Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

μια χαρα... μηπως υπαρχει και τροπος να φυγει το "κλειδακι" απο την μπαρα ειδοποιησεων;

επισης οταν λες μην κανουμε update εννοεις την εφαρμογη ε; οχι τα libs/files πως τα λενε :lol:

 

Για το κλειδακι δεν το εχω ψαξει .Επισης μη ξεχνας οτι κανεις εγκατασταση να απενεργοποιεις τις ειδοποιησεις του απο το μενου ρυθμισεων.

 

Κατι επισης για το fb--->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7639417#post7639417

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το κλειδακι δεν το εχω ψαξει .Επισης μη ξεχνας οτι κανεις εγκατασταση να απενεργοποιεις τις ειδοποιησεις του απο το μενου ρυθμισεων.

 

 

 

Κατι επισης για το fb--->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7639417#post7639417

Το FB app το έχω καταργήσει και έχω το swipe ...

 

Για τα άλλα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ψυχρος φωτισμος με αρκετα λιγοτερη η ενταση του κοκκινου στο λευκο .

Ετσι το λευκο θα ειναι ποιο...Λευκο:rolleyes:

η μπαρα ψυχρου - θερμου στη μεση και ....παρακατω:

 

49169635_2121702831222975_441878884091166720_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=1a2c7ecc91ded8827fdf83d787db9681&oe=5CD5B3F4

 

Edit: Kαι το παρακατω μοντακι εδω ετσι για να υπαρχει .

Camera Mod 48 Megapixel! Γιγας φωτο για το Pc .

Εδω---->>>http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7598812#post7598812

 

Συμπληρωθηκαν στο ποστ 514 --->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7745752#post7745752

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Όπως εγραψα ποιο πάνω πέρασα το simple pro αντί του Facebook μας κ ανεβάσω την ζωή της μπαταρίας. Αυτό που έχω να πω είναι ότι πέφτει η ποιότητα χρήσης διαολε! Έχουμε ναυαρχίδα κ κατεβάζουμε lite εκδόσεις μπας κ βγάλουμε τη μερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω γραψει καπου να μην εχει καποιος την φουλ εκδοση του fb.Επειδη οι περισσοτεροι ειπα οτι χρησιμοποιουν την φουλ εκδοση και λιγοτερο τα υπολοιπα μπορουν τα αλλα να ειναι lite .Εξαλου δεν φταιμε στην τελικη εμεις ως χρηστες για την χαλια διαχειριση του ως εφαρμογη στα θεματα μπαταριας .Ειναι γενικο το κακο . Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λέω για σένα προς θεού! Απλώς Έχω αγανάκτησει με την διαχείριση της μπαταρίας! Και εχω δοκιμασει πολλά! Αλλά δε δέχομαι να παίρνω ναυαρχίδα με σούπερ οθόνη κ να την έχω χαμηλά στην ανάλυση! Ούτε να ψανχω να βρω εναλλακτικες εφαρμογες μπας κ ανεβει το sot! Με εκνεύρισε σήμερα το simple pro. Λες κ έχω κινητό 5τιας! Αλλά να το δώσω να πάω που?
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λέω για σένα προς θεού! Απλώς Έχω αγανάκτησει με την διαχείριση της μπαταρίας! Και εχω δοκιμασει πολλά! Αλλά δε δέχομαι να παίρνω ναυαρχίδα με σούπερ οθόνη κ να την έχω χαμηλά στην ανάλυση! Ούτε να ψανχω να βρω εναλλακτικες εφαρμογες μπας κ ανεβει το sot! Με εκνεύρισε σήμερα το simple pro. Λες κ έχω κινητό 5τιας! Αλλά να το δώσω να πάω που?

 

 

Yπαρχει και το Metal pro το οποιο θυμαμαι το δουλευα παλια και ηταν πολυ καλο τωρα δεν ξερω εχω χασει επεισοδια .Εδω---> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nam.fbwrapper.pro&hl=en

 

Επισης φυσικα και Φουλ αναλυση Παντα .

Και γω δεν βαζω εναλακτικες του fb εχω την φουλ εκδοση . Τα αδερφια της , instagram κτλ .Τα εχω σε lite γιατι δεν με ενδιαφερουν και πολυ .Ετσι ισοφαριζω απο κει αρκετη εξοικονομηση .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ετσι λοιπον ολοκληρωσα και σημερα εχοντας:

25-26 ωρες λειτουργιας απο την χθεσινη φορτιση , 6 ωρες σοτ ,1 ωρα τηλεφωνα , 4+ ωρες chrome με fb κτλ. Παντα σε 4G και ενεργους τους συγχρονισμους , Υπολοιπο μπαταριας 28%.

Αρα εβγαζα και 7ωρο ανετα .Μαλιστα.:shifty:

49622912_2121987081194550_429507724716277760_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=12d38266275adcc131c6914a095ac0a0&oe=5C99B0EB

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λοιπον ολοκληρωσα και σημερα εχοντας:

25-26 ωρες λειτουργιας απο την χθεσινη φορτιση , 6 ωρες σοτ ,1 ωρα τηλεφωνα , 4+ ωρες chrome με fb κτλ. Παντα σε 4G και ενεργους τους συγχρονισμους , Υπολοιπο μπαταριας 28%.

Αρα εβγαζα και 7ωρο ανετα .Μαλιστα.:shifty:

49622912_2121987081194550_429507724716277760_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=12d38266275adcc131c6914a095ac0a0&oe=5C99B0EB

 

Έχεις βάλει κανένα power bank στην πλάτη του κινητού?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κανένα power bank στην πλάτη του κινητού?

 

Χαχαχαχ ωραιος :lol:

Διαβασε ποστ 514 εχει μπολικα εκει...:p

Ζησαμε παρτι σημερα στο θεμα μπαταρια η εμπειρια σας με το s9 χαχαχα....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ ωραιος :lol:

Διαβασε ποστ 514 εχει μπολικα εκει...:p

Ζησαμε παρτι σημερα στο θεμα μπαταρια η εμπειρια σας με το s9 χαχαχα....

 

Το έχεις κάνει επιστήμη, θα τα εφαρμόσω στο plus από αύριο γιατί θέλει μελέτη το πράγμα και θα φτάσω κανένα 10ωρο και θα τρελαθώ. Ευχαριστούμε

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει επιστήμη, θα τα εφαρμόσω στο plus από αύριο γιατί θέλει μελέτη το πράγμα και θα φτάσω κανένα 10ωρο και θα τρελαθώ. Ευχαριστούμε

 

Τιποτα βρε .Και μη ξεχναμε οτι τα καταφερνουμε καλα μια και το galaxy S9 εχει ενα πανισχυρο και αρκετα επιθετικο οκταπυρηνο επεξεργαστη με τους 4 απο τους 8 πυρηνες 4x2.7-9 GHz custom Mongoose M3 να ειναι πολυ ψηλα χρονισμενοι αγγιζοντας τα 3GHz ετοιμοι να φερουν εις περας οτι υπαρχει εκει εξω απο εφαρμογες.:shifty:

Edit

Αγγιζω 7ωρο παρα ενα τεταρτο με 5 ωρες chrome και 19% υπολοιπο...αρα μπορω και 8ωρο...χαχαχα το βαζω για φορτιση...Τα λεμε ...

49248417_2122036254522966_657892614976045056_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=9d3b6a04b5b84a06207afbff11639687&oe=5CD56DE1

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποια, κάποια τα είχα είδη, άντε να δούμε.

Εγώ από θέμα έβαλα το high contrast theme, το είχα και στο s9 μ άρεσε πολύ και το έβαλα και στο plus.

Αυτό με το κόκκινο στην αρχή σου πιάνει κάπως τα μάτια αλλά μετά το συνηθίζεις και είναι καλύτερα έτσι.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποια, κάποια τα είχα είδη, άντε να δούμε.

Εγώ από θέμα έβαλα το high contrast theme, το είχα και στο s9 μ άρεσε πολύ και το έβαλα και στο plus.

Αυτό με το κόκκινο στην αρχή σου πιάνει κάπως τα μάτια αλλά μετά το συνηθίζεις και είναι καλύτερα έτσι.

 

Το ειχα και αυτο που λες στο Α8 και Note9 στην πορεια καπου μου εβγαζε απωλεια μπαταριας.Μολις το αλλαζα εβαζα το παραπανω που ανεβασα στο ποστ 514 και αυτο εδω η μπαταρια ερχοταν στα ισα της.Εγω βαζω θεματα μονο απο τον συγκεκριμενο dev

49568796_2122052047854720_6270016768798883840_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=7a929971c0c43f9039ff53704e52da74&oe=5CD6FF9F

Link to comment
Share on other sites

Παιζει νυχτερινη λειτουργια στο chrome. ??

Ακούγεται μια βαβουρα εδω κ πολυ ωρα στην κρεβατοκαμαρα κ το παει για παντοφλα....!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο post 514 πρέπει να προστεθεί και η νυχτερινή λειτουργία στον browser που χρησιμοποιεί ο καθένας.

Ο Samsung browser που έχω εγώ Έχει πολύ όμορφη νυχτερινή λειτουργία.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο post 514 πρέπει να προστεθεί και η νυχτερινή λειτουργία στον browser που χρησιμοποιεί ο καθένας.

Ο Samsung browser που έχω εγώ Έχει πολύ όμορφη νυχτερινή λειτουργία.

Συμφωνω αν και εχω να τον δουλεψω πανω απο χρονο για να το λες.

Δεν τον εχω βαλει γιατι δεν ξερω εαν συνεργαζεται με εφαρμογες συστηματος η και αλλες εφαρμογες με αποτελεσμα να "ξυπναει" την συσκευη.Επισης chrome με μαυρο θεμα ειναι ο Kiwi-Browser στο google play αλλα δεν τον εχω δουλεψει τον τελευταιο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αν και εχω να τον δουλεψω πανω απο χρονο για να το λες.

Δεν τον εχω βαλει γιατι δεν ξερω εαν συνεργαζεται με εφαρμογες συστηματος η και αλλες εφαρμογες με αποτελεσμα να "ξυπναει" την συσκευη.Επισης chrome με μαυρο θεμα ειναι ο Kiwi-Browser στο google play αλλα δεν τον εχω δουλεψει τον τελευταιο καιρο.

 

Έχουν αλλάξει πολλά από τότε.

Αξίζει να τον δοκιμάσεις. Ειδικά η 9 version είναι άπαιχτη.

Link to comment
Share on other sites

[quote=UsualSuspect;7746431

[/color]

Συμφωνω αν και εχω να τον δουλεψω πανω απο χρονο για να το λες.

Δεν τον εχω βαλει γιατι δεν ξερω εαν συνεργαζεται με εφαρμογες συστηματος η και αλλες εφαρμογες με αποτελεσμα να "ξυπναει" την συσκευη.Επισης chrome με μαυρο θεμα ειναι ο Kiwi-Browser στο google play αλλα δεν τον εχω δουλεψει τον τελευταιο καιρο.

 

Και καπως ετσι, βγαινει ενας τυπος απ το πουθενα, σου πεταει 5-10 πράγματα να κανεις, κ εκτοξευεις την μπαταρια σου στα υψη... Εκει που ειχα τις αναλογες ωρες οθονης με υπόλοιπο 30-35%, τωρα βλέπω αυτο, κ πραγματικα μενω εκπληκτος.....

Να πω οτι ειμαι στην 2η πληρη φορτιση με την pie, που σημαινει οτι ακομα το λογισμικό δεν εχει μαθει πως δουλευω ακομα την μερα μου....

Ενα μεγαλο ευχαριστω στο s wind για τα οσα μας εγραψε...

 

https://imgur.com/a/dfR2yiU

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει πολλά από τότε.

Αξίζει να τον δοκιμάσεις. Ειδικά η 9 version είναι άπαιχτη.

 

Αναφέρεσαι στην έκδοση για τον Samsung browser ;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει κάνει root υπάρχει;

Με το wakelock detector πολύ εύκολα μπορεί να μας πει μήπως κάποια εφαρμογή τρώει σημαντικά ποσοστά μπαταρίας μήπως και διορθωθεί λίγο η αυτονομία στο s9

Δεν είναι δεδομένο ότι κάτι δεν λειτουργεί σωστά αλλά όσο να ναι με root βλέπεις παραπάνω πράγματα από το τι συμβαίνει στην συσκευή

 

Έχω ένα OnePlus X για δεύτερη συσκευή και το μέρες με έτρωγε την μπαταρία κάτι

Είμαι root

Έβαλα το wakelock detector και είδα ότι η μαμά εφαρμογή για μηνύματα είχε αδικαιολόγητα 15000 wakelock από το πρωί που το φόρτισα

Απεγκατεστησα τις ενημερώσεις της εφαρμογής και έστρωσε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

[quote=UsualSuspect;7746431

[/color]

 

Και καπως ετσι, βγαινει ενας τυπος απ το πουθενα, σου πεταει 5-10 πράγματα να κανεις, κ εκτοξευεις την μπαταρια σου στα υψη... Εκει που ειχα τις αναλογες ωρες οθονης με υπόλοιπο 30-35%, τωρα βλέπω αυτο, κ πραγματικα μενω εκπληκτος.....

Να πω οτι ειμαι στην 2η πληρη φορτιση με την pie, που σημαινει οτι ακομα το λογισμικό δεν εχει μαθει πως δουλευω ακομα την μερα μου....

Ενα μεγαλο ευχαριστω στο s wind για τα οσα μας εγραψε...

 

https://imgur.com/a/dfR2yiU

 

Εκτός του ότι η μπαταρία γίνεται υποφερτη κάνει και το κινητό πύραυλο οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις..

(Όχι ότι πριν δεν ήταν αλλά τώρα το απογειώνει)

 

Συγγνώμη αλλά κάπου έχασα την μπαλα με τα settings, Το κλειδί πάνω αριστερά ποιά ρύθμιση είναι? Δεν κατάφερα να το βρω..

Άκυρο το βρήκα.. :)

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

[quote=UsualSuspect;7746431

[/color]

 

Και καπως ετσι, βγαινει ενας τυπος απ το πουθενα, σου πεταει 5-10 πράγματα να κανεις, κ εκτοξευεις την μπαταρια σου στα υψη... Εκει που ειχα τις αναλογες ωρες οθονης με υπόλοιπο 30-35%, τωρα βλέπω αυτο, κ πραγματικα μενω εκπληκτος.....

Να πω οτι ειμαι στην 2η πληρη φορτιση με την pie, που σημαινει οτι ακομα το λογισμικό δεν εχει μαθει πως δουλευω ακομα την μερα μου....

Ενα μεγαλο ευχαριστω στο s wind για τα οσα μας εγραψε...

 

https://imgur.com/a/dfR2yiU

 

Μπραβο! Απο οτι βλεπω στη φωτο 2μισι ωρες οθονης 73% υπολοιπο .Κομπλε Θα στρωσει κιαλλο:up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εκτός του ότι η μπαταρία γίνεται υποφερτη κάνει και το κινητό πύραυλο οι συγκεκριμένες ρυθμίσεις..

(Όχι ότι πριν δεν ήταν αλλά τώρα το απογειώνει)

 

Συγγνώμη αλλά κάπου έχασα την μπαλα με τα settings, Το κλειδί πάνω αριστερά ποιά ρύθμιση είναι? Δεν κατάφερα να το βρω..

Άκυρο το βρήκα.. :)

 

Δωσε γκαζια ετσι θα σου δουλευει καθε μερα.Ταχυτατα:D:superman:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι καλοι ναι και οι 2 .Εαν εννοεις για μπαταρια δεν ξερω εχω να δουλεψω samsung browser εδω και ενα χρονο δεν τον εχω καν μεσα στο s9.

 

Τα κυριως βασικα ειπαμε:

 

Δεν βαζουμε ποτε τον καταλογο εφαρμογων google apps και samsung apps που βγαζει μετα απο hard reset

 

Δεν επιλεγουμε να μας στελνει διαφημιστικα η samsung

 

 

εγω αυτα δεν καταλαβα μονο

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτα δεν καταλαβα μονο

 

Νομιζω πως αυτα ειναι ρυθμισημα μονο οταν παρεις την συσκευη η οταν κανεις "format".... Δεν ξερω αν αλλαζονται μετα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...