Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαναρωταω μήπως έχει διαφύγει.

Όταν είναι καινούργιο το τηλ σε ρωτάει με ποια εφαρμογή θέλεις να κάνεις κλήσεις. Εγώ τότε διάλεξα τον dialer της Asus και του είπα να μη με ξαναρωτησει. Τώρα όμως χρειάζομαι να με ρωτάει.

Στις ρυθμίσεις βρήκα πως αλλάζει η εφαρμογή για τα μηνύματα αλλά όχι για τις κλήσεις.

 

Πως μπορώ να το αλλάξω;

Δοκίμασες να κάνεις διαγραφή προεπιλογής της εφαρμογής των κλήσεων? Νομίζω τηλέφωνο ονομάζεται στη καρτέλα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις διαγραφή προεπιλογής της εφαρμογής των κλήσεων? Νομίζω τηλέφωνο ονομάζεται στη καρτέλα όλα.

 

δεν το βρισκω αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να βρεις την εφαρμογή τηλεφώνου στον app drawer να την κρατήσεις παρατεταμένα και να όταν σου βγάλει το desktop να την σύρεις πάνω εκεί που λέει App info. Εκεί θα βρεις κάπου την επιλογή clear defaults πάτα την και λογικά θα απενεργοποιηθεί η προεπιλογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μηπως ειναι ευκολο να μου πεις πως ακριβως το ξεπερασες γιατι εγω δεν μπορω να το ξεπερασω με τιποτα???

ευχαριστω!!!!

 

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει?????

Ευχαριστω και παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να βρεις την εφαρμογή τηλεφώνου στον app drawer να την κρατήσεις παρατεταμένα και να όταν σου βγάλει το desktop να την σύρεις πάνω εκεί που λέει App info. Εκεί θα βρεις κάπου την επιλογή clear defaults πάτα την και λογικά θα απενεργοποιηθεί η προεπιλογή.

 

 

το εχω κανει ηδη , πριν ρωτησω για αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει?????

Ευχαριστω και παλι!!!!

Ναι. Εγκατέστησε έναν άλλον dialer από το playstore και μόλις τον ανοίξεις θα σε ρωτήσει ξανά

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παλικάρι να τραβήξει αυτές τις εφαρμογές αν τις έχει και να τις βάλει σε κάποιο Dropbox η κάπου αλλού για να τις περάσουμε και εμείς με τα fonepad note που δεν μας τα δίνει η Asus;

Launcher 1.3.0.141031.apk

Email 1.6.0.141024_5.apk

Calendar 1.5.0.141105.apk

backup1.1.0.141117.apk

Camera 1.1.0.141015_4.apk

What's Next 1.3.0.141024_1.apk

Do it later 1.4.0.141024.apk

Manager 1.4.0.140902.apk

Zen service 1.15.0.140905.apk

Gallery 1.16.0.140826.apk

Feedback 1.0.0.141106.apk

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εγκατέστησε έναν άλλον dialer από το playstore και μόλις τον ανοίξεις θα σε ρωτήσει ξανά

 

σωστο αυτο , ΑΛΛΑ οταν προσπαθω να καλεσω απο τον αλλο dialer+ με ρωταει με τι θελω να ολοκληρωσω την κληση , οταν παω να το κανω απο το τηλεφωνο της asus δεν ρωταει

Link to comment
Share on other sites

σωστο αυτο , ΑΛΛΑ οταν προσπαθω να καλεσω απο τον αλλο dialer+ με ρωταει με τι θελω να ολοκληρωσω την κληση , οταν παω να το κανω απο το τηλεφωνο της asus δεν ρωταει

Ε επέλεξε μόνιμα τον dialer που θες. Μπορείς να απενεργοποιησεις τελείως τον dialer της Asus μέσω link2sd και "πάγωμα".

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θελω να κανω αυτο .

 

Αυτο που θελω ειναι οταν θελω να παρω τηλεφωνο να με ρωταει αν θελω να παρει απο την cosmote ή μεσω αλλης υπηρεσιας π.χ. Skype ή cyta4u

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θελω να κανω αυτο .

 

Αυτο που θελω ειναι οταν θελω να παρω τηλεφωνο να με ρωταει αν θελω να παρει απο την cosmote ή μεσω αλλης υπηρεσιας π.χ. Skype ή cyta4u

Τότε φαντάζομαι χρειάζεται κάποια εφαρμογή επαφών που να δίνει τέτοια δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παιδεύεσαι. Κατέβασε την WW 1.14 από την Asus. Μετονόμασέ την σε μια έκδοση παραπάνω από αυτή που έχεις εγκατεστημένη.(Αν σου λέει 1.98.40.***** βάλε εσύ 1,99,40****) Ρίξε την μέσα στην μνήμη του κινητού (όχι sd θέλω να πω). Με το που θα αποσυνδέσεις το κινητό από το Pc θα σου βγάλει την αναβάθμιση. Κάνε την αναβάθμιση και μετά μπορείς να βάλεις τις υπόλοιπες. Το έκανα πριν λίγο και τώρα το έχω σε 1.18.40.

Δουλεψε για μένα, ευχαριστώ πολύ, τέρμα τα σπαστικά μηνύματα reading contacts etc.

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια αναβαθμηση δεν καταφερα να την κανω , παρολα αυτα βλεπω αισθητη βελτιωση στην καταναλωση της μπαταριας.

πιθανον καποιες απο την ενημερωσεις που κανει απο το play store βοηθησαν πολυ σε αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε για μένα, ευχαριστώ πολύ, τέρμα τα σπαστικά μηνύματα reading contacts etc.

πως αλλαζεις ονομα στο firmware π.χ εχω την 1.98.40 να την κανς 1.99.40 κ μετα downgrade σε 1.18

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακυρο παιδια , καταλαβα το αρχειο αλλαζω ονομα , επισης και μενα λεει WW αλλα στο ροοτ μεσα μ λεει CUCC οποτε προχωραω με 1.17.40 CUCC..η μπορς κατευθειαν στην μεγαλυτερη εκδοση? και μετα Κ.Κ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ εχω CUCC κ δεν δουλευει το play store , πως την κανω WW , υπαρχει καποιο λινκ ι πιο παλιο ποστ ? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ εχω CUCC κ δεν δουλευει το play store , πως την κανω WW , υπαρχει καποιο λινκ ι πιο παλιο ποστ ? ευχαριστω!

 

Δεν διαβάζεις σωστά τα πόστ από ότι κατάλαβα. Και εμένα το τηλέφωνο όταν το πήρα έγραφε ότι έχει εγκατεστημένη την WW 1.98.40 ή οποία από ότι είδα δεν υπάρχει. Και εμένα το τηλέφωνο έλεγε ότι είναι CUCC στον bootloader αλλά μετά άλλαξε σε WW.

Κατέβασα λοιπόν την WW 1.14.40 (γιατί από ότι διάβασα είναι η μόνη έκδοση η οποία δεν ελέγχει την έκδοση του τηλεφώνου σου για να εγκατασταθεί) και την μετονόμασα σε WW 1.99.40 .(Ουσιαστικά ξεγελάς το τηλέφωνο το οποίο διαβάζοντας 1.99.40 θεωρεί ότι υπάρχει αναβάθμιση ) Την έβαλα στην μνήμη του τηλεφώνου μέσω PC και αποσυνδέοντας το καλώδιο μου έβγαλε και έκανα update. Μετά το update το τηλέφωνο μου έλεγε ότι έχω πλέον την έκδοση WW1.14.40. Από εκεί και πέρα έβαλα με την σειρά τις επόμενες αναβαθμίσεις μέχρι την 1.18. Δεν έβαλα την kitkat για δικούς μου λόγους.

Βέβαια από ότι διάβασα το τηλέφωνο δεν παύει ποτέ να είναι CUCC σε hardware αλλά αυτό δεν μας πειράζει καθόλου από την στιγμή που δουλεύει απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με το 3g μετα την τελευταια αναβαθμηση?

με V2.20.40.13 όταν το σήμα δεν ειναι καλό και δείχνει το "Ε" ενώ το σήμα ειναι στην μια παυλα... έχω παρατηρίσει οτι κλείνουν τα δεδομένα, αλλα με μια επανεκίνηση στρώνει... μου το έχει κάνει 3-4 φορες (έχω την αναβάθμιση απ την πρώτη μέρα που ανέβηκε στο suport της asus στην επίσημη σελίδα!)

 

Αυτα!

Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

με V2.20.40.13 όταν το σήμα δεν ειναι καλό και δείχνει το "Ε" ενώ το σήμα ειναι στην μια παυλα... έχω παρατηρίσει οτι κλείνουν τα δεδομένα, αλλα με μια επανεκίνηση στρώνει... μου το έχει κάνει 3-4 φορες (έχω την αναβάθμιση απ την πρώτη μέρα που ανέβηκε στο suport της asus στην επίσημη σελίδα!)

 

Αυτα!

Πως καταφερες να την περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σκέφτομαι να το παραγγείλω από το to2c. Ξέρετε ποια η διαφορά της "Original multilanguage version" και "add google playstore and remove chinese apps"??

 

Ευχαριστώ

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφερες να την περάσεις;

Την κατέβασα και την έκανα drag N drop στη συσκευή... Μετά restart, εκτέλεση κ ΟΚ... Το τηλέφωνο το είχα πάρει από vickmall.com με ww rom και του βάζω μόνο τις rom που ανεβαίνουν στο support της Asus στην επίσημη σελίδα, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τις rom του blog!

Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σκέφτομαι να το παραγγείλω από το to2c. Ξέρετε ποια η διαφορά της "Original multilanguage version" και "add google playstore and remove chinese apps"??

 

Ευχαριστώ

 

Η μία είναι η ww (με multilanguage και google playstore) και η άλλη είναι η cn (αν θυμάμαι καλά δεν έχει google playstore).

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και στο Vickmall, από όπου το πήραμε με ww, και όλα ήταν εντάξει (το τηλεφωνάκι πετάει, και αναβαθμίζεται μια χαρά).

Στην περίπτωση της cn διορθώνεται εύκολα αναφέρεται ο τρόπος στα πρώτα ποστ (αλλά δεν είναι ανάγκη να σκαλίζεις το κινητό).

Τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

με V2.20.40.13 όταν το σήμα δεν ειναι καλό και δείχνει το "Ε" ενώ το σήμα ειναι στην μια παυλα... έχω παρατηρίσει οτι κλείνουν τα δεδομένα, αλλα με μια επανεκίνηση στρώνει... μου το έχει κάνει 3-4 φορες (έχω την αναβάθμιση απ την πρώτη μέρα που ανέβηκε στο suport της asus στην επίσημη σελίδα!)

 

Αυτα!

 

δεν πιανει ποτε καλο σημα πριν επιανε H+ τςρα μονο Ε...

Link to comment
Share on other sites

Η μία είναι η ww (με multilanguage και google playstore) και η άλλη είναι η cn (αν θυμάμαι καλά δεν έχει google playstore).

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και στο Vickmall, από όπου το πήραμε με ww, και όλα ήταν εντάξει (το τηλεφωνάκι πετάει, και αναβαθμίζεται μια χαρά).

Στην περίπτωση της cn διορθώνεται εύκολα αναφέρεται ο τρόπος στα πρώτα ποστ (αλλά δεν είναι ανάγκη να σκαλίζεις το κινητό).

Τα λέμε...

 

 

Μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά γιατί θα το κάψεις. Και εγώ από Vickmall το πήρα αλλά ήταν cn με έκδοση WW 1,98,40 πράγμα που δεν υφίσταται και δεν ξέρω πως το κάνανε και είχε Play store...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...