Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

άρα δηλαδή απ ότι καταλαβαινω δεν πρεπει να φτανει στο 5 % .. οταν το βαζεις φυσικά το βράδυ για φόρτιση δεν θα ξυπνήσεις να το βγαλεις απο την πριζα θα φτασει στο 100%

παντως τωρα το p10lite που εχω μου βγαζει την μερα μου ανετα χτες που το ειδα το βραδυ στις 12 απο περιεργεια που τα κοιτατε αυτα εσεις ειχα 3 ωρες οθονη και μπαταρια 30 % και μιλαμε για χρηση που ξεκινησε απο της 8 το πρωι (οκ λογο δουλειας δεν πολυ χρησιμοποιειται και παιζει σε 3g-4g μεχρι τις 5:30 το απογευμα .

αν καταφερω να μου κανει το ιδιο και το νεο αποκτημα τοτε απλα θα ειμαι ικανοποιημενος

 

Καλά είναι να φορτίζουμε την μπαταρία μικρές και λίγες φορτίσεις

Οι πλήρεις αποφορτισεις και φορτίσεις δεν της κάνουν καλό

Επίσης να μην ανεβάζει θερμοκρασίες. Δεν κάνει να παίζεις παιχνίδια και να φορτίσεις ταυτόχρονα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι οτιδήποτε ανάμεσα σε αυτά τα ποσοστά όσες φορές και να φορτίσεις δεν τρέχει τίποτα με την μπαταρία κι από ότι έχω διαβάσει είναι οι καλύτεροι ρυθμοί φόρτισης χωρίς να ξεχειλώνει και ταυτόχρονα να ανεβάζει και υψηλές θερμοκρασίες.

 

Εγώ προσωπικά προσπαθώ να το κρατάω στο 20-80% και μόνο άμα έχω γεμάτη μέρα ή ταξίδι να το φορτίζω και ξεφορτιζω φουλ..

Βέβαια αυτό σημαίνει ότι μέσα στην μέρα μπορεί να το βάλω για φόρτιση 1-2 φορές ...π.χ άμα βγαίνω και έχω 30% ...

 

Καλά είναι να φορτίζουμε την μπαταρία μικρές και λίγες φορτίσεις

Οι πλήρεις αποφορτισεις και φορτίσεις δεν της κάνουν καλό

Επίσης να μην ανεβάζει θερμοκρασίες. Δεν κάνει να παίζεις παιχνίδια και να φορτίσεις ταυτόχρονα

 

μαλιστα ενταξει παντα ηταν ενα θεμα αυτο αλλα ελπιζω να το καταφερω τι στο καλο πυρηνικη φυσικη δεν ειναι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα σας πρηζω αλλα συγγνωμη θελω να μου πειτε το εξης . το κινητο οταν θα το παρω σταχερια μου θα εχει καποιο ποσοστο μπαταριας μεσα λογικα επειδη το βραδυ αυτο λογικα θα το κρατησω στα χερια μου για να το επεξεργαστω να το βαλω να φορτισει οταν θα ξαπλωσω γιατι θα σηκωθω να παω και στην δουλεια πρωτη του χρονου :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έρθει με 60% περίπου ..φυσικά θα το φορτίσεις. Εκτός αν πας δουλειά και με τα 2 ή το φορτίσεις εκεί.

 

Δεν θα πάθει κάτι ,μην είμαστε υπερβολικοί απλά μειώνει την ζωή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έρθει με 60% περίπου ..φυσικά θα το φορτίσεις. Εκτός αν πας δουλειά και με τα 2 ή το φορτίσεις εκεί.

 

Δεν θα πάθει κάτι ,μην είμαστε υπερβολικοί απλά μειώνει την ζωή μπαταρίας.

ναι με μια φορα δεν θα παθει κατι αλλα σιγουρα το βραδυ αυτο θα το κρατησω στα χερια μου δεν ξερω ποση ωρα και λογικα θα παρω και τα δυο για να παω δουλεια το πρωι γιατι δεν λεει να ξεκινησω την χρηση κανοντας το hot spot .. με την μια στα βαθια δλδ χαχααχ

να το βαλω δλδ το βραδυ που θα ξαπλωσω η να το αφησω να το χρησιμοποιησω μεχρι να τελειωσει η μερα της δουλειας και να το βαλω οταν γυρισω σπιτι

εγω βλεπω οτι αρχιζω μια ψιλο ψυχωση χωρις λογο και με τρελαινει αυτο

τοσο καιρο που επαιρνα πιο low range τηλεφωνα δεν με απασχολουσε κατι κοιτα τωρα που με τρωει χαχαχααχαχ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα ..είναι το πριν την αλλαγή..

Μόλις το πάρεις θα σου περάσει η μανία και απλά θα το απολαμβάνεις...

 

Βάλτο όπως θες σιγά...θες να το φορτίσεις ενώ το στήνεις κάντο.θες να το φορτίσεις μετά ; Κάντο.θες πριν; Κάντο

 

Μην τρελαίνεσαι .απλά απόλαυσε το

Link to comment
Share on other sites

ναι με μια φορα δεν θα παθει κατι αλλα σιγουρα το βραδυ αυτο θα το κρατησω στα χερια μου δεν ξερω ποση ωρα και λογικα θα παρω και τα δυο για να παω δουλεια το πρωι γιατι δεν λεει να ξεκινησω την χρηση κανοντας το hot spot .. με την μια στα βαθια δλδ χαχααχ

να το βαλω δλδ το βραδυ που θα ξαπλωσω η να το αφησω να το χρησιμοποιησω μεχρι να τελειωσει η μερα της δουλειας και να το βαλω οταν γυρισω σπιτι

εγω βλεπω οτι αρχιζω μια ψιλο ψυχωση χωρις λογο και με τρελαινει αυτο

τοσο καιρο που επαιρνα πιο low range τηλεφωνα δεν με απασχολουσε κατι κοιτα τωρα που με τρωει χαχαχααχαχ

 

Αρκετοί το παθαίνουμε αυτό

Εγώ με πιο φθηνές συσκευές όλη μέρα ακούω μουσική παίζουν βίντεο το φορτίζω μπαίνω ίντερνετ. Γενικά τα κάνω όλα μαζί

Μόλις πάρω κάτι να μ αρέσει παραπάνω ούτε τα μισά δεν κάνω.

Δήθεν πιο πολύ έπρεπε να το χρησιμοποιώ αλλά δεν ξέρω γιατί μου βγαίνει έτσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ετσι έτσι τώρα θα δούμε τι αξίζει αν βγάζει την μερα είμαι ικανοποιημένος απόλυτα
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο το media.extractor που φτανει το 9 και 11% στην καταναλωση της μπαταριας αλλα και το audio server;μιλαμε για πολυ καταναλωση ρε παιδια και δεν μπορω να καταλαβω το λογο αλλα και να ευχαριστηθω την μπαταρια του.Δεν χρισημοποιω καμια εφαρμογη της google....μονο το ιντερνετ της σαμυ....
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε με την νέα αναβάθμιση αν εχει καλύτερή αυτονομία η συσκευή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε με την νέα αναβάθμιση αν εχει καλύτερή αυτονομία η συσκευή.

 

Δεν έχει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει..

 

Ωχ τι εννοεί ο ποιητής; για ενημέρωσε μας και εμάς που ακόμα δεν έχουμε καν το κινητό στα χέρια μας Χαχαχαχα α ρε άτιμες μέρες θα περάσουν που θα πάει 5 μέρες και περίπου 40 λεπτά ακόμα τα νεύρα μου.....

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τι εννοεί ο ποιητής; για ενημέρωσε μας και εμάς που ακόμα δεν έχουμε καν το κινητό στα χέρια μας Χαχαχαχα α ρε άτιμες μέρες θα περάσουν που θα πάει 5 μέρες και περίπου 40 λεπτά ακόμα τα νεύρα μου.....

 

Ίδια μπαταρία έχει. Ίσως λιιιιιιγο χειρότερη αλλά οκ.. πιστεύω να την σουλουπώσουν κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Πουλησα το Note 9 και επεστρεψα σε s9-256Gb. Το εχω μια εβδομαδα περιπου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο μπαταρια .Με την δικη μου χρηση:

5μιση ωρες σοτ , υπολοιπο 35% δηλαδη βγαζει κανα 7ωρο συνολικα.Παρα πολυ καλα.

48430250_2117918408268084_5578092383452528640_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=c754554cd04f0918166217b0a5eca507&oe=5C927DD0

 

EDIT

προστεθηκε αλλο ενα μισαωρο δηλαδη 6 ωρες με υπολοιπο 31% που σημαινει οτι ξεπερνα το 7ωρο...Σουπερ! Πολυ καλη διαχειριση .Βαριεμαι να το τερματισω απο περιεργια να δω που θα φτασει το βαζω για φορτιση.

48981128_2117943501598908_1973456701357031424_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=39a39d316323ef1391d8d10d9d324f39&oe=5C9EC17B

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πουλησα το Note 9 και επεστρεψα σε s9-256Gb. Το εχω μια εβδομαδα περιπου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο μπαταρια .Με την δικη μου χρηση:

5μιση ωρες σοτ , υπολοιπο 35% δηλαδη βγαζει κανα 7ωρο συνολικα.Παρα πολυ καλα.

48430250_2117918408268084_5578092383452528640_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=c754554cd04f0918166217b0a5eca507&oe=5C927DD0

 

EDIT

προστεθηκε αλλο ενα μισαωρο δηλαδη 6 ωρες με υπολοιπο 31% που σημαινει οτι ξεπερνα το 7ωρο...Σουπερ! Πολυ καλη διαχειριση .Βαριεμαι να το τερματισω απο περιεργια να δω που θα φτασει το βαζω για φορτιση.

48981128_2117943501598908_1973456701357031424_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=39a39d316323ef1391d8d10d9d324f39&oe=5C9EC17B

 

Φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιους χρόνους δε βγάζουν ούτε στο plus

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα;

 

Ποτε Auto . Μου αρκει η manual .Οταν το βαλεις στο Auto χτυπαει max διπλασια nits ενω στο manual χτυπαει max τα μισα nits . Στο max το δουλευω στανταρ στο 30 εως 50% και μονο εαν χρειαστει παραπανω. Αυτα για το κανονικο S9.

 

 

 

Τέτοιους χρόνους δε βγάζουν ούτε στο plus

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

E o καθενας εχει την δικη του προσωπικη χρηση .:rolleyes:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ποτε Auto . Μου αρκει η manual .Οταν το βαλεις στο Auto χτυπαει max διπλασια nits ενω στο manual χτυπαει max τα μισα nits . Στο max το δουλευω στανταρ στο 30 εως 50% και μονο εαν χρειαστει παραπανω. Αυτα για το κανονικο S9.

 

 

 

 

 

E o καθενας εχει την δικη του προσωπικη χρηση .:rolleyes:

Καλό είνα να λέμε πως το δουλεύουμε όμως γιατί το να λέμε ότι έβγαλε 7 ώρες πχ και να δημιουργούμε εντυπώσεις δεν είναι ωραίο, ειδικά αν κάποιος δεν σε ξέρει σε περίπτωση που πάντα κάνεις την ίδια χρήση και το έχεις πει παλιότερα. Εγώ πχ το δουλεύω ψηλά και αυτόματο γιατί θέλω να βλέπω καλά, και τα έχω όλα τέντα. Εσύ αν έχεις κλειστά τα πάντα λογικό είναι να πας τόσο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλό είνα να λέμε πως το δουλεύουμε όμως γιατί το να λέμε ότι έβγαλε 7 ώρες πχ και να δημιουργούμε εντυπώσεις δεν είναι ωραίο, ειδικά αν κάποιος δεν σε ξέρει σε περίπτωση που πάντα κάνεις την ίδια χρήση και το έχεις πει παλιότερα. Εγώ πχ το δουλεύω ψηλά και αυτόματο γιατί θέλω να βλέπω καλά, και τα έχω όλα τέντα. Εσύ αν έχεις κλειστά τα πάντα λογικό είναι να πας τόσο

 

Οκ αλλα δεν καταλαβαινω την εννοια ψηλα και τεντα που λες .Δηλαδη εαν κανω πλοηγηση με chrome η μπαινω στο fb πρεπει να το εχω max στο auto ντε και καλα ? Mα βλεπω αριστα στο 50% manual γιατι να το κανω αυτο λοιπον ?

Επισης το κλειστα τα παντα και αυτο δεν καταλαβα .Δηλαδη πρεπει ντε και καλα οτι εχει μεσα το λειτουργικο απο μαμα να τα τρεχω ολα ?Και εαν δεν τα θελω και θελω να εχω αλλα ? Να εχω ενεργα και τα default να εχω και τα δευτερα που βαζω ? Εγω ξερω οτι οταν σεταρουμε ο καθενας βαζει οτι θελει οπως θελει . Και αυτο λεγεται προσωπικη χρηση .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιους χρόνους δε βγάζουν ούτε στο plus

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είχα βγάλει 5 και 47 το καλοκαίρι :P

Υπάρχουν screenshots εδώ μέσα αν ψάξεις. Και το είχα πεθάνει στα social, απλά με 30% φωτεινότητα.

 

ΥΓ. ΚΑΙ 4g.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλα δεν καταλαβαινω την εννοια ψηλα και τεντα που λες .Δηλαδη εαν κανω πλοηγηση με chrome η μπαινω στο fb πρεπει να το εχω max στο auto ντε και καλα ? Mα βλεπω αριστα στο 50% manual γιατι να το κανω αυτο λοιπον ?

Επισης το κλειστα τα παντα και αυτο δεν καταλαβα .Δηλαδη πρεπει ντε και καλα οτι εχει μεσα το λειτουργικο απο μαμα να τα τρεχω ολα ?Και εαν δεν τα θελω και θελω να εχω αλλα ? Να εχω ενεργα και τα default να εχω και τα δευτερα που βαζω ? Εγω ξερω οτι οταν σεταρουμε ο καθενας βαζει οτι θελει οπως θελει . Και αυτο λεγεται προσωπικη χρηση .

 

Μα δε σου είπα κάτι, πέρα από το να λες πως έβγαλες αυτούς τους χρόνους. Όλα τέντα εννοώ δίκτυα που το θεωρώ το ελάχιστο για να θεωρείται το κινητό smartphone, και συγχρονισμό mail. Και φωτεινότητα, οκ αν είσαι μέσα σε σπίτι όλη μέρα με χαμηλό φωτισμό προφανώς σου κάνει το 30%, αλλά αν βγαίνεις λίγο έξω το βάζεις αυτόματο και τέλος.. Όλα αυτά όμως όπως ξέρεις αλλάζουν τρομερά το αποτέλεσμα άρα αυτό που είπα είναι ότι απλά γράφουμε 2 λόγια για τη χρήση όπως τα παραπάνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είχα βγάλει 5 και 47 το καλοκαίρι :P

Υπάρχουν screenshots εδώ μέσα αν ψάξεις. Και το είχα πεθάνει στα social, απλά με 30% φωτεινότητα.

 

ΥΓ. ΚΑΙ 4g.

 

Ο Νικολας ποιο πανω στο ποστ του εκφραζει απ οτι καταλαβαινω τον μεσο χρηστη η το αρχαριο .Βγαζεις την συσκευη απο το κουτι την αναβεις και αρχιζεις να πατας 'OK' οτι βρισκεις μπροστα στην οθονη .Ανεξαρτητα εαν θες να τα δουλεψεις η οχι Βαλε ολα τα samsung apps , τα googlge apps ,πατα να σου στελνει η samsung πληροφοριες αγορες market , ασε ενεργες τις αυτοματες τις ενημερωσεις στο google play το play protect , τις εφαρμογες word κτλ . της microsoft και εαν βαλεις δευτερες δεν πειραζει , τις ειδοποιησεις ολων των εφαρμογων Ενεργες να σε σφυροκοπανε απο παντου και ας θες εσυ πχ.6-7 μονο να ερχονται δεν εχει σημασια ,Τελος παντων οτι υπαρχει μεσα να τρεχει ακαταπαυστα και επισης τερμα την φωτεινοτητα .

Ε ειναι και αυτο μια προσωπικη χρηση δε λεω αλλα πως να εχεις μπαταρια πανω απο 2-3 ωρες ετσι ? Και αυτη η χρηση θεωρειται η σωστη ? Οκ:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δε σου είπα κάτι, πέρα από το να λες πως έβγαλες αυτούς τους χρόνους. Όλα τέντα εννοώ δίκτυα που το θεωρώ το ελάχιστο για να θεωρείται το κινητό smartphone, και συγχρονισμό mail. Και φωτεινότητα, οκ αν είσαι μέσα σε σπίτι όλη μέρα με χαμηλό φωτισμό προφανώς σου κάνει το 30%, αλλά αν βγαίνεις λίγο έξω το βάζεις αυτόματο και τέλος.. Όλα αυτά όμως όπως ξέρεις αλλάζουν τρομερά το αποτέλεσμα άρα αυτό που είπα είναι ότι απλά γράφουμε 2 λόγια για τη χρήση όπως τα παραπάνω

 

Το να αντικαθιστας κατι με αλλο δεν σημαινει οτι χανεις κατι .Βεβαια υπαρχουν και προγματα που καποιος τα ανεχεται καποιος οχι .Εγω πχ.Δεν δεχομαι την πολυ καλη μεν εφαρμογη Aod γιατι δεν συμφωνω με την απωλεια μπαταριας τουλαχιστον 25% σε καθε φορτιση .Βρισκω αλλη εναλακτικη που με βολευει . και οσο για το 30% που λες μεσα σε εσωτερικους χωρους η αποδοση της φωτεινοτητας απο 30 εως 50% ειναι πολυ καλη .Στο manual καιει τα μισα απο οτι στο auto .Εαν καποιος εχει προβλημα ορασης με το manual εκει οκ παω πασο .

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικολας ποιο πανω στο ποστ του εκφραζει απ οτι καταλαβαινω τον μεσο χρηστη η το αρχαριο .Βγαζεις την συσκευη απο το κουτι την αναβεις και αρχιζεις να πατας 'OK' οτι βρισκεις μπροστα στην οθονη .Ανεξαρτητα εαν θες να τα δουλεψεις η οχι Βαλε ολα τα samsung apps , τα googlge apps ,πατα να σου στελνει η samsung πληροφοριες αγορες market , ασε ενεργες τις αυτοματες τις ενημερωσεις στο google play το play protect , τις εφαρμογες word κτλ . της microsoft και εαν βαλεις δευτερες δεν πειραζει , τις ειδοποιησεις ολων των εφαρμογων Ενεργες να σε σφυροκοπανε απο παντου και ας θες εσυ πχ.6-7 μονο να ερχονται δεν εχει σημασια ,Τελος παντων οτι υπαρχει μεσα να τρεχει ακαταπαυστα και επισης τερμα την φωτεινοτητα .

Ε ειναι και αυτο μια προσωπικη χρηση δε λεω αλλα πως να εχεις μπαταρια πανω απο 2-3 ωρες ετσι ? Και αυτη η χρηση θεωρειται η σωστη ? Οκ:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το να αντικαθιστας κατι με αλλο δεν σημαινει οτι χανεις κατι .Βεβαια υπαρχουν και προγματα που καποιος τα ανεχεται καποιος οχι .Εγω πχ.Δεν δεχομαι την πολυ καλη μεν εφαρμογη Aod γιατι δεν συμφωνω με την απωλεια μπαταριας τουλαχιστον 25% σε καθε φορτιση .Βρισκω αλλη εναλακτικη που με βολευει . και οσο για το 30% που λες μεσα σε εσωτερικους χωρους η αποδοση της φωτεινοτητας απο 30 εως 50% ειναι πολυ καλη .Στο manual καιει τα μισα απο οτι στο auto .Εαν καποιος εχει προβλημα ορασης με το manual εκει οκ παω πασο .

 

δεν εννοω τιποτα απο τα παραπανω.

εννοω οτι το να λες οτι το κινητο βγαζει 7 ωρες, ενω εισαι μεσα σε σπιτι πχ με wifi, με χαμηλη φωτεινοτητα γιατι δε χρειαζεται παραπανω, και κλειστα ολα τα υπολοιπα, χαζευοντας στο ιντερνετ, ειναι μια χρηση αλλα δεν ειναι η μεση χρηση. Παρολα αυτα, δεν το εθεσα σε αυτη τη βαση, γιατι δε θελω να πω εγω ή εσυ ποια ειναι η μεση χρηση, απλα ειπα να αναφερεις πως το δουλεψες, και εχεις πει ολα τα αλλα εκτος απο αυτο.

anyway, εγω προσωπικα λοιπον εννοειται οτι κλεινω τα παντα απο αυτες τις μπουρδες που εχει η συσκευη οταν την πρωτο ξεκινας, απο αδεις που ζηταει να παιρνει στατιστικα κλπ κλπ, μεχρι AOD εφοσον με το led κανω δουλεια, αλλα απο αυτο μεχρι το να αναφερω τη χρηση μες το σπιτι ή αν εξω πχ τα εχω ολα κλειστα για να μην ανεβει η καταναλωση υπαρχει διαφορα.

Επειδη λοιπον καθημερινα ειμαι εξω κυριως, ειτε δουλεια το πεις ειτε δουλειες εξω, εχω μονιμα wifi/data ανοιχτα γιατι θελω να εχω ιντερνετ παντα, εχω ανοιχτους συγχρονισμους γιατι θελω mail, δε σημαινει οτι συγχρονιζω και φωτο πχ που δεν μου χρειαζεται και τρωει..

και εχω φωτεινοτητα στο αυτοματο γιατι δε μπορω να καθομαι να παιζω χειροκινητα οταν τρεχω ολη μερα. αυτα τα οποια αναφερω οταν ανεβαζω στατιστικα, τα θεωρω βασικα για τη μεση χρηση που οπως σου ειπα δε θελω να την οριοθετησω αλλα οκ, smartphone για χρηση On the go εχεις, αλλιως κανεις τα ιδια με ενα λαπτοπ σπιτι σου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω συνδεθει ποτε σε wifi τα τελευταια 3 χρονια .Εχω καθε μηνα 20 giga και ειμαι μονιμα μερα νυχτα σε 4g με ενεργο το bt γιατι δεν μπορω να κρατω την συσκευη στα χερια .Δεν εχω απενεργοποιησει ποτε τους συγχρονισμους .Το μονο που κανω καποιες φορες μια στο τοσο ειναι να βαζω την λειτουργια πτησης την ωρα που κοιμαμαι μεσημερια οταν ειμαι χωμα και δεν θελω να χτυπανε κλησεις κτλ.Κανα 2ωρο δηλαδη .

Κατα ταλλα δεν μπορω να γραψω αναλυτικα τι κανω γιατι ειμαι πολυ της επεξηγησης και πρεπει να γραψω κατεβατα και αναλυσεις .:p Αυτα αντε μια φωτο με ποσοστα μπαταριας ανεβασα οπως ολα τα παιδια εδω .:p:tease:

 

Δεν θα αναλυσω γιατι αλλος ανεβαζει φωτο με 2μιση ωρες και γω με 6-7 .Προσωπικη χρηση μου ειναι:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...