Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά είναι η φωνή που ακούγεται από τα ηχογραφιμένα μηνύματα τηs Vodafone???

 

Π.χ Στην ΤΙΜ/Wind είανι η Μάγκυ Χαραλαμπίδου... Στη Voda είχε ακουστεί ότι είναι η Βίκυ Καγιά...

 

Μήπως ξέρει κάποιος ποια τελικά ειναι??

 

Μία απορία χρόνων θα λυθεί ή όχι??? Ας είναι με pm με άμεση απάντηση εδω, κάπως τέλος πάντων... χεχεε:lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Eμένα 200 μυνήματα από το chat της cosmote μου έρχονται την μέρα τα spam της vodafone θα με πειράξουν?:p:lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν θα με πείραζε αλλά επειδη αποθηκεύω πολλά μηνύματα θα γέμιζε συνέχεια το κινητό κ θα καθόμουν να σβήνω καθε μέρα αν είχα κ τις διαφημίσεις...αν είναι επι πληρωμής βεβαια δν με χαλάει
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει η καρτα προπληρωμενου χρονου για καποιον που κανει χρηση 1 ωρα την ημερα για περιηγηση σε site χωρις να κανει κατεβασματα;περιπου τι χρεωσεις θα εχει με αυτη την χρηση;

 

To prepay είναι 4,3€ / ΜΒ. Από κει και πέρα, είτε 1 ώρα κάτσεις, είτε 10 ώρες, εφόσον κατεβάσεις+ανεβάσεις 1ΜΒ θα πληρώσεις 4,3€... Υπόψιν, το in.gr (πρώτη σελίδα) είναι γύρω στα 300kb... άρα 3 φορές να μπεις στο in.gr... ξέχνα το :) εκτός και αν μπεις 1 φορά το μήνα, σε 2 σελίδες και αυτό... αλλιώς, συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω προμηθευτεί το Usb modem της Vodafone το HUAWEI E220 θα ηθελα να ρωτησω εαν υπάρχει λογισμικό για την διαχείρηση του όσον αφορα το κομμάτι των SMS εκτος απο εκείνο της Vodafone.Δηλαδή αν υπαρχει δυνατοτητα να αποθηκευονται η και να εκτυπόνονται τα μηνυματα τα οποία λαμβάνω στο νούμερο της συσκευής.

Ευχαριστω

 

φίλε nikiokos, έχεις μήπως καμιά κάρτα SIM της COSMOTE ή της WIND/TIM να δοκιμάσεις και να μας πεις εάν την δέχεται το HUAWEI E220 που δίνει η Voda ή εάν είναι κλειδωμένο? ;)

Link to comment
Share on other sites

φίλε nikiokos, έχεις μήπως καμιά κάρτα SIM της COSMOTE ή της WIND/TIM να δοκιμάσεις και να μας πεις εάν την δέχεται το HUAWEI E220 που δίνει η Voda ή εάν είναι κλειδωμένο? ;)

 

99,9% δεν θα τρεχει αφου για να δουλεψει θελει να τρεξει η εφαρμογη που ειναι μεσα στο modem και ειναι το vmclite.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
To prepay είναι 4,3€ / ΜΒ. Από κει και πέρα, είτε 1 ώρα κάτσεις, είτε 10 ώρες, εφόσον κατεβάσεις+ανεβάσεις 1ΜΒ θα πληρώσεις 4,3€... Υπόψιν, το in.gr (πρώτη σελίδα) είναι γύρω στα 300kb... άρα 3 φορές να μπεις στο in.gr... ξέχνα το :) εκτός και αν μπεις 1 φορά το μήνα, σε 2 σελίδες και αυτό... αλλιώς, συμβόλαιο.
σε ευχαριστω φιλε μου για την ενημερωση,βασικα για καμμια 15 μερες το θελω,αλλωστε ολο τον αλλο καιρο εχω προσβαση σε pc με dsl,οποτε το συμβολαιο δεν με βολευει
Link to comment
Share on other sites

99,9% δεν θα τρεχει αφου για να δουλεψει θελει να τρεξει η εφαρμογη που ειναι μεσα στο modem και ειναι το vmclite.

 

Δεν ειναι αναγκαιο αυτο....και στην WIND υπηρχε καποια εφαρμογη μεσα στο μοντεμ, ενα της Huawei, αλλα δεν ειναι αναγκη να το χρησημοποιησεις, μπορεις να χρησημοποιησεις και το wind connection manager που δινεται απο το website της WIND.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκαιο αυτο....και στην WIND υπηρχε καποια εφαρμογη μεσα στο μοντεμ, ενα της Huawei, αλλα δεν ειναι αναγκη να το χρησημοποιησεις, μπορεις να χρησημοποιησεις και το wind connection manager που δινεται απο το website της WIND.

 

Στη Voda δεν παιζει αυτο. Μονο με το λογισμικο μεσα παιζει. Το εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστό ότι μέχρι και τις 30 Ιουλίου πρέπει οι εταιρείες να παρουσιάσουν τις χρεώσεις περιαγωγής που επιβάλλει ο νέος κανονισμός (eurotariff).

Από τη στιγμή που ανακοινώσουν τις νέες χρεώσεις και τις αιτηθεί κάποιος συνδρομητής, έχουν περιθώριο άλλο ένα μήνα για να τις ενεργοποιήσουν, οπότε αν το τραβήξουν μέχρι εκεί που τους επιτρέπεται, τότε κάποιος που θα αιτηθεί πρώτος πρώτος τη eurotariff στις 30/7, θα ενεργοποιηθεί στο τέλος ακριβώς του καλοκαιριού, στις 30/8!

 

Όσοι χρήστες τώρα, δεν αιτηθούν τίποτα δύο μήνες μετά την παρουσίαση των νέων προγραμμάτων (δηλαδή το αργότερο μέχρι τις 30/9, αν τραβήξουν πάλι στα άκρα τις προθεσμίες οι εταιρείες), θα εντάσσονται αυτόματα στη eurotariff, ΕΚΤΟΣ εάν από πριν έχουν επιλέξει κάποιο "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής"!!!

 

Και ερωτώ εγώ τώρα: μήπως τα γατόνια της vodafone εκμεταλλευτούν αυτή την πρόβλεψη του κανονισμού και θεωρήσουν ότι όλοι όσοι έχουν ενεργοποιήσει το vodafone passport (που είναι κατά 200% σχεδόν ακριβότερο από τη eurotariff) έχουν επιλέξει "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" και έτσι βρουν δικαιολογία να μην τους μεταφέρουν αυτόματα στα νέα προγράμματα τον Οκτώβριο οπότε και υποχρεούνται;

 

Είμαι σίγουρος ότι τα μέλη του myphone που είναι ενημερωμένα, θα αιτηθούν την eurotariff μόλις αυτή γίνει διαθέσιμη, αλλά επίσης έχω την υποψία ότι μπορεί η vodafone να κάνει αυτό το κολπάκι ώστε να μείνουν οι ανυποψίαστοι χρήστες της που έχουν βάλει το vodafone passport, σε αυτό το "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" άσχετα που οι ευρωπαίοι νομοθέτες προφανώς την εξαίρεση αυτή την προορίζουν για προγράμματα που είναι πιο συμφέροντα και που ο καταναλωτής τα έχει βάλει εν πλήρη γνώση του και άλλο για το vodafone passport που αμφιβάλλω αν θα συνεχίσει να υπάρχει για εντός Ευρώπης μετά τον Οκτώβριο και που είναι σχεδόν 200% ακριβότερο από την eurotariff!

 

Ευτυχώς που οι εταιρείες με βάση τον κανονισμό, είναι υποχρεωμένες να ειδοποιήσουν τους πελάτες τους που έχουν επιλέξει "κάποιο ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" και να τους ενημερώσουν για την eurotariff και ότι δεν θα ενταχθούν αυτόματα σε αυτή, αλλά αν θέλουν να ενταχθούν πρέπει να κάνουν αίτηση!

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστό ότι μέχρι και τις 30 Ιουλίου πρέπει οι εταιρείες να παρουσιάσουν τις χρεώσεις περιαγωγής που επιβάλλει ο νέος κανονισμός (eurotariff).

Από τη στιγμή που ανακοινώσουν τις νέες χρεώσεις και τις αιτηθεί κάποιος συνδρομητής, έχουν περιθώριο άλλο ένα μήνα για να τις ενεργοποιήσουν, οπότε αν το τραβήξουν μέχρι εκεί που τους επιτρέπεται, τότε κάποιος που θα αιτηθεί πρώτος πρώτος τη eurotariff στις 30/7, θα ενεργοποιηθεί στο τέλος ακριβώς του καλοκαιριού, στις 30/8!

 

Όσοι χρήστες τώρα, δεν αιτηθούν τίποτα δύο μήνες μετά την παρουσίαση των νέων προγραμμάτων (δηλαδή το αργότερο μέχρι τις 30/9, αν τραβήξουν πάλι στα άκρα τις προθεσμίες οι εταιρείες), θα εντάσσονται αυτόματα στη eurotariff, ΕΚΤΟΣ εάν από πριν έχουν επιλέξει κάποιο "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής"!!!

 

Και ερωτώ εγώ τώρα: μήπως τα γατόνια της vodafone εκμεταλλευτούν αυτή την πρόβλεψη του κανονισμού και θεωρήσουν ότι όλοι όσοι έχουν ενεργοποιήσει το vodafone passport (που είναι κατά 200% σχεδόν ακριβότερο από τη eurotariff) έχουν επιλέξει "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" και έτσι βρουν δικαιολογία να μην τους μεταφέρουν αυτόματα στα νέα προγράμματα τον Οκτώβριο οπότε και υποχρεούνται;

 

Είμαι σίγουρος ότι τα μέλη του myphone που είναι ενημερωμένα, θα αιτηθούν την eurotariff μόλις αυτή γίνει διαθέσιμη, αλλά επίσης έχω την υποψία ότι μπορεί η vodafone να κάνει αυτό το κολπάκι ώστε να μείνουν οι ανυποψίαστοι χρήστες της που έχουν βάλει το vodafone passport, σε αυτό το "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" άσχετα που οι ευρωπαίοι νομοθέτες προφανώς την εξαίρεση αυτή την προορίζουν για προγράμματα που είναι πιο συμφέροντα και που ο καταναλωτής τα έχει βάλει εν πλήρη γνώση του και άλλο για το vodafone passport που αμφιβάλλω αν θα συνεχίσει να υπάρχει για εντός Ευρώπης μετά τον Οκτώβριο και που είναι σχεδόν 200% ακριβότερο από την eurotariff!

 

Ευτυχώς που οι εταιρείες με βάση τον κανονισμό, είναι υποχρεωμένες να ειδοποιήσουν τους πελάτες τους που έχουν επιλέξει "κάποιο ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" και να τους ενημερώσουν για την eurotariff και ότι δεν θα ενταχθούν αυτόματα σε αυτή, αλλά αν θέλουν να ενταχθούν πρέπει να κάνουν αίτηση!

 

Νομίζω είναι προφανές πως το vodafone passport είναι ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής, και αν κάποιος δεν το καταλάβει (ειδικά αν υπάρξει και ενημέρωση) δεν είναι πρόβλημα της Vodafone.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, απλά επισημαίνω την μικρή "απατεωνιά" που θα προσπαθήσει να κάνει η vodafone και είμαι σίγουρος και ότι η ενημέρωση θα είναι πολύ διακριτική... Αλλά πράγματι, όποιος δεν το πάρει χαμπάρι ενώ θα έχει γίνει βούκινο έτσι κι αλλιώς, πρόβλημά του!

 

Πάντως δεν είναι τυχαίο που μόλις πέρασε ο νέος κανονισμός, η vodafone επέκτεινε άμεσα το passport σε όλες τις χώρες της ΕΕ (πλην της Κύπρου) και μάλιστα στη Σλοβακία που είναι η μόνη από τις 27 χώρες όπου η vodafone δεν έχει ούτε καν partner, έβαλε στο passport το δίκτυο της orange!!!

 

Κάτι μου λέει ότι θα μειώσουν τις τιμές του passport μετά και από αυτή την κίνηση ή ότι τέλος πάντων κάτι ετοιμάζουν και ότι πολύ σύντομα θα διακόψουν την περιαγωγή με όλα τα άλλα δίκτυα και θα αφήσουν μόνο περιαγωγή με δίκτυα vodafone εντός ΕΕ!

Link to comment
Share on other sites

To passport εξακολουθεί να είναι ότι το φτηνώτερο όταν σε πέρνουν και μιλήσεις αρκετή ώρα. ( πάνω από 2 -3 λεπτά )

Αν θές να κάνεις ένα σύντομο εξερχόμενο τηλέφωνο χωρίς να χρεωθείς τιμή passport μπορείς απλά να αλλάξεις δίκτυο... ( αν έχεις συμβόλαιο γιατί με κάρτα δεν μπορέις να κάνεις εξερχόμενη από άλλο δίκτυο. )

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστό ότι μέχρι και τις 30 Ιουλίου πρέπει οι εταιρείες να παρουσιάσουν τις χρεώσεις περιαγωγής που επιβάλλει ο νέος κανονισμός (eurotariff).

Από τη στιγμή που ανακοινώσουν τις νέες χρεώσεις και τις αιτηθεί κάποιος συνδρομητής, έχουν περιθώριο άλλο ένα μήνα για να τις ενεργοποιήσουν, οπότε αν το τραβήξουν μέχρι εκεί που τους επιτρέπεται, τότε κάποιος που θα αιτηθεί πρώτος πρώτος τη eurotariff στις 30/7, θα ενεργοποιηθεί στο τέλος ακριβώς του καλοκαιριού, στις 30/8!

 

Όσοι χρήστες τώρα, δεν αιτηθούν τίποτα δύο μήνες μετά την παρουσίαση των νέων προγραμμάτων (δηλαδή το αργότερο μέχρι τις 30/9, αν τραβήξουν πάλι στα άκρα τις προθεσμίες οι εταιρείες), θα εντάσσονται αυτόματα στη eurotariff, ΕΚΤΟΣ εάν από πριν έχουν επιλέξει κάποιο "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής"!!!

 

Και ερωτώ εγώ τώρα: μήπως τα γατόνια της vodafone εκμεταλλευτούν αυτή την πρόβλεψη του κανονισμού και θεωρήσουν ότι όλοι όσοι έχουν ενεργοποιήσει το vodafone passport (που είναι κατά 200% σχεδόν ακριβότερο από τη eurotariff) έχουν επιλέξει "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" και έτσι βρουν δικαιολογία να μην τους μεταφέρουν αυτόματα στα νέα προγράμματα τον Οκτώβριο οπότε και υποχρεούνται;

 

Είμαι σίγουρος ότι τα μέλη του myphone που είναι ενημερωμένα, θα αιτηθούν την eurotariff μόλις αυτή γίνει διαθέσιμη, αλλά επίσης έχω την υποψία ότι μπορεί η vodafone να κάνει αυτό το κολπάκι ώστε να μείνουν οι ανυποψίαστοι χρήστες της που έχουν βάλει το vodafone passport, σε αυτό το "ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" άσχετα που οι ευρωπαίοι νομοθέτες προφανώς την εξαίρεση αυτή την προορίζουν για προγράμματα που είναι πιο συμφέροντα και που ο καταναλωτής τα έχει βάλει εν πλήρη γνώση του και άλλο για το vodafone passport που αμφιβάλλω αν θα συνεχίσει να υπάρχει για εντός Ευρώπης μετά τον Οκτώβριο και που είναι σχεδόν 200% ακριβότερο από την eurotariff!

 

Ευτυχώς που οι εταιρείες με βάση τον κανονισμό, είναι υποχρεωμένες να ειδοποιήσουν τους πελάτες τους που έχουν επιλέξει "κάποιο ειδικό πρόγραμμα περιαγωγής" και να τους ενημερώσουν για την eurotariff και ότι δεν θα ενταχθούν αυτόματα σε αυτή, αλλά αν θέλουν να ενταχθούν πρέπει να κάνουν αίτηση!

 

 

Den einai gaitania ths VODA. Ta epipleon diktya ths Ebropaikis Enoshs exoun prostethei apo thn Voda UK apo to perasmeno kalokeri(ara h Voda ths Ellados eixe minei piso). Den einai 200% akribotero to Passport,giati to Euro tariff mazi me VAT to lepto se eiserxomenes tha einai gyro sta 50cents kai 60cents gia exerxomenes. Na sou ypenthimiso oti plironeis 1ebro mexri mia ora eiserxomenhs, kai 1ebro syn to kostos tou home tariff gia exerxomenes. Tora an esy mono milas 30 defterolepta thn fora,(pou amfibalo) tote alaxe sto Eurotariff, kai mhn genikebeis.

Episeis an nomizeis oti h Voda tha katastrepsei to Passport tote diabaze k ligo ektos Ellados(http://www.vodafone.com/start/media_relations/news/group_press_releases/2007/vodafone_has_already.html).

Den tha diafoniso sto oti mborei na to fthininei.

Afth th stigmh h Voda prosferei tis fthinoteres xreoseis periagoghs entos Ebrophs. kai meta erxete h O2 UK h opia me 10lires to mhna exeis to dikeoma 1000lepton se eiserxomena xoris kamia xreosh kai periorismo se pio diktyo tis dexese.http://www.o2.co.uk/international/travellingabroad/paymonthlyabroad/myeuropeextra

Oi etereies einai domhmenes etsi oste na kanoun maximize ta kerdh tous, sto xeri mas eiani os katanalotes na epidiokoume to kalytero gia thn tseph mas menontas panta enhmeromenoi. O mh enhmeromenos katanaloths einai kai kakos katanoloths, kai kala ton kanoun oi eteries kai ton gdinoun.

Den exo symferonta sth Voda, kai oute kati prosopiko, alla me eknebrizoun oi anakribies, oi genikefseis kai oi yperboles.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το vodafone passport είναι ακόμα φθηνότερο όταν κάνεις κλήσεις πέραν των 3,5 λεπτών.(για εξερχόμενες 1ευρώ+0,24/λεπτό). Πόσες τέτοιες κλήσεις, όμως, κάνεις?

Για εισερχόμενες, το ίδιο ισχύει για εισ.κλήσεις άνω των 5 λεπτών.

Φυσικά αναφερόμαστε για συμβόλαια. Γιατί για καρτοκινητά είναι απείρως χειρότερο το passport, ειδικά για το CU. Πλάκα πλάκα, από τα καρτοκινητά συμφέρει περισσότερο να κάνεις κλήσεις από το εξωτερικό παρά από την Ελλάδα με τις νέες χρεώσεις....:lol: :lol: ps πού καταντήσαμε....:X :X

Το πρόγραμμα, για να είναι ελκυστικό, πρέπει να αλλάξει. Αλλιώς δεν συμφέρει την πλειονότητα των χρηστών... Ξεκάθαρα!

Link to comment
Share on other sites

Den einai gaitania ths VODA. Ta epipleon diktya ths Ebropaikis Enoshs exoun prostethei apo thn Voda UK apo to perasmeno kalokeri(ara h Voda ths Ellados eixe minei piso). Den einai 200% akribotero to Passport,giati to Euro tariff mazi me VAT to lepto se eiserxomenes tha einai gyro sta 50cents kai 60cents gia exerxomenes. Na sou ypenthimiso oti plironeis 1ebro mexri mia ora eiserxomenhs, kai 1ebro syn to kostos tou home tariff gia exerxomenes. Tora an esy mono milas 30 defterolepta thn fora,(pou amfibalo) tote alaxe sto Eurotariff, kai mhn genikebeis.

Episeis an nomizeis oti h Voda tha katastrepsei to Passport tote diabaze k ligo ektos Ellados(http://www.vodafone.com/start/media_relations/news/group_press_releases/2007/vodafone_has_already.html).

Den tha diafoniso sto oti mborei na to fthininei.

Afth th stigmh h Voda prosferei tis fthinoteres xreoseis periagoghs entos Ebrophs. kai meta erxete h O2 UK h opia me 10lires to mhna exeis to dikeoma 1000lepton se eiserxomena xoris kamia xreosh kai periorismo se pio diktyo tis dexese.http://www.o2.co.uk/international/travellingabroad/paymonthlyabroad/myeuropeextra

Oi etereies einai domhmenes etsi oste na kanoun maximize ta kerdh tous, sto xeri mas eiani os katanalotes na epidiokoume to kalytero gia thn tseph mas menontas panta enhmeromenoi. O mh enhmeromenos katanaloths einai kai kakos katanoloths, kai kala ton kanoun oi eteries kai ton gdinoun.

Den exo symferonta sth Voda, kai oute kati prosopiko, alla me eknebrizoun oi anakribies, oi genikefseis kai oi yperboles.

 

Ζήτω η vodafone!

 

Συγκεκριμένα η eurotariff με ΦΠΑ είναι (για τον πρώτο χρόνο) 0,2856€/λεπτό για εισερχόμενες και 0,5831€/λεπτό για εξερχόμενες. Αντίστοιχα η χρέωση της vodafone ανά λεπτό (πέρα από την πάγια χρέωση του 1€/κλήση) στις εξερχόμενες είναι 0,2356€/λεπτό.

Οπότε με τα σημερινά δεδομένα, για να σε συμφέρει το passport, θα πρέπει να μιλάς πάνω από 3-4 λεπτά (3,5 για την ακρίβεια) σε κάθε εισερχόμενη ή 3 λεπτά στην εξερχόμενη (2,89 για την ακρίβεια, αλλά αφού η χρέωση είναι ανά λεπτό, στρογγυλοποίησε όπου θέλεις). Προσωπικά στο κινητό στην Ελλάδα, δεν μιλάω σχεδόν ποτέ πάνω από 3 λεπτά σε μία κλήση είτε εισερχόμενη είτε εξερχόμενη!

Και όλα αυτά για συμβόλαια! Στα καρτοκινητά, το passport είναι ακριβότερο 0,3927 και 0,5855€/λεπτό για a la carte και CU αντίστοιχα, ενω΄η eurotariff είναι σταθερή, οπότε αυτό σημαίνει ότι με κιντηό a la carte συμφέρει το passport για εξερχόμενες κλήσεις άνω των 5,3 λεπτών και για το CU δεν συμφέρει καν στις εξερχόμενες! Για τις εισερχόμενες τώρα, ισχύει ό,τι και για τα συμβόλαια, δηλαδή ακριβώς 3,5 λεπτά ομιλίας και πάνω!

 

Οπότε δεν ισχύει αυτό που λες ότι πάνω από μισό λεπτό ομιλίας δεν συμφέρει, εδώ μιλάμε για τρία ολόκληρα λεπτά (μόνο για τα συμβόλαια) που νομίζω ότι είναι ένα σεβαστό ποσό καθημερινών κλήσεων, που πέρα από συνομιλίες με στενούς συγγενείς ή φίλους το τρίλεπτο δεν το ξεπερνάς! Αν θέλει κανείς να μιλήσει πάνω από τρίλεπτο-τετράλεπτο με το ταίρι του, τη μαμά του ή τον κολλητό του και είναι και στο εξωτερικό, μπορεί να πάει σε ένα καρτοτηλέφωνο!

Οπότε όπως μου ζητάς να μην γενικεύω την "προσωπική" μου κατάσταση, δηλαδή ότι στις κλήσεις μου δεν μιλάω πάνω από 3 λεπτά, που νομίζω ότι σε κάθε περίπτωση ισχύει για πολύ κόσμο όπως φαίνεται και από τα στατιστικά των εταιρειών, θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σου ζητήσω να μην γενικεύεις τον υπερβολικό ενθουσιασμό και την αγάπη σου για τη vodafone!

 

Το thread αυτό δεν το ξεκίνησα για να κατακρίνω το vodafone passport, πιστεύω ότι υπάρχει κόσμος που τον συμφέρει, αντίθετα το ξεκίνησα για να σημειώσω κάτι που μπορεί να ενδιαφέρει πολλούς ανθρώπους!

 

Οπότε καλό είναι που ξεκαθάρισε με ακρίβεια το πότε συμφέρει και το πότε δεν συμφέρει το passport ώστε ο καθένας να κάνει την επιλογή του! Σκοπός μου ήταν απλά να σημειώσω ότι υπάρχει δυνατότητα επιλογής που κάποιοι άνθρωποι μπορεί αν μην πέρνανε χαμπάρι λόγω της εξαίρεσης που υπάρχει στον κανονισμό!

 

Επίσης μίλησα για γατόνια (δηλαδή έξυπνους ανθρώπους) και όχι για "gaitania" που δεν ξέρω τι σημαίνει.

 

Φιλικά πάντα,

GM

Link to comment
Share on other sites

Symfono me tis times pou paratheteis kai pos xreiazese parapano apo 30 defterolepta gia na isofariseis to 1 ebro tou Passport. Nai to Eurotariff ine kalo gia arketous, alla otan pleon oloii exoun tosa polla lepta omilias sta paketa tous, Best Friends paketa, klp, ego tha epimino pos san oikonokikh epilogh to Passport epofelei tous perisoterous. An mou peis oxi tha dextho oti mallon tha ertheis isa barka isa pania sto telos tou taxidiou sou.(exontas omos thn efxereia panta na miliseis sxedon unlimited me to Passport).

Epishs, na po pos h Voda UK su epitrepei thn xrish ton ensomatomenon sou lepton kai sto exoteriko.

To Passport safos ine mia pio bulk epilogh h opia omos su linei ta xeria.Gegonos to to oti symferei ine ta oikonomika apotelesmata ths Voda Group opou ta roaming minutes afxithikan kata 15.8%, kathos kai ta esoda apo Roaming afxithikan kata 1.2% parolh th meiosh ton timon ths logo Passport.

Link to comment
Share on other sites

Prosopikh moy empeiria se osa taxidia exw kanei , me parea, to 90% twn tilefonimatwn itan twn merikwn deyteroleptwn metaxy tis pareas, gia synenohsh, pou eiste, pou xathikate, metaxy twn aytokinhtwn otan odigoume px se poia eksodo tha kateboume apo thn ethniki ktl....

 

Gia aytous pou eixan passport tous tsakise, kathws itane ntoukou xrewsh....to eurotariff tha mas eixe swsei se tetoia periptwsh!!!

 

Mhn ksexnate...se taxidia me parea, pio poly tha pernete tin parea gia synenohsh (eidika an exete noikiasei aytokinhta) h menete se alla xenodoxeia ktl.....toulaxiston emena, etsi exei tyxei kathe fora....me to spiti ta klassika, ftasame, eimaste ok, min mas enoxlhsete gia 2 weeks pls ....lol.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μίλησα με την VODAFONE στην εξυπηρέτηση δεν ήξεραν τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...