λέει top up your credit(RECHARGE) θα μπορείς να το κάνεις. για δοκίμασε.

 

ευχαριστω! μου βγαζει no valid number. θα το τσεκαρω. 1000 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν μερικές μέρες παρέλαβα το htm m1 από κίνα, και προσπαθώ να το συνδέσω στο ιντερνετ μέσω του προγράμματός μου. έχω 750μβ δωρεάν ίντερνετ αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με κανένα τρόπο. Η vodafone μου έχει στείλει τις ρυθμίσεις σε μήνυμα αλλά μου ζητάει ένα πιν για να τις εγκαταστήσει, το οποίο δεν έχω και δεν μου έχει στείλει κανείς κάτι για να το συμπληρώσω. Μπορώ να βάλω εγώ manually τις ρυθμίσεις και να έχω ίντερνετ???Αν ναι, πειτε μου τι να κάνω. Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν μερικές μέρες παρέλαβα το htm m1 από κίνα, και προσπαθώ να το συνδέσω στο ιντερνετ μέσω του προγράμματός μου. έχω 750μβ δωρεάν ίντερνετ αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με κανένα τρόπο. Η vodafone μου έχει στείλει τις ρυθμίσεις σε μήνυμα αλλά μου ζητάει ένα πιν για να τις εγκαταστήσει, το οποίο δεν έχω και δεν μου έχει στείλει κανείς κάτι για να το συμπληρώσω. Μπορώ να βάλω εγώ manually τις ρυθμίσεις και να έχω ίντερνετ???Αν ναι, πειτε μου τι να κάνω. Ευχαριστώ πολύ!!!

Ο κωδικός που ζητάει είναι ο κλασικός 1234 που στέλνει αυτοματοποιημένα η vodafone αλλά δε νομίζω ότι θα παίξει. Γιατί δε περνάς χειροκινητα μέσα στα ονόματα πρόσβασης το προφίλ της voda να ξενοιάσεις;; Απλά πας κινητά δίκτυα, ονόματα σημείου πρόσβασης και φτιάχνεις ένα νεο προφίλ με apn: internet.vodafone.gr

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος να μου απάντηση στο ερώτημα γιατί η Vodafone(CU) δεν δίνει απόδειξη για κάθε online ανανέωση που κάνουμε?από την στιγμή που πληρώνω για να αγοράσω προπληρωμένο χρόνο δεν θα έπρεπε να περνώ και την ανάλογη απόδειξη?τόσο παράλογο είναι ή εγώ ζητάω πολλά?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν ζητάς πολλά. Με μία κάρτα των 10 ευρώ προκύπτει ένα εύλογο ποσό των 120 ευρώ το έτος. Αν δε βάζουν και συγγενείς σου κάρτα, αυτό αυξάνεται. Εδώ εγώ και νευριάζω όταν ο περιπτεράς δεν κόβει απόδειξη.

Μπορείς να κάνεις και καταγγελία στο ΣΔΟΕ...

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω...εδώ λεμε όλοι να κόβουμε αποδείξεις και έρχεται μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες και σου λέει εγώ για online ανανέωση δεν σου δίνω απόδειξη?το ΦΠΑ ποιος το παίρνει στην προκειμένη περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειται ρε παιδιά προχθές ανανέωσα και όταν μου ήρθε το ενημερωτικό email γράφει πάνω πάνω

 

''Σε ευχαριστούμε πολύ για τη συναλλαγή σου!

Δες παρακάτω όλα τα στοιχεία της online ανανέωσης που έκανες. Αν επιθυμείς να σου σταλεί η απόδειξη αγοράς χρόνου ομιλίας ταχυδρομικώς ή μέσω email πάτησε εδώ.''

Και σε βγάζει σε μια σελίδα που συμπληρώνεις συναλλαγή και ονοματεπώνυμο για να σταλεί και ταχυδρομικώς αν θέλεις αποδειξη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειται ρε παιδιά προχθές ανανέωσα και όταν μου ήρθε το ενημερωτικό email γράφει πάνω πάνω

 

''Σε ευχαριστούμε πολύ για τη συναλλαγή σου!

Δες παρακάτω όλα τα στοιχεία της online ανανέωσης που έκανες. Αν επιθυμείς να σου σταλεί η απόδειξη αγοράς χρόνου ομιλίας ταχυδρομικώς ή μέσω email πάτησε εδώ.''

Και σε βγάζει σε μια σελίδα που συμπληρώνεις συναλλαγή και ονοματεπώνυμο για να σταλεί και ταχυδρομικώς αν θέλεις αποδειξη

πάτησες επάνω και σου άνοιξε κανονικά?γιατί εγώ πάτησα επάνω αλλα δεν άνοιξε τίποτα,εκτος αυτού σε ερώτηση που έκανα σε εκπρόσωπο τις CU μου είπε ότι δεν στέλνουμε αποδείξεις...
Link to comment
Share on other sites

πάτησες επάνω και σου άνοιξε κανονικά?γιατί εγώ πάτησα επάνω αλλα δεν άνοιξε τίποτα,εκτος αυτού σε ερώτηση που έκανα σε εκπρόσωπο τις CU μου είπε ότι δεν στέλνουμε αποδείξεις...

 

Δεν δοκιμάζεις και με άλλον browser?

Link to comment
Share on other sites

η απόδειξη πληρωμής για την ανανέωση του χρόνο ομιλίας δεν περνάει φορολογικά, αλλα ασχετα με αυτο υπάρχει το λινκ το οποια σου αποστέλλεται το αντιστοιχο παραστατικο.
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

πάτησες επάνω και σου άνοιξε κανονικά?γιατί εγώ πάτησα επάνω αλλα δεν άνοιξε τίποτα,εκτος αυτού σε ερώτηση που έκανα σε εκπρόσωπο τις CU μου είπε ότι δεν στέλνουμε αποδείξεις...

 

Προφανώς και το ανοιγει ήταν δυνατόν να το έγραφαν έτσι;

 

http://img.tapatalk.com/d/14/04/13/dura3a9e.jpg

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει σε τι χρησιμεύουν αυτές οι αποδείξεις; Αφού φορολογικά είναι άχρηστες, σε τι άλλο μπορεί να χρησιμεύουν. Απορία το έχω.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα στικάκι vodafone (παλιά είχα συμβόλαιο) .Το έχω 3-4 χρόνια και κάθεται. Μπορώ να το χρησιμοποιήσω αν βάλω μια κάρτα σιμ μέσα και ενεργοποιήσω πακέτο ίντερνετ? και αν ναι μόνο στη vodafone ή και σε άλλη εταιρία. Για διακοπές πιστεύω θα είναι λουκούμι αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη. Μπορείς να κάνεις ό,τι θες με κάρτα οποιασδήποτε εταιρείας, είτε σύνδεση είτε καρτοκινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να κατεβάσεις το αντίστοιχο πρόγραμμα της κάθε εταιρείας
Link to comment
Share on other sites

Ή καλύτερα ένα universal πρόγραμμα κ να βάζεις το αντίστοιχο apn
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη! το στικάκι ειναι το K3715 κατασκευασμένο από την huawei (νομίζω αποκλειστικά) για την vodafone. Gerstavros2 έχεις να μου προτείνεις κανένα τέτοιο προγραμματάκι αξιόπιστο και δοκιμασμένο?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει ένα πρόγραμμα με πράσινο εικονίδιο που λέγεται mobile partner.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μπορεί φορολογικά να είναι άχρηστες αλλα όταν έχεις μια εταιρεία μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις σαν πάγια έξοδα(όπως κάνεις π.χ με την βενζίνη)...λοιπόν για να επανέλθω στο θέμα...έχω κάνει 20€ ανανέωση,εχω γράψει τα στοιχεία μου στην φόρμα αποστολής και περιμένω...έχουν περάσει ήδη 6 μέρες...την ανανέωση την έκανα 16/4/2014.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Πρόσφατα και σε συγκεκριμένη γεωγραφική περιοχή (Κρήτη) έχοντας το iphone 5,όταν με καλούν αντί να λαμβάνω την κλήση,λαμβάνω απλά το μήνυμα ότι κάποιος με κάλεσε.Αυτός που καλεί ακούει τον τόνο του κατειλημμένου!

 

Το πρόβλημα εμφανίζεται με data on/off.

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι πρόβλημα δικτύου καθώς μου το εμφανίζει μόνο σε συγκεκριμένο σημείο.

 

Κάποιος με ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...