Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα! ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς απο τη 10η εντολή τη χθεσινή και στο κάθε επεισόδιο μάλλον, στο τέλος παίζει ένα τραγούδι ωραίο που λέει under my skin kai Maria...Πάει αργά και το λέει κάποιος με μπάσα φωνή.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς απο τη 10η εντολή τη χθεσινή και στο κάθε επεισόδιο μάλλον, στο τέλος παίζει ένα τραγούδι ωραίο που λέει under my skin kai Maria...Πάει αργά και το λέει κάποιος με μπάσα φωνή.

 

Midnight Choir - Mercy of Maria

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και εγω το τραγουδι απο την διαφημιση του Ζαγορι-Action Aid αλλα τζίφος τελικά. Δοκιμασα κατι απο salif keita αλλα δεν ειναι το ιδιο.
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Ψαχνω εδω και λιγο καιρο σε ποιο τραγουδι-κομμάτι ανήκει η μουσική (solακι κιθαριτσα είναι..) από ένα περιεργο trailer του ΑΝΤ-1 που λέει κατι για μια "Μηχανη του Χρονου". Το trailer παίζει λίγα δευτερόλεπτα κ εξαφανίζεται σε στυλ "χιόνια" στην οθόνη.... Ξερει κανεις κάτι?!? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά από ό,τι θυμάμαι το κόκκινο γαρύφαλλο ήταν τίτλοι αρχής στο "καλημέρα ζωή" και όχι στη "λάμψη". στη "λάμψη" όμως έπαιζε ένα καταπληκτικό τραγούδι τόσο στους τίτλους αρχής όσο και στους τίτλους τέλους. και τα δυο με εξαιρετικούς στίχους. το τραγούδι των τίτλων τέλους ήταν το "αν αγαπάς"

 

 

Αν αγαπάς

 

Αν αγαπάς...

το πιο γλυκό κρασί του κόσμου θα κερνάς

θα γίνεται άνοιξη παντού σαν θα περνάς

αν, αν αγαπάς

 

αν αγαπάς

στα πιο ψηλά τ' αστέρια του ουρανού θα πας

στα δυο σου χέρια ηλιαχτίδες θα κρατάς

αν, αν αγαπάς

 

περίμενε την όσο κι αν αργήσει

κι αν έρθει και την πόρτα σου χτυπήσει

σαν πάντα να' σαι έτοιμος να ανοίξεις

όταν τη λάμψη της θα δεις, δυο λόγια φτάνει να της πεις:

αγάπη, αγάπη, αγάπη καλωσήρθες...

 

και μετά από πολύ ψάξιμο στα μαθητικά μου τετράδια, βρήκα τους στίχους από το τραγούδι της αρχής (μόνο που δεν ξέρω τον τίτλο)

 

"μέσ στην προσευχή μου σε θυμάμαι

τώρα που δεν είσαι πια κοντά μου

μεσ στα όνειρα μου σαν κοιμάμαι

πνίγω την μορφη΄σου στα φιλιά μου

 

πάντα θα υπάρχεις στην καρδιά μου

τώρα που τα πάντα έχουν τελειώσει

έρχεσαι και φεύγεις στα όνειρα μου

και εύχομαι ποτέ μην ξημερώσει

 

(ρεφραίν)

έμαθα να ζω στην μοναξιά εγω και ο πόνος μου,

έμαθα στην θλίψη που με πνίγει να γελώ.

έμαθα οι φίλοι σαν με πρόδωσαν να υπάρχω μόνη μου

ξέρω τώρα είναι αργά, μα σ' αγαπώ... σ΄αγαπώ

 

άνθισαν στον κήπο μας λουλούδια

άνοιξη πλανιέται στον αέρα

στο παλιό γραμμόφωνο τραγούδια

Θεέ μου, πόσο όμορφη είναι η μέρα

 

βλέπω τις παλιές φωτογραφίες

ειναι κάποιες του '76

στο μυαλό μου χίλιες δυο ιστορίες,

η καρδια μου άλλο πως να αντέξει"

 

δυστυχώς δεν ξέρω που μπορεί να βρεθει σαν μουσικό κομμάτι, κι εγώ πολυ θα ήθελα να το έχω, ελπίζω λίγο να σε κάλυψα... και αν μαθεις κατι νεότερο... ειδοποίησε με!

 

εχεις δικιο. το κοκκινο γαρυφαλλο ηταν στο καλημερα ζωη. Εμεις ψαχνουμε το κομματι των τιτλων αρχης της "λαμψης". Δεν θυμαμαι τους στιχους, αλλα για να το λες εσυ , μαλλον ετσι ειναι. Οποιος μπορει να βοηθησει... γιατι δεν βρηκα τιποτα!!!

Βλεπετε!!! μια σειρα που παιζοταν για μια δεκαετια, οι πιο πολλοι με αυτην "μεγαλωσαμε" και δεν μπορουμε να βρουμε το κομματι που παιζοταν στην αρχη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τη βλέπαμε, πολύ απλά.

Να, εγώ μπέρδεψα στη Φωσκολιάδα, το καλημέρα ζωή με τη λάμψη. :lol:

Θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να στο βρω. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, παίζεται ένα τραγούδι τις τελευταίες μέρες στον Ant1, νομίζω συνοδεύει trailer για τα καλλιστεία. Ξέρει κανείς τον τίτλο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Δημοκριτε, το τραγούδι που γραφει παραπάνω η Λίζα, το Αν αγαπάς, βρήκα ότι το λεει η Ηρώ, και ειναι σε μουσική του Ζακ Ιακωβίδη.

Κοίταξε το εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τη βλέπαμε, πολύ απλά.

Να, εγώ μπέρδεψα στη Φωσκολιάδα, το καλημέρα ζωή με τη λάμψη. :lol:

Θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να στο βρω. :)

 

ουτε εγω την εβλεπα!!! αλλα δυστυχως την ακουγα, απο τα γυρω σπιτια. κανε οτι μπορεις. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

http://www.greekbooks.gr/web/cd/details.aspx?ProductID=024170

 

αλλα δυστυχως δεν το βρισκω. χησημοποιω το DC++ , αλλα δεν βρισκει τιποτα. Ισως σε αυτο το CD να εχει και τα δυο κομματια, δηλ. και της ηρους και το αλλο που επαιζε στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως λεγεται αυτο το site που διαφημιζεται τις τελευταιες μερες απο οπου μπορουμε να κατεβαζουμε μουσικη (πληρωνοντας). δεν μπορω να θυμηθω. το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ειναι καπως ετσι 123.gr ή καπως ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό.Το τραγουδάει άντρας.Με μια μπάσα φωνή.Η μουσική του είναι ενορχηστρική.Το βαζει και σε μια καινούρια σειρά ή στο MEGA ή στον ANT1.Δεν θυμάμαι ακριβώς.Πάντος είναι αντρική φωνή και το κομμάτι είναι ροκ μπαλάντα.Τα λόγια είναι αργά και λέει: love me love me love say...
Link to comment
Share on other sites

Το sample από "Θέλω να σε βρω πάλι εκεί" των Non Grata, ξέρει κανείς από ποιο κομμάτι είναι;

Ήταν η μελωδία που έπαιξε σήμερα στο Παρα 5, όταν έβγαιναν από την αποθήκη για να πάνε στο αυτοκίνητο.

Ας βάλω κι ένα sample (ένα χρόνο μετά) μήπως βρεθεί τελικά...

Link to comment
Share on other sites

So you think you can dance!

Στο επεισοδιο που εδειξε σημερα, στην ακροαση της αμερικης η μια απο τις δυο αδερφες που την περασαν στους 100 χορεψε ενα κομματι που μ'αρεσε.... Μηπως τυχαινει να το ειδε καποιος που ξερει πως λεγεται;;;;;;;;

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

So you think you can dance!

Στο επεισοδιο που εδειξε σημερα, στην ακροαση της αμερικης η μια απο τις δυο αδερφες που την περασαν στους 100 χορεψε ενα κομματι που μ'αρεσε.... Μηπως τυχαινει να το ειδε καποιος που ξερει πως λεγεται;;;;;;;;

Kelly Clarkson - Addicted

 

(νομίζω κιόλας ε:confused:)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι!!!:D :D Και ελεγα ποιανης φωνη μου θυμιζει!!!!

Ευχαριστω Xourxoulitse!!!!!!!!!!!:D :D

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ακούγεται. Τέντωσε τα αυτιά σου :p

 

Διορθώθηκε. Try again :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ακούγεται. Τέντωσε τα αυτιά σου :p

 

Διορθώθηκε. Try again :)

Μας κοροϊδεύεις :p?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...